A Florida és a Rangers sorba kapja a pofonokat

2013.10.11. 12:08 Ryan O'Brien

stamkos_2.jpgBorzasztó a Florida és a New York Rangers védelme, előbbi utóbbi három meccsén 16, a Rangers két kaliforniai találkozóján 15 gólt kapott. Csütörtökön a Tampa Bay ütött hetet, Steven Stamkos mesterhármast, az Anaheim pedig a hazai szezonnyitón intézte el 6-0-lal a Rangerst. Megvan a Minnesota első győzelme, de a Buffalo továbbra is veretlen. A Coloradót és a San Joset egyelőre nem lehet megállítani, mindkét csapat negyedik meccsét is megnyerte, az Avs még sosem kezdte ilyen jól az idényt, mióta a franchise Denverbe költözött. A hajnali játéknapon tíz meccs volt, csak három csapat tudott otthon nyerni. Erről és minden más fontosról és érdekesről a hajtás alatt.

NHL 10. játéknap, 2013. október 10.

Boston Bruins–Colorado Avalanche 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Kelly Sutherland, Brian Pochmara.

Gólszerző: O’Reilly (2) – Benoit (1), Duchene (2) 19:20; Duchene (2) – EN 59:34.

Kapusok: Rask 28/29 – Giguere 39/39

Kapura lövések: 39 – 30. Kiállítások: 31 perc – 19 perc. Emberelőny: 0/3 – 1/4. Ütközések: 27 – 25. Buli elhozatal: 32 – 32. Blokkolt lövés: 17 – 14.

A meccs három legjobbja: Jean-Sebastien Giguere (COL), Tuukka Rask (BOS), Matt Duchene (COL).

Nagyon nehéz meccsen őrizte meg veretlenségét a Colorado, Bostonban nyert úgy, hogy az idén először kezdő Jean-Sebastien Giguere először volt kezdő a kapuban. A hazaiak mind a 39 lövését megállította, pályafutása során 37-edszer nem kapott gólt, legutóbb 2012. március 15-én volt ilyen meccse. Az Avalanche még a franchise québeci évei alatt kezdett ilyen jól szezont, egészen pontosan 1994-ben. 72 meccs után esett meg az a szégyen a Bostonnal, hogy nem tudott gólt lőni. A Colorado az első és a harmadik harmad végén szerzett gólokkal nyert. A Coloradóban Cody McLeod a 400. meccsét játszotta.

Buffalo Sabres–Columbus Blue Jackets 1-4 (1-3, 0-1, 0-0)

Buffalo, First Niagara Center, 18 210 néző, vezette: Brad Meier, Kevin Pollock.

Gólszerző: Vanek (2) – Ott (1), Hodgson (3) 08:50; ill. Atkinson (1) – Gaborik (2), Wisniewski (2) 01:51; Foligno (2) – Johansen (1), Umberger (2) 16:35; Gaborik (2) – Atkinson (2), Murray (1) 18:48; Dubinsky (1) – Savard (2), Gaborik (3) 22:11.

Kapusok: Miller 29/33 – Bobrovszkij 26/27.

A meccs három legjobbja: Marian Gaborik (CBJ), Cam Atkinson (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ).

Ötből negyedszer kapott ki rendes játékidőben a Buffalo, a Sabresnek még mindig nincs meg az első győzelme. Ha már jó rajtokról beszélünk, akkor érdemes azt is megjegyezni, hogy a Buffalo 1999 óta nem indított ilyen pocsékul. A Sabresben Thomas Vanek a 252. gólját szerezte, amellyel a klub örökrangsorának 5. helyére jött fel. A Columbus a siker mellett annak is örülhetett, hogy nyerni 2008. november 14-e óta nem sikerült a First Niagara Centerben. A meccs embere Marian Gaborik lett, aki gólt lőtt, másik kettőt előkészített. Egy családi csatát is hozott a meccs, a Blue Jacketsben játszó Nick Foligno harmadszor lépett a jégre öccse, Marcus Foligno ellen, az állás 2-1 Nick javára.

Washington Capitals–Carolina Hurricanes 2-3 (1-0, 1-2, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Tim Peel.

Gólszerző: Chimera (1) – Fehr (1), Carlson (1) 05:33; Ovecskin (5) – Oleksy (1), Backström (4) 33:52; ill. Lindholm (1) – Skinner (4), Murphy (2) 32:58; Szjomin (1) – E. Staal (1), Skinner (5) PPG 36:14; Gerbe (3) – J. Staal (1), Faulk (4) 46:59.

Kapusok: Holtby 33/36 – Hudobin 30-32.

A meccs három legjobbja: Nathan Gerbe (CAR), Alekszander Ovecskin (WSH), Karl Alzner (WSH).

Meglepte a Carolina a Washingtont, amely pedig a második harmad közepéig kétszer is vezetést szerzett. Ovecskin már az ötödik gólját lőtte, a meccset eldöntő Gerbe a harmadikat. Elias Lindholm első gólját szerezte és betalált a korábbi washingtoni, Alekszandr Szjomin is. Emlékezetes azért marad ez a meccset, mert ez volt a Hurricanes 1200. találkozója, amióta Hartfordból elköltözött a franchise, a csapat 536. győzelmét szerezte meg.

Detroit Red Wings–Phoenix Coyotes 2-4 (0-1, 2-1, 0-2)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Paul Devorski, Rob Martell.

Gólszerző: Andersson (1) – Kindl (1), Bertuzzi (1) 25:07; Ericsson (1) 26:00; ill. Morris (1) – Vermette (2) 02:21; Boedker (1) – Morris (2) 27:04; Stone (1) – Ribeiro (1), Hanzal (3) 55:13; Vermette (1) – Boedker (2) EN 59:09.

Kapusok: Howard 34/37 – Smith 28/30.

A meccs három legjobbja: Derek Morris (PHX), Michael Stone (PHX), Joakim Andersson (DET).

Alaposan összekapta magát a Phoenix azután, hogy 6-1-re kikapott az Islanderstől, Detroitban nyert úgy, hogy az utolsó három gólt a vendégcsapat szerezte. A Phoenixben a felkészülés alatt megsérült Rostislav Klesla első meccsét játszotta.

Tampa Bay Lightning–Florida Panthers 7-2 (2-0, 2-1, 3-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Chris Rooney, Jean Hebert.

Gólszerző: St. Louis (2) – Stamkos (3), Purcell (1) 08:13; Stamkos (1) – St. Louis (3), Hedman (2) SHG 13:54; Stamkos (2) – Carle (2), Malone (2) 31:39; Palat (1) – Killorn (2), Bishop (1) 35:51; Filppula (2) – Carle (3), Killorn (3) PPG 46:38; Filppula (3) – Purcell (2), Salo (1) 49:14; Stamkos (3) – Salo (2), Purcell (3) PPG 52:25; ill. B. Boyes (2) – Campbell (4), Fleischmann (2) PPG 20:59; Huberdeau (1) – Gomez (1), Versteeg (1) 43:48.

Kapusok: Bishop 19/21 – Markström 18/24, Clemmensen 3/4.

A meccs három legjobbja: Steven Stamkos (TBL), Valtteri Filppula (TBL), Martin St. Louis (TBL).

Újabb hatalmas pofont kapott a Florida, öt nap alatt három meccsen 16 gól, a kétszer hét pedig teljesen demoralizáló hatású. Steven Stamkos először ütött gólt ebben a szezonban egyből hármat, még gólpasszt is adott, míg a Detroittól érkező Valtteri Filppula kétszer volt eredményes. Martin St. Louis újabb két pontjával már 917-nél tart és Bobby Orrt előzte meg.

Nashville Predators–Toronto Maple Leafs 0-4 (0-0, 0-2, 0-2)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 671 néző, vezette: Marc Joannette, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Kessel (2) – van Riemsdyk (1) 33:41; van Riemsdyk (3) – Kessel (3), Gunnarsson (1) 39:51; Bozak (2) – Kessel (4), Rielly (1) 56:18; Lupul (3) – Gardiner (1), Kadri (3) PPG 56:59.

Kapusok: Rinne 22/26 – Bernier 36/36

A meccs három legjobbja: Jonathan Bernier (TOR), James van Riemsdyk (TOR), Phil Kessel (TOR).

Keleten pillanatnyilag a Toronto a legjobb csapat, ezt bizonyítandó lenullázta idegenben a Nashville-t, a nyáron a Los Angelestől szerződtetett Jonathan Bernier megint a meccs embere lett, a kapus 36-szor védett jól. Kessel három pontot szerzett, összesen hat van a nyolc évre 64 millió dollárért szerződtetett hokisnak.

Minnesota Wild–Winnipeg Jets 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 17 366 néző, vezette: Ghislain Hebert, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Brodin (2) – Cooke (1), Brodziak (2) 07:39; Cooke (2) – Mitchell (1), Stoner (1); ill. Little (3) – Enström (5), Byfuglien (5) PPG 19:17.

Kapusok: Harding 14/15 – Pavelec 28/30.

A meccs három legjobbja: Matt Cooke (MIN), Jonas Brodin (MIN), Nino Niederreiter (MIN).

Ami a legfontosabb a Wild-szurkolóknak, hogy megvan a Minnesota idei első győzelme, de a szoros végeredmény nem a Winnipegen múlt. A vendégek mindössze 15-ször lőttek kapura, és csak 16 bulit hoztak el, szemben a hazai negyvennel. Ez utóbbi egyébként franchise-rekord. A Jets 5 a 3 elleni emberelőnyből lőtte egyetlen gólját, éppen a gólszerző Brian Little produkált elképesztő rossz buli elhozatalt, 20-ból 19-et elveszített.

Edmonton Oilers–Montreal Canadiens 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Tom Kowal, Mike Leggo.

Gólszerző: Smyth (1) – Hall (2), Nugent-Hopkins (1) PPG 22:28; ill. Gallagher (3) – Galchenyuk (6), Subban (3) PPG 29:24; Prust (1) – Moen (1), Subban (4) 32:05; Galchenyuk (1) – Gallagher (2) 52:15; Pacioretty (1) – Briere (1), Subban (5) EN 59:42.

Kapusok: Dubnyk 23/26 – Budaj 27/28

A meccs három legjobbja: Peter Budaj (MTL), P.K. Subban (MTL), Taylor Hall (EDM)

Két fiatal kanadai csapat meccsét a vendég Montreal nyerte, a második idényét töltő Brendan Gallagher és Alex Galchenyuk is 1+1-gyel zárt, P.K. Subban pedig három gólpasszt adott. Peter Budaj először védett a szezonban, rögtön a mezőny legjobbja lett.

Vancouver Canucks–San Jose Sharks 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Dennis LaRue, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Santorelli (4) – Stanton (3), Tanev (2) 30:20; ill. Vlasic (2) – Burns (2), J. Thornton (3), Pelech (1) – Sheppard (1) 19:02; Marleau (3) – Kennedy (2), Couture (3) 31:55; Burns (2) – J. Thornton (4), Couture (4) EN 57:41.

Kapusok: Luongo 25/28 – Niemi 25/26.

Kapura lövések: 26 - 29. Kiállítások: 6 perc – 2 perc. Emberelőny: 0/1 – 0/3. Ütközések: 22 – 18. Buli elhozatal: 27 – 40. Blokkolt lövés: 15 – 13.

A meccs három legjobbja: Marc-Edouard Vlasic (SJS), Tyler Kennedy (SJS), Mike Santorelli (VAN).

Tovább robog a San Jose is, amely a Coloradóhoz hasonlóan mind a négy meccsét megnyerte. Ezt is simán, a Vancouver otthonában. A 26 éves Sharks-játékos Matt Pelech első NHL-gólját szerezte. A Calgaryban mutatkozott be még 2009-ben, aztán az AHL-ben hokizott, az elmúlt idényben két meccse volt a San Joseban.

Anaheim Ducks–New York Rangers 6-0 (3-0, 3-0, 0-0)

Anaheim, Honda Center, 17 179 néző, vezette: Steve Kozari, Ian Walsh.

Gólszerző: Getzlaf (1) – Perry (2), Penner (2) 05:06; Silverberg (3) – Selanne (1), Perreault (2) 09:17; Winnik (1) – Vatanen (1) 11:36; Silfverberg (4) – Selanne (2), Perreault (3) 21:27; S. Koivu (2) – Winnik (2), Cogliano (2) 28:11; Penner (1) – Perry (3), Allen (1).

Kapusok: Hiller 34/34 – Lundqvist 31/37.

A meccs három legjobbja: Bryan Allen (ANA), Sami Vatanen (ANA), Jonas Hiller (ANA).

Megemlegeti ezt a kaliforniai túrát a New York Rangers. San Joseban kilenc gólt kapott, most pedig Anaheimben hatot, ráadásul ezúttal a gólszerzés sem sikerült. A 34 éves Jonas Hiller pályafutása során 17-edszer nem kapott gólt, az Anaheim kiütéssel kezdte saját közönsége előtt a 20. szezonját, ez volt az első meccse ebben a szezonban a Honda Centerben. Jakob Silfverberg két gólt ütött, a jobbszélső Bobby Ryan távozása után került be Teemu Selanne és Mathieu Perreault mellé egy sorba, a finn egyébként megszerezte idei első pontjait. Valahogy nincs még összerakva a New York védelme, az új edző, Alain Vigneault keze alatt eddig 6-20 a csapat gólkülönbsége.