Egy húszéves svéd ütötte ki a Chicagót

2015.04.24. 09:13 Ryan O'Brien

470891388_slide.jpgKét csapat meccset mentett, a harmadik egyenlített, a negyedik egy győzelemre került a továbbjutástól. Röviden összefoglalva ez történt a péntek hajnali, 9. playoff napon az NHL-ben. Nashville-ben továbbjuthatott volna a Chicago, de a Predators, és leginkább Filip Forsberg nem így gondolta. A 20 éves svéd egy mesterhármassal lepte meg a szurkolóit és csapattársait, így a Preds most néhány napig újabb erőt gyűjthet, hogy idegenben védje meg a sorozatát. A találkozó a vendégeknek kezdődött jobban Brad Richards lövése átcsúszott Rinnén. Aztán jött az első Forsberg gól, a svéd lehetetlen szögből talált be. A Nashville innentől kezdve ellenállhatatlanul játszott, a harmadik harmadban meg eredményesen is: James Neal, Colin Wilson és Forsberg 3 perc 14 másodperc alatt ütött három góllal lerendezte a meccset. Az ötödik gólját szerző Wilsoné volt különösen szép. 59:49-nél pedig repültek a sapkák, Forsberg az üres kaput találta el, öt meccsen az ötödik pontját szerezte a triplával. Wilson pedig szárnyal negyedik playoff-idényében. Öt meccsen öt gólja van, a korábbi három rájátszásban összesen volt egy. A Nashville-szurkolók csak remélni tudják, hogy ebből az energiából a hatodik meccsre is maradt annyi, hogy vissza tudják hozni a rájátszást Nashville-ben, szombaton Chicagóban minden eldőlhet.

Nem csak a Nashville, a Washington is alaposan elintézte ellenfelét, ráadásul ezen a találkozón nem volt, a Capitals sokkal jobb volt, mint a New York Islanders és ezzel a továbbjutás kapujába került. A washingtoni oroszok közül most Jevgenyi Kuznyecov ragadta magához a kormányrudat. Kétszer is betalált Jaroslav Halak kapjába, még egy gólpasszt is leosztott. Bár a harmadik harmadban dőlt el a meccs, de egy cseppet sem volt szoros. Ezt mutatja 41-23-as kapura lövési arány. A vendégek a végén nem csak a türelmüket, a fejüket is elveszítették, Matt Martin és Cal Clutterbuck is kizárást kapott. Ovecskin is kiemelte a meccs utáni nyilatkozatában, hogy mind a négy sor remekül dolgozott, mind a semleges, mind a védelmi zónában. A Washington szombaton, a Nasau Coliseumban teheti fel teljesítményére a koronát.

Egyre jobban frusztrált lehet Steven Stamkos, a Tampa csapatkapitánya, akinek még nem jött össze a gól a playoffban. Ezt elemezték a tengerentúli szakértők, és most sem sikerült neki, a Bolts így is nyerni tudott Detroitban, így kiegyenlítette a párharcot. 25 percig kellett várni az első gólra, ezt a detroit Gustav Nyquist ütötte egy szépen kijátszott támadás végén. Aztán egy detroiti kapuvas, majd Joakim Andersson szerencsés gólja jött. Bishop kapus még bravúrral, a levegőben állította meg a korongot, de aztán saját maga sodorta a kapuba. A harmadik harmadban feljött a Tampa. Előbb Luke Glendening durva palánkra lövése miatt szabadultak el az indulatok, volt egy kis bunyó is. Majd Tyler Johnson szép góllal szépített, 77 másodperccel később Ondrej Palat egyenlített. A Detroit 119 perc és négy másodperc után kapott megint gólt. Jött a hosszabbítás, és Johnsont hagyták megint nagyon üresen a hosszú oldalon, aki nem is hibázott. A csapatok most egy meccs erejéig Tampába költöznek, szombaton ott folytatják.

A Calgary is eldönthette volna a Vancouver elleni párharcát, de ez most még nem sikerült, a Csanucks otthon nyert Daniel Sedin győztes góljával. Jonas Hiller 41 védéssel hiába lett a mezpny legjobbja, most nem tudta megmenteni a csapatát. A győztes gól előtt Henrik Sedin nyert meg egy bulit a támadó harmadban, aztán a védő Dan Hamhuis lövését még védte Hiller, de a kipattanót a svéd bevágta. A Vancouverben először volt kezdő Ryan Miller kapus és egyből a meccs legjobb háromjátékosa közé választották 20 védésével. Szombaton, Calgaryban lesz a következő meccs, ott dőlhet el minden.

Detroit Red Wings-Tampa Bay Lightning 2-3 (0-0, 2-0, 0-2, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 027 néző, vezette: Dan O'Halloran, Brad Meier

Gólszerzők

DET: Gustav Nyquist (1) ASST: Henrik Zetterberg (2), Justin Abdelkader (2) 25:42; Joakim Andersson (1) ASST: Riley Sheahan (1), Tomas Jurco (1) 34:24.

TBL: Tyler Johnson (3) ASST: Anton Stralman (1) 54:34; Ondrej Palat (1) ASST: Tyler Johnson (1), Jason Garrison (1) 55:51; Tyler Johnson (4) ASST: Victor Hedman (2), Ondrej Palat (1) 62:25.

Kapusok: Petr Mrazek 26/29 – Ben Bishop 22/24.

Kiállítások: 12 – 12. Kapura lövések: 24 – 29. Emberelőnyök: 0/4 – 0/4.

A párharc állása: 2-2.

Washington Capitals-New York Islanders 5-1 (1-1, 1-0, 3-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney

Gólszerzők

WSH: Jevgenyij Kuznyecov (1) ASST: Marcus Johansson (1), Karl Alzner (1) 09:05; Karl Alzner (2) ASST: Troy Brouwer (1), Jay Beagle (2) 30:31; Brooks Laich (1) ASST: Jay Beagle (3), Jason Chimera (1) 42:42; Jevgenyij Kuznyecov (2) ASST: Matt Niskanen (3), Joel Ward (3) 46:19; Jason Chimera (2) ASST: Marcus Johansson (2), Jevgenyij Kuznyecov (1) 49:00.

NYI: Josh Bailey (2) ASST: John Tavares (3), Nick Leddy (3) 05:48.

Kapusok: Braden Holtby 22/23 – Jaroslav Halak 30/35, Michal Neuvirth 6/6.

Kiállítások: 9 – 31. Kapura lövések: 41 – 23. Emberelőnyök: 0/3 – 0/2.

A párharc állása: 3-2 a Washington Capitals javára

Nashville Predators-Chicago Blackhawks 5-2 (1-1, 0-0, 4-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 238 néző, vezette: Dan O'Rourke, Brian Pochmara

Gólszerzők

NSH: Filip Forsberg (2) 14:42; James Neal (2) ASST: Viktor Stalberg (2) 40:47; Colin Wilson (5) ASST: Mike Ribeiro (3), Seth Jones (3) PPG 43:02; Filip Forsberg (3) ASST: Mike Fisher (1), James Neal (1) 43:14; Filip Forsberg (4) PPG – EN 59:49.

CHI: Brad Richards (1) ASST: Bryan Bickell (2), Brent Seabrook (2) 13:27; Kris Versteeg (1) ASST: Patrick Kane (4), Brad Richards (1) 54:52.

Kapusok: Pekka Rinne 28/30 – Scott Darling 24/28.

Kiállítások: 18 – 22. Kapura lövések: 29 – 30. Emberelőnyök: 2/4 – 0/2.

A párharc állása: 3-2 a Chicago Blackhawks javára.

Vancouver Canucks-Calgary Flames 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 870 néző, vezette: Jean Hebert, Marc Joannette

Gólszerzők

VAN: Nick Bonino (1) ASST: Radim Vrbata (2), Alexander Edler (3) 33:31; Daniel Sedin (2) ASST: Dan Hamhuis (1), Henrik Sedin (2) 41:47

CGY: David Jones (2) ASST: Matt Stajan (1) 02:40.

Kapusok: Ryan Miller 20/21 – Jonas Hiller 41/43

Kiállítások: 6 – 4. Kapura lövések: 43 – 21. Emberelőnyök: 0/2 – 0/3.

A párharc állása: 3-2 a Calgary javára.