Most a Pittsburgh a megállíthatatlan

2013.03.23. 11:37 Ryan O'Brien

abdelkader.jpgSorozatban 11. meccsét nyerte a Penguins, most az Islanders otthonában nyert. A Columbus 75 másodperc alatt vágott három gólt. A Washington két nap alatt 10 gólt lőtt a Winnipegnek. Tizenkét győztesen megvívott hazai meccs után kapott ki az Anaheim. A detroiti Pavel Dacjuk 250 gólját lőtte és az 500. gólpasszát adta, Justin Abdelkader (a képen) élete első mesterhármasát szerezte, az Anaheim bánta. Minden más, lényeges a hajtás alatt.

New York Islanders-Pittsburgh Penguins 2-4 (1-0, 1-2, 0-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 14 888 néző, vezette: Paul Devorski, Dennis LaRue.

G.: Streit (Carkner, Nielsen, 7:46), Bailey (Tavares, Hamonic, 37:18), ill. Vitale (Adams, 28:11), Kunitz (Crosby, Dupuis, 39:46), Sutter (Cooke, Neal, 41:46), Dupuis (Crosby, Vokoun, 59:59, EN).

Kiállítás: 9 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/0. Kapusok: Nabokov 21/24, ill. Vokoun 33/35.

Nagyon sokáig jól tartotta magát az Islanders, de bedarálta őt a Pittsburgh, amely sorozatban a 11. meccsét nyerte meg, márciusban még száz százalékos, és utolérte a Chicago idei sorozatát. A hazai csapat kétszer is vezetett, sőt a kapura lövések arányát tekintve végig dominált is.

Columbus Blue Jackets-Calgary Flames 5-1 (1-0, 3-1, 1-0)

Columbus, Nationwide Arena, 13 853 néző, vezette: Brian Pochmara, Mike Hasenfratz.

G.: Boll (Gillies, MacKenzie, 16:56), Foligno (Umberger, Nyikitin, 33:05), Foligno (Umberger, Tyutin, 33:56), Anyiszimov (34:20), Gillies (J. Johnson, MacKenzie, 53:14), ill. Glencross (Staja, Stempniak).

Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 2/0. Kapusok: Bobrovszkij 24/25, ill. Kiprusoff 23/28.

A Columbus története során még sosem lőtt olyan gyorsan három gólt, mint ezen a meccsen. Előbb Nick Foligno 51 másodperc alatt mattolta kétszer Miikka Kiprusoffot, majd Artyom Anyiszimov következett. Foligno duplája is majdnem franchise-rekord lett, nála gyorsabban R. J. Umberger talált a kapuba kétszer, 2009-ben, 37 másodperc alatt. A Columbus első szezonjában, 2000-2001-ben született egy perc és 46 másodperc alatt három gól, ami eddig a leggyorsabb volt. Ráadásul a hazai csapat sorozatban harmadszor tudott nyerni. Az első két meccse óta nem állt ötven százalékos mérleggel a Blue Jackets.

Winnipeg Jets-Washington Capitals 1-6 (0-2, 0-2, 1-2)

Winnipeg, MTS Center, 15 004 néző, vezette: Eric Furlatt, Tom Kowal.

G.: Byfuglien (Clitsome, Ladd, 49:51), ill. Laich (Ribeiro, 12:10), Brouwer (Ribeiro, Oleksy, 16:05), Beagle (Ward, Hendricks, 25:50), Ovecskin (Johansson, Alzner, 27:35), Green (Orlov, Johansson, 41:51), Ovecskin (Carlson, Backström, 55:58, PP).

Kiállítás: 10 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/0, illetve 4/1. Kapusok: Pavelec 6/9, majd 12/15, ill. Holtby 30/31.

A Washington mindent megtesz, hogy megmentse a szezont. Sorozatban a második meccsét nyerte és már a 10. helyre jött fel keleten. Szegény Winnipeg megemlegeti az utóbbi két napot és a Capitalst, csütörtökön 4-0-ra, most 6-1-re kapitt ki a fővárosi csapattól. Braden Holtby legutóbb shutoutra hozta a meccset, most 30-szor védett, kétszer is a mezőny legjobbja lett. A Jets ezzel együtt is a Southeast-divízió élén maradt, még öt ponttal a harmadik Washington előtt.

Anaheim Ducks-Detroit Red Wings 1-5 (1-2, 0-2, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 17 14 néző, vezette: Marc Joannette, Greg Kimmerly.

G.: Selanne (Palmieri, Fowler, 11:31), ill. Abdelkader (B. Smith, Howard, 13:36), Dacjuk (Brunner, Zetterberg, 14:59, PP), Abdelkader (Franzen, Kindl, 23:06), Abdelkader (Franzen, Dacjuk, 32:46), Franzen (Abdelkader, Dacjuk, 55:17).

Kiállítás: 19 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/1. Kapusok: Fasth 9/11, majd Hiller 20/12, ill. Howard 33/34.

Csúnya, nagy veréssel ért véget az Anaheim fantasztikus hazai sorozata. A Chicago legyőzése után a Detroit Justin Abdelkader élete első triplájával, négy pontjával nyert. Nemcsak a fiatalember, hanem Pavil Dacjuk is Kacsa-gyilkos volt. Az orosz csatár 1 góllal és két gólpasszal zárt, 762 meccsén 250 gólnál és 500 gólpassznál jár. Az Anaheim 12 győztesen megvívott hazai meccs után szenvedett vereséget.

A vancouveri Alexander Edler kétmeccses eltiltást kapott, a Phoenix elleni meccsen elkövetett durva szabálytalanságért, Már csak 12 nap van hátra a kereskedés végéig és egyre nagyobb nevek kerülnek képbe. Ilyen például a buffalói Thomas Vaneké, aki még nem tudja, megtartja, vagy eladja csapata.