Chicago: már sorozatban nyolc győzelem

2014.12.12. 09:08 Ryan O'Brien

chicago2_2.jpgA két Original Sixes rangadóján, a Chicago Bostonban nyert 3-2-re, ezzel sorozatban a nyolcadik győzelmét szerezte meg. A Blackhawks újonc kapusa, Scott Draling lett a meccs embere, aki 32 védett jól, első szezonjának hatodik meccsén az ötödik győzelmét szerezte meg és sorozatban a negyedik sikernél tart a 2007-es, hatodik körös draftos. Jonathan Toews viszont megsérült a meccsen, kérdés még, mennyit kell kihagynia. A másik oldalon 19 meccs kihagyás után visszatért a jégre Zdeno Chara, de ő sem tudott segíteni. A vendégeknél első NHL-gólját szerezte Klas Dahlbeck, a védő a harmadik meccsét játszotta. A negyedik soros Ben Smith gólt ütött, sortársa, Marcus Krüger pedig két gólpasszt adott, a győztes gólt pedig Patrick Kane ütötte, a Boston 0-3 után kapaszkodott, de hiába.

Természetesen a Chicago vezeti a Central-divíziót, de csak egyetlen ponttal, mivel a Nashville, és a St. Louis is nyert péntek hajnalban. A Predators hallatlan magabiztosan intézte el idegenben az Arizonát. Shea Weber, és Filip Forsberg is két-két gólpasszt adott, A meccs legjobbja, James Neal és Mike Fisher zárt 1+1-gyel, Pekka Rinne 31 korongot hárított. A Coyotes utolsó nyolc meccséből hetedszer kapott ki. Megint nem bírta a végét a New York Islanders, az  utolsó harmadban bekapott négy góllal végül 6-3-ra szenvedett vereséget St. Louisban. Alexander Steen visszatért a Bluesba, és ezt két góllal, három ponttal ünnepelte, T.J. Oshie-nak 1+2-vel jött össze ez. Steen amúgy 17 meccsen 18 pontot hozott össze már az Islandersszel szemben, amely harmadszor kapott ki sorozatban, és a legutóbbi nyolc meccsből hetedszer a St. Louis ellen.

Az Isles ezzel együtt is egy pont hátránnyal maradt a pénteket kihagyó Pittsburgh mögött, a Washington viszont már hétre jött fel a New York-iak mögé miután egy pontot szerzett csak a Columbusszal szemben, Ovecskinék otthon kaptak ki hosszabbításban. A Blue Jacketsban Szergej Bobrovszkij 39 védést mutatott be, ami ennél is nagyszerűbb 18-ból 17-szer emberhátrányban hárított, Nick Foligno duplázott a meccsen, Ovecskin viszont megint pont nélkül maradt. A Metropolitan csoport másik meccsén a Philadelphia viszont 4-1-re verte a New Jerseyt, Matt Read győztes góljával és két pontjával, Read utolsó 12 meccsen először talált a kapuba. A Flyers utolsó 10 meccséből csak harmadszor tudott nyerni és hat pont a hátránya a Washington mögött.

Újra az Atlantic-divízió élére ugrott a Tampa, miután 31 másodperccel a vége előtt ütött Nyikita Kucserov góllal legyőzte a Carolinát. Kucserov két gólt szerzett, az első elképesztő potya volt, Cam Wardot megzavarta a palánk összeillesztésről visszapattanó korong, így Kucserovnak az üres kapuba kellett ütnie. Sem a Vancouver, sem a Calgary nem tudott zárkózni az Anaheimre a Pacificben. Előbbi nem játszott, utóbbi Buffalóban kapott ki. A Sabresban Matt Moulson két gólt – közte a győztest – ütött, Tyler Ennis három gólpasszt jegyzett. A feltámadó Buffaló a nyolcadik meccsét nyert az elmúlt 11-ből.

Első meccsén vezette csapatát az Ottawa frissen kinevezett mestere, Dave Camerin, csapata a Los Angelestől kapott ki otthon. Jonathan Quick 32 védéssel lett a mezőny legjobbja, Jake Muzzin 3 gólpasszt adott. A Colorado szétlövéssel győzte le a Winnipeget, az újonc kapus Clavin Pickard megint parádézott, 30-szor védett, a hosszabbításban kétszer is hatalmas bravúrral. A Jetsben Mark Scheifele góllal és három ponttal gazdagodott, az Avs 1-3-ról jött fel és nyert végül Nathan MacKinnon és Matt Duchene büntetőivel, Pickard pedig mindegyik winnipegi próbálkozást megfogta. San Jose-i vezetés után, a harmadik harmad elején, 35 másodperc alatt esett két góllal dőlt el a San Jose-Minnesota meccs. Joe Thornton két gólpasszt is adott. A Sharks úgy is nyerni tudott, hogy két játékost a napokban hívott fel az AHL-ből, és a Wild elleni keretben további három újonc is helyet kapott. A minnesotai Chris Folin első NHL-gólját szerezte.

Boston Bruins-Chicago Blackhawks 2-3

Buffalo Sabres-Calgary Flames 4-3

Philadelphia Flyers-New Jersey Devils 4-1

Washington Capitals-Columbus Blue Jackets 2-3, hosszabbítás után

Ottawa Senators-Los Angeles Kings 3-5

Tampa Bay Lightning-Carolina Hurricanes 2-1

St. Louis Blues-New York Islanders 6-3

Colorado Avalanche-Winnipeg Jets 4-3, szétlövés után