Az észak-amerikai hoki

Svéd és svájci gála Chicagóban is

2013.05.19. 08:39 Ryan O'Brien

couture.jpgA Detroit Henrk Zetterberg és Damien Brunner vezérletével egyenlített Chicagóban, a Red Wings két év óta először nyert a United Centerben. A San Jose drámai meccsén verte először a Los Angelest. Logan Couture megsérült, visszatért és eldöntötte a meccset. Még pénteken játszották, ettől függetlenül érdemes feljegyezni, Sidney Crosby mesterhármasával, a 75. playoff meccsén már száz pont felett jár. A liga történetében az ötödik leggyorsabban érte el ezt a mérföldkövet.

Chicago Blackhawks–Detroit Red Wings 1-4 (1-0, 0-2, 0-2)

Chicago, United Center, 21 822 néző, vezette: Brad Meyer, Chris Rooney

Gólszerző: P. Kane (Handzus, Sharp, 14:05), ill. Brunner (Kindl, Andersson, 22:40), B. Smith (Zetterberg, Cleary, 36:08), Franzen (Ericsson, Kronwall, 47:19), Filppula (Zetterberg, 52:03).

Kiállítás: 10 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Crawford 26/30, ill. Howard 19/20.

Egyenlített a Detroit, mégpedig Henrik Zetterberg két gólpaszának, amelyből egyik a gőztes gól előkészítése volt. A Detroitban s vájci Damien Brunner megirigyelte honfitársai nagyszerű vb-sikerét és a találatával egyenlített a Red Wings, az újonc a meccs embere lett. Őt két svéd, Zetterberg és Niklas Kronwall követte. A Detroit nem volt frusztált, 2011 áprilisa óta először nyert a United Centerben, azóta 9-0-2 volt a Chicago szempontjából a hazai meccsek aránya. A vendégekénl Drew Miller április 20-a óta először játszott.

A párharc állása: 1-1.

San Jose Sharks – Los Angeles Kings 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző. Vezette: Wes McCauley, Marc Joannette.

Gólszerző: D. Boyle (Marleau, Pavelski, 01:34, PP), Couture (Marleau, J. Thornton, 61:29, PP), ill. Toffoli (10:08).

Kiállítás: 6 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 2/0. Kapusok: Niemi 26/27, ill. Quick 38/40.

Két vesztes Los Angeles-i meccs után szépített a San Jose. Alaposan megszórták a hazaiak Jonathan Quick kapuját, de a 40 lövésből csak kettő ment be, az is emberelőnyből. A hosszabbításban Logan Couture döntötte el a találkozót, aki a második harmadban megsérült, de vissza tudott térni. A Sharks bánata, hogy Martin Havlat megint megsérült a meccsen. A San Jose meccs utolsó 42 másodpercét előnyben, majd 19:55-től kettős előnyben játszotta végig. Quicknél a végén elszakadt a cérna, a mindent eldöntő gól után végleges kiállítást kapott. Tyer Toffoli, a Kings újonca élete első NHL-gólját szerezte.

A párharc állása: 2-1 a Los Angeles javára.

Pittsburgh Penguins–Ottawa Senators 4-3 (2-1, 2-1, 0-1)

Pittsburgh, Consol Energy Center, 18 645 néző, vezette: Dan O'Halloran, Chris Lee.

Gólszerző: Crosby (Martin, Niskanen, 03:16), Crosby (Kunitz, Letang, 16:07), Crosby (Letang, Malkin, 21:15, PP), Morrow (Neal, Martin, 28:04), ill. Turris (Alfredsson, Goncsar, 13:15, PP), Greening (Z. Smith, Neil, 21:55), Pageau (Latendresse, Condra, 42:01).

Kiállítás: 6 perc, ill, 14 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 2/1. Kapusok: Vokoun 19/22, ill. Anderson 18/21, majd Lehner 20/21.

Érdemes felidézni a pénteki meccset is, amely Sidney Crosby nagyszerű napja volt. A kanaidai mesterhármast vágott az Ottawának. A Pittsburgh egyébként is dominált a meccsen, 42-szer próbálkozott a gólszerzéssel. Az Ottawa kapust is cserélt, de ez sem segített. A Penguinsben Brenden Morrow öt év után lőtt playoff gólt, Crosby pedig 2009 óa először triplázott a rájátszásban, ezzel 75. playoff-meccsén elérte a századik pontját (102) van neki. Az NHL történetében az ötödik leggyorsabban érte el ezt a határt.

A párharc állása: 2-0 a Pittsburgh javára.