Az észak-amerikai hoki

A Pittsburgh 5-0-val nyitott

2013.05.02. 10:59 Ryan O'Brien

pens.jpgAlaposan bekezdett a Pittsburgh és a Boston keleten, a Penguins még mindig Sidney Crosby nélkül, lenullázta az Islanderst. Pascal Dupuis a második játéknap duplázója. John Tavarest úgy levették a Pens-védők, hogy a 28 gólos csatár kapura sem tudott lőni.. A Vancouver sorozatban ötödször veszített playoff-meccset saját közönsége előtt, amely azt is jelenti, hogy a San Jose rögtön elvette a Canucks pályaelőnyét. Sedinék pont nélkül maradtak.

Boston Bruins–Toronto Maple Leafs 4-1 (2-1, 2-0, 0-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Chris Lee, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Redden (G. Campbell, Paille, 16:20), Horton (Redden, Krejci, 19:48, PP), Krejci (Lucic, 30:25), J. Boychuk (Krejci, Lucic, 35:44), ill. van Riemsdyk (Franson, Bozak, 1:54, PP).

Kiállíttás: 13 perc, ill. 39 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 3/1. Kapusok: Rask 19/20, ill. Reimer 36/40.

Nem úgy kezdődött a meccs, ahogy a bostoni szurkolók elképzelték. Az első kiállításból származó előnyt egyből gólra váltotta a Toronto, amelyben tíz játékos élete első playoff meccsét játszotta, míg a Bostonnál 17-n ott voltak a 2011-es Stanley-sikernél. A rutinosabb Bruins aztán fokozatosan őrölte fel ellenfelét és fordította meg a meccset. Wade Redden 2007 után lőtt megint gólt rájátszásban – két pontot 2006. május 5-e után szerzett –, míg David Krejci rögtön három ponttal nyitott. A playoffban ritkán alakul ki verekedés, mert ilyenkor nem nagyon kockáztatják meg a játékosok eltiltást, ennek ellenére az utolsó pillanatban Kelly és Komarov akaszkodott össze, Komarov és Orr ráadásul kétszer tízperces büntetést is összeszedett. A két csapat 28 meccséből 21-et nyert meg a Boston

A párharc állása: 1-0 a Boston javára

Pittsburgh Penguins–New York Islanders 5–0  (2-0, 3-0, 0-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 612 néző, vezette: Wes McCauley, Kevin Pollock.

Gólszerző: Bennett (Malkin, Martin, 3:30, PP), Dupuis (Adams, Iginla, 13:23), Letang (Iginla, Malkin, 21:19, PP), Dupuis (Eaton, J. Jokinen, 21:51), Glass (J. Jokinen, 33:07).

Kiállítás: 38 perc, illetve 51 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 4/0. Kapusok: Fleury 26/26, ill. Nabokov 11/15, majd Poulin 10/11.

Ha már a bostoni meccs kapcsán szóba került a balhé, akkor Pittsburgh akadt belőle még nagyobb. Akkora, hogy a harmadik harmad 18. percében a hazaiaktól Murray, Dupuis és Iginla, a vendégektől Hamonic, Moulson és Cizikas kapott 10 perces büntetést, még Reasoner végleges kiállítást. Azért hoki is volt, nem is akármilyen. A Pittsburgh már az első meccsen bizonyította, elképesztő formában van. Pascal Dupuis két góljával, Jarome Iginla két gólpasszával került a legjobb háromba, Marc-Andre Fleury pedig azzal lett a legjobb, hogy 26 védéssel, shutouttal nyitotta. Most is úgy nyert a Pens, hogy Sidney Crosby és Brooks Orpik még mindig csak lábadozik. Olyan jól sikerült az Islanders legjobbját, John Tavarest levenni a pályáról, hogy a fiatal csatár – aki az alapszakaszban 48 meccsen 28 gólt lőtt – egyszer sem tudott kapura lőni, ilyen pedig vele ebben az idényben még nem fordult elő. A Pittsburgh, amely a második harmadban 32 másodperc alatt lőtt két gólt, James Neal nélkül fejezte be a meccset, aki ugyancsak a második játékrészben sérült meg.

A párharc állása: 1-0 a Pittsburgh javára.

Vancouver Canucks–San Jose Sharks 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Eric Furlatt, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Couture (D. Boyle, Pavelski, 36:35, PP), D. Boyle (Wingels, Pavelski, 49:17), Marleau (Couture, Vlasic, 54:37), ill. Bieksa (32:26).

Kiállítás: 10 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/1. Kapusok: Luongo 25/28, ill. Niemi 29/30.

Máris oda a pályaelőnye a Vancouvernek, amely még megszerezte a vezetést, aztán a második soros Logan Couture gyorsan egyenlített, az utolsó harmadban a vendégek eldöntötték a meccset. Roberto Luongo így is csapata legjobbja lett. A Sedin-ikrektől csak négy lövésre futotta a meccsen  A Vancouver sorozatban ötödik hazai playoff-meccsét bukta el a Rogers Arenában. A San Joseban Martin Havlat az első harmadban megsérült, nem is tért vissza. A Vancouver újonc védője, Frank Corrado első meccsét játszotta a rájátszásban, kilenc nappal az után, hogy bemutatozott az NHL-ben. Mivel Cory Schneider megsérült, így az AHL-ből felhívott Joe Cannata volt Luongo cseréje.

A párharc állása: 1-0 a San Jose javára.