Tízgólos meccs a Yankees Stadiumban

2014.01.27. 10:50 Ryan O'Brien

stadiumseries2.jpgFolytatódott a Stadium Series, az NHL szabadtéri hokishowja. A New Jersey és a New York Rangers is baseball-stadionban játszott nagyszerű meccset egymással. Most kicsit zordabb időjárási körülmények között, mint vasárnap Los Angelesben, ezúttal mínusz 4 fok volt és a hó is esett. Jaromir Jagrt ez sem zavarta, két gólpasszal már 1035 asszsiztnál tart, a Rangers végül hetet vágott a pályaválasztó Devilsnek. A Detroit megint otthon kapott ki és megint szétlövésbe. A Winnipeg Al Montoya nagyszerű védéseivel győzte le a bajnokot, amely utolsó tíz meccséből csak hármat nyert meg. Hat vereség után nyert az Edmonton és hosszabbításban a Vancouver. A legutóbbi játéknap minden fontos momentuma a hajtás alatt.

NHL 115. játéknap, 2014. január 26.

New Jersey Devils–New York Rangers 3-7 (3-2, 0-4, 0-1)

New York, Yankee Stadium, 50 105 néző, vezette: Paul Devorski, Wes McCauley.

Gólszerzők

NJD: Patrik Elias (8) – Ryane Clowe (10) 05:36; Patrik Elias (9) – Jaromir Jagr (27), Marek Zidlicky (20) PPG 11:00; Travis Zajac (8) – Jaromir Jagr (28), Mark Fayne (3) 16:07.

NYR: Dominic Moore (4) – Anton Stralman (5), Brian Boyle (8) 09:07; Marc Staal (3) – Dominic Moore (6) 16:59; Mats Zuccarello (14) – John Moore (8), Derick Brassard (19) 22:48; Mats Zuccarello (15) – Derick Brassard (20), Benoit Pouliot (11) 32:44; Carl Hagelin (12) – Ryan Callahan (11), Anton Stralman (6) 33:53; Rick Nash (18) – Derek Stepan (25), Marc Staal (5) 39:31; Derek Stepan (10) PS 50:06.

Kapusok: Martin Brodeur 15/21, Cory Schneider 4/5 – Hemrik Ludnqvist 19/22.

Kapura lövések: 22 – 26. Kiállítások: 6 perc – 4 perc. Emberelőny: 1/2 – 0/3. Ütközések: 21 – 16. Buli elhozatal: 29 – 37. Blokkolt lövés: 11 – 12.

A meccs három legjobbja: Mats Zuccerello (NYR), Patrik Elias (NJD), Anton Stralman (NYR).

Egészen nagyszerűre sikeredett a Stadium Series második találkozója. A szabadtéri hoki most a Yankees Stadiumban volt, ahol megint 50 ezernél többen figyelték a New Jersey és a New York Rangers tízgólos meccsét. Kicsit mostohább körülmények között, mint Los Angelesben, hóesésben és mínusz 4 fokban vívott nagy csatát a két csapat. Érdekes alakult a meccs, Jaromir Jagr megint kiosztott két gólpasszt – 1035-nél jár, már csak ötre az örökranglista-9. Marcel Dionne-tól – és a Devils a 17. perc elején már 3-1-re vezetett. Innen kapott hat gólt, Mats Zuccarello kétszer is betalált, a Rangersben hatan értek el két pontot.

Detroit Red Wings–Florida Panthers 4-5 (0-1, 3-0, 1-3, 0-0, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Francis Charron, Mike Hasenfratz.

Gólszerzők

DET: Gustav Nyquist (9) – Johan Franzen (14) 28:12; Daniel Alfredsson (12) – Brendan Smith (12), Brian Lashoff (3) 29:31; Riley Sheahan (3) – Tomas Tatar (10), Patrick Eaves (2) PPG 38:15; Tomas Tatar (12) – Riley Sheahan (5), Tomas Jurco (3) 53:33.

FLA: Sean Bergenheim (12) – Dmitrij Kulikov (6), Mike Weaver (4) 01:48; Jesse Winchester (7) – Tom Gilbert (21), Marcel Goc (10) 49:12; Drew Shore (4) – Tomas Fleischmann (18), Tom Gilbert (22) 54:28; Brad Boyes (13) – Brian Campbell (17) SHG 56:14; Nick Bjugstad (SO).

Kapusok: Jonas Gustavsson 33/37 – Tim Thomas 26/30.

A meccs három legjobbja: Tomas Tatar (DET), Riley Sheahan (DET), Sean Bergenheim (FLA).

A hazai meccsek és a szétlövések továbbra sem mennek a detroitiaknak. A Red Wings Henrik Zetterberg és Pavel Dacjuk nélkül kapott ki. A Detroit otthon 9-11-8-as mérleggel áll – két hazai siker után kapott ki megint –, 11. szétlövéses meccséből a nyolcadikat bukta el. Ebben a pillanatban éppen hogy befér a keleti nyolcba. A hazaiak a második harmad végére 3-1-re megfordították a meccset, de a végén emberelőnyben kaptak egy gólt, aztán a szétlövésben egyik játékosuk sem talált be. A flroidai Gustay Nyquist karrierje során először lőtt négy egymás utáni meccsen gólt.

Chicago Blackhawks–Winnipeg Jets 1-3 (1-0, 0-0, 0-3)

Chicago, United Center, 21 841 néző, vezette: Dave Jackson, Greg Kimmerly.

Gólszerzők

CHI: Brandon Bollig (6) – Ben Smith (9), Marcus Kruger (18) 01:21.

WPG: Blake Wheeler (20) – Evander Kane (14), Mark Stuart (5) 48:16; Andrew Ladd (12) 52:53; Blake Wheeler (21) – Tobias Enström (12) EN 58:45.

Kapusok: Corey Crawford 18/20 – Al Montoya 34/35.

A meccs három legjobbja: Al Montoya (WPG), Andrew Ladd (WPG), Brandon Bolig (CHI).

Al Montoya 21 nap után védett, elsősorban bravúrjainak köszönheti a Winnipeg a bravúros győzelmét, Andrew Ladd, aki korábban három szezont húzott le a Chicaban, a 150. bajnoki gólját szerezte. Patrik Kane az 500 meccsét játszotta a Blackhawksban, a fiatal csatár az elmúlt 13 meccsén csak egyetlen gólt szerzett. A bajnok is kisebb gödörben, az utolsó taz meccséből csak hármat tudott megnyerni.

Edmonton Oilers–Nashville Predators 5-1 (2-1, 2-0, 1-0)

Edmontom, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Dennis LaRue, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

EDM: Justin Schultz (6) – Jesse Joensuu (1), Ryan Smyth (11) 02:59; Jordan Eberle (18) – Taylor Hall (31), Ryan Nugent-Hopkins (25) 19:48; Ryan Smyth (7) – Corey Potter (5), Taylor Hall (32) PPG 30:12; Nail Jakupov (10) – Sam Gagner (16) 36:46; Ryan Nugent-Hopkins (15) – Jordan Eberle (25), Justin Schultz (16) PPG 55:32

NSH: David Legwand (9) – Nick Spaling (12), Craig Smith (15) 15:25.

Kapusok: Ben Scrivens 34/35 – Carter Hutton 22/27.

A meccs három legjobbja: Ben Scrivens (EDM), Ryan Smyth (EDM), Justin Schultz 8EDM).

Hat meccse nem örült győzelemnek az Edmonton, most pedig alaposan elintézte a Nashville-t úgy, hogy a vendégek többször veszélyeztették Ben Scrivens kapuját, aki nem véletlen lett a mezőny legjobbja. Az Oilers ráadásul már öt meccse nem tudta sikerrel szórakoztatni saját közönségét. Scrivens mellett az 1+1-gyel záró Ryan Smith és Justin Schultz került be a legjobb háromba. Az Edmontonból Nashville-be szerződő Devan Dubnyk kihagyta ezt a meccset.

Vancouver Canucks–Phoenix Coyotes 5-4 (2-1, 3-3, 0-1, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Brian Pochmara, Mike Leggo.

Gólszerzők

VAN: Kevin Bieksa (3) – Chris Higgins (15), Zac Dalpe (3) 10:31; Jannik Hansen (9) – Ryan Kesler (15) 11:15; Chris Higgins (14) – Dan Hamhuis (11) 36:59; Zac Dalpe (3) – Jason Garrison (22), Zack Kassian (5) 37:41; Kevin Bieksa (4) – Brad Richardson (9), Chris Higgins (16) 62:15.

PHX: Antoine Vermette (16) – David Moss (12), Derek Morris (12) 11:33; Antoine Vermette (17) – Lauri Korpikoski (12) SHG; Antoine Vermette (18) – Shane Doan (15), Mikkel Boedker (19) PPG 39:05; Shane Doan (15) – Mike Ribeiro (24), David Moss (13) 45:24.

Kapusok: Roberto Luongo 29/33 – Mike Smith 20/25.

A meccs három legjobbja: Antoine Vermette (PHX), Chris Higgins (VAN), Kevin Biekssa (VAN).

Túlóráztak a csapatok Vancouverben, amelynek végén a hazaiak örültek jobban. A Phoenix kétszer is visszajött kétgólos hátrányból, de az újabb előnyre már nem volt lehetősége válaszolni. A Coyotesban Antoine Vermette mesterhármasa is kevés volt a győzelemhez, a 31 éves csatár ebben az idényben már másodszor triplázott, legutóbb az Ottawa ellen sikerült ez neki december 21-én. Henrik Sedin már egymás után harmadszor hiányzott a Canucksból.