Az észak-amerikai hoki

Tönkreverték a New York Rangerst

2013.10.09. 12:27 Ryan O'Brien

hertl.jpgEgy újonc parádézott a San Joseban, a Shark 9-2-re verte a Rangerst. Az élete harmadik NHL-meccsét játszó Tomas Hertl négy gólt lőtt, számos franchise-rekordot megdöntött, illetve beállított a 19 éves hokis. Óriási különbség volt a két csapat között, a kapura lövésekben 47-20 lett a vége. Még mindig nem nyert meccset a Buffalo és a New Jersey, valamint a Minnesota, a Philadelphia viszont az új edzővel rátalált a győzelem ösvényére. A pittsburghi Jussi Jokinen mesterhármast vágott volt csapatának. Már negyedik pontját is megszerezte a 2013-as 1/1-es. A Nashville-ben két újonc is bekerült a Minnesota elleni meccs három legjobbja közé. A nyolcadik játéknap minden érdekes és fontos momentuma a hajtás alatt.

NHL 8. játéknap, 2013. október 8.

Toronto Maple Leafs–Colorado Avalanche 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 388 néző, vezette: Rob Martell, Brad Meier.

Gólszerző: Lupul (2) – Ashton (1) 33:12; ill. Sarich (1) – Downie (2), Duchene (1) 36:39; Parenteaz (3) – McGinn (2), MacKinnon (4) 42:30.

Kapusok: Bernier 31/33 – Varlamov 27/28.

Kapura lövések: 28 – 33. Kiállítások: 11 perc – 9 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/3. Ütközések: 33 – 44. Buli elhozatal: 27 – 41. Blokkolt lövés: 13 – 18.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Jonathan Bernier (TOR), PA Parenteau (COL)

Továbbra is hibátlan Patrick Roy és az ő csapata a Colorado, amely egymás után három győzelemmel nyitotta a szezont, amelyre 1996 óta nem volt példa, akkor költözött a franchise Qeubecből Denverbe és rögtön megnyerte a Stanleyt. Az idei 1/1-es, Nathan MacKinnon harmadik meccsén negyedik pontját szerezte, most is gólpasszt adott. A meccs legjobbjának választott Varlamov három meccsen eddig 91 lövésből 88-at megfogott, ami azért lenyűgöző teljesítmény.

New York Islanders–Phoenix Coyotes 6-1 (2-0, 3-1, 1-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 10 288 néző, vezette: Brian Pochmara, Chris Rooney.

Gólszerző: Regin (1) – Nelson (1) 01:49; Tavares (1) – Nielsen (2), Okposo (1) PPG 15:07; Donovan (1) – Regin (1), Bailey (2) PPG 21:47; Tavares (2) – Grabner (2), Bailey (3) 34:49; McDonald (1) – Nielsen (3), Grabner (3) 37:42; Bailey (1) – Nielsen (4), Grabner (4) 52:19; ill. Hanzal (1) – Boedker (1), Vrbata (1) 32:30.

Kapusok: Nabokov 33/34 – Smith 15/20, Greiss 7/8.

A meccs három legjobbja: Josh Bailey (NYI), Frans Nielsen (NYI), Jevgenyij Nabokov (NYI).

John Tavares első két gólját lőtte a szezonban, az Isanders egészen kiválóan, három meccsből 5 ponttal kezdte a szezont. Josh Bailye góllal és két gólpasszal, Frans Nielsen pedig három assziszttal járult hozzá a sikerhez. A Phoenixen a kapuscsere sem segített, Mike Smith-t az ötödik bekapott gól után cserélték le, a Coyotes 2010. decembere után látogatott megint a Long Islandre.

Philadelphia Flyers–Florida Panthers 2-1 (2-0, 0-1, 0.0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 589 néző, vezette: Darcy Burchell, Kelly Sutherland.

Gólszerző: B. Schenn (2) – Voracek (1), Lecavalier (2) 04:49; Coburn (1) – Couturier (1) 07:31; ill. B. Boyes (1) – Campbell (3), Barkov (1).

Kapusok: Mason 33/34 – Thomas 3/5, Markström 25/25.

A meccs három legjobbja: Steve Mason (PHI), Jacob Markström (FLA), Maxime Talbot (PHI).

Jót tett az edzőváltás a Philadelphiának, megvan az idei első győzelem. A Flyers a hét és fél perc alatt lerendezte a meccset és szegény Tim Thomast is. A Florida kapusát a St. Louis ellen bekapott gól és két harmad után cserélték le – igaz, a hivatalos verzió szerint sérülés miatt –, ezen a meccsen a második hazai gólig tartott türelem, meg is úszta kettővel a Panthers. A meccs mondhatni illett az új edző Craig Berube hagyományaihoz, összesen 51 perc kiállítás volt. A korábban a Flyersben hét szezont lehúzó kőkemény játékos összesen 3149 büntetőperccel fejezte be 17 éves karrierjét, ezzel az büntetések örökrangsorában a hetedik helyen áll.

Pittsburgh Penguins–Carolina Hurricanes 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 451 néző, vezette: Francis Charron, Wes McCauley.

Gólszerző: J. Jokinen (1) – Crosby (1), Kunitz (1) PPG 14:17; Martin (1) – Orpik (1), Crosby (2) 21:04; J. Jokinen (2) – Malkin (2), Maatta (1); Glass (1) – Vitale (1) 48:24; J. Jokinen (3) – Maatta (2), Sutter (3); ill. E. Staal (1) – Sekera (1) 33:24; Gerbe (2) – Dwyer (1), Sekera (2) 43:13.

Kapusok: Fleury 32/34 – Ward 32/37.

Kapura lövések: . Kiállítások: . Emberelőny: . Ütközések: . Buli elhozatal: . Blokkolt lövés: .

A meccs három legjobbja: Jussi Jokinen (PIT), Olli Maatta (PIT), Tanner Glass (PIT).

Jussi Jokinen volt csapatának vágott három gólt, nem érdemtelenül lett a meccs legjobbja, a Pittsburgh idei mindhárom meccsét megnyerte, 1994-ben kezdett legutóbb ilyen eredményesen. Jokinen a sérült James Neal helyére került Jevgenyij Malkin mellé egy sorba, 2007 november 16-a után tudott megint triplázni. Dicséretet érdemel a meccs második legjobbjának választott 19 éves finn, Olli Maatta is, aki két gólpaszt adott, karrierje harmadik meccsén első pontjait szerezte. A Pittsburgh ezen meccsen lőtte az idényben az első emberelőnyös gólját. A következő meccs lesz a Carolina történetének – a hartfordi időket leszámítva – az 1200. NHL-meccse.

Buffalo Sabres–Tampa Bay Lightning 2-3 (0-0, 2-1, 0-1, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 243 néző, vezette: Paul Devorski, Ian Croft.

Gólszerző: Hodgson (1) – Vanek (1), McBain (1) PPG 31:09; McBain (1) – Hodgson (2), Vanek (2) PPG 38:34; ill. T. Johnson (1) – Hedman (1), Palat (1) 33:25; Purcell (2) – Malone (1), St. Louis (2) PPG 45:43; Killon (1) – Brewer (2), Filppula (1) 61:50.

Kapusok: Enroth 31/34 – Bishop 21/23.

A meccs három legjobbja: Jamie McBain (BUF), Alex Killon (TBL), Jhonas Enroth (BUF).

Még mindig nincs meg a Buffalo első győzelme, ezen a meccsen legalább az egyik pontot megszerezte, a meccset a tavaly debütáló Alex Killon lőtte, akit 2007-ben, a harmadik körben draftolt a Tampa. Martin St. Louis a 915. pontját szerezte karrierje során, amellyel Bobby Orrt érte utol az örökrangsorban.

Nashville Predators-Minnesota Wild 3-2 (3-1, 0-1, 0-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 196 néző, vezette: Dan O'Rourke, Mark Lemelin.

Gólszerző: Forsberg (1) – Hornqvist (2), S. Jones (1) PPG 05:07; Wilson (1) – Cullen (1), Fisher (2) PPG 05:46; Nyström (1) PS 11:14; ill. Parise (3) – M. Koivu (2), Suter (2) PPG 04:05; Spurgeon (1) – Niederreiter (2), Granlund (3) PPG 27:26.

Kapusok: Rinne 32/34 – Backström 3/5, Harding 19/20.

A meccs három legjobbja: Filip Forsberg (NSH), Pekka Rinne (NSH), Seth Jones (NSH).

Csak emberelőnyös szituációkból és büntetőből esett gól a meccsen, külön öröm, hogy két fiatal is bekerült a meccs legjobbjai közé. A tavalyi draft 11. választottja lett a legjobb, míg Seth Jones az idei drafton volt a negyedik, a meccsen pedig a harmadik legjobb. A Nashville az első harmadban 39 másodperc alatt két előnyös gólt, az elsőt 5 a 3 ellen. Mikko Koivu pályafutása 400. pontját szerezte.

Vancouver Canucks-New Jersey Devils 3-2 (0-1, 2-1, 0-0 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dan O'Halloran.

Gólszerző: D. Sedin (2) – Tanev (1), Stanton (2) 28:51; Edler (1) – D. Sedin (4), H. Sedin (6) 33:47; Garrison (3) – Booth (1) 62:18; ill. Jagr (2) – Elias (1), Zidlicky (4) 18:52; Elias (2) – Volcsenkov (2), Jagr (1).

Kapusok: Luongo 21/23 – Schneider 29/32.

A meccs három legjobbja: Daniel Sedin (VAN), Jaromir Jagr (NJD), Jason Garrison (VAN).

Továbbra sincs meg a New Jersey első idei győzelme, pedig Jaromir Jagr most már gólpasszt is adott, második idei gólja mellé. Esély is lett volna a két pontra, ha a végén Roberto Luongo nem véd egészen elképesztő nagyot, a Canucks kapusának ez volt a 350. győzelme. A másik oldalon pedig megint Cory Schneider védett, aki éppen Vancouverből szerződött el a nyáron.

San Jose Sharks-New York Rangers 9-2 (2-1, 4-0, 3-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Dave Jackson, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Vlasic (1) – Pavelski (3) SHG 04:23; D. Boyle (1) – Nieto (1), Pavelski (4) 07:56; Nieto (1) – Wingels (1), Pavelski (5) 28:16; Hertl (3) – Desjardins (2), Demers (1) 29:19; Couture (2) – Marleau (1), Irwin (2) 29:39; Hertl (4) – J. Thornton (2) 32:32; Hertl (5) – Demers (2), Kennedy (1) PPG 49:02; Hertl (6) – Demers (3), Niemi (1) 52:04; Braun (2) – Nieto (2), Wingels (2) PPG 55:53; ill. B. Richards (3) – Brassard (1), Stepan (3) 03:27; Dorsett (1) – B. Boyle (2), Stralman (1).

Kapusok: Niemi 18/20 – Lundqvist 22/26, Biron 16/21.

A meccs három legjobbja: Tomas Hertl (SJS), Matthew Nieto (SJS), Joe Pavelski (SJS)

Tönkreverte a San Jose a Ragerst és ez a meccs örökre emlékezetes marad a még csak a harmadik meccsét játszó Tomas Hertlnek. A 19 éves cseh négy gólt lőtt és már hét pontja van. 1988. március 20-a óta a legfiatalabb hokis ilyen eredményes volt, 25 éve Jimmy Carson 19 évesen és 254 naposan lőtt négyet, Hertl 19 éves és 330 napos volt kedden. Folytassuk Hertl rekordjait: a franchise történetében ő a második, aki a négy gólt lőtt és az első, aki a bajnokság három nyitó meccsén hat gólig eljutott. Egészen zseniális sorozat a 2012-es draft 17. választottjától. Pedig a meccs úgy indult, hogy minden rendben lesz, a New York Rangers Brad Richards góljával nyitott, aztán jött Joe Pavelski sorban három gólpassza és a mindent eldöntő második harmad nyolcadik és kilencedik perce. Ekkor a Rangers egy perc és 23 másodperc alatt kapott gyors három gólt, ami padlóra küldte a vendégeket. Egy másik újonc is remekelt., Matthew Nieto is harmadik meccsén szerepelt, első gólját lőtte és első két gólpasszát adta. Egészen döbbenetes különbség, 47-20 volt a kapura lövések aránya a hazaiak javára.