Már csak másfél nap választ el minket a 2013-as Stanley Kupa döntőjétől. Az időpontokat már ismerjük és a két csapat közös múltjának felidézésével is közelebb kerültünk a fináléhoz. Most nézzünk néhány fontos tényezőt, amely esetleg befolyásolhatja a döntő végkifejletét. A szerdai, döntő előtti napon pedig kicsit jobban belenézünk a két csapat statisztikai mutatóiba, amelyből konzekvenciákat lehet levonni, de végső konklúziót semmiféleképp. Az majd a jégen dől el, közép-európai időben csütörtök hajnali kettőtől.
Mindenki tudja, aki az NHL-t szereti, hogy a létezik az alapszakasz és aztán kezdődik a bajnokság. Tulajdonképpen nincs is értelme az alapszakaszban elért eredményeket nagyon elemezni, hiszen az igazi szezon a rájátszással kezdődik. Azt gondolom, abban mindenki egyetért, hogy nem érdemtelenül került ez a két csapat a döntőbe. A Boston elképesztő agresszív és hatékony védekezésével a hátsó sorok eredményességével, a Chicago pedig pont azzal az elképesztő odaadó küzdeni tudásával, ahogy a Detroitot is elintézte 1-3-ról.
A Boston elképesztő jól bulizik, 56%-kal nyeri a korongelhozatalt, A Chicago éppen, hogy gólokat kap ilyen szituációk után, lásd a Los Angeles elleni, utolsó másodpercekben bekapott gólt. Döntő lehet a támadó harmadban megszerzett korongok. A Chicago viszont elképesztően jól védekezik hátrányban és ez is befolyásolható tényező lehet. A Blackhawks 94,8 százalékban (58-ből 55 kivédekezett szituáció) védekezi ki a hátrányos helyzeteket és ezt a saját közönsége előtt 21 százalékkal értékesítő Boston ellen még nagyon jól jöhet.
Sokszor emlegetik, hogy Tyler Seguinnek milyen jól ment az alapszakaszban, a bostoni fiatalember a rájátszás 16 meccsén azonban csak négy pontig jutott, már a harmadik sorba került vissza, éppen oda, ahol remekeltek a Bruins tartalékjai. Gregory Campbell is, aki viszont Jevgenyij Malkin lövésénél a lábát törte, így biztosan nem fog tudni segíteni.
Jó érzés lehet bostoni kapusedzőnek lenni, Tim Thomasszal már bajnok lett a csapat, most meg itt van Tuukka Rask, aki egészen zseniálisan véd eddig. 12 győzelem és négy vereség, 1,75-ös kapott gól/meccs mutató, 0,943-as védéshatékonyság. A chicagói csatárok biztos keresik a kérdést, mit lehet tenni egy olyan kapussal, akinek Sidney Crosby és Jevgenyij Malkin sem tudott gólt lőni.
Az egyik, aki megtréfálhatja Raskot az Bryan Bickell, aki pályafutása eddigi legjobb playoffját éli meg, 17 meccsen nyolc gólja és 13 pontja van. Kérdés, mire megy a most legjobb védelem ellen. Érdekes lesz majd a két behemót balszélső, Bickell és Milan Lucic találkozása jégén, akár egykét pofon is kinéz ebből. A másik oldalon a Conn Smythe-Trophy kandidáltja, Patrice Bergeron veheti el sokszor Corey Crawford kapus kedvét. A 27 éves csatár csak öt gólnál tart, de a Torontónak és a Pittsburghnek is lőtt már győzteset. Éppen az utóbbi marad emlékezetes, amivel 3-0-ra vezetett a Boston és a második hosszabbításban esett.
A fenti anyag alapjául szolgáló Bleacher Report újságírója odáig ment, hogy a győztest is megjósolja. A portál szerint a Boston 4-2-re nyeri a párharcot. Biztos vagyok benne, hogy erre a Chicagónak és a szurkolóknak is meg van a megfelelő válasza.