Két nap, két Chicago-győzelem

2013.03.07. 11:22 Ryan O'Brien

chicago2.jpgMár 24 pontos meccsnél tart a Blackhawks, sorozatban 11 győzelme pedig franchise-rekord az Original Sixes franchisnak. Nyugaton a Chicago mögött második Anaheim is több pontot gyűjtött eddig, mint a keleti első Montreal, amely története során már 20 000 gólnál tart, de kikapott Uniondale-ben.

47. játéknap, 2013. március 6.

Toronto Maple Leafs–Ottawa Senators 5-4 (2-0, 1-1, 2-3)

Toronto, Air Canada Centre, 19 412 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Brian Pochmara.
G.: Bozak (Kessel, van Riemsdyk, 6:24), McClement (Kuljomin, Phaneuf, 7:20), van Riemsdyk (Kessel, Bozak, 21:20), Kessel (Phaneuf, Franson, 43:42, PP), Kadri (50:18), ill. Zibanejad (Condra, Goncsar, 22:48), Z. Smith (Phillips, M. Michalek, 41:40), Alfredsson (Z. Smith, 52:08), Greening (Condra, Benoit, 58:03).
Kiállítás: 12 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 1/0. Kapusok: Reimer 39/43, ill. Bishop 23/28.

James Reimer fantasztikus, 39-szer védett, vele egy más után hatodszor nyert a Maple Leafs. Nazem Kadri az elmúlt három meccsén már az ötödik gólját lőtte.

Chicago Blackhawks–Colorado Avalanche 3-2 (1-1, 0-1, 2-0)

Chicago, United Center, 21 531 néző, vezette: Mrc Joannette, Mark Lemelin.
G.: Shaw (Seabrook, Saad, 9:51, PP), Toews (Bolland, Oduya, 42:19), Carcillo (Stalberg, Kruger, 59:10), ill. Mitchell (Kobasew, O’Reilly, 18:20), Duchene (Parenteau, 33:17).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 2/0. Kapusok: Emery 20/22, ill. Varlamov 29/32.

Egészen elképesztő, amit a Chicago művel ebben a szezonban. Daniel Carcillo 49,3 másodperccel a vége előtt ütött góljával megint nyert, sorozatban tizenegyedszer és ebben a szezonban mind a 24 meccsén szerzett pontot. Ha a tavalyi idényt is ideszámítjuk, a Blackhawks már 30 meccse mindegyikén szerzett pontot. Az abszolút rekord a Philadelphiáé az 1979–1980-as idényben nekik 35 meccsig tartott ez a sorozat.

Calgary Flames–San Jose Sharks 4-1 (1-0, 0-1, 3-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Chris Lee, Francois St. Laurent.
G.: Cervenka (Bouwmeester, Iginla, 4:27), Comeau (Butler, Brodie, 42:57), Iginla (Hudler, 44:36), Glencross (Stempniak, Wideman, 59:04, EN, SH), ill. J. Thornton (Pavelski, 33:53).
Kiállítás: 8 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/0. Kapusok: Kiprusoff 32/33, ill. Greiss 22/25.

Majdnem három hét kényszerpihenő után védett megint Miikka Kuprusoff, a Calgary kapusa, 32-szer most is jó, ez is kellett a Flames sima sikeréhez.

Anaheim Ducks–Phoenix Coyotes 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 13 456 néző, vezette: Chris Rooney, Ghislain Hebert.
G.: Perry (Ryan, Getzlaf, 7:10), Getzlaf (59:39, EN).
Kiállítás: 6 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 3/0. Kapusok: Hiller 18/18, ill. LaBarbera 22/23.

A bajnokság második legjobb csapata az Anaheim, amely lenullázta a Phoenix-et. Jonas Hiller ebben az idényben először nem kapott gólt. A Coyotes régen verte az Anaheimet, az utolsó kilenc meccsből ez egyszer sem sikerült.

46. játéknap, 2013. március 5.

New Jersey Devils–Tampa Bay Lightning 2-5 (0-1, 0-2, 2-2)

Newark, Prudential Center, 15 229 néző, vezette: Dan O’Rourke, Dean Morton.
G.: Henrique (R. Carter, 53:44), Elias (Zajac, Kovalcsuk, PP, 55:15), ill. Thompson (Conacher, Palat, 17:04), St. Louis (Killorn, Lecavalier, 25:53), Killorn (St. Louis, Lecavalier, 33:13), Thompson (Conacher, Salo, 48:36), Crombeen (A. Hall, Thompson, 58:40, EN).
Kiállítás: 18 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 2/0. Kapusok: Hedberg 8/11, majd Kinkaid 12/13, ill. Lindback 25/27.

A Tampa már 4-0-ra is vezetett, innen kapaszkodott vissza a Devils, de az erejéből csak szépítésre futotta. Nate Thompson először lőtt két gólt egymeccsen.

New York Islanders–Montreal Canadiens 6-3 (0-1, 3-1, 3-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 9488 néző, vezette: Tim Peel, Darcy Burchell.
G.: Moulson (Streit, Nielsen, 21:23, PP), Martin (B. Boyes, Tavares, 32:10), Grabner (Hickey, McDonald, 32:58), Martinek (Okposo, Hickey, 47:56), Tavares (B. Boyes, 58:53), McDonald (Martin, Cizikas, 59:43, EN), ill. Plekanec (Galchenyuk, Ryder, 5:21), Subban (Markov, Ryder, 36:49, PP), Gionta (Subban, Ryder, 46:07, PP).
Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 5/2. Kapusok: Nabokov 30/32, ill. Price 18/23.

A keleti első Montreal február 9-e óta először nem szerzett pontot. A győztes találatot jegyző Radek Martinek 2011. október 12-e után először lőtt gólt. Brian Gionta szerezte a Canadiens történetének 20 000. gólját.

Washington Capitals–Boston Bruins 4-3 (0-3, 2-0, 1-0, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Francis Charron, Kevin Pollock.
G.: Ribeiro (Ovecskin, Oleksy, 25:46), Kundratek (Fehr, Backström, 31:32), Wolski (Fehr, Backström, 53:55), Fehr (Backström, Kundratek, 60:37), ill. Marchand (6:29, SH), Chara (Krejci, Lucic, 17:07), Hamilton (Horton, Krejci, 18:30, PP).
Kiállítás: 9 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 2/1. Kapusok: Holtby 30/33, ill. Rask 22/26.

A Washington 0-3-ról állt fel és a hosszabbításban megfordította a meccset. Eric Fehr gólja mellett két gólpasszal lett a mezőny legjobbja.

Carolina Hurricanes–Buffalo Sabres 4-3 (1-0, 1-0, 2-3)

Raleigh, PNC Arena, 15 277 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Brad Watson.
G.: Tlusty (E. Staal, Szjomin, 1:31), Corvo (Sanguinetti, J. Jokinen, 32:17, PP), J. Jokinen (E. Staal, Szjomin, 41:15), Szjomin (E. Staal, Gleason, 56:13), ill. Hodgson (Vanek, Pominville, 40:25), Brennan (Pominville, Ennis, 54:33, PP), Hodgson (59:25, SH).
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 3/1. Kapusok: Peters 37/40, ill. Miller 24/28.

Justin Petes először védett ebben a szezonban és elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy a Carolina legyőzte a Buffalót, Alekszandr Szjomin három pontig jutott.

Columbus Blue Jackets–Edmonton Oilers 4-3 (2-2, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0)

Columbus, Nationwide Arena, 14 952 néző, vezette: Marc Joannette, Gord Dwyer.
G.: MacKenzie (Boll, Erixon, 7:54), Prospal (Johansen, Letestu, 13:45, PP), Johnson (Brassard, Prospal, 30:44), Letestu (SO), ill. Petry (Belanger, Jones, 4:23), Whitney (Nugent-Hopkins, T. Hall, 18:43), Paajarvi (Gagner, Eberle, 20:31).
Kiállítás: 21 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/0. Kapusok: S. Mason 5/8, majd Bobrovszkij 21/21, ill. Dubnyk 35/38.

New York Rangers–Philadelphia Flyers 4-2 (2-2, 0-0, 2-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Steve Kozari, Tom Kowall.
G.: Callahan (Stepan, Gaborik, 1:30, PP), Callahan (McDonagh, 19:19), Nash (Girardi, 42:50), Nash (Stepan (Callahan, 51:42), ill. Simmonds (Giroux, Voracek, 7:18, PP), Voracek (Simmonds, Timonen, 17:07, PP).
Kiállítás: 16 perc, ill. 18 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/2. Kapusok: Lundqvist 23/25, ill. Brizgalov 16/20.

Rick Nash első kétgólos meccse volt a Rangersben, amellyel a New York-i csapat a Philadelphiát verte.

Florida Panthers–Winnipeg Jets 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

Sunrise, BB&T Center, 14 574 néző, vezette: Eric Furlatt, Frederick L’Ecuyer.
G.: Kopecky (Goc, Fleischmann, 5:07), Matthias (Robak, Fleischmann, 29:55), Huberdeau (34:50, PS), Santorelli (B. Cambell, Gudbranson, 43:43), ill. Wellwood (Ladd, Hainsey, 21:42).
Kiállítás: 0 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 0/0. Kapusok: Markström 30/31, ill. Pavelec 22/26.

Két fiatal játékosa – Jonathan Huberdeau és a kapus Jacob Markström – nagyszerű játékával ütötte ki a Winnipeget a Florida. Huberdeau az első újonc az NHL-ben a 2000–2001-es szezon óta, aki első büntetőjét értékesítette, akkor David Vybornynak sikerült ez.

Detroit Red Wings–Colorado Avalanche 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Kelly Sutherland, Paul Devorski.
G.: Franzen (Brunner, 27:00), Kronwall (Ericsson, Dacjuk, 37:32), ill. P. Stastny (Parenteu, Hunwick, 58:30).
Kiállítás: 2 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 1/0. Kapusok: Howard 36/37, ill. Giguere 31/33.

A kapus játszotta a főszerepet Detroitban is. Jimmy Howard 36 jó védéssel lett a mezőny legjobbja.

Chicago Blackhawks–Minnesota Wild 5-3 (4-1, 0-0, 1-2)

Chicago, United Center, 21 836 néző, vezette: Dave Jackson, Justin St. Pierre.
G.: Saad (Toews, Hjalmarsson, 13:02), Bickell (Stalberg, Shaw, 13:46), Bickell (Saad, Kruger, 17:12), Hossa (Saad, Toews, 18:45), P. Kane (Sharp, Bolland, 51:33), ill. Setoguchi (Cullen, Zucker, 8:22), Suter (Heatley, M. Koivu, 43:10, PP), Brodziak (Mitchell, Rupp, 50:32).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/1. Kapusok: Crawford 20/23, ill. Backström 13/17, majd 14/15.

Egyszerűen nem tud megszakadni a Chicago fantasztikus sorozat. A 23. meccsén is pontot szerzett, radásul sorozatban 10. meccsét nyerte, amellyel az 1926-os franchise-rekordot döntötte meg. Ezúttal Brian Bickell  volt a nyerőember, két góllal.

Vancouver Canucks–San Jose Sharks 2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Brad Meier, Francois St. Laurent.
G.: H. Sedin (D. Sedin, Burrows, 33:22), Hansen (Raymond, Hamhuis, 39:35), ill. Gomez (Vlasic, Stuart, 7:42), Burish (Stuart, 24:43, SH), Pavelski (SO).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/0. Kapusok: Schneider 28/30, ill. Niemi 36/38.

Adam Burish, aki a szezon előtt érkezett a Dallastól, első gólját lőtte a San Joséban.

Los Angeles Kings–St. Louis Blues 6-4 (1-2, 1-2, 4-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Ghislain Hebert, Mike Leggo.
G.: Muzzin (Doughty, Williams, 15:52), Vojnov (Kopitar, Williams, 33:38), M. Richards (Penner, 41:33), Muzzin (Doughty, Lewis, 42:32), J. Carter (Muzzin, M. Richards, 46:09), Kopitar (Williams, Brown, 54:51), ill. Pietrangelo (Stewart, 15:09), Sobotka (Jackman, D’Agostini, 18:50), Perron (Pietrangelo, Jackman, 21:14), Stewart (Perron, Berglund, 26:31).
Kiállítás: 25 perc, ill. 29 perc. Emberelőny: 6/0, ill. 3/0. Kapusok: Bernier 5/8, majd Quick 5/6, ill. Halak 16/21, majd Elliott 7/8.

Jake Muzzin nagyszerű meccs volt a St. Louis elleni. A 24 éves csatárt 2007-ben, csak az ötödik körben draftolta a Kings. Tavaly 11 meccsen mindössze egyetlen pontot hozott össze, a Blues ellen két gólt szerzett és gólpasszt adott és már 7 pontja van.