A Chicago 2500 győzelemnél tart

2013.10.16. 18:13 Ryan O'Brien

chicago_6.jpgTovábbra sem lehet legyőzni a San Joset és a Coloradót. A Sharks a nyugati rangadón nagyon simán verte egy bunyós meccsen a St. Louist, míg az Avalanche kiizzadta a győzelmet a Dallas ellen, amely végig jobb volt. A Toronto olyan jó, hogy vezeti divízióját keleten, a másik csoport élén a Pittsburgh áll, amely ismét Sidney Crosby vezérletével nyert. Megszerezte első győzelmét a Buffalo, amely szétlövésben, de legyőzte az Islanderst. Lehet, hogy Philadelphiában gyors egymás utánban kétszer is edzőt váltanak? Az viszont biztos, hogy idén egy sok jobb Tampát látnak a floridai szurkolók, akiknek másik fele a Pantherért aggódhat, amely az utolsó hat meccséből az ötödik vereségét szenvedte el. A Chicago franchise történetének 2500. meccsét egy idegenbeli, büntetőkkel megnyert meccsen ünnepelte. Szinte az egész NHL a jégen volt kedd hajnalban, minden lényeges a szokás szerint a hajtás alatt.

NHL 15. játéknap, 2013. október 15.

Toronto Maple Leafs–Minnesota Wild 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 283 néző, vezette: Kevin Pollock, Kyle Rehman.

Gólszerző: Bozak (3) – Bolland (2), Franson (5) PPG 04:24; T. Smith (1) – Rielly (2), Franson (6) 13:51; Raymond (3) – Kadri (5), Rielly (3) PPG 32:23; Raymond (4) – Kessel (6) EN 59:01; ill. Pominville (3) – M. Koivu (5), Parise (1) PPG 17:27.

Kapusok: Reimer 36/37 – Kuemper 4/7, Harding 6/6.

Kapura lövések: 14 – 37. Kiállítások: 12 perc – 8 perc. Emberelőny: 2/3 – 1/5. Ütközések: 33 – 23. Buli elhozatal: 21 – 34. Blokkolt lövés: 14 – 11.

A meccs három legjobbja: James Reimer (TOR), Zach Parise (MIN), Dave Bolland (TOR).

Elképesztő, hogy így is tudott nyerni a Toronto, csak 14 kapura lövése volt, de abból négy pontosra sikeredett, míg a Minnesota hiába lőtte szét James Reimer kapuját, a Maple Leafs kapusa 36-szor védeni tudott. Döbbenetes az is, hogy a Minnesota kapuscserével sem tudta megállítani a hazai rohamokat. A Toronto hét meccs után 6-1-0-val áll, ilyen szezonkezdetetre 1993 óta nem emlékezhetnek a szurkolók, igaz azt sem egyszerű felülmúlni, mert 20 éve tíz győzelemmel kezdett a csapat. James van Riemsdyk sérülés miatt nem tudott jégre lépni, a helyére, az AHL-ből felhívott Trevor Smith jól helyettesítette, a 28 éves csatár gólt lőtt, a negyediket pályafutása során – az elsőt az Islandersben, a másodikat és a harmadikat a Tampában.

New York Islanders–Buffalo Sabres 3-4 (1-0, 1-2, 1-1, 0-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 10 512 néző, vezette: Francis Charron, Chris Lee.

Gólszerző: Nielsen (3) – Bailey (4), Bouchard (1) 13:11; Martin (1) – Cizikas (1), Boulton (1) 28:08; Moulson (2) – Tavares (4), Visnovsky (2) PPG 48:44; ill. Ennis (1) – Stafford (1), Ehrhoff (1) 25:24; Vanek (3) – Hodgson (5), Ehrhoff (2) PPG 29:19; Foligno (1) – Myers (1) 57:59; Ennis (SO).

Kapusok: Nabokov 32/34 – Miller 41/44.

A meccs három legjobbja: Marcus Foligno (BUF), Matt Moulson (NYI), Frans Nielsen (NYI).

Ha büntetők árán is, de mag van a Buffalo első idei győzelme, a hős Tyler Ennis volt, aki a rendes játékidőben is betalált, aztán a rávezetést is jól lőtte, Minden dicséretet megérdemel Ryan Miller, aki 44 hazai lövésből 41-szer védett jól. Az Islanders kapujára ebben a szezonban előszöt ment 30-nál több lövés, ami feltétlen a védelem jó munkáját dicséri, ezen meccsen, de ez nem jött össze így sem a siker.

Philadelphia Flyers–Vancouver Canucks 2-3 (1-1, 1-0, 0-2)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 588 néző, vezette: Brad Watson, Ghislain Hebert.

Gólszerző: McGinn (2) – Groesmann (1), Gustafsson (1) 12:26; McGinn (3) – Giroux (2), Voracek (3); ill. Kesler (2) – Hansen (1), Tanev (3) 12:36; Higgins (1) – H. Sedin (7), Garrison (5) 47:31; Kesler (3) – Higgins (2), H. Sedin (8).

Kapusok: Mason 22/25 – Luongo 20/22.

A meccs három legjobbja: Ryan Kesler (VAN), Tye McGinn (PHI), Chris Higgins (VAN).

Edzőváltás ide, vagy oda, a Philadelpiának nagyon nem megy, hétből a hatodik meccsét veszítette el, Tye McGinn a hazaiaknál duplázott, két meccsen már három gólja van, pont annyi, mint tavaly 18 meccs után. A 23 éves csatár Scott Hartnell és Vincent Lecavalier sérülése mitt került a csapathoz. Henrik Sedin két gólpasszt adott a meccsen, karrierje 800. pontja volt.

Pittsburgh Penguins–Edmonton Oilers 3-2 (1-0, 1-2, 1-0)

Pittsbrugh, CONSOL Energy Center, 18 410 néző, vezette: Rob Martell, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Dupuis (2) – Crosby (5), Kunitz (4) 03:08; Kunitz (2) – Crosby (6), Dupuis (4); Malkin (2) – Martin (2), Crosby (7) PPG 47:20; ill. Hemsky (2) – Perron (5), Petry (2) 21:39; Eberle (2) – Hall (5), Arcobello (6) 35:59.

Kapusok: Fleury 20/22 – LaBarbera 25/28.

Kapura lövések: 28 – 22. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/3 – 1/3. Ütközések: 31 – 21. Buli elhozatal: 24 – 25. Blokkolt lövés: 22 –13.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Pascal Dupuis (PIT), Ales Hemsky (EDM)

Sidney Crosby megint a meccs embere lett, három gólpasszt adott, a Penguins eddig négy hazai meccsét rendre megnyerte ebben a szezonban. A meccset amúgy Jevgenyij Malkin döntötte el a harmadik harmadban egy emberelőnyös szituációból ütött góllal.

Carolina Hurricanes–Chicago Blackhawks 2-3 (0-2, 0-0, 2-0, 0-0, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 16 263 néző, vezette: Justin St. Pierre, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Szjomin (2) – E. Staal (2), Ruutu (1) 43:54; Hainsey (1) 52:33; ill. Sharp (1) – Handzus (2) 07:56; Hossa (2) – Saad (3), Shaw (2) 10:18; Sharp (SO).

Kapusok: Ward 34/36 – Crawford 32/34.

A meccs három legjobbja: Corey Crawrod (CHI), Cam Ward (CAR), Marian Hossa (CHI).

Ha nehezen is, büntetőkkel, de nyert a Chicago a Carolina otthonában. Gyors, két góllal indult a meccs és az első harmad közepén már 0-2 volt az állás. Különös jubileum volt ez, hiszen a Chicago története 2500. győzelmét szerezete meg. A gólt szerző, majd a büntetőpárbajt eldöntő Patrick Sharp pedig 200. találatát érte el. Így is Corey Crawford lett a meccs legjobbja, aki nagyszerű védésekkel őrizte meg ezt a történelmi sikert.

Tampa Bay Lightning–Los Angeles Kings 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 16 310 néző, vezette: Dan O'Rourke, Mark Lemelin.

Gólszerző: Malone (1) – Salo (4), St. Louis (6) 00:19; Purcell (4) – Palat (2), Carle (4) 12:44; St. Louis (3) – Stamkos (4), Sustr (1) 36:22; St. Louis (4) – Malone (3), Stamkos (5) 52:40; Palat (2) – Purcell (4), Johnson (2) 58:39; ill. Vojnov (1) – Frattin (3), Stoll (2) 50:27.

Kapusok: Bishop 30/31 – Quick 14/17, Scrivens 6/8.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Victor Hedman (TBL), Ben Bishop (TBL).

Nem lesz gyenge idén a Tampa Bay, ez már most látszik. A Pittsburgh elleni alig vereség után magabiztosan győzte le a Los Angelest, első sorban St. Louis duplájával és három pontjával. Malone-nak adott gólpasszával lett éppen 900 pontos a Boltsban.

Detroit Red Wings–Columbus Blue Jackets 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Steve Kozari, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Alfredsson (1) – Dacjuk (5), Zetterberg (3) 05:05; Bertuzzi (2) – Zetterberg (4), Kronwall (5) PPG 31:14; ill. Atkinson (2) PPG 27:48.

Kapusok: Gustavsson 36/37 – Bobrovszkij 30/32.

A meccs három legjobbja: Jonas Gustavsson (DET), Henrik Zetterberg (DET), Szergej Bobrovszkij (CBJ).

A Toronto mellett a Detroit is a harmadik győzelmét szerezte meg sorozatban a Keleti Konferencia Atlanti-divíziójában. Kellett ehhez Jonas Gustavsson 36 védése és Henrik Zetterberg két gólpassza.

St. Louis Blues–San Jose Sharks 2-6 (0-2, 0-2, 2-2)

St. Louis, Scottrade Center, 14 503 néző, vezette: Eric Furlatt, Graham Skilliter.

Gólszerző: Taraszenko (4) – Schwartz (3), Berglund (3) 47:23; Polak (1) – Roy (4), Sobotka (3) 52:28; ill. Couture (3) – Marleau (2), Thornton (6) PPG 09:37; Pavelski (1) – Demers (4), Marleau (3) PPG 10:25; Wingels (2) – Sheppard (2), Desjardins (3) 28:34; Hannan (1) – Thornton (7), Burns (4) 37:13; Thornton (1) – Hertl (2) 45:06; Marleau (5) – Couture (6), Thornton (8) PPG 57:06.

Kapusok: Halak 22/26, Elliott 11/13 – Niemi 25/27

.Kapura lövések: 27 – 39. Kiállítások: 47 perc – 42 perc. Emberelőny: 0/4 – 3/7. Ütközések: 18 – 10. Buli elhozatal: 29 – 31. Blokkolt lövés: 10 – 18.

A meccs három legjobbja: Joe Thornton (SJS), Patrick Marleau (SJS), Tommy Wingels (SJS).

Nagy meccsre számított mindenki, aztán a San Jose nagyon simán hozta szezonbeli hatodik győzelmét, így a Coloradóval együtt száz százalékos maradt. Már 5-0 volt a Sharksnak, amikor a Blues kapaszkodni próbált. Joe Thornton négy ponttal zárta a nyugati rangadót, a vendégek három emberelőnyös gólt is lőttek. A találkozón már a elején elszabadultak az indulatok. Dan Boyle-nak okozott Andrew Desjardins sérülést, akit kizártak, majd a verekedés után Ryan Reaves, Matt Pellech számára is véget ért a meccs. A St. Louis 2013. április 14-e óta először kapott ki hazai jégen.

Nashville Predators–Florida Panthers 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 15 935 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Wes McCauley.

Gólszerző: Weber (1) – Fisher (3), Wilson (2) 09:23; Fisher (2) – C. Smith (3), S. Jones (2) 32:48; C. Smith (1) – Bourque (1), Weber (2) 41:22; Homqvist (2) – Legwand (2), Forsberg (1) PPG 45:13; ill. Huberdeau (3) – Gomez (3), Weaver (1), Goc (3) – Winchester (1), Matthias (2) 33:30:, Gilroy (1) Fleischmann (6), Boyes (2) 51:37.

Kapusok: Rinne 22/25 – Markström 26/30

A meccs három legjobbja: Craig Smith (NSH), Mike Fisher (NSH), Shea Weber (NSH)

Valahogy nem jól indult a Florida, győzelemmel kezdett, aztán az utóbbu hat meccséből az ötödiket bukta el, az éppen aktuálisat most Nashville-ben. Mike Fisher, Shea Weber és Craig Smith is góllal és gólpasszal fejezte be a meccset. A Predators hokisa, David Legwand a 900. NHL-meccsét játszotta és mindet ebben a klubban.

Winnipeg Jets–Montréal Canadiens 0-3 (0-2, 0-0, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Brad Meier, Tim Peel.

Gólszerző: Prust (2) – Briere (2), Bouillon (2) 02:06; Subban (2) – Desharnais (1), Gorges (1) 11:28; Briere (1) EN 58:42.

Kapusok: Pavelec 22/24 – Price 36/36

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), P.K. Subban (MTL), Jacob Trouba (WPG)

Carey Price a nap egyik kapushőse, a montréali pályafutása során huszadszor nem kapott gólt, a Canadiens kapitányánának, Brian Giontának a 700. meccsén nullázott a Montréal. A Philadelphiától nyárom szerzpdtetett Danny Briere első kanadai gólját lőtte. Nem csak Gionta, Josh Gorger is ünnepelt, aki félezredik meccsén volt a jégen.

Colorado Avalanche–Dallas Stars 3-2 (2-1, 1-1, 0-0)

Denver, Pepsi Center, 15 208 néző, vezette: Tom Kowal, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Duchene (4) 11:43; Hejda (1) – MacKinnon (6), Parenteau (3) 19:56; Duchene (5) – Parenteau (4), Johnson (1); ill. Peverley (1) – Seguin (5), Jamie Benn (4) 04:18; Eakin (1) – Whitney (2), Cole (1) PPG 30:58.

Kapusok: Varlamov 39/41 – Ellis 23/26.

Kapura lövések: 26 – 41. Kiállítások: 0/2 – 1/4. Emberelőny: 10 perc – 6 perc. Ütközések: 16 – 12. Buli elhozatal: 32 – 33. Blokkolt lövés: 18 –13.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Matt Duchene (COL), Tyler Seguin (DAL).

Az most már biztos, hogy ez a siker nem véletlenül történik Denverben, hatot nyerni egymás után tényleg csak a legjobbak tudnak. A Colorado hatodik áldozta a Dallas volt, amely 1-0-ra még vezetett, de aztán Matt Duchene két góljával a Avalanche megfordította a meccset, Edző – Patrick Roy – így 1995 óta nem kezdte pályafutását az NHL-ben, akkor mindez a montréali Mario Tremblaynak sikerült. Valljuk be, nem az Avsnak állt a meccs, a Stars 41-26-ra nyerte a kapura lövéseket, de a denverek heroikusan védték a kapujukat a góltól, főleg Szemjon Varlamov, aki a meccs embere is lett 39 védéssel. A franchise történetének legjobb idénykezdete az 1985-ös, amikor hétig meg sem állt a Nordiques. A hős, Duchene egyébként a 200. pontját szerezte a legjobbak között. Érdekes statisztika az is, hogy a Colorado két gólnál többet eddig nem kapott az idényben, ez a sikerszéria egyik kulcsa.

Phoenix Coyotes–Ottawa Senators 3-4 (0-0, 2-1, 1-2, 0-1)

Glendale, Job.com Arena, 10 594 néző, vezette: Gord Dwyer, Mike Leggo.

Gólszerző: Klunkhammer (3) – Vermette (3) 21:18; Vrbata (4) – Boedker (3), Hanzal (5) 22:35; Ribeiro (1) – Ekman-Larsson (2), Vermette (4) PPG 36:30; ill. Spezza (2) – Wiercioch (4), M. Michalek (2) 28:42; Spezza (3) – Greening (2) 41:50: Spezza (4) Karlsson (2), M. Michalek (3) PPG 47:19; Conahcer (2) – Methot (1), Greening (3) 62:48.

Kapusok: M. Smith 28/32 – Anderson 34/37.

Kapura lövések: 37 – 32. Kiállítások: 6 perc – 8 perc. Emberelőny: 1/4 – 1/3. Ütközések: 33 –27. Buli elhozatal: 40 – 32. Blokkolt lövés: 12 – 10.

A meccs három legjobbja: Jason Spezza (OTT), Cory Conacher (OTT), Rob Klinkhammer (PHX)

A keddig játéknapon Jason Spezza lett a gólkirály, mesterhármasával nyert az Ottawa a Phoenix otthonában, a Senators 0-2-ről jött vissza és a hosszabbításban Cory Conacher góljával tudott nyerni. A Coyotes-ban Mikkel Boedker a 100. pontját szerezte.