A San Jose tovább robog

2013.10.06. 17:33 Ryan O'Brien

halak.jpgTestvérpárharcok meccsét hozta az NHL 5. játéknapja. Bostonban Reilly Smith győzte le a tesó Brendan Smith-t, míg egy ismeretebb párnál az anaheimi Saku Koivu csapata volt jobb a minnesotai Mikko Koivuénál. A Philadelphia megint kikapott. A Buffalo sorrendben harmadik meccsét bukta el. A nap legnagyobb sikerét a St. Louis aratta, amely hetet vágott a Floridának, Tim Thomast le kellett cserélni. Ovecskin már négy gólnál tart, beindultak a Sedin-ikrek is idén, öt pontot hoztak össze a Vancouver idei első győzelménél. Sok meccsen zúgtak a kapura lövések, a nap versenyét a San Jose nyerte, amely 51-szer tesztelte az ellenfél kapusát. A játéknap egyetlen hibátlan kapusa, Jaroslav Halak pedig franchise-rekordot döntött. A többi lényeges és az összes videó a hajtás alatt.

5. játéknap, 2013. október 5.

Boston Bruins–Detroit Red Wings 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Marc Joannette, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Krug (1) – Lucic (1), Krejci (2) PPG 09:11; Marchand (1) – Boychuk (1) 20:36; Caron (1) – Smith (1), McQuaid (1) 27:58; Chara (1) – Krug (1), Lucic (2) PPG 52:17, ill. Zetterberg (2) – Abdelkader (1), Dacjuk (1) 16:49.

Kapusok: Rask 25/26 – Howard 33/37.

Kapura lövések: 37 – 26. Kiállítások: 4 perc – 8 perc. Emberelőny: 2/4 – 0/2. Ütközések: 23 – 16. Buli elhozatal: 25 – 32. Blokkolt lövés: 11 – 9.

A meccs három legjobbja: Torey Krug (BOS), Zdeno Chara (BOS), Jordan Caron (BOS)

A második idei meccsét is megnyerte a Boston, most könnyedén verte a Detroitot. Egy olyan fiatal lett a meccs legjobbja, aki sosem draftoltak, Torey Krug a Michigan State-ről került a Bruins farmcsapatához, 2012-ben kettő, tavaly egy meccset játszott, idén két meccsen két pontja van már. Krug most lőtt először az alapszakaszban gólt, a tavalyi playoff 15 meccsén négyszer talált be, nem véletlen, hogy a következő idény végéig szóló szerződést kapott, utána RFA lesz, tehát majd a Boston dönt a sorsáról. A Detroit kapusa, Jimmy Howard először volt vesztes csapat kapusa a Boston ellen. Érdekes testvérpárharcot is hozott a meccs, a Bostonban a 22 éves Reilly Smith, a másik oldalon a báty, a 24 éves Brendan Smith lépett a jégre.

Toronto Maple Leafs–Ottawa Senators 5-4 (2-2, 1-2, 1-0, 0-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Center, 19 552 néző, vezette: Tim Peel, Chris Rooney.

Gólszerző: Raymond (2) – Bolland (1), Bodie (1) 04:21; Kadri (1) – Raymond (1), Lupul (3) 17:33; Lupul (1) – Raymond (2), Kadri (2) PPG 39:43; van Riemsdyk (2) – Kessel (2), Bozak (1), 42:52; Raymond (SO), ill. Turris (1) – Cowen (1), Wiercioch (1) 07:33; Conacher (1) – Turris (2), Wiercioch (2) 10:27; Cowen (1) – Turris (3), MacArthur (2) 30:41; Spezza (1) – M. Michalek (1), Ryan (1) 30:56.

Kapusok: Reimer 17/21, Bernier 15/15 – Anderson 38/42.

A meccs három legjobbja: Jonathan Bernier (TOR), Mason Raymond (TOR), Kyle Turris (OTT).

A Toronto megint egy nagyot fogott, Mason Raymond jött, látott és az elmúlt három meccsén már a negyedik pontját szerezte az új csapatánál, az Ottawának gólt lőtt és két gólpasszt adott. A Torontónak jót tett a kapuscsere is, James Reimert 2-4-nél kapta le az edzője, a második harmad közepén 15 másodperc alatt kapott két gólt, utána jött Jonathan Bernier, aki aztán hibátlan maradt. A Maple Leafs egy 5 a 3 ellen és egy 4 a 3 elleni emberhátrányt is kivédekezett, pedig Reimer eddig 8-1-1-re állt a Senatorsszal szemben. A Toronto a kanadai rangadón öt hazai vereség után tudta először legyőzni az idény első hazai meccsén az Ottawát.

Montréal Canadiens–Philadelphia Flyers 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Brian Pochmara, Eric Furlatt.

Gólszerző: Gionta (1) – Bourque (1), Plekanec (1) 08:10; Eller (3) – Gallagher (1), Galchenyuk (3) 40:12; Gallagher (2) – Galchenyuk (4), Subban (1) PPG 45:00; Bourque (1) – Gionta (1), Eller (2) PPG 59:03, ill. Lecavalier (1) – Schenn (1), Streit (2) PPG 49:13.

Kapusok: Price 22/23 – Emery 30/34.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Lars Eller (MTL), Brendan Gallagher (MTL).

Továbbra sem megy a Philadelphiának, nem úgy Lars Ellernek, és sorának, Brendan Gallaghernek és Alex Galchenyuknak. Eller ezen a mecsen gólt lőtt és gólpasszt adott, a szezonban már 5 pontnál (3+2) van, Gallagher és Galchenyuk is 2-2 pontot ért el a Flyers ellen. Tomas Plekanec a 600., Josh Gorges a 400. meccsét játszotta.

New York Islanders-Columbus Blue Jackets 2-3 (0-0, 2-0, 0-2, 0-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 170 néző, vezette: Paul Devorski, Rob Martell.

Gólszerző: Visnovsky (1) – Nielsen (1), Tavares (1) PPG 28:17; Moulson (1) – Tavares (2), Visnovsky (1) 34:01, ill. Letestu (1) – Atkinson (1), Dubinsky (2) PPG 47:45; Foligno (1) – Umberger (1), Nyikitin (1) 51:54, Atkinson (SO).

Kapusok: Nabokov 27/29 – Bobrovszkij 28/30.

A meccs három legjobbja: Lubomir Visnovsky (NYI), John Tavares (NYI), Mark Letestu (CBJ).

Ellentétes harmadokat hozott a meccs utolsó két játékrésze. Előbb a New York Islanders szerzett megnyugató előnyt, majd a Columbus az utolsó 20 percben ezt ledolgozta, majd az első gólt szerző Cam Atkinson büntetőjével a Blue Jackets szétlövésben nyert. A két csapat most játszott tizenötödször 2000 óta, amióta Columbus csatlakozott az NHL-hez. Tizennegyedszer fordult elő, hogy a Columbus legalább egy pontot elveszített.

Pittsburgh Penguins–Buffalo Sabres 4-1 (2-0, 0-0, 2-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Centr, 18 641 néző, vezette: Steve Kozari, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Crosby (2) – Dupuis (2), Niskanen (2) 03:39; Kobasew (2) – Sutter (2), Niskanen (3) 13:43; Kunitz (1) PS 50:09; Adams (2) – Martin (1) EN 58:15, ill. Vanek (1) – Hodgson (1) 55:06.

Kapusok: Felury 20/21 – 31/34.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Marc-Andre Fleury (PIT), Chris Kunitz (PIT).

Fleury remekül védett másodjára is, de elől is hatékony volt a Pittsburgh, amely két győzelemmel nyitotta az idényt. Meggyőző, 35-21 volt a kapura lövés a javukra, Sidney Crosby második idei gólját jegyezte és dícséret illeti a nyáron, az edzőtáborban a szakvezetést meggyőző Chuck Kubasewet is, aki szintán másodszor volt eredményes. A Buffalo nagyon idegesen és sok hibával játszott, három vereséggel kezdte a szezont. Ennél gyengébben csak az 1999–2000-es idényben sikerült, amikor öt vereség után tudott először nyerni. A Pensben James Neal, a Buffalóban Henrik Tallinder hiányzott sérülés miatt, a Sabres Alexander Sulzert hívta fel a farmcsapattól.

Chicago Blackhawks–Tampa Bay Lightning 2-3 (0-0, 2-0, 0-2, 0-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 563 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Wes McCauley.

Gólszerző: P. Kane (2) – Bickell (1), Hjalmarsson (3) 20:59; Saad (2) – Leddy (1), Crawford (1) PPG 29:14, ill. St. Louis (1) – Stamkos (1), Carle (1) 50:08; Purcell (1) – St. Louis (1), Stamkos (2) PPG 51:15; Filppula (SO).

Kapusok: Crawford 14/16 – Bishop 37/39.

Kapura lövések: 39 – 16. Kiállítások: 2 perc – 10 perc. Emberelőny: 1/5 – 1/1. Ütközések: 19 – 29. Buli elhozatal: 31 – 31. Blokkolt lövés: 17 - 17.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Brandon Saad (CHI), Ben Bishop (TBL).

Alig lőtt kapura, mégis megnyerte a meccset a Tampa a bajnok otthonában. Mindössze 16-szor tették próbára a véndek Crawfordot – szemben a hazai 39 próbálkozással – de ebbél két gól született, ráadásul mindkettő 2-0-s hazai vezetés után. Steven Stamkos első két pontját szerezte a szezonban, mindkét Lightning-gólnál asszisztált. A vendégeknél Bishop 37-szer védett. A meccsen olyan is történt, ami azért riktán esik meg az NHL-ben, a Tampa az első harmadban egyszer sem lőtt kapura, ilyet pedig a Lightningtól 1999 óta nem lehetett felfedezni.

St. Louis Blues–Florida Panthers 7-0 (1-0, 4-0, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 16 264 néző, vezette: Jean Hebert, Brad Watson.

Gólszerző: Morrow (1) – Roy (2), Stewart (1) PPG 13:58; Taraszenko (1) – Schwartz (1), Pietrangelo (3) 32:31; Schwartz (1) – Sobotka (1) 35:07; Roy (1) – Stewart (2), Morrow (1) 36:12; Steen (2) PS 39:03; Reaves (Sobotka (2) 42:44; Berglund (1) – Taraszenko (1), Schwartz (2) 44:09.

Kapusok: Halak 19/19 – Thomas 23/28, Markström 4/6.

A meccs három legjobbja: Jaroslav Halak (STL), Brenden Morrow (STL), Jaden Schwartz (STL).

Kiütéssel nyert a St. Louis, Jaroslav Halak 19 védéssel hozta karrierje 26. shutoutját, amelyből ez volt a tizenhetedik a Blues színeiben, ezzel franchise-rekordot döntött, Glenn Hall csúcsát adta át a múltnak, akinek 140 meccsen jött össze 16, Halaknak erre 121 találkozó is elég volt. A Blues erejét jelzi, hogy a hét gólt hét lülönböző játékos szerezte, viszont a Derek Roy, Brenden Morrow, Chris Stewart sor hat pontot szorgoskodott össze, Morrow a 250. gólját szerezte. Tim Thomas nem folytatta jól, öt bekapott gól után cserélték le. Az amúgy békésen csordogáló meccsen az utolsó játékrész felénél szabadultak el az indulatok, kétszer is nagy bunyó volt, a két csapat végül 100 perc büntetéssel fejezte be. A Florida négy idgenbeli meccsel kezdi a szezont, ilyen még nem volt története során.

Dallas Stars–Washington Capitals 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)

Dallas, American Airlines Center, 17 200 néző, vezette: Dennis LaRue, Mike Leggo.

Gólszerző: Cole (1) – Seguin (1), Jamie Benn (1) 08:01; Chiasson (2), Eakin (1), Jordie Benn (1), ill. Ovecskin (4) – Green (4), Johansson (4) PPG 04:26.

Kapusok: Lehtonen 25/26 – Holtby 19/21.

Kapura lövések: 21 – 26. Kiállítások: 6 perc – 4 perc. Emberelőny: 6 perc – 4 perc. Ütközések: 26 – 28. Buli elhozatal: 25 – 27. Blokkolt lövés: 14 – 10.

A meccs három legjobbja: Alex Chiasson (DAL), Kari Lehtonen (DAL), Erik Cole (DAL)

Kari Lehtonen nagyszerű védesei kellettek ahhoz, hogy a Dallas otthon tartsa a két pontot és meglegyen Lindy Ruff első sikere új csapatánál. A 23 éves kanadai, Alex Chiasson második meccsén a második gólját szerezte. A 2009-es draftos (2/38) a tavaly szezon végén kapott lehetőséget, akkor hét meccsen hat gólt lőtt a Starsban, miután felkerült az AHL-ből, Chiasson az első Dallas-hokis 1992 óta, aki első kilenc meccsén nyolc gólt ütött, akkor Rob Gaudreau-nak sikerült mindez. Alekszander Ovecskin már a negyedik gólját szerezte, mint ahogy Mike Green és Markus Johansson a negyedik-negyedik gólpasszát.

Minnesota Wild–Anaheim Ducks 3-4 (1-2, 1-1, 1-0, 0-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 213 néző, vezette: Justin St. Pierre, Brad Meier.

Gólszerző: Parise (1) – M. Koivu (1), Suter (1) PPG 11:52; Pominville (1) PPG 28:28; Parise (2) – Ballard (1), Brodin (1) 41:15, ill. S. Koivu (1) – Beauchemin (1), Cogliano (1) 01:40; Bonino (1) – Perry (1), Getzlaf (1) PPG 05:43; Silfverberg (2) – Perreault (1), Penner (1), 21:19; Perreault (1) – Beauchemin (2), Fowler (1) 64:55.

Kapusok: Backström 26/30 – Hiller 30/33.

A meccs három legjobbja: Zach Parise (MIN), Mathieu Perreault (ANA), Jason Pominville (MIN).

A Washingtontól öt nappal ezelőtt tradelt Mathieu Perreault a hosszabbítás utolsó pillanataiban, a dudaszó előtt 4,9 másodperccel lőtte az Anaheim győztes gólját. A Capitals kétszer is két góllal vezett, de a Wild Zach Parise két góljával egyenlíteni tudott. A Koivu-testvérek harcát az anaheimi Saku nyerte, amúgy öccse, Mikko egy gólpasszt adott. Az Anaheim egymás után ötödször győzte le a Minnesotát.

Vancouver Canucks–Edmonton Oilers 6-2 (3-1, 2-1, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Lee.

Gólszerző: Richardson (1) – Garrison (1) SHG 03:42; Hamhuis (1) – H. Sedin (2) 18:27; Hansen (1) – D. Sedin (2), H. Sedin (3) 18:45; D. Sedin (1) – H. Sedin (4), Edler (1) PPG 27:21; Kesler (1) 33:56; Garrison (2) SHG EN 58:15, ill. Petry (1) – Perron (1), Smid (1) 01:58; Gordon (2) – Hemsky (2) 35:23.

Kapusok: Luongo 21/23 – Dubnyk 26/31, LaBarbera 12/12.

A meccs három legjobbja: Henrik Sedin (VAN), Ryan Kesler (VAN), Daniel Sedin (VAN).

Amikor megy a Sedin-ikreknek, megy a Vancouvernek is. Henrik három gólpasszt adott, Daniel gólt lőtt és asszisztot is jegyzett. John Tortorella is örült, a Canucks hazai nyitómeccsén első győzelmét szerezte meg. Elég meggyőző volt a kapura lövések aránya is a hazaiak javára. Az első harmad végén volt egy kisebb hírig, így lett 64 perc a kiállítások vége.

San Jose Sharks–Phoenix Coyotes 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Tom Kowal, Kyle Rehman.

Gólszerző: Hertl (1) – Vlasic (2) 00:46; Hertl (2) – Irwin (1), Burns (1) PPG 07:23; Marleau (2) – Vlasic (3), Pavelski (1) PPG 12:30; Couture (1) – Pavelski (2) EN 59:35, ill. Ekman-Larsson (1) Z. Michalek (1) 36:47.

Kapusok: Niemi 22/23 – M. Smith 47/50.

Kapura lövések: 51 – 23. Kiállítások: 2 perc - 8 perc. Emberelőny: 2/4 – 0/1. Ütközések: 23 – 39. Buli elhozatal: 39 – 43. Blokkolt lövés: 14 – 13.

A meccs három legjobbja: Tomas Hertl (SJS), Mike Smith (PHX), Marc-Edouard Vlasic (SJS)

A tavalyi draft 17. választottja, Tomas Hertl lett a meccs embere, a fiatal cseh az első San Jose-meccsen gólpasszt adott, most pedig két gólt lőtt. Még be sem melegedtek a csapatok, amikor már vezetett a Sharks, a 46. másodpercben már 1-0 állt a SAP Center eredményjelzőjén. Az is egészen döbbenetes volt, hogy a hazaiak a végére 51 lövésig jutott