Bekezdett a Colorado

2013.10.05. 09:26 Ryan O'Brien

jets.jpgA Colorado a második meccsét is megnyerte, az elmúlt négy idényben nem kezdte ilyen jól a szezont, a tavalyi 1/1-es, Nathan MacKinnon második meccsén is pontszerző volt. Martin Brodeurrel is kikapott a New Jersey, igaz csak szétlövésben. Az ottawai Craig Anderson a szezon második gólnélküli kapusa. A Detroit 0-2-ről állt fel, az utolsó pillanatokban egyenlített, majd hosszabbításban nyert. A Calgary idei draftosának, Sean Monahannak is megvan az első gólja. Olli Jokinen 300. gólját ütötte, egyre van a 700 ponttól. A pénteki játéknap összes fontos eseménye és videója a hajtás alatt.

4. játéknap, 2013. október 4.

Buffalo Sabres–Ottawa Senators 0-1 (0-0, 0-0, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Tim Peel.

Gólszerző: Karlsson (1) – MacArthut (1), Turris (1) 18:25.

Kapusok: Miller 45/46 – Anderson 35/35.

Kapura lövések: 35 – 46. Kiállítások: 6 perc – 8 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/3. Ütközések: 21 – 14. Buli elhozatal: 34 – 37. Blokkolt lövés: 17 – 8.

A meccs három legjobbja: Ryan Miller (BUF), Craig Anderson (OTT), Erik Karlsson (BUF).

Az Egyesült Államok olimpiai keretének két kiváló kapusának nagy csatáját hozta a meccs. Az Ottawa valósággal szétlőtte Ryan Miller kapuját, de a buffalóinak 45-ször sikerült védenie, egyszer kapitulált csak, ez pedig a hazaiak két pontjába került, mert a másik oldalon Anderson hibátlan maradt. A Buffalóban Thomas Vanek kilencszer, az Ottawában Jason Spezza hétszer lőtt kapura. A Senators egyébként egy hat meccses idegenbeli túráját kezdte meg, saját közönségének csak október 17-én fog bemutatkozni. Ennyi lövés egy harmad alatt nem volt április 2-a óta, most 39 kísérlet volt, fél éve a Ottawa–Boston meccsen 41.

New Jersey Devils–New York Islanders 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1)

Newark, Prudential Center, 16 624 néző, vezette: Ghislain Hebert, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Brunner (1) – Zubrus (1), Loktyonov (1) 02:59; Ryder (1) – Salvador (1), Zidlicky (1) 24:46; Brunner (2) – Clowe (1), Volcsenkov (1) 47:34, ill. Grabner (1) – Hamonic (1) 08:07; Grabner (2) – Bailey (1) 33:43; Nielsen (1) – Grabner (1), Donovan (1) 41:01; Moulson (SO).

Kapusok: Brodeur 23/26 – Nabokov 26/29.

A meccs három legjobbja: Michael Grabner (NYI), Damien Brunner (NJD), Martin Brodeur (NJD).

Martin Brodeur visszatért a kapuba, stabilabb lett hátul a New Jersey, de így sincs meg a csapat első győzelme. A meccset a szétlövés hatodik köre döntötte el, amikor Jaromir Jagr rontotta el a hazaiak részéről, míg Matt Moulson bevágta. Az Islandersben a meccs emberének választott osztrák, Michael Grabner kétszer is gólt ütött. A vendégek 2010-es draftosa, Brock Nelson első alapszakasz meccsét játszotta, tavaly csak a playoffban kapott lehetőséget.

Carolina Hurricanes–Detroit Red Wings 2-3 (1-0, 1-0, 0-2, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Dave Jackson, Jean Hebert.

Gólszerző: Dvorak (1) – Skinner (1), Faulk (1) 13:30; Gerbe (1) – Faulk (2), Harrison (1) PPG, 38:11, ill. Abdelkader (1) – Zetterberg (1), Ericsson (1) 40:42; Zetterberg (1) – Alfredsson (1), Franzen (1) 59:43; Weiss (1) – Franzen (2), Kronwall (2) 63:13.

Kapusok: Ward 35/38 – Howard 23/25.

A meccs három legjobbja: Stephen Weiss (DET), Henrik Zetterberg (DET), Justin Faulk (CAR).

Óriásit küzdött a Detroit, aminek egy hosszabbításos győzelem lett a vége. Az utolsó harmadba 0-2-vel fordult a Red Wings, nagyon gyorsan jött a szépítés, majd 17 másodperccel a vége előtt az egyenlítés. A hosszabbításban pedig az a Stephen Weiss döntötte el a meccset, aki 11 szezon után hagyta ott a Floridát, a 146. gólját pályafutása során. A Detroit elképesztő fölényben volt, ami a kapura lövéseket illeti, 38-25 lett a vége. A történeti hűsééghez tartozik még, hogy a két csapat 2012. március 24-e óta először játszott egymással.

Columbus Blue Jackets–Calgary Flames 3-4 (2-2, 0-0, 1-2)

Columbus, Nationwide Arena, 18 151 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Kevin Pollock.

Gólszerző: Johnson (1) – Gaborik (1), Wisniewski (1) PPG, 05:57; Gaborik (1) – Dubinsky (1), Comeau (1) 15:20; Anyiszimov (1) – Savard (1), Johnson (1) 55:47, ill. Monahan (1) Stempniak (1), Baerstchi (1) 02:27; Galiardi (1) 07:56; Hudler (2) – Galiardi (1), Backlund (2) 52:10; Glencross (1) – Jones (1), Giordano (3) 52:52.

Kapusok: Bobrovszkij 26/30 – MacDonald 29/32.

A meccs három legjobbja: T.J. Galiardi (CGY), Jack Johnson (CBJ), Curtis Glencross (CGY).

Egészen a harmadik harmad közepéig egyenlő elánnal gyűrték egymást a csapatok, nem volt véletlen, hogy eldöntetlenre áll a meccs. Aztán a Calgary 42 másodperc alatt vágott két gyors gólt, ezzel is el is dőlt gyakorlatilag minden. Megvan az első gólja Sean Monahannak, akit az idei drafton a hatodik helyen választott ki a Flames. A fiatal játékos 13:80-as jégidővel fejezte be a meccset. A Columbusban két fiatal, a 2011-es draftos Boone Jenner és a 2012-es Ryan Murray mutatkozott be. A meccs két jubilánsa a 600. meccsét játszó R.J. Umberger (Columbus) és a 400. találkozóján szereplő Curtis Glencross (Calgary).

Winnipeg Jets–Los Angeles Kings 5-3 (1-1, 1-0, 3-2)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dan O'Halloran.

Gólszerző: E. Kane (1) – Setoguchi (1), Scheifele (1) 15:45; O. Jokinen (1) – Frolik (1), Enström (3) 32:54; Setoguchi (1) – E. Kane (1), Byfuglien (4) PPG 42:22; Setoguchi (2) – E. Kane (2), O. Jokinen (1) 45:19; Little (2) – Ladd (1) EN 59:12, ill. Greene (1) 14:17; Carter (2) – Muzzin (1), Kopitar (2) PPG 51:00; Williams (1) – Frattin (2), Mitchell (1) PPG 55:44.

Kapusok: Pavelec 33/36 – Scrivens 5/5, Quick 23/27.

A meccs három legjobbja: Ondrej Pavelec (WPG), Evander Kane (WPG), Devin Setoguchi (WPG).

Akkor sincs baj a Winnipeggel, ha nem az első sor – Andrew Ladd, Bryan Little, Blake Wheeler – eredményes, a második és a harmadik sor is képes meccset nyerni. Így történt ez a bajnoki címre törő Los Angeles ellen is. Devin Setoguchi két gól lőtt és gólpasszt adott, de a vele egy sorban szereplő Evander Kane is három pontig jutott. Hátul pedig Ondrej Pavelec védett, amit tudott, így lehetett ő a meccs embere. Olli Jokinen szép jubileumhoz érkezett, a meccsen lőtte 300. gólját és ha ehhez még egy gólpassz is összejött volna, az lett volna a finn 400 asszisztja, így most 699 pontnál áll 1089 meccsen. Ez volt a két franchise történetének második meccse egymással, az elsőt is a Jets nyerte, Evander Kane góljával 1-0-ra.

Colorado Avalanche–Nashville Predators 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 14 494 néző, vezette: Francois St. Laurent, Ian Walsh.

Gólszerző: Parenteau (1) – McGinn (1), MacKinnon (3) 18:50; Bordeleau (1) – Guenin (1), Cliche (1) 27:54; Parenteau (2) – Stastny (1), Mitchell (1) EN 58:48, ill. Gaustad (1) – Fisher (1), Smith (1).

Kapusok: Varlamov 26/27 – Rinne 33/35.

A meccs három legjobbja: PA Parenteau (COL), Pekka Rinne (NSH), Szemjon Varlamov (COL).

Patrick Roy és csapata folytatja jó idénykezdetét, a második meccsét is megnyerte, ami ennél is fontosabb, dominilát a meccsen, jobban játszott, mint a Nashville. Legutóbb a 2009/10-es szezonban kezdte az Avs két győzelemmel az idényt, harmadszor fordul elő vele ez, amióta a franchise Denverbe költözött. Tovább tart a pontgyártása a legutóbbi 1/1-esnek, Nathan MacKinnon megint gólpasszt adott, a McGinn-MacKinnon-Parenteau sor három gólt és t gólpasszt hozott össze a legutóbbi két meccsen.