Az észak-amerikai hoki

Két kihagyot büntető és mesterhármas

2014.02.07. 14:52 Ryan O'Brien

pacioretty_1.jpgEzt követte el Max Pacioretty, aki egymaga végezte ki gyakorlatilag a Vancouvert, a montréali ötgólos is lehetett volna a meccsen. A Cancuks a sérült és az olimpiáról is lemaradó Henrik Sedin nélkül már egymás után hatodszor kapott ki. A New York Rangers elbukta a franchise 6000. alapszakasz-meccsét. A Toronto viszont továbbra is remek formában, utolsó 13 meccséből a tizediken nyert. A Los Angeles is öt vereség után tudott újra győzni, Robyn Regehr 1002. meccses pályafutása során először lőtt hosszabbításban gólt. A játéknap összes fontos eseménye a hajtás alatt.

NHL 126. játéknap, 2014. február 6.

New York Islanders-Calgary Flames 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 12 888 néző, vezette: Wes McCauley, Graham Skilliter.

Gólszerzők

NYI: Thomas Hickey (4) – Josh Bailey (15), Colin McDonald (5) 39:53; Calvin de Haan (2) – John Tavares (42), Thomas Vanek (29) 47:31.

CGY: Sean Monahan (16) – Joe Colborne (10), Kris Russell (16) 34:15; Dennis Wideman (4) – Mikael Backlund (15), TJ Brodie (15) PPG 38:08; David Jones (9) – Matt Stajan (13), Dennis Wideman (16) 54:28; Mikael Backlund (14) – Jiri Hudler (29) EN 59:57.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 18/21 – Reto Berra 28/30.

Kapura lövések: 30 – 22. Kiállítások: 4 perc – 10 perc. Emberelőny: 0/5 – 1/2. Ütközések: 20 – 12. Buli elhozatal: 31 – 24. Blokkolt lövés: 14 – 26.

A meccs három legjobbja: Matt Stajan (CGY), Dennis Wideman (CGY), Calvin de Haan (NYI).

Az Islanders megint mindent megtett, de Reto Berra, a Calgary kapusa is. A hazai védelem pedig nem állt a helyzet magaslatán. A második harmad végén a Flames két gyors góllal teremetette meccs hangulatát.

New York Rangers-Edmonton Oilers 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Dan O'Halloran, Chris Lee.

Gólszerzők

NYR: Derick Brassard (11) – Mats Zuccarello (27), Benoit Pouliot (12) 20:22

EDM: Ryan Smyth (8) – David Perron (20) 02:56; Nail Jakupov (11) – Sam Gagner (18), Taylor Hall (36) 58:22.

Kapusok: Cam Talbot 29/31 – Ben Scrivens 35/36.

A meccs három legjobbja: Ben Scrivens (EDM), Cam Talbot (NYR), Nail Jakupov (EDM).

Ben Scrivens akadályozta meg a Rangers további menetelését, az edmontoni kapus remek napot fogott. No meg, Nail Jakupov, aki az utolsó percekben megszerezte a győztes meccsét. Pedig ünnepelni készült a Madison Square Garden, hiszen ez volt a franchise 6000. alapszakasz-meccse.

Philadelphia Flyers-Colorado Avlanche 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 982 néző, vezette: Dennis LaRue, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

PHI: Mark Streit (8) – Vincent Lecavalier (11), Sean Couturier (18) PPG 26:21; Michael Raffl (7) – Sean Couturier (19), Steve Downie (19) 47:05; Claude Giroux (19) – Wayne Simmonds (23), Braydon Coburn (7) EN 59:40

COL: Nathan MacKinnon (21) – Ryan O'Reilly (20), Gabriel Landeskog (29) 57:10.

Kapusok: Steve Mason 38/39 – Szemjon Varlamov 32/34.

A meccs három legjobbja: Steve Mason (PHI), Mark Streit (PHI), Szemjon Varlamov (COL).

Nagyon bátran játszott a Colorado, pedig Philadelphiában nehéz a közönség nyomása miatt is. Ezzel együtt is megnyerte a Flyers a meccset, mert Steve Mason amikor kellett, nagyokat fogott. A vendégek egyetlen gólját a tavaly elsődraftos, Nathan MacKinnon szerezte, aki már 21 gólnál tart, utolsó öt meccsén harmadszor talált be.

Washington Capitals-Winnipeg Jets 4-2 (1-1, 0-1, 3-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Chris Rooney, Rob Martell.

Gólszerzők

WSH: Troy Brouwer (12) – Marcus Johansson (28), Casey Wellman (1) 04:56; Tom Wilson (2) – Julien Brouillette (1), Patrick Wey (1) 43:38; Alekszandr Ovecskin (40) – Nicklas Backstrom (43), Karl Alzner (11) 47:46; Troy Brouwer (13) – Marcus Johansson (29), Connor Carrick (5) 55:15.

WPG: Bryan Little (18) – Andrew Ladd (28) 13:02; Dustin Byfuglien (13) – Devin Setoguchi (14), Olli Jokinen (19) 25:41.

Kapusok: Braden Holtby 34/36 – Ondrej Pavelec 26/30.

A meccs három legjobbja: Troy Brouwer (WSH), Tom Wilson (WSH), Braden Holtby (WSH).

Azzal kezdtük a napot, hogy megvan Alekszandr Ovecskin 40 gólja és három szezpn után megint eljutott eddig a határig, szinte biztos, hogy nem áll meg itt, de még 25 kell, hogy kerriercsúcsot döntsön. Azért emlékezzünk meg a meccs legjobbjáról, Troy Brouwerről is, a 28 éves csatár duplázott, pályafutása 425. meccsén a 99. gólját szerezte és a 96. gólpasszánál tart. A washingtoni John Carlson a 272. meccsét játszotta egymás után, ezzel megdöntötte a Calle Johanson rekordját.

Montréal Canadiens-Vancouver Canucks 5-2 (2-0, 0-1, 3-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Eric Furlatt, Dean Morton.

Gólszerzők

MTL: Max Pacioretty (24) – P.K. Subban (31), Andrej Markov (25) PPG 14:59; Ryan White (1) – Michael Bournival (7), Dale Weise (10) 16:02; Max Pacioretty (25) – David Desharnais (20), Brendan Gallagher (15) 44:45; Tomas Plekanec (17) – David Desharnais (21) 48:14; Max Pacioretty (26) – Brendan Gallagher (16), Alekszej Jemelin (7) EN 58:52.

VAN: Chris Higgins (16) – Jason Garrison (23), Jordan Schroeder (1) PPG 22:31; Alexander Edler (5) – Raphael Diaz (12), Alexandre Burrows (5) PPG 52:21.

Kapusok: Carey Price 42/44 – Roberto Luongo 24/28.

A meccs három legjobbja: Max Pacioretty (MTL), David Desharnais (MTL), Ryan White (MTL).

Max Pacioretty élete meccse lehetett volna a Vancouver elleni. Ebben a szezonban már másodszor triplázott, de ötgólos is lehetett volna, ha a megítélt két büntetőjét is belövi. Ez védte Roberto Luongo. A 25 éves csatár pályafutása során most lőtt harmadszor büntetőt, a korábbit tavaly, október 12-én, azt is Vancouver ellen, de Roberto Luongo akkor olvasta a csatár gondolatát és védte. Henrik Sedin ezt a meccset is kihagyta, sérülése olyan makacs, hogy a téli olimpián sem lesz ott, a washingtoni Marcus Johanson helyettesíti.

Ottawa Senators-Buffalo Sabres 3-2 (0-0, 1-0, 2-2)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 18 426 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

OTT: Erik Karlsson (15) – Stephane Da Costa (1), Cory Conacher (15) 23:12; Milan Michalek (9) – Jason Spezza (28), Mika Zibanejad (13) 40:10; Milan Michalek (10) – Jason Spezza (29), Chris Neil (3) 59:37.

BUF: Tyler Ennis (13) – Drew Stafford (12), Ville Leino (10) 50:25; Drew Stafford (10) – Christian Ehrhoff (21) 55:46.

Kapusok: Craig Anderson 30/32 – Jhonas Enroth 33/36.

A meccs három legjobbja: Milan Michalek (OTT), Jason Spezza (OTT), Tyler Ennis (BUF).

Az Ottawa nehezen verte a Buffalót, pedig a Sabres előtt ott volt a lehetőség az idegenbeli sikerhez, hét emberelőnyös lehetőségéből egyet sem tudott kihasznál. Az oittawai Milan Michalek kétszer is betalált, Jason Spezza pedig két gólpasszt adott, ezzel a 664. meccsén a 665. pontját szerezte meg.

Tampa Bay Lightning-Toronto Maple Leafs 1-4 (0-0, 0-1, 1-3)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Francis Charron, Marc Joannette.

Gólszerzők

TBL: Ondrej Palat (12) – Martin St Louis (30), Tyler Johnson (19) 50:28.

TOR: Mason Raymond (15) – Nyikolaj Kuljomin (9), Morgan Rielly (17) 27:57; Jay McClement (3) – David Clarkson (6), Joffrey Lupul (17) 42:19; James van Riemsdyk (23) – Carl Gunnarsson (10), Phil Kessel (32) 48:10; Tyler Bozak (12) – Phil Kessel (33) EN 57:08.

Kapusok: Ben Bishop 21/22, Cedrick Desjardins 11/13 – Jonathan Benier 33/34.

A meccs három legjobbja: Jonathan Bernier (TOR), Troy Bodie (TOR), Ondrej Palat (TBL).

Jólharcol a Toronto, már a második helyen áll az Atlantic-divízióban, ehhez a Tampát verni kellett. A Maple Leafs az utolsó 13 meccséből 10 győzelemmel 21 pontot szerzett (10-2-1). Nagy lendületben a csapat, lehet, hogy az olimpiai szünet pont a legrosszabbkor jön?

Florida Panthers-Detroit Red Wings 1-3 (1-0, 0-2, 0-1)

Sunrise, BB&T Center, 15 623 néző, vezette: Jean Hebert, Tom Kowal.

Gólszerzők

FLA: Scottie Upshall (10) – Tomas Kopecky (8), Mike Weaver (6) 19:34.

DET: Daniel Alfredsson (13) – Justin Abdelkader (15), Niklas Kronwall (29) PPG 26:30; Gustav Nyquist (14) 33:22; Brian Lashoff (1) – Darren Helm (5), Niklas Kronwall (30) EN 59:40.

Kapusok: Tim Thomas 30/32 – Jimmy Howard 23/24.

A meccs három legjobbja: Gustav Nyquist (DET), Daniel Alfredsson (DET), Tim Thomas (FLA).

Idegenben nyert a Detroit és ami emeli ennek rangját, a jó formában szereplő Florida otthonában. Gustav Nyquistnek óriási lökést adott, hogy utazik az olimpiára. Megint a meccs legjobbja lett, utolsó négy meccsén már öt gólt ütött. A két csapat most játszotta utolsó egymás elleni meccsét a szezonban, ami az ötödik volt. A korábbi négyből hármat a Florida nyerte meg.

St. Louis Blues-Boston Bruins 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 671 néző, vezette: Kyle Rehman, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

STL: Alexander Steen (28) – Jaden Schwartz (23), Jay Bouwmeester (28) 15:48; Jaden Schwartz (18) – Dmitrij Jaskin (1), Alex Pietrangelo (34) 23:32; T.J. Oshie (14) 63:29.

BOS: David Krejci (13) – Jarome Iginla (25), Milan Lucic (24) 49:16; Brad Marchand (18) – Johnny Boychuk (14), Torey Krug (19) 51:24.

Kapusok: Jaroslav Halak 36/38 – Tuukka Rask 24/27.

A meccs három legjobbja: T.J. Oshie (STL), Jaden Schwartz (STL), David Krejci (BOS).

Most nem esett ugyanabba a hibába a St. Louis, mint a legutóbbi meccsén, most a hosszabbítás a Blues sikerét hozta. Az is igaz, hogy még a győztes találatot jegyző T.J. Oshie is elismerte, hogy most szerencséjük volt. A St. Louis 2006 óta először tudta legyőzni otthon a Bostont. Alexander Steen megint gólt ütött, 28-nál tart, míga harmadik szezonját töltő Jaden Schwartz már 41 pontnál jár.

Minnesota Wild-Nashville Predators 3-2 (2-1, 0-1, 0-0, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 766 néző, vezette: Justin St. Pierre, Brad Watson.

Gólszerzők

MIN: Jonas Brodin (8) – Nino Niederreiter (18) 04:05; Zach Parise (19) – Dany Heatley (13), Jason Pominville (18) PPG 13:27; Nino Niederreiter (11) – Kyle Brodziak (14), Jared Spurgeon (14) 62:16.

NSH: Craig Smith (17) – Carter Hutton (1) 05:50; Craig Smith (18) – Victor Bartley (4) 27:40.

Kapusok: Darcy Kuemper 16/18 – Carter Hutton 33/36.

A meccs három legjobbja: Nino Niederreiter (MIN), Craig Smith (NSH), Jonas Bronin (MIN).

Nino Niederreiter lett a meccs hőse, a hosszabbításban szerzett góljával, érdekesség, hogy éppen svájci csapattársát, Roman Josit csapta be. A Minnesota ezzel egyre közelebb került a playoffhoz, a Nashville viszont csoportjában az utolsó helyen áll.

Los Angeles Kings-Columbus Blue Jackets 2-1 0-1, 0-0, 1-0, 1-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Ghislain Hebert, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

LAK: Jake Muzzin (4) – Anze Kopitar (30), Drew Doughty (22) 43:09; Robyn Regehr (2) – Mike Richards (29), Jeff Carter (17) 62:33

CBJ: Jack Johnson (4) – Ryan Johansen (21), James Wisniewski (30) PPG 01:40.

Kapusok: Jonathan Quick 24/25 – Szergej Bobrovszkij 18/20.

A meccs három legjobbja: Robyn Regehr (LAK), Brandon Dubinsky (CBJ), Jake Muzzin (LAK).

Négy elbukott hazai meccs után nyert megint a Los Angeles Kings, ráadásul annak Robyn Regehrnek a hosszabbításos góljával, aki pályafutása 1002. meccsén most szerzett először ilyen gólt. Ráadásul a Kings öt meccse képtelen nyerni, elsősorban a kevés góljai miatt. Ebben a sorozatban kétszer nem szereztek gólt, a három volt a legtöbb.