Az utolsó legyőzte az elsőt

2013.11.13. 13:34 Ryan O'Brien

florida_1.jpgKilenc vereség után végre nyert a Florida, és mikor támadjon fel a liga lepocsékabb csapata, ha nem éppen az NHL-ben 1993-ban vele együtt bemutatkozó, most a legjobb mutatóval rendelkező Anaheim ellen. Megvan a Buffalo első hazai győzelme, a San Jose öt, a New York Islanders négy vereség után tudott nyerni. Megint nyert a New Jersey és ebben a szezonban másodszor egymás után kétszer a Philadelphia, ráadásul a Flyers úgy, hogy lenullázta az Ottawát. A Tampa a sérült Stamkos nélkül is begyalulta a Montréalt, 45 kapura lövése volt a Boltsnak a meccsen. Ezekről részletesebben és sok más érdekesség, videókkal a hajtás alatt.

NHL 44. játéknap, 2013. november 13.

Buffalo Sabres–Los Angeles Kings 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0)

Buffal, First Niagara Center, 18 281 néző, vezette: Dan O'Rourke, Ian Walsh.

Gólszerző: Cody Hodgson (6) – Steve Ott (3), Matt Moulson (8) 32:46; Cody Hodgson (7) – Tyler Ennis (4), Matt Moulson (9) PPG 44:26; Matt Moulson (SO); ill. Justin Williams (7) – Szlava Vojnov (4) 01:17; Dwight King (5) – Tyler Toffoli (4), Mike Richards (12) 56:26.

Kapusok: Miller 43/45 – Quick 15/17, Scrivens 0/0

Kapura lövések: 17 – 45. Kiállítások: 10 perc – 4 perc. Emberelőny: 1/2 – 0/5. Ütközések: 31 – 18. Buli elhozatal: 34 – 41. Blokkolt lövés: 19 – 9.

A meccs három legjobbja: Ryan Miller (BUF), Cody Hodgson (BUF), Matt Moulson (BUF).

Nyögvenyelősen is, de megvan a Buffalo első hazai győzelme. Nehéz meccs volt ez a Sabresnek, a Los Angeles 45-ször lőtt kapura, szemben a a hazai 17-tel. Ráadásul Jonathan Quick a hosszabbításban megsérült, 1:20-szal a hosszabbítás vége előtt korcsolyázott le, Ben Scrivensnek már nem kellett védenie, de a shoutoutot ő veszítette el, jobban mondva a csatárok, akik közül Mike Richards és Trevor Lewis is büntetőt rontott.

New York Islanders–Nashville Predators 3-1 (2-0, 1-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 12 108 néző, vezette: Justin St. Pierre, Steve Kozari.

Gólszerző: John Tavares (8) – Frans Nielsen (11) PPG 15:30; Pierre-Marc Bouchard (4) – Frans Nielsen (12) 17:23; Kyle Okposo (6) – John Tavares (14), Brock Nelson (4) 27:07; ill. Patric Hornqvist (5) – David Legwand (11), Shea Weber (4) 54:30.

Kapusok: Poulin 32/33 – Mazanec 30/33.

Kapura lövések: 33 – 33. Kiállítások: 9 perc 15 perc. Emberelőny: 1/5 – 0/2. Ütközések: 15 – 20. Buli elhozatal: 22 – 38. Blokkolt lövés: 16 – 27.

A meccs három legjobbja: Kevin Poulin (NYI), John Tavares (NYI), Frans Nielsen (NYI).

Négy vereség után nyert megint a New York Islanders, Kevin Poulin nem véletlen lett a meccs legjobbja, 32-szer védett jól, sőt, öt és fél perc híján a shutout is összejöhetett volna. A Nashville hétmeccses idegenbeli túrájának hatodik meccsét játszotta. Az AHL-ből felhívott Marek Mazanec legutóbb még csere volt, most a 22 éves cseh kezdett. Thomas Vanek ezen a meccsen sem játszott, az Islanders így is nyert, 2002. áprilisa óta először győzte le a Nashville-t.

New York Rangers–New Jersey Devils 2-3 (0-0, 1-2, 1-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Francis Charron, Wes McCauley.

Gólszerző: Marc Staal (2) – Mats Zuccarello (8), Chris Kreider (7) 26:55; Dan Girardi (1) – Chris Kreider (8), Ryan McDonagh (7) 53:18; ill. Ryan Carter (1) – Andy Greene (5) 26:37; Ryan Carter (2) – Adam Larsson (2), Peter Harrold (2) 39:13; Dainius Zubrus (3) – Travis Zajac (4), Jaromir Jagr (9) 57:05.

Kapusok: Lundqvist 25/28 – Brodeur 33/35.

A meccs három legjobbja: Ryan Carter (NJD), Martin Brodeur (NJD), Dainius Zubrus (NJD).

Most már kijelenthetjük, a New Jersey elindult felfelé, a New York Rangers otthonában is nyert, Martin Brodeur megint kiválóan védett, Jaromi Jagr gólpasszt adott. Brodeur 574. győzelme volt ez pályafutása során, 48-adszor nyert a Rangersszel szemben. A Devils-védő, Anton Volcsenkov megsérült az első harmadban és már vissza sem tért.

Washington Capitals–Columbus Blue Jackets 4-3 (0-0, 1-1, 2-2, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Ghislain Hebert, Marc Joannette.

Gólszerző: John Carlson (4) – Martin Erat (6), Mihail Grabovszkij (11) 34:00; Joel Ward (9) – Alexander Urbom (1), Brooks Laich (2) SHG 48:56; Mihail Grabovszkij (6) – Jason Chimera (8), Mike Green (11) 58:15; Alekszandr Ovecskin (14) – Marcus Johansson (14), John Carlson (3) 61:34; ill. Brandon Dubinsky (5) – Mark Letestu (4) SHG 27:50; Jared Boll (1) – James Wisniewski (12), Sean Collins (1) 51:22; Cam Atkinson (5) – Brandon Dubinsky (10) 54:19.

Kapusok: Holtby 24/27 – Bobrovszkij 30/34.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Ovecskin (WSH), John Carlson (WSH), Mihail Grabovszkij (WSH).

Alkeszandr Ovecskin lett a meccs embere, nem véletlenül, az orosz a hosszabbításban döntötte el a meccset. Mihail Grabovszkij pályafutása 100. gólját szerezte. A Capitalson érezhető volt a fáradság, erre panaszkodott Adam Oates edző is., hiszen egy hét alatt ez volt az ötödik meccs, közben a csapat Phoenixbe és Denverbe is kirándult, a három otthoni meccsét megnyerte. Ovecskin már karriercsúcsnál tart 13. hosszabbításos góljával.

Carolina Hurricanes–Colorado Avalanche 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

Raliegh, PNC Arena, 13 278 néző, vezette: Eric Furlatt, Kyle Rehman.

Gólszerző: Jordan Staal (3) – Nathan Gerbe (4), Patrick Dwyer (2) 12:47; Patrick Dwyer (1) – Nathan Gerbe (5), Jordan Staal (3) 20:26; ill. Paul Stastny (7) – Nathan MacKinnon (9), Gabriel Landeskog (8) PPG 34:34.

Kapusok: Peters 33/34 – Varlamov 26/28.

A meccs három legjobbja: Justin Peters (CAR), Patrick Dwyer (CAR), Jordan Staal (CAR).

Még csak a harmadik meccsét veszítette el a Colorado, Jordan Staal és Patrick Dwyer gólt ütött és gólpasszt adott. Eric Staal 708. meccsét játszotta az Avalanche-ben, ezzel utolérte a franchise-rekordot tartó Kevin Dineent.

Montréal Canadiens–Tampa Bay Lightning 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Greg Kimmerly, Mike Leggo.

Gólszerző: Daniel Briere (2) – Max Pacioretty (2) 55:22; ill. Ryan Malone (3) – Eric Brewer (4), B.J. Crombeen (3); Valtteri Filppula (SO).

Kapusok: Price 44/45 – Bishop 28/29.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Ben Bishop (TBL), Valtteri Filppula (TBL).

Sokan aggódtak, hogy mi lesz most Steven Stamkos nélkül, aki sípcsont törése miatt 3-6 hónapot lesz kénytelen kihagyni. Nos, a Tamp nagyot játszott Montréalban öt híján félszáz lövése volt, és csak Price-on múlott, hogy a Canadiens a szétlövésig húzta. A hazaiaknál Danny Briere agyrázkodása után, október 19-e óta először játszott és gólt is szerzett. A Montréal amúgy elég pocsék szériában van, az elmúlt hat meccséből csak a vasárnapi, New York Islanders elleni volt az egyetlen győztes.

Ottawa Senators–Philadelphia Flyers 0-5 (0-1, 0-2, 0-2)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 16 398 néző, vezette: Dean Morton, Tim Peel.

Gólszerző: Matt Read (4) – Steve Downie (7), Sean Couturier (4) 16:24; Jakub Voracek (2) – Scott Hartnell (1), Claude Giroux (8) 20:28; Jakub Voracek (3) – Wayne Simmonds (5), Claude Giroux (9) PPG 30:33; Vincent Lecavalier (7) – Brayden Schenn (6) 47:57; Brayden Schenn (4) – Vincent Lecavalier (3), Erik Gustafsson (3) PPG 53:32.

Kapusok: Anderson 26/31 – Mason 24/24.

A meccs három legjobbja: Jakub Voracek (PHI), Claude Giroux (PHI), Clarke MacArthur (OTT).

Ilyen sima meccse nem volt még ebben az idényben a Philadelphiának, pedig Craig Anderson így is többször lehetetlen helyzetből hárított. A Flyers egymás után kétszer nyert, amire idén csak másodszor akadt példa. Jakub Voracek két gólt ütött. A csapatkapitány Claude Giroux 300. NHL-pontját szerezte.

Detroit Red Wings–Winnipeg Jets 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Chris Lee, Kevin Pollock.

Gólszerző: Pavel Dacjuk (8) – Henrik Zetterberg (11), Niklas Kronwall (10) PPG 14:44; Pavel Dacjuk (9) – Johan Franzen (4), Daniel Alfredsson (11) PPG 53:11; ill. Bryan Little (11) – Blake Wheeler (7), Andrew Ladd (12) 07:10; Zach Bogosian (1) – Olli Jokinen (7), Evander Kane (5) 50:47; Andrew Ladd (SO).

Kapusok: Howard 19/21 – Pavelec 41/43.

A meccs három legjobbja: Pavel Dacjuk (DET), Andrew Ladd (WPG), Ondrej Pavelec (WPG).

A Winnipegnek továbbra is jól megy a szétlövés ebben a szezonban, az idei öt ilyen meccséből a negyediket nyerte meg, így verte a duplázó Pavel Dacjuk vezette Detroitot. Andrew Ladd különösen kiemelkedik ebből a szempontból, ötbő öt a rávezetés-mérlege. Mostanában nem túl nagy a boldogság a Joe Louisban, hat meccse nem örülhettek a drukkerek hazai sikernek. Hiába volt a harmadik harmadban 16-2 a kapura lövések aránya a Detroit javára, nem lehetett gólt ütni Ondrej Pavelecnek. A winnipegi Bryan Little az utolsó három meccsén három gólt ütött és két gólpasszt adott.

Florida Panthers–Anaheim Ducks 3-2 (0-2, 2-0, 1-0)

Sunrise, BB&T Arena, 13 354 néző, vezette: Brad Meier, Mark Lemelin.

Gólszerző: Shawn Matthias (2) – Brian Campbell (8), Krys Barch (1) 33:28; Scottie Upshall (3) – Erik Gudbranson (2), Jonathan Huberdeau (6) 34:38; Brad Boyes (6) – Scottie Upshall (4) 44:29; ill. Andrew Cogliano (6) – Daniel Winnik (6), Devante Smith-Pelly (7) 00:40; Hampus Lindholm (2) – Nick Bonino (7), Emerson Etem (4) 14:26

Kapusok: Thomas 32/34 – Andersen 22/25.

A meccs három legjobbja: Scottie Upshall (FLA), Tim Thomas (FLA), Brad Boyes (FLA).

Ahogy az a sport iratlan szabályai szerint lenni szokott, az utolsó győzte le a legjobbat. Ráadásul a Florida kilenc meccses nyeretlenségi szériája is megszakadt, először nyert az új edzővel, Peter Horachekkel. Az Anaheim öt győzelem után szenvedett vereséget, pedig a 40. másodpercben megszerezte a vezetést, az első harmad végére már kettő volt az előny nálunk. Corey Perry 594. meccsét játszotta a Ducksban, ezzel a franchise negyedik legtöbbet játszott játékosa, az orosz Ruszlan Szalejjel. Érdekesség, hogy mindkét csapat 1993-ben csatlakozott az NHL-hez.

St. Louis Blues–Phoenix Coyotes 2-3 (1-2, 0-0, 1-0, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 15 678 néző, vezette: Paul Devorski, Dennis LaRue.

Gólszerző: Maxim Lapierre (2) – Jay Bouwmeester (11), Alex Pietrangelo (9) 05:53; Roman Polak (2) – Alexander Steen (8), David Backes (10); ill. David Moss (1) – Mike Ribeiro (7), Oliver Ekman-Larsson (11) 07:49; Mikkel Boedker (4) – Rob Klinkhammer (4), Rostislav Klesla (1) 19:29; Oliver Ekman-Larsson (4) – Mike Ribeiro (8), Shane Doan (5) 60:56.

Kapusok: Halak 16/19 – Smith 37/39.

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Oliver Ekman-Larsson (PHX), Roman Polak (STL).

Nem sűrűn járnak nyerni a csapatok St. Louisban, a Blues most is egy pontot otthon tartott, ez volt a harmadik meccse a tízből, amikor nem tudott nyerni. Pedig a fölény most is megvolt, de Mike Smith pazarul védett, Oliver Ekman-Larsson pedig a hosszabbítás 56. másodpercében eldöntötte a meccset. A siker ellenére Dave Tgippet edző nem volt maradéktalanul elégedett a Coyotes játékával, ahogy megfogalmazta, voltak a meccsnek olyan részei, amikor pocsékul ment a játék. A 300. meccsét játszó Alexander Steen egy gólpasszal nyújtotta 11-re a pontos meccseinek számát, 10 gól és 4 assziszt a mérlege. Ez a leghosszabb sorozat a St. Louis történetében 2002–2003-as Keith Tkachuk menetelése óta, neki 12 meccsen volt egymás után pontja.

Calgary Flames–San Jose Sharks 2-3 (0-2, 0-0, 2-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Brian Pochmara.

Gólszerző: Kris Russell (3) – Sean Monahan (5) PPG 46:51; Mike Cammalleri (8) – Chris Butler (3) 50:25; ill. Logan Couture (8) – Patrick Marleau (9), Tyler Kennedy (5) 01:32; Patrick Marleau (9) – Joe Pavelski (13), Joe Thornton (16) PPG 19:04; Brad Stuart (1) – Joe Thornton (17), Dan Boyle (3) 61:13

Kapusok: Berra 32/35 – Stalock 11/13.

A meccs három legjobbja: Reto Berra (CGY), Patrick Marleau (SJS), Kris Russell (CGY).

Megtört a San Jose hosszú, rossz sorozata, a hisszabbításban elért győzelemmel egy ötmeccses nyeretlenségi széria szakadt meg. Döbbenetes, de a Flames mindössze 13-szor lőtt kapura, ezzel is kihúzta egy pontig, a szé?tlövésig már nem bírta, mert Dan Boyle eldöntötte a meccset. Már az elején belekezdett a Sharks, 17-3 volt a kapura lövések aránya az első harmad végén, a kétgólos előny majdnem a végéig elég lett, a Calgary az utolsó játékrészben, három és fél perc alatt egyenlített ki.