Az észak-amerikai hoki

Ekkora hokis még nem volt Dallasban

2013.02.02. 11:30 Ryan O'Brien

Az AHL tavalyi legjobbja az NHL-ben is nagyszerűen teljesít, Cory Conacher a Lightning legjobbja volt, a Tampa nyolc gólt lőtt a Winnipegnek. A Philadelphia már az utolsó Keleten. Henrik Zetterberg három gólt lőtt, Teemu Selanne három gólpasszt adott. Bemutatkozott a Dallas történetének legmagasabb játékosa. Minden lényeges és sok érdekesség, videókkal a hajtás alatt.

14. játéknap, 2013. február 1.

Washington Capitals–Philadelphia Flyers 3-2 (0-0, 1-1, 2-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző néző, vezette: Mike Hasenfratz, Wes McCauley.
G.: Backström (Carlson, 37:42), Brouwer (Green, Backström, 43:57), Wolski (46:44), ill. Gervais (Briere, McGinn, 31:43), B. Schenn (Read, Foster, 50:30).
Kiállítás: 21 perc, ill. 25 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/0. Kapusok: Holtby 29/31, ill. Brizgalov 23/26.

Olyan történik a Philadelphiával, ami már régóta nem, újabb vereségével a keleti utolsó helyre esett vissza. Danny Briere hiába tért vissza hosszú sérülés után, ő sem tudott segíteni a Flyersen, amely még a vezetést is megszerezte Washingtonban. A Capitals sem áll sokkal jobban, mindkét csapat két győzelemnél tart. A Flyers sorozatban harmadszor kapott ki, nyolc meccsen csak 16 gólig jutott.

Carolina Hurricanes–Ottawa Senators 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

Raliegh, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Kelly Sutherland, Don VanMassenhoven.
G.: E. Staal (Szjomin, Corvo, 15:45).
Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 4/0. Kapusok: Ellis 33/33, ill. Anderson 34/35.

A 32 éves Dan Ellis pályafutása 13. meccsén nem kapott gólt, hibátlan meccse legutóbb a 2010-2011-es idényben volt, akkor még a Tampa kapusaként, azóta két idényt húzott le az Anaheimben is, a szezon előtt került a Carolinába. A meccs egyetlen gólját Eric Staal szerezte, hatodik meccsén az ötödik volt neki.

Tampa Bay Lightning–Winnipeg Jets 8-3 (3-0, 3-0, 2-3)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Mike Leggo, Tim Peel.
G.: Cocancher (Carle, Pouliot, 7:57, PP), Stamkos (Purcell, Lindback, 14:11, PP), Lecavalier (St. Louis, Stamkos, 16:55, PP), Conacher (Brewer, Lecavalier, 20:26), Thompson (Crombeen, Brewer, 24:43), Purcell (Stamkos, 25:43), Malone (Lecavalier, Conacher, 48:46), Pouliot (Pyatt, Hedman, 58:35), ill. Enström (Postma, Ladd, 45:34), Postma (Little, Enström, 46:35, PP), Ladd (Postma, Enström, 49:49, PP).
Kiállítás: 10 perc, ill. 25 perc. Emberelőny: 5/3, ill 4/2. Kapusok: Lindback 26/29, ill. Pavelec 9/14, majd Montoya 8/11.

Alaposan elintézte a Tampa a Winnipeget. A meccs hőse az AHL tavalyi szezonjának legjobbja, Cory Conacher volt, aki az eddigi idényben egészen fantasztikusan teljesít. A Jetsnek két gólt lőtt és gólpasszt is adott, újoncként 12 ponttal áll és természetesen vezeti a vonatkozó ranglistát is. Steven Stamkos is jól halad, Most három pontot szerzett –- a Tampa idei szezonjában, amelyben egyébként 4,83-as, egészen kimagasló gólátlaggal áll – mind a hét meccsén pontot szerzett és 5 gólnál, 9 gólpassznál jár. A Winnipegben Paul Postma élete első NHL-s gólját lőtte.

<>

Detroit Red Wings–St. Louis Blues 5-3 (2-2, 0-1, 3-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Chris Lee, Ian Walsh.
G.: Zetterberg (Brunner, Kronwall, 6:12, PP), Zetterberg (Ericsson, Franzen, 8:07), Ericsson (Zetterberg, Franzen, 44:31), Dacjuk (Zetterberg, Franzen, 51:56, PP), Zetterberg (Dacjuk, 59:47, SH), ill. Shattenkirk (Steen, McDonald, 9:50, PP), D'Agostini (Taraszenko, Polak, 13:04), Berglund (Backes, Perron, 24:30, PP).
Kiállítás: 10 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 8/2, ill. 5/2. Kapusok: Howard 23/26, ill. Elliott (17/19, majd Halak 9/11.

A Detroit Henrik Zetterbeg mesterhármasával és öt pontjával megállította a St. Louist. A Red Wings visszavágott a január 19-én, 6-0-ra elbukott meccsért a Bluesnak. Jimmy Howard pályafutása 114. győztes meccsén védett, ezzel a franchise történetében utolérte a hetedik helyen álló Dominik Haseket. A Blues újonca, Vlagyimir Taraszenko öt meccs óta pontszerző, Zetterberg pedig hatodik meccse.

Dallas Stars–Phoenix Coyotes 4-3 (2-1, 1-2, 0-0, 0-0, 1-0)

Dallas, American Airlanes Center, 18 101 néző, vezette: Tom Kowal, Stephen Walkom.
G.: Roussel (Garbutt, Dillon, 9:53), Dillon (12:03), Ryder (Eakin, Whitney, 34:14), Jagr (SO), ill. Vrbata (Ekman-Larsson, Boedker, 14:00), Hanzal (Ekman-Larsson, Vrbata, 20:45), Hanzal (Moss, 38:26).
Kiállítás: 13 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 3/0. Kapusok: Lehtonen 31/34, ill. M. Smith 21/24.

Jaromir Jagr végre gólt lőtt, igaz csak büntetőből a szétlövésben, de ez is győzelmet hozott a Dallasnak. A Starsban élete első meccsén gólt szerzett és gólpasszt adott Brenden Dillon. Antoine Roussel pedig az NHL történetének nyolcadik francia születésű játékosa és a franchise történetében 2009 óta az első hokis, aki első ligameccsén egyből eredményes. Négy éve ez Raymond Sawadának sikerült. Michael Ryder a 200. gólját lőtte és 400. pontját szerezte. A Dallasban bemutatkozott a 2011-es draft első Stars-választotja, Jamie Oleksiak, a 20 éves, 201 centis védő a franchise történetének legmagasabb játékosa.

Vancouver Canucks–Chicago Blackhawks 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Eric Furlatt, Dan O'Halloran.
G.: Edler (Kassian, H. Sedin, 15:42), Schroeder (SO), ill. P. Kane (Shaw, Sharp, 49:42.
Kiállítás: 12 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 5/0. Kapusok: Luongo 27/28, ill. Crawford 21/22.

A két kapus és Jordan Schroeder volt a meccs hőse. A 22 éves vancouveri center hatodik meccsét játszotta az NHL-ben, rendes játékidőben szerzett gólja még nincs, de a büntetővel szerzett találatával eldöntötte a Chicago elleni rangadót. A Blackhawks hat győztes meccs után másodszor is vereséget szenvedett, igaz mindkétszer legalább egy-egy pontot szerzett. A Canucks az 1915-ös Millonaires-mezben játszott, amelyben a korabeli sztárok Stanleyt nyertek az Ottawával szemben.

Anaheim Ducks–Minnesota Wild 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)

Anaheim, Honda Center, 13 007 néző, vezette: Brad Meier, Brad Watson.
G.: Palmieri (Ryan, Selanne, 26:49, Palmieri (Selanne, Ryan, 44:21, Ryan (Selanne, Getzlaf, 58:26, PP), ill. Scndella (Cullen, 9:44).
Kiállítás: 2 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 1/0. Kapusok: Fasth 26/27, ill. Backström 28/31.

Teemu Selanne már azon gondolkozott a lockout alatt, hogy befejezi pályafutását. Szerencsére a szezon elindult és a finn sem vonult vissza. Ennek az Anaheim drukkerei péntek hajnalban is nagyon örültek, a 42 éves csatár három gólpasszt adott és már 1414 pontnál jár – utolérte az örökranglista 17. helyén álló Doug Gilmourt –, a szezonban hat meccsen 8 pontja van. A meccs legjobbja Kyle Palmieri lett, aki duplázott, idén már háromnál tart, csupán egy találat kell neki, hogy karriercsúcsát beállítsa. A Koivu-testvérek tizennegyedszer találkoztak egymás ellen. Saku szemszögéből 7 győzelem 4 döntetlen és 3 vereség a mérleg Mikkóval szemben.