A Pittsburgh lenullázta a New Jerseyt

2013.10.04. 12:06 Ryan O'Brien

fleury.jpgA New Jerseyben 19 idény után nem Martin Brodeur volt a kezdő, a pittsburghi Marc-Andre Fleury 250. meccsét nyerte meg. Washingtonban most Alekszandr Ovecskin varázsolt, a Capitals 0-3-ról állt fel és fordított. Radim Vrbata azt a bravúrt vitte véghez, hogy a szezonzáró és a szezonnyitó meccsen is triplázott. A San Jose kiütötte a Vancouvert, nem sikerült John Tortorella nyitómeccse. Tim Thomas idegenbeli győztes meccsen mutatkozott be a Floridában. Története során először veszített hazai nyitómeccset a Minnesota. Nagyszerűen bemutatkozó újoncok és sok más érdekes az összes meccs összefoglalójával, videóval a hajtás alatt.

3. játéknap, 2013. október 3.

Boston Bruins–Tampa Bay Lightning 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Paul Devorski, Steve Kozari.

Gólszerző: Kelly (1) – SHG-PS 11:39; Lucic (1) – Krejci (1) 39:00; Bergeron (1) – SHG, 44:02, ill. Filppula (1) – Brewer (1), Killorn (1).

Kapusok: Rask 32/33 – Lindback 22/25.

Kapura lövések: 25 – 33. Kiállítások: 20 perc – 16 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/5. Ütközések: 14 – 20. Buli elhozatal: 39 – 33. Blokkolt lövés: 12 – 16.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Zdeno Chara (BOS), Chris Kelly (BOS).

Hazai győzelem a szezonnyitón, ráadásul egy büntetővel, majd egy olyan góllal, amikor a Boston 4 a 3 ellen védekezett. Az első gól ráadásul sporttörténeti is volt, az NHL történetében először fordult elő, hogy egy csapat a szezont büntetőgóllal kezdje. A sikerhez kellett Tuukka Rask 32 védése is, nem érdemtelenül lett a mezőny legjobbja. A Lightning története során először kezdi az idényt három idegebeli meccsel, az első fellépés nem túl jól sikerült. A meccs előtt hosszabbított a klubbal négy évet Dennis Seidenberg, a Bruins 6-1-es előszezon győzelmi mutató után kezdte sikerrel az idényt.

Pittsburgh Penguins–New Jersey Devils 3-0 (2-0, 0-0, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 621 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Marc Joannette.

Gólszerző: Kobasew (1) – B. Sutter (1), Bennett (1), 09:26; Crosby (1) – Dupuis (1), Niskanen (1), 12:19; Adams (1) – Malkin (1), Glass (1).

Kapusok: Fleury 27/27 – Schneider 18/21.

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), Sidney Crosby (PIT), Craig Adams (PIT).

Volt öröm bőven a CONSOL Energy Centerben. A Pittsburgh a 250. győzelmét ünneplő Marc-Andre Fleury shutoutjával nyitotta a szezont. Többen is jubiláltak még a meccsen, Pascal Dupuis 200. gólpasszát szerezte, Craig Adams a 800. NHL-meccsét góllal ünnepelte. Míg a másik oldalon először fordult elő 1993 óta, hogy nem Martin Brodeurrel kezdődött az összeállítás. Az első két hazai gól a védelmi zónából indított támadásokból született. Érdekesség hogy az első gólt szerző Chuck Kobasew az edzőtáborban győzte meg a szakvezetést a szerződtetéséről, egyből góllal hálálta ezt meg. A pittsburghi James Neal az első harmadban megsérült, vissza sem tért, a Devilsből Mark Fayne, Jacob Josefson és Rostislav Olesz hiányzott. Érdekes párharc volt az egy lövésig jutó Jaromir Jagr és a hazaiak finn védője, Olli Maatta közötti összecsapás. Maatta akkor születtet, amikor Jagr már a negyedik idényén volt túl a Penguinsben.

Washington Capitals-Calgary Flames 5-4 (0-3, 3-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Ghislain Hebert, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Carrick (1) – Johansson (1), Alzner (1), 27:30; Ovecskin (2) – Green (3), Johansson (2), PPG 31:24; Ovecskin (3) – Johansson (3), Backström (3), 35:25; Backström (1) – Grabovszkij (2), Ovecskin (2) PPG, 54:10; Grabovszkij (SO), ill. D. Jones (1) – Monahan (1) 05:18; Stempniak (1) – Giordano (1), Backlund (1) 10:13; Hudler (1) – Brodie, Giordano (2) PPG, 16:22; Bouma (1) – McGrattan (1), Street (1).

Kapusok: Holtby 8/11, majd Neuvirth 27/28 – Ramo 35/39

Kapura lövések: 39 – 39. Kiállítások: 17 perc – 13 perc. Emberelőny: 2/3 – 1/5. Ütközések: 30 – 25. Buli elhozatal: . Blokkolt lövés: .

A meccs három legjobbja: Alekszandr Ovecskin (WSH), Marcus Johansson (WSH), David Jones (CGY)

A Calgary első meccsén megmutatta, hogyan kell negyedóra parádés játék után bealudni, a Flames 0-3-ról bukta el a meccset. A kiábrándító kezdés után Alex Ovecskin varázsolt, két gólt lőtt, gólpasszt is adott, a szétlövésben pedig – az első meccsen mesterhármast lövő – Grabovszkijjal együtt belőtte a maga büntetőjét. A Capitals szokás szerint jó volt az emberelőnyös helyzetekben, most háromból két gólja esett így, ráadásul a hazai csapat a harmadik harmad elején még egy 48 másodperces kettős hátrányt is kivédekezett. A meccs fordulópontja az volt, amikor a gyengén védő Holtby helyére Neuvirth állt be, aki 27-szer védett, ráadásul a büntetőpárbajban nem kapott gólt.

Minnesota Wild-Los Angeles Kings 2-3 (2-1, 0-0, 0-1, 0-0, 0-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 511 néző, vezette: Francis Charron, Brad Watson.

Gólszerző: Cooke (1) – Brodziak (1), Granlund (1), 01:04; Brodin (1) – Niederreiter (1) PPG, 17:12, ill. Doughty (1) – Vojnov (1), Kopitar (1) PPG, 07:40, Kopitar (SO).

Kapusok: Bäckström 16/18 – Quick 27/29.

A meccs három legjobbja: Jonas Brodin (MIN), Charlie Coyle (MIN

A Minnesota is vezetésről, a végén szétlövéssel bukta el első meccsét, pedig végig jobb volt a Los Angelesnél, de ez most kevés volt a győzelemhez, ráadásul a Wild története során először kapott ki hazai idénynyitó meccsen. A Kingsben 15 hónap után először lépett jégre a sérüléséből felépülő Willie Mitchell.

St. Louis Blues-Nashville Predators 4-2 (3-1, 1-1, 0-0)

St. Louis, Scottrade Center, 18 851 néző, vezette: Dave Jackson, Kevin Pollock..

Gólszerző: Backes (1) – Pietrangelo (1), Berglund (1) PPG, 02:05; Sobotka (1) – Bouwmeester (1), Pietrangelo (2) 05:43; Oshie (1) – Steen (1), Backes (1) 09:45; Stten (1) – Roy (1) Shattenkirk (1) PPG, 31:16, ill. Fisher (1) – Spaling (1), Nyström (1) 10:42; Legwand (1) – Holmqvist (1) 25:09.

Kapusok: Halak 28/30 – Rinne 3/6, majd Hutton 21/22.

A meccs három legjobbja: David Backes (STL), Alexander Steen (STL), Alex Pietrangel (STL).

Még fel sem ocsúdott a Nasville, máris háromgólos hátrányba került, nem véletlen, hogy Pekka Rinnét egyből lekapták. Mégis izgalmas lett a meccs, mert a Predators visszajött, de csak a szépítésig jutott el. Barry Trotznak ez volt az 1115. meccse a Nashville kispadján, ezzel a leghosszabb ideje egy csapatnál dolgozó szakvezető lett. Dupla öröm volt St. Louisban, a baseball-bajnokság rájátszásában a Cardinals legyőzte a Pittsburgh csapatát.

Dallas Stars-Florida Panthers 2-4 (0-1, 1-0, 1-3)

Dallas, American Airlines Center, 16 100 néző, vezette: Eric Furlatt, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Chiasson (1) – Whitney (1), Dillon (1) 27:25; Dillon (1) – Fiddler (1), Roussel (1) SHG 47:32, ill. Gomez (1) – Upshall (1), Campbell (1); Barkov (1) – Gilbert (1), Huberdeau (1) 50:32; Goc (1) – Fleischmann (1), Campbell (2) 55:05; Goc (2) EN 58:30.

Kapusok: Lehtonen 35/38 – Thomas 25/27.

A meccs három legjobbja: Tim Thomas (FLA), Marcel Goc (FLA), Kari Lehtonen (DAL).

Tim Thomas most már valóban visszatért. Az egy év kihagyás után védő kapus lett a mezőny legjobbja, a Florida némi meglepetésre idegenben kezdett jól, ráadásul az idei elsőkörös draftosa, a nagy tehetségnek tartott Aleksander Barkov góllal kezdte az idényt. Thomas 2012 áprilisa óta védett először tétmeccsen. Lindy Ruff viszont rosszul kezdett a Dallas kispadján.

Phoenix Coyotes-New York Rangers 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 17 125 néző, vezette: Tom Kowal, Ian Walsh.

Gólszerző: Chipchura (1) – Klinkhammer (1), Ekman-Larson (1) 03:36; Vrata (1) – Hanzal (1), Morris (1) 27:05; Vrbata (2) – Yandle (1), Vermette (1) PPG, 41:10; Vrbata (3) – Hanzal (2) 47:23, ill. M. Staal (1) – Nash (1), Stepan (1) PPG 23:38.

Kapusok: Smith 23/24 – Lundqvist 28/32.

A meccs három legjobbja: Radim Vrbata (PHX), Mike Smith (PHX), Oliver Ekman-Larson (PHX).

Megvan a szezon második mesterhármasa, amelyet a veterán Radim Vrbata szerzett, a 32 éves cseh hokis legutóbb április 27-én jutott el három gólig. Érdekes statisztika, hogy Vrbata eddig 99 meccsen ütött gólt a Phoenixben, amikor eredményes volt, 73-szor nyert a Coyotes és csak 17-szer kapott ki rendes játékidőben. Vrbata az első hokis Luc Robitaille 1988-as produkciója óta, aki a szezonzáró, majd a szezonnyitó meccsen is három gólt lőtt. A hazai csapat győzelemmel köszöntötte új tulajdonosát, a meccset Gary Bettman is a helyszínen tekintette meg. A Rangers csapatkapitánya, Ryan Callahan és a sérült Carl Hagelin nélkül lépett jégre.

San Jose Sharks-Vancouver Canucks 4-1 (0-1, 2-0, 2-0)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Lee.

Gólszerző: Burns (1) – Hertl (1), J. Thornton (1) 25:53; Braun (1) – Vlasic (1), Couture (1) 38:07; Marleau (1) – Couture (2) 54:39; Wingels (1) – Desjardins (1) 55:57, ill. Garrison (1), D. Sedin (1), H. Sedin (1) PPG, 09:04.

Kapusok: Niemi 21/22 – Luongo 31/35.

A meccs három legjobbja: Logan Couture (SJS), Tommy Wingels (SJS), Tomas Hertl (SJS)

Erődemonstrációt tartott a szezon egyik titkos esélyesének tartott San Jose. Igaz 0-1-ről áll fel, de 35-22-es kapura lövési aránya sok mindent elárul. Külön öröm a kaliforniai szurkolóknak, hogy az élete első NHL-meccsét játszó, 19 éves cseh Hertl egyből bekerült a legjobbak közé. Érdekes volt a Sharks első sora, a center Joe Thornton mellett Brent Burns és Hertl volt a két szélső. Nagyobb is lehetett volna a különbség, ha a San jose nyolc emberelőnyéből legalább egy bement volna, még a két percig tartó 5 a 3 ellen sem sikerült.