Újoncok intézték el a Philadelphiát és a Montrealt

2013.02.22. 14:40 Ryan O'Brien

huberdeau.jpgA floridai Jonathan Huberdeau (a képen) a Flyerst szomorította, az Islanders hokisa, Thomas Hickey Montrealban lőtt mindent eldöntő gólt a hosszabbításban. Új edzőjével is kikapott a Buffalo, a Washington megint utolsó keleten. Artyom Anyiszimov súlyos sérülést szenvedett Detroitban, a magáról medfeledkező Taylor Hall méretes büntetésre számíthat. Andrew Ladd három ponttal ünnepelte pályafutása 500. meccsét, Ryan Smyth pedig góllal 37. születésnapját. Minden más a hajtás alatt.

34. játéknap, 2013. február 21.

Toronto Maple Leafs–Buffalo Sabres 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Center, 19 473 néző, vezette: Dave Jackson, Dean Morton.
G.: Phaneuf (Kessel, Franson, 21:15, PP), van Riemsdyk (Kessel, Kostka, 38:04), van Riemsdyk (Franson, Phaneuf, 54:28, PP), ill. Ennis (Stafford, 13:20).
Kiállítás: 13 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 3/0. Kapusok: Scrivens 31/32, ill. Miller 33/36.

Az új edzővel sem tudott nyerni a Buffalo, a kirúgott Lindy Ruff helyére kerülő Ron Rolston vereséggel mutatkozott be. Ben Scrivens kapus újra megkapta a bizalmat és győzelemre vezette a Torontót, James van Riemsdyk a szezonban harmadszor lőtt két gólt.

Philadelphia Flyers–Florida Panthers 2-5 (0-3, 0-1, 2-1)

Philadelphia Wells Fargo Center, 19 605 néző, vezette: Paul Devorski, Brian Pochmara.
G.: L. Schenn (Briere, Simmonds, 53:49), Voracek (Gustafsson, Giroux, 55:35), ill. Mueller (Huberdeau, Weaver, 8:15), Kopecky (Weaver, 8:44), Huberdeau (10:15, PS), Huberdeau (Shore, Gudbranson, 31:46, PP), Mueller (Shore, Huberdeau, 54:33).
Kiállítás: 11 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 3/1. Kapusok: Brizgalov 11/15, majd Boucher 10/11, ill. Clemmensen 32/34.

Jonathan Huberdeau elintézte a Philadelphiát. A Florida 19 éves újonca két gólja mellett két gólpasszt is adott. De így is a 32-szer jól védő Scott Clemmensen lett a mezpny legjobbja. A Panthers már 4-0-ra is vezetett a Flyers otthonában.

Washington Capitals–New Jersey Devils 2-3 (0-0, 2-1, 0-2)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Kyle Rehman, Francois St. Laurent.
G.: Perreault (Brouwer, 29:28, PP), Ribeiro (Brouwer, Backström, 32:40, PP), ill. Elias (Henrique, 31:16, SH), Loktyonov (Larsson, 49:19), Kovalcsuk (Elias, Zidlicky, 51:40, PP).
Kiállítás: 24 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 6/1. Kapusok: Holtby 34/37, ill. Brodeur 17/19.

A Washington szégyenszemre megint az utolsó helyre csúszott vissza keleten. Ilja Kovalcsuk érdeme a győztes gól, amely 5 a három elleni előnyös helyzetben szerzett. A orosznak ez volt még csak a hatodik gólja. A Devils első gólját az az Andrej Loktyonov lőtt, akit február 6-án szerződtettek Los Angelesből.

Carolina Hurricanes–Winnipeg Jets 3-4 (1-1, 0-0, 2-3)

Raleigh, PNC Arena, 18 282 néző, vezette: Dan O’Rourke, Justin St. Pierre.
G.: Tlusty (Szjomin, E. Staal, 18:39), J. Staal (Harrison, Dwyer, 43:37), Tlusty (54:50), ill. Wheeler (Ladd, 1:53), E. Kane (Antropov, 42:10), Ladd (54:03), Wheeler (Ladd, Little, 56:06).
Kiállítás: 18 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/0. Kapusok: Ward 19/23, ill. 27/30.

Andrew Ladd parádés játékkal ünnepelte pályafutása 500. meccsét, gólt lőtt és kétszer gólpasszt is adott a Winnipeg kapitánya. Ladd pályafutása félezredik meccsén 129 gólnál és 145 gólpassznál tart.

Montreal Canadiens–New York Islanders 3-4 (2-0, 1-2, 0-1, 0-1)

Montreal Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Ghislain Hebert, Chris Rooney.
G.: Moen (Armstrong, 0:49), Pacioretty (Desharnais, Subban, 11:02, PP), Pacioretty (Desharnais, 28:30), ill. Moulson (Streit, Visnovsky, 20:34, PP), Moulson (Tavares, B. Boyes, 36:57, PP), Nielsen (Bailey, Nabokov, 49:51), Hickey (Grabner, Tavares, 63:12).
Kiállítás: 15 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/2. Kapusok: Price 21/25, ill. Nabokov 30/33.

Kevesen számítottak arra, hogy éppen a New York Islanders ellen szakad meg a Montreal ötmeccses veretlenségi sorozata. A Canadiens ezzel együtt is a keleti első maradt. A mindent eldöntő gólt a hosszabbításban Thomas Hickey szerezte, akinek ez volt élete első gólja. A 2007-es draft 1/4-ese idén mutatkozott be az NHL-ben, eddig a Manchester Monarchs hokisa volt és Los Angelesből szerződtették. A hazaiaknál Max Pacioretty duplázott.

Ottawa Senators–New York Rangers 3-2 (1-0, 0-0, 1-2, 0-0, 1-0)

Ottawa, Scotiabank Place, 19 076 néző, vezette: Stephen Walkom, Gord Dwyer.
G.: Silverberg (Alfredsson, 6:48, SH), Zibanejad (Greening, Wiercioch, 53:30), Daugavins (SO), ill. Callahan (M. Staal, Stepan, 50:44), McDonagh (Miller, Halpern, 51:35).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 4/1. Kapusok: Anderson 21/21, majd Bishop 11/13, ill. Lundqvist 35/37.

Úgy nyert az Ottawa, hogy egyik legjobbját, Craig Andersont is elveszítette, a kapus közel 42 percig hibátlanul védett, amikor megsérült. A büntetőpárbaj a 14. rávezetésénél dőlt el, Kaspars Daugavins érdeme a győztes gól.

Tampa Bay Lightning–Boston Bruins 2-4 (1-2, 1-1, 0-1)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Dan O’Halloran, Rob Martell.
G.: Stamkos (Purcell, M. Bergeron, 8:13), Conacher (Purcell, Stamkos, 29:00), ill. Horton (Hamilton, 1:11), P. Bergeron (Marchand, 3:50), Marchand (Seguin, P. Bergeron, 33:58), Horton (Chara, Hamilton, 42:33).
Kiállítás: 2 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 0/0. Kapusok: Lindback 22/26, ill. Rask 24/26.

Steven Stamkos megint szórta a pontokat, de most ez sem volt elég a hazai sikerhez. Nathan Horton duplájával tudott nyerni a Boston. A Boltsban Teddy Purcell az utolsó öt meccsén hét pontot szerzett.

Detroit Red Wings–Columbus Blue Jackets 2-3 (2-1, 0-0, 0-2)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Ian Walsh, Eric Furlatt.
G.: Brunner (0:18), Filppula (Lashoff, Zetterberg, 2:40), ill. Umberger (Atkinson, J. Johnson, 4:23), Dorsett (Brassard, 45:03), Prospal (Wisniewski, Dorsett, 59:35).
Kiállítás: 23 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 3/1. Kapusok: Howard 21/24, ill. Bobrovszkij 28/30.

Gólparádés győzelemnek indult, aztán detroiti vereség lett a vége, 160 másodpercnyi játék után már 2-0-ra vezetett a Red Wings, aztán fordított a Columbus, Vinny Prospal 24,7 másodperccel a vége előtt szerezte a győztes gólt. Szegény Artyom Anyiszimov súlyos sérülést szenvedett egy ütközés után. A Blue Jackets centere két detroiti közé szorult be, hordágyon vitték a kórházba.

Dallas Stars–Vancouver Canucks 3-4 (1-1, 1-1, 1-2)

Dallas, American Airlines Center, 17 393 néző, vezette: Kevin Pollock, Jean Hebert.
G.: Benn (Rome, Morrow, 0:35), Ryder (Roussel, Benn, 22:39), Morrow (46:07), ill. Burrows (Edler, Kesler, 8:29, PP), Bieksa (Hamhuis, Schroeder, 27:05), Garrison (Kesler, Kassian, 42:43), H. Sedin (Burrows, D. Sedin, 44:18).
Kiállítás: 15 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 5/1. Kapusok: Nilstrop 18/22, ill. Schneider 22/25.

A Dallas is már a 35. másodpercben vezetést szerzett mégsem tudta behúzni a meccset. A Canucks a harmadik harmad elején lőtt két gyors góllal eldöntötte a meccset.

Edmonton Oilers–Minnesota Wild 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Marc Joannette, Don VanMassenhoven.
G.: Smyth (Belanger, Eager, 32:26), ill. Cullen (Suter, 35:02), Setoguchi (Cullen, 42:20), Cullen (Clutterbuck, Gilbert, 53:59).
Kiállítás: 19 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 3/0. Kapusok: Dubnyk 25/28, ill. Backström 27/28.

Matt Cullen három pontjával nyert a Minnesota az elmúlt négy meccséből harmadszor vereséget szenvedő Edmonton otthonában. A meccs végén Taylor Hall nem bírta idegekkel, kizárást kapott. Az Oilersben Ryan Smyth góllal ünnepelte 37. születésnapját.