Ütötték-verték egymást a kanadai hokisok

2013.05.06. 11:07 Ryan O'Brien

ottmon.jpgKilenc végleges kiállítás, összesen 236 perc büntetés, egy újabb kivert fog. Ezt hozta az Ottawa és a Montreal harmadik meccse. A harmadik harmadban mindenki ütötte egymást, aki a jégen volt. Emellett el is törpül a tény, hogy az élete 12. NHL-meccsét játszó Jean-Gabriel Pageau mesterhármast lőtt. A San Jose már csak egy győzelemre a továbbjutástól, története során először juthat túl a playoffban söpréssel. Nagyszerű meccsen nyert a Pittsburgh, pedig végig az Islanders dominált, míg a Minnesota hazai jégen szépített a Chicagoval szemben. A hajtás alatt a lényeg. Összefoglalókkal, pofonokal.

New York Islanders–Pittsburgh Penguins 4-5 (2-3, 0-1, 2-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 170 néző vezette: Brad Meier, Tim Peel.

Gólszerző: Moulson (Okposo, Visnovsky, 01:43), Cizikas (Grabner, 05:41), Okposo (Nielsen, 45:31, SH), Tavares (Bailey, 50:48), ill. Iginla (Letang, Crosby, 13:18, PP), Kunitz (Malkin, Letang, 13:37, PP), Dupuis (Crosby, Kunitz, 19:00), Murray (Malkin, Martin, 37:10), Kunitz (Crosby, Martin, 68:44, PP).

Kiállítás: 12 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/3. Kapusok: Nabokov 20/25, ill. Fleury 32/36.

Lehetetlen még megjósolni mi lesz a Pittsbugh és az Islanders catájának a vége, de amit a New York-i csapat művel, az előtt már most meg kell emelni a kalapot. Nyilvánvaló, hogy tudásban nem tudják felvenni a versenyt a Penguins sztárjaival, így aztán hihetetlen elszántsággal próbálják pótolni a technikai hiányosságokat. Az Islanders 2-0-ra vezetett, onnan viszont négyet lőtt a Pittsburgh, de a hazai csapat fel tuodtt állni és hatvan perc után nem csak 4-4 volt az állás, hanem 34-19 a kapura lövések aránya, az utolsó harmadban az Islanders 13-szor, a Penguins mindössze háromszor kísérletezett a góllövéssel. Az első harmadban 34 másodperc alatt két Islanders-hokit is kiküldtek, a Penguins 19 másodperc alatt két gólt ebből, előbb öt a három, majd 5 a 4 ellen. A hosszabbításban aztán elfogyott a hazaiak ereje. Sidney Crosby passzából Chris Kunitz döntötte el a meccset, Crosby három gólpasszt adott a meccsen.

A párharc állása: 2-1 a Pittsburgh javára.

Minnesota Wild–Chicago Blackhawks 3-2 (1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)

St. Paul, XCel Energy Center, 19 238 néző, vezette: Tom Kowal, Brad Watson.

Gólszerző: Bouchard (Clutterbuck, Brodziak, 18:30), Parise (Coyle, 43:09), Zucker (Cullen, Bouchard, 62:15), ill. Oduya (P. Kane, Hossa, 13:26), Keith (P. Kane, Sharp, 57:14).

Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Harding 25/27, ill. Crawford 34/37.

Jason Zucker volt a meccs hőse St. Paulban, a Minnesota szépített a Chicagóval szemben. A 21 éves csatár élete első plyaoff-gólja egyben győztes is volt, második szezonjában először szerzett mindent eldöntő gólt. Zach Parise is megszerezte idei első találatát a rájátszásban, a Wild 0-1-ről fordított, a végén Duncan Keith-nek még az egyenlítés sikerült.

A párharc állása: 2-1 a Chicago javára.

Ottawa Senators–Montreal Canadiens 6-1 (1-1, 1-1, 4-0)

Ottawa, Scotiabank Place, 20 249 néző, vezette: Paul Devorski, Dan O’Halloran.

Gólszerző: Alfredsson (Goncsar, Karlsson, 5:58, PP), Pageau (Goncsar, Methot, 24:40), Pageau (Neil, Cowen, 41:18), Turris (Alfredsson, Karlsson, 47:00), Silfverberg (M. Michalek, 47:08), Pageau (Condra, Alfredsson, 58:02), ill. R. Bourque (Plekanec, Gionta, 14:34, PP).

Kiállítás: 107 perc, ill. 129 perc. Emberelőny: 11/1, ill. 5/1. Kapusok: Anderson 33/34, il. Price 24/30.

Emlékezetes maradhatna ez a meccs arról is, Jean-Gabriel Pageau eddigi rövid pályafutása legfantasztikusabb meccsét játszotta, az alapszakaszban csak kilenc meccsig és négy pontig jutó csatár mesterhármast vágott. Aztán amiatt is, hogy a Senators nyolc másodperc alatt ütött két gólt. De ez a találkozó megint a durvaságról és a verekedésről szólt. A párharcban már folyt a vér a jégen, Corey Price elvesztette egyik fogát, most a meccs hőse, Pageau járt hasonlóképpen. Aztán a harmadik harmad közepén elszabadult a pokol. Előbb szinte minden jégen lévő ütötte-verte egymást, az Ottawától Smith, Phillips, Neil és Kassian, a másik oldalról Bouillon, Tinordi, Armstrong és Moen kapott végleges kizárást. Másfél perc sem telt el az eset után, amikor Turris és Subban esett egymásnak. Ebből csatából az utóbbinak kellett végleg az öltözőbe vonulni. Négy perccel a végső sípszó előtt Conacher és Gallagher ökölcsatáját nézték végig a nézők, összesen 236 perc kiállítás lett a vége.

A párharc állása: 2-1 az Ottawa javára.

San Jose Sharks–Vancouver Canadiens 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Marc Joannette, Brian Pochmara.

Gólszerző: Pavelski (Couture, J. Thornton, 14:08, PP), Pavelski (Wingels, Hannan, 27:20), Couture (Irwin, 41:40, PP), Marleau (Couture, Braun, 41:49), Couture (J. Thornton, Pavelski, 44:07, PP), ill. Burrows (H. Sedin, D. Sedin, 31:07), Hamhuis (Roy, 53:12).

Kiállítás: 8 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 8/3, ill. 2/0. Kapusok: Niemi 28/30, ill. Schneider 23/28, majd Luongo 10/10.

Egyetlen győzelemre került a továbbjutástól a San Jose, amiből még söprés is lehet, ehhez kedden megint otthon kell nyerni a San Josenak. A meccs forduló pontja az utolsó harmad elején jött el, amikor kilenc másodperc alatt Logan Couture és Patrick Marleau is betalált, ez volt a franchise történetének második leggyorsabb két gólja. Couture két gólja mellett két gólpasszt is adott. Az NHL történetében eddig három csapat volt képes 0-3-ról fordítani, a San Jose még sosem jutott tovább söpréssel története során.

A párharc állása: 3-0 a San Jose javára.