Az észak-amerikai hoki

Legyőzhetetlen konferenciaelsők

2013.02.11. 08:45 Ryan O'Brien

Keleten a New Jersey néhány nap alatt másodszor is legyőzte a Piuttsburghöt, sorozatban ötödször nyert meccset. Nyugaton a Chicago újabb könnyű sikert ért el, a szezon eddigi 12 meccséből egyet sem veszített el rendes játékidőben, túlórában is csak kettőt. Minden lényeges a hajtás alatt.

23. játéknap, 2013. február 10.

Detroit Red Wings–Los Angeles Kings 3-2 (2-1, 0-0, 1-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Brad Meier, Kelly Sutherland.
G.: Dacjuk (Zetterberg, Kronwall, 5:44, PP), Brunner (Zetterberg, I. White, 17:28), Ericsson (59.55), ill. Kopitar (Scuderi, Vojnov, 19:19), Martinez (Clifford, 59:07).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/0. Kapusok: Howard 45/47, ill. Quick 28/31.

Drámai meccsen nyert a Detroit. A bajnok Los Angeles az utolsó percben kiegyenlített és úgy tűnt, hogy hosszabbítás lesz. Aztán 4,5 másodperccel a vége előtt Jonathan Ericsson nem túljó lövése végül átment Jonathan Quicken és a korong szép lassan bevánszorgott a Los Angeles-i kapuba. A Red Wings kapujában Jimmy Howard 45-ször kellett jó védenie a győzelemhez. A kapus amúgy a Kings ellen tartja eddigi védésrekordját, 2010. január 7-én 51 védése volt.

Columbus Blue Jackets–Edmonton Oilers 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)

Columbus, Nationwide Arena, 14 364 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L’Ecuyer.
G.: Umberger (Tyutin, Dubinsky, 49:43), ill. Hemsky (Hall, 13:58), Paajarvi (Gagner, Smid, 56:50, SH), Gagner (Nugent-Hopkins, 59:47, EN).
Kiállítás: 18 perc, ill. 24 perc. Emberelőny: 7/0, ill. 4/0. Kapusok: Bobrovszkij 11/13, ill. Dubnyk 39/40.

Elképesztő fölényben volt a Columbus, ami a kapura lövéseket illeti, ebben a mutatóban 40-13-ra nyerték a meccset. Különös az első harmadban akadt Devan Dubnyknak rengeteg dolga, ekkor 15-3 volt a különbség. A gólokat viszont az Edmonton lőtte, Sam Gagner két pontot szerzett.

Buffalo Sabres–Boston Bruins 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Buffalo, First Niagara Center, 18 869 néző, vezette: Dave Jackson, Francois St. Laurent.
G.: Ennis (Stafford, 38.01), ill. Marchand (Ference 27:10), P. Bergeron (C. Bourque, Peverley, 47:52), Lucic (Krejci, Seidenberg, 59:11, EN).
Kiállítás: 15 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/1. Kapusok: Miller 36/38, ill. Hudobin 25/26.

Sokat elárul a meccsről, hogy a végén a két kapus lett a mezőny legjobbja. A vereség ellenére Ryan Miller 36-szor védett, míg kollégája – a szezonban csak másodszor kezdő – Anton Hudobin 25-ször. A Boston a siker ellenére is csapnivaló emberelőnyös statisztikával rendelkezik. Az utóbbi öt meccsen 18 ilyen szituációból csak egyszer született gól.

New York Rangers–Tampa Bay Lightning 5-1 (2-0, 1-1, 2-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Chris Lee, Dan O’Rourke.
G.: Hagelin (Nash, Girardi, 0:31), Callahan (15:13), Hagelin (M. Staal, 29:58), Asham (McDonagh, 52:22), Nash (Hagelin, Girardi, 59:51), ill. Lecavalier (Hedman, Killorn, 34:42).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Lundqvist 19/20, ill. Garon 16/19, majd Lindback 11/13.

A fiatal Carl Hagelin két góljával és gólpasszával nyert könnyen a Rangers. A 24 éve svédet a 2007-es draftban, csak a hatodik körben foglalták le. Első idényében, még a tavalyi szezonban egyből 38 pontig jutott, most 11 meccsen van neki öt. A Rangers mutatója a szezonban először jobb, mint ötven százalék.

Pittsburgh Penguins–New Jersey Devils 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 658 néző, vezette: Dean Morton, Dan O’Halloran.
G.: Neal (Kunitz, Malkin, 40:15, PP), ill. Clarkson (Henrique, 13:06), Kovalcsuk (Matteau, 31:27), Clarkson (Elias, Zidlicky, 33:20, PP).
Kiállítás: 7 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 1/1. Kapusok: Vokoun 20/23, ill. Hedberg 23/24.

A Pittsburghnek biztosan kezd elege lenni a New Jerseyből, a Devils néhány napon belül megint elintézte riválisát. Ezúttal David Clarkson lett a legponterősebb két góljával, míg a meccs emberének a Devils-kapust, Johan Hedberget választották. A 39 éves kapus 12 éve éppen a Pittsburghben mutatkozott be. Ez volt a New Jersey sorozatban ötödik győzelme.

Nashville Predators–Chicago Blackhawks 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Greg Kimmerly, Stephen Walkom.
G.: Kruger (26:14), Toews (Keith, Hossa, 27:20), P. Kane (Bolland, Rozsival, 44:27).
Kiállítás: 9 perc, ill. 7 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/0. Kapusok: Rinne 24/27, ill.Crawford 17/17.

Továbbra is nagyon jó formában a Chicago, Corey Crawford a kapuban 17 lövést fogott, pályafutása során hatodszor nem kapott gólt. A Blackhawks teljesítményében még nagyszerűbb, hogy a szezon 12 meccse alatt még egyszer sem kapott ki rendes játékidőben. A második harmadban egy percen belül két gyors góllal gyakorlatilag el is dőlt a meccs. A 22 éves svéd, Markus Kruger lett a meccs embere.