Martin Brodeur: 666

2013.03.24. 20:13 Ryan O'Brien

brodeur.jpgAz újabb vereség után a Tampa felmondott edzőjének, Guy Boucher utódja akár Lindy Ruff is lehet. Majdnem két év után először győzte le a Toronto a Bostont. Ördögi rekordot állított be Martin Brodeur, a New Jersey kapusa 666. győzelmét aratta. Ilja Kovalcsuk 2-4 hétre kidőlt. A St. Louisban Jaroslav Halak a 16. shutoutjával döntött klubrekordot.

Ottawa Senators-Tampa Bay Lightning 5-3 (4-0, 0-0, 1-3)

Ottawa, Scotiabank Place, 20 016 néző, vezette: Kyle Rehman, Stephen Walkom.

G.: Silfverberg (Methot, 12:49), Gryba (Turris, Methot, 14:29), Latendresse (Silfverberg, Zibanejad, 17:01), Alfredsson (Wiercioch, Goncsar, 19:50, PP), Alfredsson (Turris, Greening, 59:39, EN), ill. T. Johnson (Brewer, Panik, 51:37), T. Johnson (Carle, 53:53), Purcell (Hedman, Salo, 58:01).

Kiállítás: 30 perc, ill. 26 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 4/0. Kapusok: Lehner 29/32, ill. Garon 8/11, majd Desjardins 19/20.

Valamivel több, mint hét perc alatt lőtt négy gólt az első harmadban az Ottawa, ezzel gyakorlatilag minden eldőlt. Bár az utolsó játékrészben egészen 4-3-ig zárkózott a Tampa, egyenlíteni már nem tudott. A Senators újonc védője, Eric Gryba első NHL-gólját szerezte. Szergej Goncsar sorozatban a tizedik meccsén adott gólpasszt, ami új franchise-rekord, a két gólos Daniel Alfredsson és Jason Spezza 2007-es rekordját múlta felül az orosz.

Ez volt Guy Boucher utolsó meccse a Tampa kispadján, vasárnap Steve Yzerman felmondott neki, a Bolts csak a 14. helyen áll a keleti konferenciában. A pletykák szerint Lindy Ruff az egyik kiszemelt, akivel Yzerman a 2010-es kanadai olimpiai válogatottnál dolgozott együtt. A másik jelölt Jon Cooper, az AHL-s Norfolk Admirals vezetőedzője. A következő meccsre Martin Raymond és Dan Lacroix segédedzők készítik fel a csapatot.

Minnesota Wild-San Jose Sharks 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 358 néző, vezette: Ghislain Hebert, Dan O'Halloran.

G.: Parise (M. Koivu, Suter, 32:10), Spurgeon (Suter, M. Koivu, 41:17, PP).

Kiállítás: 13 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/0. Kapusok: Backström 33/33, ill. Niemi 22/24.

Ebben a szezonban először nem kapott gólt a Wild finn kapusa, Niklas Backström. A csoportja élén álló Minnesota az utolsó tíz meccséből a nyolcadikat nyerte meg.

Los Angeles Kings-Vancouver Canucks 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Gord Dwyer, Kevin Pollock.

G.: Raymond (Schroeder, Hansen, 11:06).

Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Quick 12/13, ill. Schneider 20/20.

Mindössze 13 lövés ment a Kings kapujára, ezzel is nyerni tudott a Vancouver, amely ilyen kevésszer idén még nem próbálkozott. Cory Schneidernek 20-at kellett védenie idei második shutoutjához.

Toronto Maple Leafs-Boston Bruins 3-2 (1-0, 1-0, 1-2)

Toronto Air Canada Centre, 19 236 néző, vezette: Francois St. Laurent, Mike Leggo.

G.: Kadri (MacArthur, Liles, 4:58), Grabovszkij (Hamilton, Frattin, 22:52), McLaren (Orr, McClement, 41:34), ill. Seidenberg (Marchand, 42:30), Ference (Krejci, Peverley, 58:44).

Kiállítás: 7 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 1/0. Kapusok: Reimer 31/33, ill. Hudobin 8/11, majd Rask 2/2.

A Toronto sem lőtte szét ellenfele kapuját, 13 lövésből ezen a meccsen azonban három gól született. 2011 március 31. után először győzte le a Maple Leafs a Bostont. Nazem Kadri négy meccse pontszerző, ezidő alatt kilenc (3+6) pontig jutott.

Montreal Canadiens-Buffalo Sabres 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)

Montreal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Brad Watson, Justin St. Pierre.

G.: Ryder (Markov, 48:17, PP), ill. Vanek (Ehrhoff, Hodgson, 30:25, PP), Vanek (Ennis, Leino, 39:21).

Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 3/1. Kapusok: Price 16/18, ill. Miller 38/39.

Thomas Vanek visszatért, és az osztrák hokis két góljával nyert a Buffalo, a meccs hőse a kapus Ryan Miller lett, aki 38 lövést fogott meg. A Sabres ezzel két pontra került a keleti nyolcadik helytől.

New Jersey Devils-Florida Panthers 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Tim Peel, Don VanMassenhoven.

G.: Elias (Zajac, 21:24), Clarkson (Zajac, 31:03), ill. Mueller (Fleischmann, 39:50).

Kiállítás: 4 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/0. Kapusok: Brodeur 17/18, ill. Clemmensen 23/25.

Ördögi mérföldkőt ért el Martin Brodeur, a New Jersey kapusa pályafutása 666. győzelmét szerezte meg. Rossz hír a Devils-drukkereknek, hogy Ilja Kovalcsuk megszérült. Az orosz hokist Colby Robak mészárolta le, egyből kizárást kapott.

Nashville Predators-Columbus Blue Jackets 5-2 (4-1, 0-1, 0-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Chris Rooney, Ian Walsh.

G.: Beck (C. Bourque, Blum, 7:11), S. Weber (Butler, Erat, 8:21, PP), Legwand (C. Bourque, Beck, 9:46), Halischuk (Butler, Mueller, 10:15), Josi (Fisher, Erat, 59:36, PP, EN), ill. Umberger (Erixon, 9:29, PP), Anyiszimov (Atkinson, Calvert, 34:53).

Kiállítás: 24 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/2, ill. 3/1. Kapusok: Rinne 21/23, ill. Bobrovszkij 7/11, majd S. Mason 12/12.

Valamivel több mint tíz perc alatt már öt gól esett, ebből négyet Szergej Bobrovszkij kapott, akit ezután le is kapott az edzője. A Columbus egy remek sorozata szakadt meg, 12 meccse volt pontszerző, amely franchise-rekordot is jelentett. Rich Clune-t már az első harmadban kizárták, amikor borzasztó sportszerűtlenül ütközött Artyom Anyiszimovval.

Dallas Stars-Colorado Avalanche 5-2 (2-0, 2-1, 1-1)

Dallas, American Airlines Center, 17 311 néző, vezette: Dean Morton, Dan O'Rourke.

G.: Roy (Eriksson, 0:34), Jordie Benn (Roy, Goligoski, 9:57, PP), Nyström (Jamie Benn, Jagr, 20:58), Eakin (Jamie Benn, 24:37), Jagr (Nyström, Jamie Benn, 46:44), ill. Parenteau (O'Reilly, P. Stastny, 39:05, PP), P. Stastny (Mitchell, 41:37).

Kiállítás: 16 perc, ill. 28 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/1. Kapusok: Lehtonen 33/35, ill. Varlamov 11/15, majd Giguere 15/16.

Szerdán 2-0-ra és 3-2-re is vezetett a Dallas Denverben, a végén mégis kikapott. Most visszavágott ezért a vereségért. Jamie Benn három gólpasszt adott, testvére, Jordie Benn első NHL gólját szerezte, a gólt szerző és gólpasszt adó Derek Roy lett a meccs embere. Az Avalanche 0-6-3-mal áll az utolsó kilenc idegenbeli meccsén, de vendégként összesen két sikere van a szezonban.

V

Edmonton Oilers-St. Louis Blues 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Rob Martell, Brad Meier.

G.: Stewart (Steen, Halak, 3:20), Steen (Polak, 42:55), Oshie (McDonald, Berglund, 51:09).

Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/0. Kapusok: Habibulin 22/25, ill. Halak 19/19.

Jaroslav Halak szezonbeli második gólnélküli meccsével nyert Edmontonban a St. Louis. Halaknak ez volt a 16. shutoutja, ezzel franchise rekordot döntött, az eddigi klubrekordot Glenn Hall tartotta. A szlovák kapus március 10. óta először védett.