A bajnok győzelmével kezdődött

2013.10.02. 10:10 Ryan O'Brien

chicago_5.jpgElkezdődött az NHL 96. idénye, a bajnok Chicago az első napon jégre lépett és le is gyzte a Washingtont, amely az utolsó harmadban még vezetett a United Centerben. Hét gól mellett nagy bunyók voltak Montréalban, a Toronto nyert, a bírók pedig kereken 100 perc büntetést osztottak ki. A meccs feléig úgy nézett ki, hogy az Edmonton is győzelemmel kezd odahaza, ahogy Chicagóban a hazai csapat, úgy a kanadai városban a Winnipeg lőtte a meccs utolsó három gólját, amellyel megfordította a találkozót, egy abszolút újonc lett a meccs embere.

NHL, 1. játéknap, 2013. október 1.

Montréal Canadiens–Toronto Maple Leafs 3-4 (1-0, 0-2, 1-1)

Monréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Steve Kozari, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Eller (1) – Diaz (1), Galchenyuk (1) 10:08; Gallagher (1) – Eller (1), Galchenyuk (2) 13:54; Eller (2) 57:38, ill. van Riemsdyk (1) – Kessel (1), Franson (1) PPG, 08:01; Phaneuf (1) – Kadri (1), Kuljomin (1) 28:36; Bozak (1) SHG 37:19; Raymond (1) – Bodie (1) 45:10.

Kapusok: Price 34/38, ill. Reimer 34/37.

Kapura lövések: 37 – 38. Kiállítások: 53 perc – 47 perc. Emberelőny: 0/4 – 1/7. Ütközések: 21 – 25. Buli elhozatal: 26 – 29. Blokkolt lövés: 15 – 17.

A meccs három legjobbja: Jamers Reimer (TOR), Lars Eller (MON), Tyler Bozak (TOR).

Már az első meccsen mindent beleadtak a fiúk, nem csak a gólok potyogtak, hanem a pofonok is. Az első harmad még békében lement, aztán a második harmadban a montréali George Parros és a torontói Colton Orr akadt össze, a harmadik harmadban megint ők pofozkodtak, amelyből majdnem tömeg verekedés lett, a lényeg, a bírók összesen 100 perc büntetést osztottak ki a 60 perc alatt. A Maple Leafs egyébként elsősorban a nagyszerűen védő James Reimernek köszönheti a szezon első sikerét. A Canadiensnél a harmadik sor dícsérhető: Lars Eller két gól, három pontot hozott össze, Alex Galchenyuk két gólpassz, Brendan Gallagher pedig egy gólt. A két csapat egyébként ötödik szezon óta egymással kezdi az idényt, a Toronto 4-1-re vezet. Nazim Kadri 100. meccsét játszotta a Maple Leafsben. Több montréali sérült miatt a kedden az AHL-be küldött Nathan Beaulieu-t azonnal visszarendelték.

Chicago Blackhawks–Washington Capitals 6-4 (2-1, 1-1, 3-2)

Chicago, United Center, 22 158 néző, vezette: Marc Joannette, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Bollig (1) – Hjalmarsson (1), Kruger (1) 04:06; P. Kane (1) – Toews (1), Rozsival (1) 11:06; Seabrook (1) – Hossa (1), Saad (1) PPG 34:32; Saad (1) – Handzus (1), Keith (1) 47:55; Oduya (1) – Saad (2), Hjalmarsson (2) 53:53; Hossa (1) EN 59:22, ill. Ovecskin (1) – Grabovszkij (1), Backström (1) PPG 10:42; Grabovszkij (1) – Ward (1) 30:30; Grabovszkij (2) – Green (1), Ovecskin (1) PPG 40:59; Grabovszkij (3) – Green (2), Backström (2) PPG 45:16.

Kapusok: Crawford 28/32 – Holtby 29/34.

A meccs három legjobbja: Brandon Saad (CHI), Mihail Grabovszkij (WSH), Johnny Oduya (CHI).

A Chicago máris megkezdte a menetelést a 2014-es bajnok cím felé, bár egyáltalán nem volt egyszerű meccse a Mihail Grabovszkijjal határozottan erősödő Washingtonnal szemben. A Blackhawks háromszor vezetett, a Capitals mindig visszajött, sőt negyedórával a vége előtt már vezetett is, mindeközben Grabovszkij mesterhármasig jutott, rögtön az első washingtoni meccsén. A meccs utolsó három gólját aztán a Chicago szerezte, így nem érdemtelenül győzelemmel kezdett, a ragyogó, 10 gólos meccsen. Hat különböző játékos lőtte a gólokat, a győztest az éppen a 32. születésnapját ünneplő védő, Johnny Oduya. A bajnok a végén még egy kettős hátrányt is kivédekezett, a végén Marian Hossa az üres kapuba lőtt. A Capitals három emberelőnyös gólt is ütött. A Chicago az előszezonban kétszer is 4-3-ra győzte le a Washingtont, így jól felkészültek egymásból. Gary Bettman, NHL-komisszer ezt a meccset választotta, ő nyitotta meg az idényt a bajnoknál. Legközelebb április 11-én találkozik egymással a két csapat.

Edmonton Oilers–Winnipeg Jets 4-5 (2-2, 2-1, 0-2)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Kyle Rehman, Brad Meier.

Gólszerző: Gazdic (1) – Acton (1) 02:21; Hemsky (1) – Hall (1), Smyth (1) 23:38; Joensuu (1) – Eberle (1), Arcobello (1) PPG 27:53), ill. Scheifele (1) – Byfuglien (1), Enström (1) PPG 03:25; Little (1), Enström (2), Byfuglien (2), 16:12; Frolik (1) – Bogosian (1), Touba (1) 36:18; Touba (1) 51:06; Frolik (2) – Tangradi (1), Byfuglien (3) 54:58.

Kapusok: Dubnyk 23/28 – Pavelec 34/38.

A meccs három legjobbja: Jacob Trouba (WPG), Michael Frolik (WPG), Jesse Joensuu (EDM).

Örökké emlékezetes marad a meccs, az élete első NHL-találkozóját játszó winnipegi védőnek, Jacob Troubának. A 2012-es draft 9. választottja a meccs embere lett, gólt és gólpasszt adott. Trouba ott volt az idei, svédországi világbajnokságon is az Egyesült Államok válogatottjában. De a Jets többi új játéksa is nagyszerűen hokizott, a Chicagótól érkező Michael Frolik két gólt szerzett, de betalált az újonc – 11 meccsét játszó – Mark Scheifele is. Ahogy Chicagóban, Edmontonban is az a csapat nyert, amely az utolsó három gólt szerzete. A Winnipeg 1996. március 29-én játszott legutóbb az Oilers otthonában. Nem sikerült tehát Dallas Eakin edző bemutatkozása, mellette Anton Bjelov, Will Acton és az első hazai gólt szerző Luke Gazdic is először lépett jégre.