A jubiláló Zetterberg a Pittsburgh-öt is elintézte

2014.10.24. 11:17 Ryan O'Brien

zetterberg2.jpgA péntek hajnali meccsek közül a legérdekesebbet Detroitban játszották, ahol a Red Wings Justin Abdelkader hosszabbításban ütött góljával győzte le a Pittsburghöt. Jevgenyij Dacjuk és Jevgenyij Malkin először nézett egymással farkasszemet, Dacjuk kettő, Malkin egy gólpasszal zárt. A Penguins kezdett jobban és 12. percben már 2-0-ra vezetett, sőt a harmadik harmad is kétgólos pittsburgh-i előnnyel kezdődött. Aztán jött Henrik Zetterberg, előbb szépített, majd Dacjukkal együtt asszisztot jegyezve, 39 másodperccel a vége előtt egyenlített. A ráadást is majdnem a végéig húzták, Abdelkader gólja 64:16-nál jött. A hosszabbításban a Pittsburgh-nek nem volt már kapura lövése. Zetterberg 730 pontnál jár, ezzel a klub örökrangsorában a nyolcadik helyre jött fel, Ted Lindsayt előzte meg. Volt sok érdekes történés a többi meccsen is, érdemes kattintani.

Nem elég, hogy a New Islanders idegenben győzte le a Boston, a Bruins-drukkerek attól még szomorúbbak lettek, hogy elveszítették Zdeno Charát. A csapatkapitány a másikkal, John Tavaresszel ütközött az első harmadban, akkor még nem volt jele a sérülésnek, de a szlovák óriás később nem tudta folytatni. Még kérdéses mennyit kell kihagyni, de Chara több, mint 1000 meccset játszott le nagyobb sérülés nélkül. Az Islanders kapujában Chad Johnson védett remekül, Tavares pedig már a nyolcadik gólpasszát adta.

Ryan Miller jelenlegi csapatát vezette győzelemre volt csapata ellen. A Vancouver magabiztosan győzte le idegenben a St. Louist. Nock Bonino, és Chris Higgins góllal és gólpasszal zárt, Alex Burrows pedig két assziszttal. Az utolsó harmadban mindössze négy kapura lövése volt a Canucksnak, ebből három gól esett, Miller viszont mind a 15 St. Louis-lövést megfogta. A találkozón Alexander Edler az 500. meccsét játszotta.

Csoportrangadó volt a Centralban, ahol a Nashville le tudta győzni a Chicagót, ezzel már 3 ponttal ellépett tőle. Ebben oroszlánrészt vállalt James Neal, aki 0-1 után mesterhármast ütött a Blackhawksnak úgy, hogy mind a három harmadban betalált, ötödször triplázott pályafutása során. A chicago rendes játékidőben először kapott ki a szezonban  Predators-hokis 2012. január 1-e óta először szerzett három gólt hazai jégen.

Három olyan meccs volt a játéknapon, amikor az egyik csapat nem kapott gólt. Az egyik ilyenen a Minnesota az Arizonát intézte el 2-0-ra. A második harmadban, két és fél perc alatt eldőlt a meccs. A Wild-kapus, Darcy Kuemper ebben az idényben negyedszer védett, de már harmadszor nem kapott gólt, 0,980-as védéshatékonysága a legjobb a ligában, ahogy 0,5 kapott gólos átlaga is.

Méretes nagy zakót kapott az idén gyengélkedő Carolina Calgaryban, Sean Monahan duplázott, a Flames ötöt számolt az Avsra, Jonas Hiller mind a 16 lövést megfogta. A Flames idén másodszor játszott hazai jégen és ez volt az első győzelme.

A harmadik nullázó a Los Angeles volt, amely két emberelőnyös góllal, Jeff Carter és Anze Kopitart találatával nyert 2-0-a Kings. Jonathan Quick 29 védéssel hozta a 33. shutoutját. Érdekes meccs volt, hiszen a Kings-csatár Jordan Nolan édesapja, Ted Nolan csapata ellen lépett jégre, és ilyenre korábban még nem volt példa. Jordan Nolan 12:38-as jégideje ráadásul lényegesen magasabb a 9:37-es átlagánál.

Nagy csatát és jó kis meccset hozott a San Jose és a Columbus ütközete, amelyből a Blue Jackets jött ki jobban és nyert a kaliforniai városban. A Sharks kezdett jobban, aztán Columbus 0-2-ről negyven perc után megfordította a meccsen. Megint a hazai csapat jött, éás 11:37-tel a vége előtt ismét vezetett. A végét azonban nem bírta és Mark Letestu 21 másodperccel a dudaszó előtt a győztes gólt is megszerezte. A vendégeknél Ryan Johansen duplázott, és már 5 gólnál jár, Scott Harnell négy gólpasszt osztott ki, a győztes gólt szerző Letestu is duplázott. A San Joseban Joe Pavelski ért el két gólt, Patrick Marleau pedig karrierje 500. gólpasszánál tart már.

Boston Bruins–New York Islanders 2-3 (1-1, 0-2, 1-0)

Detroit Red Wings–Pittsburgh Penguins 4-3 (1-2, 0-1, 2-0, 1-0)

St. Louis Blues–Vancouver Canucks 1-4 (0-1, 1-0, 0-3)

Nashville Predators–Chicago Blackhawks 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Minnesota Wild–Arizona Coyotes 2-0 (0-0, 2-0, 0-0)

Calgary Flames–Carolina Hurricanes 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

Los Angeles Kings–Buffalo Sabres 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

San Jose Sharks–Columbus Blue Jackets 4-5 (2-0, 0-3, 2-2)