Az észak-amerikai hoki

Quick felülmúlta bénázásban Bogosiant

2013.10.08. 10:08 Ryan O'Brien

quick_1.jpgTegnap azt írtuk, hogy Zach Bogosian már most megkaphatja az év citromdíját. Túl optimisták voltunk, Jonathan Quick felűlmúlta a winnipegi védőt, akkora potyagólt kapott a Los Angeles–New York Rangers meccsen. Nem is lövés volt, hanem egy New York-i felszabadítás, A Kings-kapus az botját is elhagyta nagy igyekezetében, a kezéről pattant a korong saját kapujába. A Rangersben Brad Richards két gólt ütött, Rick Nash két gólpasszt adott, a vendégcsapat 3-1-re nyert. Az Edmonton 0-3-ról állt fel a New Jersey ellen, amelyben Jaromir Jagr először lőtt gólt, az Oilers végül büntetőkkel hozta első győzelmét, a Devils még mindig nem nyert. A hajtás alatt a két meccs összefoglalója és Quick hihetetlen potyája.

NHL 7. játéknap, 2013. október 7.

Edmonton Oilers–New Jersey Devils 5-4 (0-2, 0-1, 4-1, 0-0, 1-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Lee.

Gólszerző: Nugent-Hopkins (1) – Perron (2), Gordon (1) PPG 45:43; Ference (1) – Schultz (2), Eberle (2) 49:28; Perron (1) – Arcobello (2) 51:47; Hall (1) – Hemsky (3) 53:30; Eberle (SO); ill. Jagr (1) – Zidlicky (2) 02:59; Brunner (3) – Zajac (1), Henriqu (1) 08:01; Ryder (2) 24:34; Elias (1) – Brunner (1), Zidlicky (3) SHG 59:06.

Kapusok: LaBarbera 21/25 – Brodeur 23/27,

Kapura lövések: 27 – 25. Kiállítások: 11 perc – 13 perc. Emberelőny: 1/4 – 1/3 . Ütközések: 24 – 25. Buli elhozatal: 43 – 25. Blokkolt lövés: 13 – 17.

A meccs három legjobbja: Ryan Nugent-Hopkins (EDM), Damien Brunner (DET), David Perron (EDM).

Pedig úgy indult a meccs, hogy meg lesz a New Jersey idei első gólja. Jaromir Jagr már a harmadik percben meglőtte első gólját az új csapatában, aztán negyven perc játék után már 3-0-ra vezetet a Devils úgy, hogy Martin Brodeurnak a második harmadban mindössze háromszor kellett védeni. Jól haladt karrierje 122. shutoutja felé. Aztán az utolsó játékrészben beindultak az edmontoni tinédzserek és kevesebb mint nyolc perc alatt négyszer is rezdült Brodeur hálója és máris az Oilersnél volt az előny. Hogy mégsem lett teljes a siker, abba Patrick Elias rondított bele, 54 másodperccel a vége előtt szerzett előnyös góljával. A büntetőkben aztán megint jobban ment az Edmontonnak, Jordan Eberle és David Perron is belőtte, míg a másik oldalon – a legutóbb még Detroitba hokizó, de ott újabb szerződést nem kapó svájci – a háromgólos Damien Brunner és Ryane Clowe is hibázott. A New Jersey szurkolói tovább várnak az első idei győzelemre, talán kedden, a Vancouver ellen. Dallas Eakin először nyert meccset az Edmonton kispadján.

Los Angeles Kings–New York Rangers 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Tom Kowal, Kyle Rehman.

Gólszerző: Muzzin (1) – M. Richards (1) 32:11; ill. B. Richards (1) – Nash (2), Stepan (2) 13:32; B. Richards (2) – Nash (3) 30:46; McDonagh (1) – Boyle (1) SHG 44:39.

Kapusok: Quick 25/28 – Lundqvist 28/29.

Kapura lövések: 29 – 28. Kiállítások: 15 perc – 11 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/3. Ütközések: 40 – 28. Buli elhozatal: 25 – 32. Blokkolt lövés: 12 – 16.

A meccs három legjobbja: Rick Nash (NYR), Brad Richards (NYR), Willie Mitchell (LAK)

Megvan a Rangers edzőjének, Alain Vigneault-nak is az első sikere. Érdemes rögtön az utolsó góllal kezdeni. Az emberhátrányban védekező Rangersből Ryan McDonagh ütötte ki a korongot, Jonathan Quick meg akarta állítani, de elhagyta a botját, kezével próbálta megállítani a korongot, de az bepattant a kapuba, egészen hihetetlen potyagól volt, ráadásul egy remek kapustól. Ezt érdemes külön kiemelni, az alsó videón a potya. Egy biztos, Quick nem most kezdte törleszteni a nyáron 10 évre, 58 millió dollárért kötött szerződését. De azért lőtt nagy gólt is a Rangers, Rick Nash két gólpasszal lett a mezőny legjobbja. Nem volt szerencséje Ryan Callahannek, a Rangers kapitánya vállsérülés után tért vissza, de egy ütközés után megint megsérült, végül alig több mint 11 perces jégidővel a második harmadban befejezte a meccset. A Kings csékája, Drew Doughty a második harmadban háromszor is kétperces kiállítással büntette csapatát. Amúgy sem volt túl acélos a Kings védekezése, Brad Richards második gólját Justin Williams korongvesztéséből szerezte. Így emlékezetes marad a találkozó azért is, mivel 2010. február 2-a óta először játszott a Rangers a Staples Centerben.