Hárman egyre a negyediktől, Roy lett az Avs főedzője

2013.05.24. 10:39 Ryan O'Brien

lak.jpgA Bostonnak, a Detroitnak és a Los Angelesnek is csak egy győzelem kell a főcsoport-döntőhöz. A Bruins már most behúzhatta volna a továbbjutást, de hosszabbításban kikapott New Yorkban, pedig 2-0-ra és 3-2-re is vezetett. A Detroit megint nyert így az alapszakasz legjobbja, a Chicago  a kiesés szélén áll. A Los Angeles lenullázta a San Joset, így a bajnokcsapat 3-2-re vezet a sorozatban. A héten már megszellőztették, csütörtökre már véglegessé vált, a legendás Patrick Roy lett a Colorado főedzője. Egyszer már nemet mondott, most viszont büszkén vállalta a feladatot

New York Rangers-Boston Bruins 4-3 (0-0, 1-2, 2-1, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Stephen Walkom és Eric Furlatt.

Gólszerző:  Hagelin (Brassard, Hamrlik, 28:39), Stepan (41:15), Boyle (Stepan, Brassard, 50:00, PP), Kreider (Nash, McDonagh, 67:03), ill. Horton (Krejci, Marchand, 24:39), Krug (Seguin, Horton, 27:41, PP), Seguin (Hamilton, Chara, 48:06).

Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/2. Kapusok: Lundqvist 37/40, ill. Rask 28/32.

Elodázta a Boston továbbjutását a New York Rangers, amely nagy csatában, hosszabbításban győzte le a Bostont, ezzel szépített, de még mindig nagyon messze van a továbbjutástól. Nagy kérdés, a bostoniaknak mennyire remeg meg a kezük, 2010-ben, a Philadelphia ellen is 3-0-s előnyről bukták el a továbbjutást. Henrik Lundqvist megint kitett magáért, 37-szer védett jól a meccsen. A Boston már 2-0-ra is vezetett a meccsek Derek Stepan góljával és gólpasszával fordított aztán a hazai csapat. Elég régen játszott egymással hosszabbításos meccset a playoffban a két csapat, a legutóbbi ilyen találkozó 1958. március 27-én volt. A New York-i Chris Kreider a tavalyi playoffban mutatkozott be az NHL-ben, a győztes góljával már 25 meccsen hatnál tart.

A párharc állása: 3-1 a Boston javára

Detroit Red Wings-Chicago Blackhawks 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Marc Joannette, Wes McCauley.

Gólszerző: Kindl (Colaiacovo, Franzen, 30:03, PP), Cleary (Filppula, 59:21, EN).

Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 3/0. Kapusok: Howard 28/28, ill. Crawford 25/26.

Egyre nagyobb bajban az alapszakaszt nagy fölénnyel nyerő Chicago. A Detroit nem hibázott a két hazai meccsén, így pályaelőnnyel utazik majd Chicagóba, ahol akár tovább is juthat. Jimmy Howard kapott gól nélkül hozta le a meccset, az elmúlt három győztes találkozón mindössze két gólt kapott, ez volt pályafutása második playoff-shutoutja. A Chicago már nyolc meccse, április 22-e óta nem képes előnyből betalálni, az idei rájátszásban 25 lehetősgéből csak három gólt szerzett, idegenben egyet sem. Egyre frusztráltabbak a Blackhawks játékosai, az egyik legjobbjuk, Jonathan Toews a második harmad első 11 percében három kiállítást is összeszedett, ilyenre pedig még nem volt példa karrierje során.

A párharc állása: 3-1 a Detroit javára

Los Angeles Kings-San Jose Sharks 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 584 néző, vezette: Dan O'Halloran, Chris Lee

Gólszerző: Kopitar (Williams, Clifford, 38:08), Vojnov (Lewis, 40:53), J. Carter (M. Richards, 59:28, EN).

Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Quick 24/24, ill. Niemi 26/28.

Jonathan Quick már harmadik idei playoff-meccsén nem kapott gólt, ezzel a bajnok Los Angeles egy győzelemre került a továbbjutástól. A Kings kapusa a rájátszásban eddig 330 lövésből 313-szor védett jól, ami egészen kiváló, 0,948-as védéshatékonyságot jelent.A Stanley Kupa tavalyi bajnoka egészen elképesztő sorozatot tud maga mögött, sorozatban 13. hazai meccsét is megnyerte, ebben a szezonban 25-4-1-es mérleggel áll a Staples Centerben.

A párharc állása: 3-2 a Los Angeles javára.

Visszatér a legenda az NHL-be. A héten már megszellőztették a hírt, hogy Patrick Roy lehet a Colorado Avalanche edzője, a pletyka pedig csütörtökön vált valósággá, a kapusként négy Stanleyt nyerő 47 éves Roy-t nevezték ki a denveri csapat élére, aki újoncként 1986-ban, majd 1993-ban, 1996-ban és utoljára 2001-ben volt bajnok. Tizenegyszeres All Star-válogatott, háromszor lett a liga legjobb kapusa, háromszor pedig a playoff MVP-je lett. 1029 alapszakasz és 247 playoff-meccse volt. Roy a QMJHL-ben szereplő Quebec Rempart főedzője és főigazgatója volt. Az utóbbi években már a Colorado egyszer bepróbálkozott nála, de akkor családi okokra hivatkozva nemet mondott. A Colorado 2010 óta rendre lemarad a rájátszásról, legutóbb pedig utolsó lett az alapszakaszban. Az Egyesült Államok válogatottjával vb-bronzot nyerő Joe Saccót váltja a kispadon. A videón Roy legszebb mozdulatai.