Az Anaheim jobb volt, mint a Chicago

2013.03.21. 18:21 Ryan O'Brien

A liga két legjobbjának meccsét a kaliforniai csapat nyerte, pedig öt perccel a vége előtt még vesztésre állt. Teemu Selanne már 15. a góllövők örökranglistáján. A Minnesota sorozatban a harmadik idegenbeli meccsét nyerte meg. A San Jose is hátrányból fordított Edmontonban.

61. játéknap, március 19.

Toronto Maple Leafs-Tampa Bay Lightning 4-2 (1-0, 3-0, 0-2)

Toronto, Air Canada Centre, 19 433 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Kelly Sutherland.

G.: Lupul (Kadri, Gunnarsson, 6:56), Phanuef (Gunnarsson, Kadri, 20:52), Bozak (Kessel, Fraser, 26:53), Kuljomin (Kadri, Lupul, 27:22), ill. Gudas (Labrie, Crombeen, 47:44), Conacher (T. Johnson, St. Louis, 57:02).

Kiállítás: 15 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Reimer 26/28, ill. Garon 15/18 és Lindback 7/8.

Nazem Kadri folytatta idei remek játékát és három gólpasszal vette ki részét csapata sikeréből. A 22 éves csatár négy napja a Winnipeg elleni meccsen két asszisztot jegyzett, 30 meccsen 30 pontja van, ötödik meccse pontszerző. A Maple Leafs két negyed után már 4-0-ra is vezetett. A Tampában Radko Gudas ötödik meccsén első NHL-gólját lőtte.

Detroit Red Wings-Minnesota Wild 2-4 (0-1, 1-3, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Dave Jackson, Tom Kowal.

G.: Nyquist (29:09), Miller (Tootoo, Emmerton, 59:46, PP), ill. Setoguchi (Cullen, Bouchard, 2:04), Brodziak (Spurgeon, Suter, 23:51, PP), M. Koivu (Coyle, Parise, 30:49), Setoguchi (Heatley, Bouchard, 37:15, PP).

Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 3/2. Kapusok: Howard 15/19, ill. Backström 36/38.

Továbbra is menetel idegenben a Minnesota, a Wild sorozatban harmadszor nyert vendégként. És 36 pontjával vezeti a Northwest-divíziót, Devin Setoguchinak sikerült dupláznia.

Colorado Avalanche-Dallas Stars 4-3 (0-2, 2-1, 2-0)

Denver, Pepsi Center, 13 813 néző, vezette: Chris Lee, Gord Dwyer.

G.: Olver (Bordeleau, Kobasew, 28:48), Landeskog (33:30, SH), O'Reilly (Olver, Hejda, 46:20), Kobasew (Hunwick, O'Reilly, 56:31), ill. Jagr (Fiddler, Robidas, 12:06), Daley (Jagr, Goligoski, 16:12), Whitney (Jagr, Eakin, 35:56).

Kiállítás: 19 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 6/0. Kapusok: Varlamov 29/32, ill. Lehtonen 30/34.

Négy meccs után nyert a Colorado, pedig a Dallas Jagr 3 pontjával 46 percig vezetett idegenben. A peremjátékosok nagyszerű játékával hozta a meccset az Avs, Chuck Kobasew, aki normál esetben a negyedik sorban kap helyet, vagy Mark Olver, aki hétmeccses kihagyás után tért vissza, egyaránt 1 gólt és 1 asszisztot jegyzett.

v

Edmonton Oilers-San Jose Sharks 3-4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Eric Furrlatt, Mark Lemelin.

G.: Gagner (Jakupov, Whitney, 10:47), Horcoff (Schultz, Petrell, 32:07), Jones (44:07), ill. Couture (Havlat, 14:19), Couture (D. Boyle, J. Thornton, 46:50, PP), Wingels (Galiardi, Gomez, 49:15), D. Boyle (SO).

Kiállítás: 6 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 2/1. Kapusok: Dubnyk 31/34, ill. Niemi 24/27.

A San Jose kétgólos hátrányból állt fel, majd Dan Boyle negyedik körös büntetőjével nyerni tudott Edmontonban. Az Oilersben Ryan Nugent-Hopkins, a San Joseban Ryane Clowe volt kénytelen kihagyni ezt a meccset.

v

Anaheim Ducks-Chicago Blackhawks 4-2 (1-1, 0-1, 3-0)

Anaheim, Honda Center, 17 610 néző, vezette: Dean Morton, Wes McCauley.

G.: Holland (Sbisa, Winnik, 1:24), Ryan (Getzlaf, Palmieri, 54:33), Selanne (Getzlaf, 55:37), Souray (Hiller, 59:39, EN), ill. Toews (3:52, SH), Leddy (P. Kane, Saad, 31:54, PP).

Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/1. Kapusok: Hiller 22/24, ill. Crawford 22/25.

Összecsapott a liga két legjobb csapata és a sorozatban 13. hazai győzelmét megszerző Anaheim nyert méghozzá úgy, majdnem öt perccel a vége előtt még a Chicago vezetett. Ryan Getzlaf lett a mezőny legjobbja, Teemu Selanne pedig a 670. gólját szerezte, amellyel utolérte az örökranglista 15. helyén álló Bryan Trottiert.