Az Islanders állította meg a Chicagót

2014.12.14. 14:21 Ryan O'Brien

islanders_5.jpgMegállították a nyolc meccse veretlen Chicago menetelését, és ez a szép feladat az idén továbbra is remekül szereplő New York Islandersnek jutott. Hiába vezetett kétszer is Blackhawks a Nassau Coliseumban, a harmadik harmadban az Isles 51 másodperc alatt megfordította a meccset. Azt sem vette el a hazaiak kedvét, hogy Patrick Kane zseniális góllal szerzett vezetést az utolsó 20 percben. A kapura lövésben is felülmúlta ellenfelét a hazai csapat, Scott Darlingnak 38-szer kellett védenie. A meccs ünnepélyes bedobását a klub egykori legendája, Clark Gillies végezte el. Az Islanders így két pontra megközelítette a vezető Pittsburghöt, amely csak egy pontot szerzett a Columbus otthonában, büntetőkkel kapott ki úgy, hogy Kris Letangnak 11 másodperccel a vége előtt sikerült döntetlenre hozni a meccset.

Tovább zárkózott az első kettőre a Washinton, amely Nicklas Bäckström mesterhármasával győzte le a Tampát. Alekszandr Ovecskin két gólpasszt adott. Az Atlanticban nemcsak a Tampa, hanem a Detroit is kikapott. A Red Wings ráadásul egy rangadót bukott az őt üldöző Toronto otthonában. A Maple Leafs így már csak három pontnyira van a harmadik, vasárnap pihenő Montréaltól. A Detroit szerzett vezetés, de csak egy percig tartott a vendégek öröme, amikor James van Riemdyk egyenlített. A csoportban továbbra is messze az élbolytól a Bostont, amely most szétlövéssel kapott ki az Ottawától, Dave Cameron edző első NHL-sikere volt. A Buffalo pedig folytatta remek sorozatát, Nyikita Zadorov hosszabbításban lőtt góljával győzte le a Floridát. A 19 éves orosz idei első, összesen második NHL-gólja volt, először döntött el meccset. A borzasztó gyengén kezdő Sabres az utolsó 12 meccséből a kilencediket nyerte, a Florida ellen öt vereség után tudott először nyerni.

A Colorado otthonában tudott nyerni a St. Louis, és a Chicago vereségével vezeti a Centralt. A Blues is hosszabbításban hozta a két pontot, T.J. Oshie szerezte. Az Avs újonc kapusa, Calvin Pickard ezúttal 39 védésig jutott, a védő Erik Johnson két gólt ütött, pályafutása során először. A csoporttárs Nashville is kikapott, a Preadotrs San Joseban még gólt sem szerzett. Antti Niemi 29 védéssel hozta karrierje 29. shutoutját. A Sharks így 38 pontos, ennyi maradt a Vancouvernek is, amely most egymás után kétszer is kapott, ezúttal a New York Rangers intézte el. Mats Zuccarrello kétszer is betalált, Rick Nash két gólpasszt adott. Az Anaheim viszont továbbre sem tud hibázni, megvan a sorrendben hetedik győzelem is. Húsz percig még a Winnipeg örülhetett, aztán Ryan Getzlaf vezérletével fordított a Ducks, amely kétszer is emberhátrányból talált be. A kaliforniai csapatnak 47 pontja van, magasan vezeti a mezőnyt.

A Philadelphia most kétmeccses győzelmi szériánál tart, nagyon simán győzte le a Carolinát. A meccs hőse a 20 éves Scott Laughton, aki élete 18. NHL-meccsén az első gólját szerezte, gólpasszt is adott a fiatal kanadai. A gólpassz listát vezető, pontlistán második Jakub Voracek újabb két ponttal vette ki részét a sikerből. Az Arizona büntetőkkel kapott ki a csak öt védővel felálló Minnesotától, a Wildban Spurgeon, Ballard, és Scandella sem tudott játszani, a Ryan Suter-Jonas Brodin kettős 65:41 percet volt a jégen. A gólkirály-jelölt, Tyler Seguin újabb góllal már 23-nak tart, az elsőt lőtte a meccsen, gólpasszt is adott, ahogy Jason Spezza is kétpontosan zárt.

Boston Bruins-Ottawa Senators 2-3 - szétlövéssel

Philadelphia Flyers-Carolina Hurricanes 5-1

Buffalo Sabres-Florida Panthers 4-3 - hosszabbítás után

Toronto Maple Leafs-Detroit Red Wings 4-1

New York Islanders-Chicago Blackhawks 3-2

Washington Capitals-Tampa Bay Lightning 4-2

Columbus Blue Jackets-Pittsburgh Penguins 4-3 - szétlövéssel

Winnipeg Jets-Anaheim Ducks 1-4