A bajnok 0-2-ről már megfordította

2013.05.09. 10:55 Ryan O'Brien

krejci.jpgHosszúra nyúltak a szerdai meccsek az NHL rájátszásában, a négyből három meccs hosszabbításban dőlt el. A legtovább Torontóban tartott a meccs, ahol a bostoni David Krejci a 14. percben döntött. A Los Angeles reménytelen helyzetből, 0-2-ről már megfordította a St. Louis elleni párharcot, a New York Rangers is hasonló mélységből kapaszkodott vissza. Nagy bajban a Detroit, az Anaheim újabb győzelmével a kaliforniai franchise egy győzelemre került a továbbjutástól.

Toronto Maple Leafs–Boston Bruins 3-4 (2-0, 1-3, 0-0, 0-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 708 néző, vezette: Eric Furlatt, Francois St. Laurent

Gólszerző: Lupul (Kessel, Gardiner, 02:35), Franson (Fraser, Lupul, 18.32), MacArthur (Frattin, Gardiner, 37:23), ill. P. Bergeron (Chara, Jagr, 20:32), Krejci (Marchand, Char, 32:59), Krejci (Horton, Chara, 36:39, PP), Krejci (Horton, Chara, 73:06).

Kiállítás: 10 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 5/2. Kapusok: Reimer 41/45, ill. Rsk 45/48.

David Krejci lett a meccs embere, a Boston egy győzelemre került a továbbjutástól. A 27 éves cseh hokis mesterhármast lőtt, így négy playoff-meccsen már 5 gólnál és 5 gólpassznál tart. Krejci két éve ott volt a Boston Stanley-sikerénél, akkor 25 meccsen 12 gólig és 23 pontig jutott. Pedig a Toronto jól kezdett és 20 perc játék után magabiztos, kétgólos előnnyel ment pihenni, a Boston a második harmadban, 16 perc alatt megfordította a meccset. A Maple Leafs így elszúrta a két hazai meccsét, a Bruinst 1959 óta nem tudja legyőzni hazai jégen a playoffban, de Bostonban sem megy jobban, az utolsó 15 vendégmeccsén 2-12-1 a mérlege.

A párharc állása: 3-1 a Boston javára.

New York Rangers–Washington Capitals 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Marc Joannette, Brian Pochmara.

Gólszerző: B. Richards (Hagelin, Pyatt, 16:25), Hagelin (Brassard, Clowe, 30:31), Girardi (Brassard, Zuccrello, 40:59, PP), Stepan (Hagelin, Callahan, 46:02), ill. Perreault (Ward, Chimera, 33:08), Brouwer (Green, 39:42), Perreault (Alzner, Ward, 47:31).

Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Lundqvist 27/30, ill. Holtby 30/34.

A New York Rangers szépen visszajött 0-2-ről, két hazai meccsén is legyőzte a Washingtont úgy, hogy pontnélkül sikerült tartania a Capitals legjobb játékosát, Alekszandr Ovecskint. Nagyszerűen játszott a Rangers újonca, Carl Hagelin, aki gólt lőtt és kétszer előkészített, Derrick Brassard, aki a trade deadline előtt került Columbusból New Yorkba, kétszer is gólpasszt adott.

A párharc állása: 2-2.

St. Louis Blues–Los Angeles Kings 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 18 269 néző, vezette: Brad Watson, Tom Kowal.

Gólszerző: Steen (Jackman, 26:46), Pietrangelo (Schwart, Backes, 39:15), ill. Carter (M. Richards, Doughty, 20:14), Carter (Kopitar, M. Richards, 40:54, PP), Vojnov (Kopitar, WIlliams, 68:00).

Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/1. Kapusok: Elliott 22/25, ill. Quick 34/36.

Korai volt temetni a bajnokcsapatot, amely 0-2-ről fordította meg a párharcot és egy győzelemre került a továbbjutástól. Jeff Carter duplázott, Szlava Vojnov pedig a hosszabbításban döntötte el a meccset. Ráadásul a Kings saját közönsége előtt juthat az elődöntőbe.

A párharc állása: 3-2 a Los Angeles javára.

Anaheim Ducks–Detroit Red Wings 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Anaheim

Gólszerző: Palmieri (Steckel, 17:41), Getzlaf (Beauchemin, Souray, 39:28, PP), Bonino (Lovejoy, 61:54), ill. Franzen (Zetterberg, Brunner, 05:28), Samuelsson (Zetterberg, Dacjuk, 30:08).

Kiállítás: 11 perc, ill. 8  perc. Emberelőny: 3/1, ill. 3/1. Kapusok: Hiller 29/31, ill. Howard 31/34.

Nick Bonino, aki az utóbbi időkben leginkább az AHL-ben szerepelt és az idei alapszakaszban is csak 27 meccsen kapott lehetőséget, a hosszabbításban lőtte egy győzelemmel közelebb csapatát a továbbjutáshoz. A 25 éves center már a harmadik playoff-gólját szerezte a korábba NCAA-bajnok. Jonas Hiller a 10. győzelmét szerezte meg a rájátszásban és ezzel az Anaheim történetének második legsikeresebb kapusa lett.

A párharc állása: 3-2 az Anaheim javára.