Hét vereség után nyert a Vancouver

2014.02.27. 11:46 Ryan O'Brien

vancouver.jpgEgyelőre félüzemmel, négy meccsel folytatódott az NHL alapszakasza. Megint játszott és megint nyert a Buffalo, ezúttal az esélyesebb Bostont verte hosszabbításban, hasonkó kép nyert a Detroit Montréalban, az olimpiai bajnok Mike Babcock folytatta jó sorozatát. A Vancouver nagyon régen nyert, most 1-0-ra sikerült legyűrni a St. Louist, míg a Colorado–Los Angeles meccset mindkét olimpiát megnyert kapus kihagyta, talán ezért hozott a találkozó tíz gólt. A lényeg megint a hajtás alatt.

NHL 130. játéknap, 2014. február 26.

Buffalo Sabres-Boston Bruins 5-4 (1-1, 2-2, 1-1, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Brian Pochmara, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

BUF: Zemgus Girgensons (6) – Brian Flynn (5), Jamie McBain (8) 03:32; Tyler Myers (7) – Cody Hodgson (17), Christian Ehrhoff (22) PPG 26:25; Brian Flynn (5) – Ville Leino (11), Jamie McBain (9) 29:10; Matt Moulson (16) – Zemgus Girgensons (13), Ville Leino (12) 59:07; Matt D'Agostini (4) 60:22.

BOS: Chris Kelly (5) – Carl Soderberg (22), Matt Bartkowski (11) 10:47; Zdeno Chara (14) – Milan Lucic (25), Torey Krug (21) PPG 31:01; Brad Marchand (20) – Reilly Smith (25) 37:46; Milan Lucic (18) – Torey Krug (22), Jarome Iginla (27) PPG 49:43.

Kapusok: Jhonas Enroth 29/33 – Chad Johnson 21/26.

Kapura lövések: 26 – 33. Kiállítások: 10 perc – 12 perc. Emberelőny: 1/5 – 2/4. Ütközések: 14 – 7. Buli elhozatal: 24 – 31. Blokkolt lövés: 18 – 3.

A meccs három legjobbja: Brian Flynn (BUF), Zemgus Girgensons (BUF), Matt D'Agostini (BUF).

Úgy látszik a Buffalo elkapta a fonalat, Ted Nolan csapata egymás után a második meccsét nyerte meg. Kétszer is vezetett, másodszorra már két góllal a Sabres, a hosszabbítás után mégis a hazai csapat ünnepelt, Matt D'Agostini döntötte el a meccset. Gólt ütött és gólpasszt adott a 25 éves Brian Flynn, aki ezzel a meccs legjobbja lett. Jhonas Enroth 12 hazai meccsen volt kezdőkapus, de csak most először győztes csapat tagja.

Montréal Canadiens-Detroit Red Wings 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Chris Lee, Darcy Burchell.

Gólszerzők

MTL: Brian Gionta (12) – Daniel Brière (9), Andrej Markov (27) 59:31.

DET: Todd Bertuzzi (7) – Johan Franzen (15), Daniel Alfredsson (22) PPG 14:01; Gustav Nyquist (15) – Johan Franzen (16), Danny DeKeyser (10) 64:32.

Kapusok: Peter Budaj 28/30 – Jimmy Howard 19/20.

A meccs három legjobbja: Gustav Nyquist (DET), Tomas Tatar (DER), Brian Gionta (MTL).

Az utolsó pillanatok meccse volt ez. A Montréal a 29 másodperccel a vége előtt mentette döntetlenre a meccset, majd a Detroit a hosszabbításban 28-cal a vége előtt szerezte meg a győztesnek jától kétp pontot. Így a Kanadával olimpiai aranyat nyerő Mike Babcock a ligában is folytatta a jó szerepelést. Brian Gionta, majd Gustav Nyquist volt a ezeknek a góloknak a szerzői. A meccs előtt a Szocsiban aranyat nyert női és férfi válogatott 12 tagját köszöntötte hangos tapsa. A Detroit győzelemmel ünnepelte franchise-története 3000. idegenbeli meccsét, a mérlege eddig 1086-1439-475

Colorado Avalanche-Los Angeles Kings 4-6 (2-1, 2-3, 0-2)

Denver, Pepsi Center, 16 754 néző, vezette: Eric Furlatt, Dean Morton.

Gólszerzők

COL: Ryan O'Reilly (22) – Nick Holden (9), Jamie McGinn (11) PPG 11:17; PA Parenteau (11) – Matt Duchene (32) 16:32; Jamie McGinn (15) – Ryan O'Reilly (21), Matt Duchene (33) PPG 28:57; Andre Benoit (3) – Nathan MacKinnon (23), Paul Stastny (25) PPG 35:42.

LAK: Robyn Regehr (3) – Anze Kopitar (31), Tyler Toffoli (10) 05:48; Jarret Stoll (7) – Dustin Brown (7), Dwight King (13) 20:24; Anze Kopitar (18) – Justin Williams (16), Szlava Vojnov (20) 36:49; Jeff Carter (21) – Mike Richards (30), Matt Greene (4) 38:53; Anze Kopitar (19) – Jeff Carter (18), Tyler Toffoli (11) PPG 43:13; Justin Williams (15) – Drew Doughty (23) EN 59:48.

Kapusok: Jean-Sebastien Giguere 22/27 – Martin Jones 25/29.

A meccs három legjobbja: Anze Kopitar (LAK), Ryan O'Reilly (COL), Jeff Carter (LAK).

Mindkét olimpiát megjárt kapus – Szemjon Varlamov és Jonathan Quick – pihent ezen a napon, és ebbő a párharcból a Los Angeles-i Martin Jones jött ki jobban. Az Avalanche a második harmad közepére már két góllal vezetett, de a két gólig, három pontig jutó Anze Kopitar vezérletével kevesebb, mint két perc alatt egyenlített a Kings, majd a harmadik harmad elején ismét a szlovén góljával el is döntötte a meccset. A vendégeknél Dustin Brown a 700 meccsét játszotta.

Vancouver Canucks-St. Louis Blues 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Paul Devorski, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

VAN: Jannik Hansen (10) – Tom Sestito (3) 51:13.

STL: –

Kapusok: Eddie Lack 20/20 – Jaroslav Halak 34/35.

A meccs három legjobbja: Eddie Lack (VAN), Jannik Hansen (VAN), Kevin Shattenkirk (STL).

Hétmeccses pocsék széria szakított meg rögtön az olimpia utáni első meccsén a Vancouver. Jót tett a csapatnak a pihenő, amely mindössze egy góllal, de legyőzte a St. Louist. A dán Hannik Jansen a harmadik harmadban vágta be a győztes gfólt, Eddie Lack pedig 20 védéssel hozta a gólnélküloi meccset. A Canucks végig dominált, az első harmadban 14-6 volt a kapura lövések aránya, amely a végére 35-20-ra változott. Ahogy több csarnokban, Vancouverben is megemlékezte a szocsi érmesekről.