Hatalmas tömegbunyó volt Vancouverben

2015.04.18. 09:16 Ryan O'Brien

470160100_slide.jpgA négy szombat hajnali párharcból egyedül a Montréal vezet 2-0-, a második meccsen is legyőzte az Ottawát. Az első fontos kérdésra gyorsan választ kaptunk, a kézsérülés miatt az első meccset előbb abbahagyó Mark Stone, és az ezt okozó P.K. Subban is a jégen volt. Olyannyira, hogy Subban a meccs legjobbja is lett egy góljával. A Canadiensben ezen a meccsen már játszott Max Pacioretty is. Mika Zibanejad látványos előrevetődős lövése, majd Clarke MacArthur felső sarkos bombagólja voltak a meccs első szép jelenetei. Aztán a második harmadban feltámadt a Montréal és a fent említett két korongozó góljaival megfordították a meccset. Különösen Subban gólja volt látványos. Ahogy a mindent eldöntő gól is. Az első hosszabbítás negyedik percében Alex Galchenyuk fordult a kapu felé és nagyon bevarrta, körülbelül oda ütötte, ahova Subban két játékrésszel korábban. Andrew Hammond nagyszerűen védett most, a meccs harmadik legjobbja lett 39 védéssel. A két csapat vasárnap Ottawában folytatja.

A New York Islanders majdnem másodszor is megcsinálta Washingtonban. Ezúttal nagyszerűen ment Az Alkeszandr Ovecskin, Niklas Bäckström duónak, előbbi három pontot szedett össze (1+2), utóbbi egy góllal zárt. Ennek ellenére az Isles az első negyedóra végéig nagyon jól tartotta magát. Cal Clutterbuck nagyszerű szóló és egy felsősarkos bombája révén a vendégek vezettek, később Ryan Strome már második gójával, Kyle Okposo első találatával 3-1-re vezetett az Islanders. Innen fordította meg a meccset a Capitals, és kétgólos hátrányból 2008. áprilisa óta nem sikerült fordítania a washingtoni csapatnak. A harmadik harmaban Bäckström egyenlített, majd Jason Chimera ütötte a győztes gólt. Ezen a meccsen Philipp Grubauer védte a Capitals kapuját, és élete első playoff-meccsét megnyerte, 18-szor védett hozzá. Bob Mason (1987), és Olaf Kolzig (1995) voltak azok a kapusok, akik győzelemmel debütáltak a Washingtonban.

A Nashvile alaposan visszavágott az első meccsen elszenvedett vereségét. Ezen a meccsen Craig Smith jutott el három pontig, Mike Ribeiro két gólpasszt adott, a harmadik legjobb, Colin Wilson pedig egy látványos góllal szerzett vezetést. Ezt még Patrick Sharpnak sikerült kiegyenlíteni, sőt a meccs felénél Patrick Kane megint egyenlített, onnantól viszont csak a Predators volt a jégen, pedig a vendégek egyszer a felső kapuvast is eltalálták. A harmadik harmadban Filip Forsberg egy öngóllal került fel a góllövőlistára, majd Craig Smith szólója végképp eldöntötte a meccset. Még a kapus, Pekka Rinne is gólpasszos lett.

Most nagyon simán nyert a Vancouver, megint Eddie Lack kapott bizonyítási lehetőséget a kapuban és bizonyított is, 22 védéssel a meccs embere lett. Az elején Daniel Sedin bombája, és Chris Higgins emberelőnyös góljával elment a Canucks. A második harmadban gól nem esett, pofon annál több. Egy vancouveri kapu előtti kavarodás után csattant el egy-kettő belőle, elsősorban a kapust védték a hazaiak, még Lack is adott egy párat. Bo Horvat szenzációsan visszatett korongját az újonc Ronalds Kenins ütötte be. A 24 éves lett hokis az alapszakasz 30 meccsén 4 gólt szerzett, életes első NHL-s szezonjában aztán a második playoff meccsen az első gólja is megszületett. A Flames Kris Russell találatával  igyekezett visszajönni a meccsbe, de Radim Vrbata üres kapus gója eldöntött mindent. A végére elszabadultak az indulatok, előbb 56:46-nál volt két 10 perces büntetés, majd 58:43-nál elszakadt a cérna, mindenki ütött mindenkit, hatalmas tömegverekedés alakult ki. A bírók két perc alatt 132 perc büntetést szórtak ki.

Montréal Canadiens–Ottawa Senators 3-2 (0-1, 2-0, 0-1, 1-0)

Montréal, Centre Bell, 21 287 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Gólszerző

MTL: Max Pacioretty (1) ASST: David Desharnais (1), Andrej Markov (1) PPG 27:18; P.K. Subban (1) ASST: Devante Smith-Pelly (1), David Desharnais (2) 36:30; Alex Galchenyuk (1) ASST: Brendan Gallagher (1), Tomas Plekanec (1) 63:40.

OTT: Clarke MacArthur (1) ASST: Mark Stone (1), Cody Ceci (1) 18:42; Patrick Wiercioch (1) ASST: Mark Stone (2), Erik Karlsson (2) PPG 53:25.

Kapusok: Carey Price 29/31 – Andrew Hammond 39/42.

Kiállítás: 6 - 12. Kapura lövések: 42 - 31. Emberelőnyök: 1/6 – 1/3.

A párharc állása: 2-0 a Montréal javára

Washington Capitals–New York Islanders 4-3 (0-1, 2-2, 2-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Dave Jackson, Steve Kozari

Gólszerző

WSH: Karl Alzner (1) ASST: Mike Green (1), Nicklas Backstrom (1) 31:26; Alekszandr Ovecskin (1) ASST: Matt Niskanen (1), Nicklas Backstrom (2) 36:09; Nicklas Backstrom (1) ASST: John Carlson (1) PPG 43:44; Jason Chimera (1) ASST: Matt Niskanen (2) 47:37.

NYI: Cal Clutterbuck (1) ASST: Matt Martin (1) 05:14; Ryan Strome (2) ASST: John Tavares (2), Lubomir Visnovsky (1) 23:24; Kyle Okposo (1) ASST: Josh Bailey (2), Calvin de Haan (1) 34:09.

Kapusok: Philipp Grubauer 18/21 – Jaroslav Halak 31/35.

Kiállítás: 2 - 2. Kapura lövések: 35 – 21. Emberelőnyök: 1/1 – 0/1.

A párharc állása: 1-1

Nashville Predators–Chicago Blackhawks 6-2 (2-1, 1-1, 3-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 208 néző, vezette: Francois St. Laurent, Kevin Pollock.

Gólszerző

NSH: Colin Wilson (3) ASST: Craig Smith (1), Mike Ribeiro (1) PPG 02:47; Roman Josi (1) ASST: Shea Weber (1) 19:56; Craig Smith (1) ASST: Cody Franson (1), Mike Ribeiro (2) 34:54; Filip Forsberg (1) 52:41; Craig Smith (2) ASST: Filip Forsberg (1), Pekka Rinne (1) 54:28; Mike Santorelli (1) ASST: Calle Jarnkrok (2), Viktor Stalberg (1) 55:00.

CHI: Patrick Sharp (2) ASST: Niklas Hjalmarsson (1), Andrew Shaw (1) 16:13; Patrick Kane (1) ASST: Brent Seabrook (1) 30:32.

Kapusok: Pekka Rinne 24/26 – Corey Crawford 29/35.

Kiállítás: 10 – 22. Kapura lövések: 35 – 26. Emberelőnyök: 1/4 – 0/3.

Vancouver Canucks–Calgary Flames 4-1 (2-0, 0-0, 2-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 870 néző, vezette: Dan O'Halloran, Brad Meier

Gólszerző

VAN: Daniel Sedin (1) ASST: Henrik Sedin (1), Alexandre Burrows (1) 02:56; Chris Higgins (1) ASST: Alexandre Burrows (2), Christopher Tanev (1) PPG 07:06; Ronalds Kenins (1) ASST: Bo Horvat (1), Luca Sbisa (1) 42:17; Radim Vrbata (1) ASST: Nick Bonino (1), Christopher Tanev (2) EN 57:59.

CGY: Kris Russell (2) ASST: Sean Monahan (1), Johnny Gaudreau (1) PPG 56:26.

Kapusok: Eddie Lack 22/23 – Jonas Hiller 26/29, Karri Ramo 2/2.

Kiállítás: 71 - 95. Kapura lövések: 32 - 23. Emberelőnyök: 1/4 – ½.