Crosbyval kapott ki a Pittsburgh

2013.05.04. 11:13 Ryan O'Brien

chi.jpgA New York Islanders reménytelen helyzetből fordított és egyenlítette ki a Pittsburgh-gel szembeni párharcot. A Montreal is egyenlített, míg a Chicago egyre magabiztosabban halad a továbbjutás felé. Az esélyesebbek közül a Vancouver másodszor is kikapott otthon a San Josetól, a Sharks pedig otthon nagyon jó, az alapszakaszban 24-ből 17 meccset megnyert a HP Pavilionban. Meglőtte első playoffgólját a korábbi magyar hokikapitány kisebbik unokaöccse, Marco Scandella.

Pittsburgh Penguins–New York Islanders 3-4 (3-1, 0-2, 0-1)

Pittsburgh, Consol Energy Center, 18 624 néző, vezette: Chris Lee, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Malkin (Iginla, 00:43), Crosby (Iginla, Malkin, 3:19, PP), Crosby (Dupuis, Eaton, 7:22), ill. Moulson (Tavares, Streit, 7:04, PP), McDonald (K. Aucoin, Ullström, 25:12), Martin (Bailey, Nielsen, 30:37), Okposo (Moulson, Streit, 52:23).

Kiállítás: 15 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/1. Kapusok: Fleury 38/42, ill. Nabokov 30/33.

Nem lesz ez egyszerű menet a Pittsburghnek. A keleti első a második meccsén megtapasztalta, a New York Islanders mindent belead, hogy meglepetést okozzon. A sorozat második meccsén pedig újra összeállt a Sidney Corsby-Jevgenyij Malkin duó és az elején még úgy nézett ki, mészárlást rendeznek. Az orosz kezdte a gólgyártást, majd a 13 meccses kihagyás után visszatérő kanadai sztár négy perc alatt szórt két gólt, miközben Jarome Iginla két zseniális gólpasszt adott. De az Islanders nem rogyott meg. Matt Moulson vezérletével záporoztak a lövések a Penguins kapujának irányába. A statisztikusok 79-et jegyeztek fel, ebből 42 el is találta Marc-Andre Fleury kapuját. A korábbi pittsburghi, Colin McDonald (az idei szezon előtt összesen 7 NHL meccse volt) is betalált, az Islanders 2007. április 14-e óta először nyert playoff-meccset. Egy jó kis bunyó is összejött, Kyle Okposo és Matt Niskanen akadt össze. Az első meccsen kapura sem lövő John Tavares egy assziszttal iratkozott fel a pontlistára.

A párharc állása: 1-1.

Montreal Canadiens–Ottawa Senators 3-1 (0-0, 3-1, 0-0)

Monrteal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Wes McCauley, Kevin Pollock.

Gólszerző: R. White (23:20), Gallagher (Galchenyuk, Prust, 24:13), Ryder (R. Bourque, Subban, 38:57), ill. M. Michalek (C. Phillips, Benoit, 28:16).

Kiállítás: 12 perc, illetve 8 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Price 29/30, ill. Anderson 31/34.

Egyenlített a Montreal, amely a második harmadban, gyakorlatilag egy percen belül lerendezte a meccset. Az Ottawa ezen a meccsen is dominált, nem véletlen lett Carey Price 29 védéssel a meccs embere. Az első meccsen brutális leütközött Lars Eller és a kapitány Brian Gionta hiányzott erről a találkozóról. Most szegény Price járt pórul, saját védőjével, Jarred Tinordival ütközött és ezt az egyik foga bánta. Price kikorcsolyázott a kispadra, az orvosnak adta kitört fogát, majd folytatta. A Montrealban a negyedik soros Ryan White, az újonc Brendan Gallagher és a veterán Michael Ryder szerezte a gólokat. Az Ellert brutálisan leütköző Eric Gryba kétmeccses eltiltást kapott, amelyből egyet ezzel a meccsel le is töltött.

Chicago Blackhawks–Minnesota Wild 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

Chicago, United Center, 22 012 néző, vezette: Marc Joannette, Brian Pochmara.

Gólszerző: Frolik (A. Shaw, Leddy, 8:34), Frolik (Keith, Hjalmarsson, 20:49, SH), Sharp (P. Kane, Handzus, 43:44), Sharp (P. Kane, 54:08), Bickell (A. Shaw, 59:49, EN), ill. Setoguchi (Cullen, Zucker, 37:57), Scandella (Coyle, Cullen, 56:29).

Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 2/0. Kapusok: Crawford 26/28, ill. Harding 43/47.

A Chicago hihetetlen magabiztosan halad a továbbjutás felé. Az első meccsen még csak egy góllal, most viszont nagyon simán nyert, 47-28 volt a kapura tartó lövések száma a Hawks javára. Michael Frolik két gólt lőtt, emberhátrányból is betalált, a cseh hokis ezzel beállította eddig playoff gólcsúcsát, a szezonban eddig sokáig sérüléssel bajlódó Patrick Sharp is duplázott. A korábbi magyar kapitány, Diego Scandella kisebbik unokaöccse, Marco Scandella első gólját lőtte a rájátszásban. A Minnesota 2008. április 14-e óta nem nyert playoffmeccset, a Blackhawks pedig a 2011-es, nyugati negyeddöntő hetedik meccse óta nem szerzett a rájátszásban emberelőnyből gólt.

A párharc állása: 2-0 a Chicago javára.

Vancouver Canucks–San Jose Sharks 2-3 (0-1, 0-0, 2-1, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 190 néző, vezette: Tom Kowal, Brad Watson.

Gólszerző: Kesler (H. Sedin, D. Sedin, 40:59, PP), Kesler (47:06), ill. J. Thornton (Burns, Stuart, 13:22), Marleau (D. Boyle, Pavelski, 39:04), Torres (Burns, 65:31).

Kiállítás: 10 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 5/0. Kapusok: Luongo 30/33, ill. Niemi 29/31.

Egyre nagyobb bajban a Vancouver, amely sorozatban hatodszor nem tudott szurkolóinak otthon örömöt szerezni, az újabb vereséggel a San Jose már 2-0-ra vezet. Hiába lőtt a hazaiaknál Ryan Kesler két gólt és hiába szerezték meg a Sedin-ikrek első playoff pontjaikat, így is vereség lett a vége. A meccset a Montrealtól eltanácsolt Rafi Torres döntötte el a hosszabbításban, a Sharksból Logan Couture és Martin Havlat is hiányzott. A folytatás San Joseban következik, a Sharks ebben a szezonban 17-2-5-tel áll hazai jégen.

A párharc állása: 2-0 a San Jose javára.