Az Ottawa két nap alatt nagyot bukott

2015.03.30. 09:13 Ryan O'Brien

468071266_slide.jpgA hétvége után négy továbbjutó már biztos (Montréal, New York Rangers, Nashville, Anaheim) biztos, és az is, hogy az Ottawa nagyon elszúrta az utolsó két meccsét. Mindössze egyetlen pontot szerzett, így most a szombaton és vasárnap is nyerő Boston van hárompontos lépéselőnyben. A Bruins a Rangers legyőzése után a Carolina otthonában is nyerni tudott, méghozzá David Pastrnak hosszabbításban szerzett góljával, Tuukka Rask 30 védésével. Az Ottawa viszont a Toronto után a Floridától is vereséget szenvedett, a Panthers így most már egy ponttal áll a Senators mögött, de néggyel a Boston után. A Florida cseh csatára, Jaromir Jagr volt igazán elemében, a 719. és a 720. gólját szerezte pályafutása során, így most már 1796 pontnál jár. A gólok tekintetében a 731 gólos Marcel Dionne-t már csoda lenne, ha beérné ebben az idényben, a pontjaival viszont már csak kettőre van a negyedik Ron Francis mögött. A Florida meccsén a fiatal Jonathan Huberdeau két gólpasszt adott. Az Ottawa kapuját Craig Anderson védte, nem is rosszul, de 33 védése kevésnek bizonyult.

A nyugati playoffért vívott csatában megint a Calgary áll jobban a Los Angelesszel szemben. A Flames nagyszerű és fontos sikert ért el a Nashville otthonában. Jiri Hudler három ponttal vette ki részét a sikerből, Jonas Hiller 27-szer védett. A Calgary most egy ponttal áll a Los Angeles előtt, a bajnok csak a kilencedik a főcsoportban. A Wild Car-helyre hajtó Winnipeg otthon hibázott a Chicagóval szemben. Hiába sikerült a második harmadban 2-1-re, majd 3-2-re is vezetnie a Jetsnek, a Blackhawks Patrick Sharp révén egyenlített, majd Jonathan Toews szerezte a győztes gólt. A hazaiaknál Dustin Byfuglien duplázott, Blake Wheeler ütötte a harmadikat. Itt még nagy csata lehet, a Jets bajba kerülhet, ha a Pacific negyedikjének is több lesz, most kettő a különbség a Winnipeg javára a Kingsszel szemben.

A már biztos továbbjutó New York Rangersy otthon kapott ki a playoffért még komoly csatában lévő Washingtontól. A góllövő listát vezető két hokis külön csatáját is Alekszander Ovecskin nyerte Rick Nash-sal szemben. Az orosz kétszer is betalált, ezzel már 49 gólja van. Nash alaposan lemaradt, 40 találatával Steven Stamkosszal holtversenyben a második. A Capitals a harmadik harmadban ütött három góllal döntötte el a meccset. Gólgazdag meccset hozott a másik New York-i, az Islanders és a Detroit csatája. Már a 39. másodpercben gól esett, és tíz perc sem telt el, de már 3-3 volt az állás. A Red Wings jó kezdését öt perc alatt fordította meg az Islanders, amely három emberelőnyös és egy emberhátrányos gólt is ütött a meccsen.

Az Anaheim három győzelemmel zárt a nyolcnapost, öt meccsből álló idegenbeli túráját. Két vereséggel kezdett (Rangers, Columbus), majd legyőzte a Bostont, az Islanderst és az út végén a New Jerseyt is. John Gibson 26 védéssel lett a meccs embere, a győztes gólt Francois Beauchemin szerezte. A Pittsburgh szétlövésben győzte le a már halovány reményét is elvesztő San Joset, szinte biztos, hogy ebben a szezonban a Sharks nélkül zajlik majd a playoff. A büntetőzésnél Melker Karlsson és a hosszabbítást érő gólt szerző Logan Couture is hibázott, míg David Perron és Sidney Crosby döntötte el a Penguins javára a két pontot. A Pittsburgh az Islandersszel azonos, 95 ponttal áll a divíziója második helyén.

New York Rangers–Washington Capitals 2-5

Ottawa Senators–Florida Panthers 2-4

New York Islanders–Detroit Red Wings 5-4

Carolina Hurricanes–Boston Bruins 1-2 – hosszabbítás után

Nashville Predators–Calgary Flames 2-5

New Jersey Devils–Anaheim Ducks 1-2

Pittsburgh Penguins–San Jose Sharks 3-2 – szétlövéssel

Winnipeg Jets–Chicago Blackhawks 3-4