Bajnokot vert a St. Louis

2013.10.10. 10:40 Ryan O'Brien

stl.jpgHárom meccsel folytatódott a bajnokság. A St. Louis bravúrosan győzte le a Chicagót, az utolsó pillanatokban dőlt el a meccs, a Blues 10 éve nem kezdte ilyen jól az idényt. Calgaryban az újoncok tolják a csapatot, Sean Monahan karrierje első szezonjának eddigi minden meccsén pontot szerzett. A Los Angeles Kings majdnem elszórakozta háromgólos előnyét, de az Ottawa nem tudta megtörni a 13 éves átkot, a hosszabbításban végül kikapott. A nap gólja Alexander Steené, ez és minden további fontos és érdekes a hajtás alatt.

NHL 9. játéknap, 2013. október 9.

St. Louis Blues–Chicago Blackhawks 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 16 566 néző, vezette: Francis Charron, Wes McCauley.

Gólszerző: Taraszenko (2) – Berglund (2) 15:44; Backes (2) – Pietrangelo (4), Oshie (1) PPG 28:37; Steen (3) – Pietrangelo (5), Bouwmeester (2) 59:38; ill. P. Kane (3) – Sharp (1), Toews (2) PPG 17:01; Toews (1) – P. Kane (1), Sharp (2) PPG 29:16.

Kapusok: Halak 26/28 – Crawford 31/34.

Kapura lövések: 34 – 28. Kiállítások: 13 perc – 13 perc. Emberelőny: 1/2 - 2/2. Ütközések: 22 – 20. Buli elhozatal: 31 – 27. Blokkolt lövés: 14 – 9.

A meccs három legjobbja: Jaroslav Halak (STL), Vlagyimir Taraszenko (STL), Jaden Schwartz (STL).

Az utolsó pillanatban szerzett góllal nyert, három győzelemmel kezdte az idényt a St. Louis Blues, amelyre 1993 óta nem volt példa, de a franchise 47 éves története során is csak háromszor. Alexander Steen 21,1 másodperccel a vége szerzett góljával történt bajnokverés a Scottrade Centerben. Nagy volt a boldogság St. Louisban, hiszen néhány kilométerrel odébb a baseballcsapat, a Cardinals a Pittsburgh legyőzésével kiharcolta a főcsoportdöntőt, míg a hokicsapat a Stanley Kupa-győztes ellen maradt veretlen. Jól ment előnyben a vendégeknek, mindkét lehetőségükből gól esett.

Calgary Flames–Montreal Canadiens 3-2 (2-0, 1-1, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Dan O'Halloran, Kyle Rehman.

Gólszerző: Monahan (3) – Stempniak (3) 09:09; Baertschi (1) – Monahan (2) 18:33; Glencross (2) – Wideman (1), Hudler (3); ill. Subban (1) – Pacioretty (1), Markov (1) 37:46; Eller (4) – Galchenyuk (5), Subban (2) 50:40.

Kapusok: MacDonald 33/35 – Price 22/25

Kapura lövések: 25 – 35. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 1/3 – 1/3. Ütközések: 22 – 14. Buli elhozatal: 28 – 31. Blokkolt lövés: 14 – 16.

A meccs három legjobbja: Joey MacDonald (CGY), Sean Monahan (CGY), P.K. Subban (MTL).

Dicséretes a Calgary újoncainak igyekezete. A svájci Sven Baertschi idei első gólját szerezte, az idei draft hatodik választottja, Sean Monahan negyedik meccsén harmadik gólját szerezte, öt pontja van, harmadik meccse gólszerző, és idén még minden találkozón szerzett pontot. Továbbra sem megy tehát a Montrealnak Calgaryban, 2002. január 5-e óta képtelen nyerni. A Canadiens csatára, Rene Bourque 500. meccsét játszotta, ebből 249-et a Calgaryban korábban.

Los Angeles Kings–Ottawa Senators 4-3 (3-0, 0-1, 0-2, 1-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Dave Jackson, Francois St. Laurent.

Gólszerző: D. Brown (1) 06:39; Carter (3) – M. Richards (2) PPG 12:31; D. Brown (2) – Carter (1), Kopitar (3) PPG 17:55; Carter (4) – M. Richards (3), Kopitar (4) PPG 60:28; ill. Pageau (1) – Condra (1), Corvo (1) 26:06; Ryan (1) – Karlsson (1), Philliips (1) PPG 45:58; M. Michalek (1) – Corvo (2), Ryan (2) 55:33.

Kapusok: Quick 22/25 – Anderson 28/32.

A meccs három legjobbja: Dustin Brown (LAK), Bobby Ryan (OTT), Jeff Carter (LAK).

Ha szóba került a Montreal kapcsán a sikertelenségi széria, még hosszabb ideje tart az Ottawáé a Los Angeles otthonában, a Senators 2000. január 11-e óta képtelen nyerni a Staples Centerben, az elején úgy nézett ki, ennek most még a közelébe sem fognak érni. Tizenegy perc alatt két Dustin Brown gól, mellett a meccset a hosszabbításban eldöntő Jeff Carter is betalált. Aztán fokozatosan zárkózott az Ottawa, egyenlíteni tudott, de a Clarke MacArthur rendes játékidőben történt kiállítása miatt még előnyben játszó Kings – éppen az emberelőny lejártának pillanatában – bevágta a győztes gólt. A Los Angeles a legutóbbi szezonban 22 meccsből 19-et megnyert, amikor két harmad után vezetni tudott.

A nap gólja Alexander Steené, a St. Louis az utolsó pillanatokban ütött góljánál a Blues 3 az 1 ellen támadt a végén.

Néhány hír: a San Jose védőjét Brad Stuartot három meccsre meszelték el, amiért olyan kegyetlenül döngölte a palánkba Rick Nash-t, hogy a Rangers-csatár sérülés miatt nem is tudta folytatni. Stuart emellett még 36 923 dollárt kénytelen fizetni. Az Islanders hokisa, Frans Nielsen megúszta az eltiltást, de bottal ütésért 5000 dollárt kénytelen bedobni a közösbe. A New York-i csapathoz kapcsolódó hír még, hogy Cal Clutterbuck egy időre kidőlt.