Roy csodát tesz Coloradóban

2013.10.13. 23:07 Ryan O'Brien

crosby2.jpgAz ötödik meccsét is hozta az Avs, pedig a Washington szétlőtte korábbi kapusa, Szemjon Varlamov kapuját. A San Jose is hasonló mérleggel áll, eddig senki nem tudta legyőzni a Sharks-t. Sidney Crosby a nap embere, mesterhármasával, Tomas Hertl viszont már hét gólnál jár. Óriási meccsen, hosszabbításban győzte le a Toronto az Edmontont, a Stanleyt is eldöntő Dave Bolland volt a nyerőember. Vancouverben nyert a Montréal és egy negatív rekord is van, a Buffalo hatodik meccsén sem tudta megnyerni első meccsét, minden más és szokásos a hajtás alatt bőven.

NHL 12. játéknap, 2013. október 12.

Columbus Blue Jackets–Boston Bruins 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)

Columbus, Nationwide Arena, 14 092 néző, vezette: Dan O'Rourke, Graham Skilliter.

Gólszerző: J. Johnson (2) – Wisniewski (3), Gaborik (4) 18:52; ill. Kelly (2) – Iginla (1), Krejci (3) 36:18; Eriksson (1) – P. Bergeron (1), R. Smith (2) 40:49; Lucic (2) – Chara (1), Boychuk (2) EN 59:27.

Kapusok: Bobrovszkij 33/35 – Rask 26/27.

Kapura lövések: 27 – 36. Kiállítások: 13 perc – 13 perc. Emberelőny: 1/4 – 0/4. Ütközések: 29 – 28. Buli elhozatal: 28 – 34. Blokkolt lövés: 13 – 18.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Loui Eriksson (BOS), Szergej Bobrovszkij (CBJ)

A Columbus lőtte a szombati játéknap első gólját, végül mégis a Boston nyert, Loui Eriksson lőtte a győztes gólt, a svéd ebben a szezonban elősz talált be. A Bruins edzőjének, Claude Juliennek ez volt a 700. meccse a kispadon, a mérlege eddig 378 győzelem, 233 vereség, 89 hosszabbítás utáni vereség. A Blue Jackets a meccs előtt hívta fel az AHL-s Syracuse-tól Ryan Craiget, Nick Foligno a 400. NHL-meccsét játszotta.

Toronto Maple Leafs–Edmonton Oilers 6-5 (2-2, 1-1, 2-2, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 379 néző, vezette: Greg Kimmerly, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Kadri (2) – Raymond (3), Phaneuf (2) 09:47; van Riemsdyk (4) – Franson (3), Phaneuf (3) PPG 15:26, Lupul (4) – Kadri (4), Broll (1) 25:20; van Riemsdyk (5) – Bozak (2), Kessel (5) 49:55; Lupul (5) – Gardiner (2) 59:29; Bolland (3) – Franson (4), Raymond (4) 62:09; ill. Smyth (2) – Arcobello (3) 05:21; Nugent-Hopkins (2) – Schultz (2), Bjelov (1) PPG 18:10; Gordon (3) – Perron (3), Hall (3) 21:02; Eberle (1) – Arcobello (4), Hall (4) 45:29; Smyth (3) – Eberle (3), Arcobello (5) 51:27.

Kapusok: Bernier 26/31 – Dubnyk 20/26.

Kapura lövések: 26 – 31. Kiállítások: 8 perc – 6 perc. Emberelőny: 1/3 – 1/4. Ütközések: 38 – 41 . Buli elhozatal: 24 – 36. Blokkolt lövés: 13 – 20.

A meccs három legjobbja: Dave Bolland (TOR), Joffrey Lupul (TOR), Ryan Smyth (EDM).

Toronto öt, Edmonton egy, már ami a győzelmeket tekinti. A Maple Leafs tekintélyt parancsolóan kezdte az idényt, az Oilerst hosszabbításban győzte le. A korábbi chicagói, Dave Bolland lett a meccs embere azzal, hogy a győztes gólt szerezte. Az Edmonton szinte végig vezetett, Joffrel Lupul 31 másodperccel a vége előtt egenlített, majd a Stanley Kupát is eldöntő Bolland megszerezte a győztes gólt.

Detroit Red Wings–Philadelphia Flyers 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Marc Joannette, Kyle Rehman.

Gólszerző: Bertuzzi (1) – Alfredsson (2), Kronwall (3) PPG 07:13; Kronwall (1) – Alfredsson (3), Zetterberg (2) PPG 31:08; Dacjuk (2) – Kronwall (4), Alfredsson (4) PPG 43:08; Zetterberg (3) – Dacjuk (2), Quincey (1) 53:48; Zetterberg (4) – Dacjuk (3), Cleary (1) EN 59:07; ill. Gustafsson (1) – B. Schenn (2), Simmonds (1) 31:42; McGinn (1) – Giroux (1), Voracek (2) 45:46.

Kapusok: Howard 32/34 – Emery 25/29.

A meccs három legjobbja: Niklas Kronwall (DET), Jimmy Howard (DET), Daniel Alfredsson (DET).

Nem ilyen szezonkezdésről álmodoztak Philadelphiában, a csapatnak öt meccs után csak egy győzelme van, most a Detroit páholta el a Flyerst, elsősorban a hétből három emberelőnyben szerzett góllal. Zetterberg két gólt ütött és gólpasszt is adot, Dacjuk és Kronwall 1+2-vel zárt. A Philadelphiából Vincent Lecavalier és Scott Hartnell is hiányzott, Raffl és Tye McGinn érkezett a pótlásukra az AHL-ből, miközben a Red Wings entry level megállapodást kötött az idei draft elsőköröséve, Anthony Manthával.

Tampa Bay Lightning–Pittsburgh Penguins 4-5 (1-0, 2-2, 1-3)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 939 néző, vezette: Gord Dwyer, Kevin Pollock.

Gólszerző: Filppula (4) – Killorn (4), Panik (1) 13:25; Stamkos (4) – St. Louis (4), Hedman (3) 25:11; Purcell (3) – Salo (3), St. Louis (5) PPG 35:42; Killorn (2) – Panik (2), T. Johnson (1) PPG 56:58; ill. Crosby (3) – J. Jokinen (1), Kunitz (2) PPG 22:14; Orpik (1) – Dupuis (3), Kunitz (3) PPG 35:42; Crosby (4) – Scuderi (1), Niskanen (4) 40:25; Crosby (5) – J. Jokinen (2), Malkin (3) PPG 50:26; Niskanen (1) – Malkin (4), Crosby (4) PPG 59:41.

Kapusok: Lindback 21/26 – Fleury 14/18.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Chris Kunitz (PIT), Brooks Orpik (PIT).

Sidney Crosby nagy meccse volt ez, a kanadai sztár mesterhármast vágott, gólpasszt is adott. A Penguisben Brooks Orpik 110 meccs után lőtt megint gólt, a védő 636 találkozója után mindössze 12-nél tart.

Washington Red Wings–Colorado Avalanche 1-5 (0-2, 0-1, 1-2)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Kelly Sutherland, Brian Pochmara.

Gólszerző: Fehr (1) – Chimera (1), Ward (2) 42:03; ill. Tanguay (1) – Landeskog (1) 06:42; Duchene (3) – O'Reilly (2), Benoit (2) 14:22; MacKinnon (1) – P. Stastny (2), Landeskog (2) PPG 37:41; Tanguay (2) – P. Stastny (3), Benoit (3) SHG 41:19; McGinn (3) – Parenteau (2), MacKinnon (5) 42:24.

Kapusok: Neuvirth 23/28 – Varlamov 40/41

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov(COL), Alex Tanguay (COL), Eric Fehr (WSH).

Azért erre valóban csak a legelfogultabb Colorado-drukkerek gondoltak, mármint hogy kedvenceik öt meccsen után is hibátlanok maradnak. Pedig így van, most Washingtonban úgy brusztolták ki a sikert, hogy Szemjon Varlamov 40-szer védett jó, ez tényleg klasszis teljesítmény. A korábbi Calgary-hokis, Alex Tanguay pedig kétszer is betalált. A sors pikantériája, hogy Varlamovot éppen a Capitals draftolta 2006-ban és 2011-ben adta át a Coloradónak. Az sem meglepő, hogy a franchise egykori kapusa, Patrick Roy, aki most klubrekordot döntött, elsősorban a fiatal oroszt dicsérte. A Quebec-Colorado franchise rekordja az 1985-ös 7-0-s idénykezdet.

Chicago Blackhawks–Buffalo Sabres 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 261 néző, vezette: Darcy Burchell, Brad Watson.

Gólszerző: B. Smith (1) – Seabrook (2), Keith (4) 09:26; P. Kane (4) – Sharp (3), Shaw (1) PPG 39:35; ill. Stafford (1) – Hodgson (4), Pysyk (1) 51:49.

Kapusok: Crawford 28/29 – Miller 38/40.

A meccs három legjobbja: Corey Crawford (CHI), Ryan Miller (BUF), Patrick Sharp (CHI)

A Chicago dominált és meg is nyerte a meccset még mindig nyeretlen Buffalóval szemben, ehhez kellett azért Corey Crawford 28 védése a hazaiak kapujában. De mindenekelőtt beszédes az a számadat, ami a kapura lövések mögött áll, már az első húsz perc végén 20-6 volt ez az állás, az utolsó játékrészre jött fel a Sabres, 13-3 volt és a gól is ekkr esett..

St. Louis Blues–New York Rangers 5-3 (1-1, 3-1, 1-1)

St. Louis, Scottrade Center, 18 130 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Steen (4) – Oshie (2), Backes (2) 05:38; Backes (3) – Steen (2) 25:11; D. Roy (2) – Shattenkirk (2), Steen (3) PPG 32:44; Backes (4) – Oshie (3), Steen (4) 38:27; Taraszenk (3) – Shattenkirk (3), D. Roy (3) PPG 50:42; ill. Callahan (1) – Brassard (2), Stepan (4) PPG 19:54; B. Richards (4) – Brassard (3) 36:56; Callahan (2) – B. Richards (1), Stepan (5) PPG 42:54.

Kapusok: Halak 26/29 – Biron 13/17, Lundqvist 16/17.

A meccs három legjobbja: David Backes (STL), Alexander Steen (STL), T.J. Oshie (STL).

Ami a Philadelphiával kapcsolatban elhangzott, ugyanúgy igaz a New York Rangersre. A klub valahogy nem találja magát, megint egy vereség és megint nagyon sok bekapott gól. Igaz az a St. Louis nyert 5-3-ra, amely eddig 19-7-es gólkülönbséggel áll. Blues két legjobbja David Backes és Alex Steen lett, előbbi két gól lőtt, utóbb négy pontot hozott össze. A másik oldalon a kapitány Ryan Callahan két góllal igyekezett kozmetikázni az eredményen. A St. Louis ráadásul franchise-rekordot döntött azzal, hogy négy győzelemmel kezdte a bajnokságot, háromszor is csak kétszer sikerült nyerni a klub 47 éves fennállása alatt. Kicsit meglepő módon több NHL-s szakértő is bajnokesélyesnek jelölte meg a szezon előtt a St. Louist, sok van még hátra, de a bizalom ezek szerint nem volt alaptalan.

Nashville Predators–New York Islanders 3-2 (0-0, 2-2, 1-0)

Nahsville, Birdgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Jean Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerző: S. Jones (1) – Legwand (1), S. Weber (1) PPG 21:03; Holmqvist (1) – Wilson (1), Ellis (1) 39:07; Ellis (1) – Cullen (2), C. Smith (2) 43:23; ill. Nielsen (2) – Okposo (2), Hamonic (2) 32:39; Tavares (3) Okposo (3), Strait (1) 35:28.

Kapusok: Rinne 14/16 – Nabokov 28/31.

A meccs három legjobbja: Seth Jones (NSH), Ryan Ellis (NSH), Patric Hornqvist (NSH).

A biztatóan kezdő Islanders egymás után második meccsét bukta el, ezt most nagyon gyenge produkcióval, hatvan perc alatt csak 16-szor sikerült kapura lőnie, Pekka Rinnének 14 védés elég volt a győzelemhez. A csapat edzőjének így nem marad emlékezetes pályafutása 200. meccse. A Predatorsban Viktor Stalber visszatért sérülése után, a szezonban az első meccsét játszotta.

Minnesota Wild–Dallas Stars 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 278 néző, vezette: Dennis LaRue, Eric Furlatt.

Gólszerző: Fontaine (1) – Cooke (2) 00:12; Cooke (3) 10:41; Dumba (1) – Heatley, Brodin PPG 28:23; Niederreiter (1) – M. Koivu (3), Spurgeon (1) 30:20; Parise (4) – Spurgeon (2), Suter (3) 54:30; ill. Jordie Benn (1) – Seguin (4), Chiasson (2) PPG 32:40.

Kapusok: Harding 18/19 – Ellis 31/36.

A meccs három legjobbja: Justin Fontaine (MIN), Nino Niederreiter (MIN), Matt Cooke (MIN).

Elindult felfelé a Minnesota, amely a Dallast ütötte ki, ráadásul ebben a szezonban először voltak ilyen eredményesek. A Wildban Justin Fontaine és Mathew Dumba is élete első gólját szerezte. A dallasi Shawn Horcoff pályafutása 800. meccsén volt jégen, Alex Chiasson pedig folytatta a pontgyártást, eddigi négy meccsén mindig sikerült, most 3+2-nél tart.

Vancouver Canucks–Montréal Canadiens 1-4 (0-1, 1-1, 0-3)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Tom Kowal, Steve Kozari.

Gólszerző: H. Sedin (1) – D. Sedin (5); Garrison (4); ill. Pacioretty (2) – Bouillon (1), Diaz (2) PPG 05:43; Eller (5) SHG 36:12; Plekanec (1) – Markov (2), Subban (6), Gorges (1) – Diaz (3), Moen (2).

Kapusok: Luongo 34/38 – Price 39/40.

Kapura lövések: 40 – 39. Kiállítások: 6 perc – 8 perc. Emberelőny: 0/3 – 2/3. Ütközések: 19 –14. Buli elhozatal: 33 – 38. Blokkolt lövés: 16 – 17.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Jason Garrison (VAN), Max Pacioretty (MTL).

Kezdjük azzal, hogy Carey Price 39-szer védett, ezzel el is döntötte a meccset, mert míg a Canadiens kapusa szorgosan kapkodta a korongokat, addig a másik oldalon sorra jöttek a gólok. Lars Eller például egy bizarr emberhátronyossal lőtte a győztest, érdemes odapörgetni videót. A vendégeknél ráadásul Brian Gionta családi okokra hivatkozva nem is tudott a csapattal tartani.

San Jose Sharks–Ottawa Senators 3-2 (1-2, 1-0, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Dave Jackson, Ian Walsh.

Gólszerző: Hertl (7) – D. Boyle (1), Burns (3) 00:55; Marleau (4) – Pavelski (6), Irwin (3) PPG 36:12; Burns (3) – J. Thornton (5), Nieto (3) 47:08; ill. Z. Smith (1) – Phillips (2), Greening (1) 15:21.

Kapusok: Niemi 21/23 – Lehner 47/50

A meccs három legjobbja: Joe Thronton (SJS), Robin Lehner (OTT), Brent Burns (SJS).

Pedig szegény Robin Lehner mindent megtett, nem kevesebbszer, mint 47-szer védett, így sem tudta győzelemre vinni az Ottawát, a már nem titkoltan bajnoki címre hajtó és még mindig hibátlan San Jose otthonában. A másik odalon csak 23 lövés ment kapura, abból is két gól született, a Sharksban a nemrég négy gólt szerző Tomas Hertl megint eredményes volt és már hét gólja van idén. Hertl aztán megsérült, egy másik újonc, Matt Nieto jött a helyére a sorba, ő is pontot szerzett. A San Jose már harmadszor lőtt ennyiszer kapura ebben a szezonban, mint ezen a meccsen, ami amellett, hogy lenyűgöző, egyelőre egyedülálló a ligában.