Krejci és Rask sokkolta a Penguinst

2013.06.02. 08:59 Ryan O'Brien

bospit.jpgMegkezdődtek a főcsoportdöntők és rögtön egy meglepő eredménnyel. Hiába támadott többet és volt számtalan gólszerzési lehetősége a Pittsburghnek, a Boston 3-0-ra nyert idegenben, Tuukka Rasknak képtelenség volt ezen a napon gólt lőni. Chicagóban hiába lőtte szét a Blackhawks Jonathan Quick kapuját, sokáig a Los Angeles vezetett. A második harmadban aztán jött a fordítás, így Chicago megtartotta pályaelőnyét.

Keleti főcsoportdöntő

Pittsburgh Penguins–Boston Bruins 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

Pittsbrugh, Consol Energy Center, 18 628 néző, vezette: Brad Watson, Chris Rooney.

Gólszerző: Krejci (Horton, Ference, 08:23), Krejci (Horton, 44:04), Horton (Lucic, G. Campbell, 47:51).

Kiállítás: 28 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 4/0. Kapusok: Vokoun 27/30, ill. Rask 29/29

David Krejci és Tuukka Rask sokkoklta a pittsburghi szurkolókat. A Boston nem kis meglepetésre egy shutouttal nyitott, ráadásul idegenben. A pittsburghi Tomas Vokoun eddig nagyszerűen védett, most viszont nem volt szerencséje. Előbb a lába között csúszott át Krejci lövése, majd egy kapu előtti kavarodásban nem találta meg a korongot, amit megint csak a Krejci vágott be, aki 19 pontjával a rájátszás eddig legeredményesebb hokisa. A végére még maradt egy hihetetlen védelmi hiba is. Nathan Horton és Milan Lucic a pittsburghi kapu elkőtt találta magát teljesen üresen. Hortonnak nem is okozott bevágni a pakkot.

Szinte bárhonnan lőhettek a hazaiak, ezen a meccsen képtelenség volt Rasknak betalálni, a finn pályafutása első kapott gól nélküli playoff-meccsét játszotta. A hazaiakat annyira frusztrálhatta ez, hogy a második harmad végén elgurult a gyógyszer némelyik hokisnál. Matt Cooke terítette le Adam McQuaidet, és végleges kizárást kapott, míg Jevgenyij Malkint bunyóért ültették le öt percre.

A Boston az utolsó hét meccsből most tudta először legyőzni a Pittsburghöt, playoffban pedig az 1991-es, Wales Konferencia-döntő óta ez volt az első sikere a Bruinsnak.

„Ha lövünk néhány gólt, akkor most egészen másról beszélgetnénk – mondta a meccs után csalódottan Sidney Crosby, a Penguins csatára – Lehetőségek voltak, amikből most nem lett gól. Felkészültünk a csatákra és megyünk tovább a sorozatban.” A párharc helyi idő szerint hétfőn este folytatódik majd, ismét Pittsburghben.

A párharc állása: 1-0 a Boston javára.

Nyugati főcsoportdöntő

Chicago Blackhawks–Los Angeles Kings 2-1 (0-1, 2-0, 0-0)

Chicago, United Center, 21 535 néző, vezette: Wes McCauley, Dan O’Halloran.

Gólszerző: Sharp (Oduya, Handzus, 32:29), Hossa (Keith, Bickell, 36:22), ill. Williams (14:23).

Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 2/0. Kapusok: Crawford 21/22, ill. Quick 34/36.

Jonathan Quick bravúrjaival és chicagói fölénnyel kezdődött a meccs, aztán teljesen váratlanul a Los Angeles szerzett vezetést, Corey Crawford kissé feleslegesen hagyta el kapuját, Justin Williams pedig kihasználta, hogy a kapus még nem foglalta el a védőpozíciót. Egészen elképesztő volt a Blackhawks fölénye, 17-2 volt a kapura lövések aránya a hazaiak javára.

Aztán a második harmadban előbb Patrick Sharp vágott be egy Quickról kipattanó korongot, majd kevesebb, mint négy percen belül Marian Hosas kapott bele egy kapu elé belőtt korongra. A Chicago eddig mind a hat meccsét megnyerte az idei playoffban, amikor a második harmad után vezetett, negyven perc játék után 31-14-re álltak a kapura lövések.

A hazaiak edzője, Joel Quenneville Quick kapust dicsérte és megemlítette, az első számú taktika az volt, hogy lehet legyőzni a tavalyi rájátszás legértékesebb játékosát. A másik oldalon Darryl Sutter azon bosszankodott, hogy játékosai túlságosan kevésszer tesztelték a hazaiak kapusát. Helyi idő szerint vasárnap, ismét Chicagóban folytatódik a sorozat.

A párharc állása: 1-0 a Chicago javára.