Tomas Vanek öt ponttal kezdett

2013.01.21. 10:03 Ryan O'Brien

Az NHL második játéknapjának nagy vesztesei a Philadelphia és a New York Rangers. Mindkét franchise két vereséggel indította az idényt. A Chicago és a Pittsbugh ugyanakkor nagyon bekezdett. Marian Hossa már négy gólnál jár, Jevgenyij Malkin pedig már négy gólpasszt jegyzett. Minden lényeges tudnivaló és az összes videó a hajtás alatt.

2. játéknap, 2013. január 20.

Buffalo Sabres–Philadelphia Flyers 5-2 (1-0, 1-2, 3-0)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Steve Kozari.
Gólszerző: Ott (Pominville, Vanek, 11:07, PP), Vanek (Stafford, Pomiville, 35:54, PP), Myers (Ennis, Pominville, 54:57, PP), Hodgson (Vanek, Sekera, 56:13), Vanek (Pominville, 59:12, EN), ill. Couturier (Meszaros, Voracek, 22:23), Giroux (Timonen, Simmonds, 24:57, PP).
Kiállítás: 21 perc, ill. 25 perc. Emberelőny: 6/3, ill. 4/1. Kapusok: Miller 27/29, ill. Brizgalov 36/40.

Nem ilyen szezon kezdetről álmodoztak a Flyers szurkolói, a csapat két meccs után nulla ponttal áll. Egy ideig azonos eloszlásban estek a gólok és a pofonok, aztán az utolsó öt percben ellépett az első meccsét játszó Buffalo. Különösen az osztrák Tomas Vanek volt elemében, öt pontot, két gólt szerzett, A vele egy sorban hokizó Jason Pominville három asszisztot jegyzett. A Sabresben bemutatkozott Mihail Grigorenko, aki 18 évesen és 254  naposban mutatkozott be. A fanchise legfiatalabb debutálója 1987-ben Pierre Turgeon volt, aki 18 évesen és 41 naposan lépett jégre.

Calgary Flames–San Jose Sharks 1-4 (1-0, 0-3, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Justin St. Pierre, Mike Leggo.
Gólszerző: Stempniak (Bouwmeester, Backlund, 12:21, PP), ill. Marleau (J.  Thornton, L. Couture, 33:52, PP), Havlat (Vlasic, Clowe, 35:05), Marleau (D. Boyle, Pavelski, 38:10), D. Boyle (J. Thornton, Pavelski, 59:00, PP).
Kiállítás: 12 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 6/2. Kapusok: Kiprusoff 25/29, ill. Niemi 31/32.

Hiába vezetett az első harmad után még a Calgary, a San Jose a másodikban nagyon gyorsan megfordította, eldöntötte a meccset, kevesebb mint négy és fél perc alatt lőtt három gólt, Patrick Marleau kettőt. A 33 éves csatár az elmúlt négy szezonja mindegyikén legalább 30 gólt szerzett. Az sem meglepő, hogy ezt a meccset is teltház előtt rendezték. A hazaiaknál Miikka Kiprusoff vereséggel ünnepelte pályafutása 600. mecsét.

New York Rangers–Pittsburgh Penguins 3-6 (1-3, 0-1, 2-2)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Brad Meier, Brad Watson.
Gólszerző: Callahan (B. Richards, Stepan, 9:55, PP), Pyatt (Del Zotto, B. Richards, 46:04), Nash (Stepan, 54:45, PP), ill. Neal (Letang, 1:48, PP), Kennedy (Vitale, Despres, 15.05), Niskanen (Crosby, 18:50), Dupuis (Malkin, Kunitz, 29:11, PP), Neal (Malkin, Martin, 45:06), Letang (58:08, EN).
Kiállítás: 17 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 5/2. Kapusok: Lundqvist 14/18, majd Biron 19/20, ill. Vokoun 31/34.

Nem csak a Philadelphia, de a Rangers szurkolók is bosszankodhatnak, csapatuk másodszor is kikapott, ráadásul a Pittsburgh alaposan elintézte riválisát. Nagyszerűen kezdte az idényt James Neal a Penguinsben. A Flyers ellen győztes gólt szerzett, a Rangersnek két gólt vágott. A negyedik bekapott gól után John Tortorella edző le is kapta a jégről a svéd kapusát, Henrik Lundqvistet. Neal mellett Jevgenyij Malkin is remekelt, három gólpasszt adott. A Rangersben Rick Nash az első gólját, a Pensben Sidney Crosby az első pontját szerezte az idényben.

Minnesota Wild–Dallas Stars 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 296 néző, vezette: Gord Dwyer, Wes McCauley.
Gólszerző: Parise (Bouchard, Heatley, 8:11).
Kiállítás: 10 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/0. Kapusok: Harding 24/24, ill. Nilstrop 31/32.

Szavatartó ember Zach Parise, aki gólokat és playoffot ígért a Wild szurkolóinak. A Dallas ellen megszerezte első gólját is, amely egyben a győzelmet is jelentette. Josh Harding pályafutása hetedik gólnélküli meccsén védett.

Vancouver Canucks–Edmonton Oilers 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Francis Chatton, Tim Peal.
Gólszerző: Eberle (Hall, 39:56), Hemsly, Gagner, Whitney, 54:05, PP), Gagner (SO), ill. Edler (10:58), Kassian (D. Sedin, H. Sedin, 34:18).
Kiállítás: 13 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 4/1. Kapusok: Luongo 30/32, ill. Dubnyk 27/29.

Győzelemmel kezdte az idényt az Edmonton, ráadásul a Vancouver otthonában sikerült mindez, a hazaiaknál hiába remekelt Roberto Luongo, a szétlövésben már ő sem tudott segíteni. Pedig a Canucks már 2-0-ra is vezetett, de az Oilersnek lélektanilag a legjobb pillanatban, a második harmad lefújása előtt 3,1 másodperccel, sikerült szépíteni, majd Ales Hemsky révén az utolsóban egyenlíteni. Látszott az Edmontonon, hogy játékban van, 12 játékosa szerepelt az AHL-ben, vagy Európában a lockout alatt. Az AHL-ben egészen nagyszerűen játszó, abszolút újonc Justin Schultz az NHL-ben is bemutatkozott. A Canucks csak annak örülhetett, hogy sorozatban 410. meccsét játszotta teltház előtt.

Phoenix Coyotes–Chicago Blackhwaks 4-6 (1-1, 1-3, 2-2)

Glendale, Jobing.com Arena, 17 363 néző, vezette: Marc Joannette, Frederick L’Eciyer.
Gólszerző: Moss (3:39), Vermette (Doan, Schlemko, 25:48), Hanzal (Boedker, Morris, 44:38), Doan (Yandle, Schlemko, 45:28), ill. Bolland (Kane, Leddy, 10:57, PP), Sharp (Bolland, Oduya, 29:50), Hossa (Rozsival, Kane, 37:34), Stalberg (Bickell, Rozsival, 38:24), Hossa (40:14), Bolland (Sharp, Hjalmarsson, 45:50).
Kiállítás: 15 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/1. Kapusok: Smith 25/31, ill. Emery 25/29.

Szerencsésnek mondható a Chicago, hogy nem októberben indult a szezon. Akkor még biztos nem játszhatott volna Marian Hossa. A Blackhawks két meccsen két győzelemnél és 11 gólnál tart. A veterán szlovák hokis a Los Angeles és a Phoenix ellen összesen 4 gólt lőtt – most kettőt – és van még egy gólpassza is. A Coyotes-ban Shane Doan góllal ünnepelte 1200. NHL-meccsét

A szombati, első játéknap után a Montréalban nyerni tudó Toronto ötéves szerződést kötött csatárával, Joffrey Lupullal. A 29 éves csatár idén 4,25 millió dollárt keres, a következő öt szezonban már 5,25 millió lesz a fizetése. A kanadai a legutóbbi szezonban 25 gólt lőtt és 42 gólpasszt adott a Maple Leafsben.