Nincs már nyeretlen az NHL-ben

2013.10.20. 19:53 Ryan O'Brien

crosby_2.jpgTizenhárom meccs volt vasárnap hajnalban az NHL-ben. Vot egy kapusgól, amiről megemlékeztünk. Nincs már nyeretlen csapat a ligában, a New Jersey az egyébként sem acélos New York Rangerst győzte el. A bajnokság legjobbjai: keleten a Pittsburg 14 pontos, nyugaton az ismét nyerő Coloradonak is ennyi pontja van, a liga legjobbja jelenleg a San Jose, 15 ponttal. Sideny Crosby három kategóriában is az első 17 pontja van, 10 gólpassza, és 7 gólja. Marc-Andre Fleury és Jean-Sebastien Giguere eddig a legjobb kapus.

NHL 18. játéknap, 2013. október 18.

Pittsburg Penguins–Vancouver Canucks 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 657 néző, vezette: Dave Lewis, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Crobsy (7) – Kunitz (5), Dupuis (7) 15:44; Kunitz (4) – Malkin (6), Crosby (9) PPG 27:56; Matta (1) – Kunitz (6), Crosby (10); Malkin (SO); ill. Edler (2) – Bieksa (2), H. Sedin (10) 13:49; Richardson (3) – Weise 81), Bieksa (3) 32:44; Kassian (1) – Booth (2), Bieksa (4) 52:50.

Kapusok: Fleury 36/39 – Luongo 25/28.

Kapura lövések: 28 – 39. Kiállítások: 7 perc – 13 perc. Emberelőny: 1/4 – 0/1. Ütközések: 28 – 21. Buli elhozatal: 31 – 24. Blokkolt lövés: 15 – 20.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Jevgenyij Malkin (PIT), Kevin Bieksa (VAN).

Sidney Crosby eddig fantasztikus idényt fut, azt már korábban megírtuk, hogy még soha nem kezdte ilyen eredményesen a szezont. Ő lett az első ebben az idényben – Henrik Sedinnel és Joe Thorntonnal együtt –, aki a gólok, vagy a gólpasszok tekintetében elérte a tizes határt. A Vancouver elleni egyenlítő gólja volt a 10 asszisztja. Ennek ellenére hosszabbítás jött a meccsen, itt viszont rontott Crosby, Jussi Jokinennel együtt hibázott, a Penguins szerencséjére Jevgenyij Malkin belőtte és mivel mindhárom Canucks-játékos rontott, a Pittsburgh-é lett a két pont.

Ottawa Senators–Edmonton Oilers 1-3 (0-2, 0-0, 1-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 18 623 néző, vezette: Brad Watson, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Neil (1) – MacArthur (4), Wiercioch (5) 54:12; ill. Eberle (3) – Nugent-Hopkins 02:15; Nugent-Hopkins (3) – Jakupov (1), Eberle (5) 10:29; Nugent-Hopkins (4) EN 59:25.

Kapusok: Lehner 18/20 – Dubnyk 35/36.

A meccs három legjobbja: Jordan Eberle (EDM), Devan Dubnyk (EDM), Ryan Nugent-Hopkins (EDM).

Devan Dubnyk a hatodik meccsén volt először győztes kapus, az Islanders ellen még a 37 védése nem ért két pontot, most viszont megnyerte a csapatának a meccset, joggal lett a mezőny második legjobbja. Mert elsőnek Jordan Eberlét választották, aki góllal és gólpasszal, remek játékkal érdemelte ezt ki, Nugent-Hopkins két gólt ütött. A vendégeknél Gyenyisz Grebeskov először játszott idén, sérülés miatt hiányzott eddig, szegény Oilers eddig is a sérülések miatt nem tudott teljes csapattal kiállni.

Buffalo Sabres–Colorado Avalanche 2-4 (0-2, 1-2, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 18 422 néző, vezette: Ghislain Hebert, Steve Kozari.

Gólszerző: Hodgson (2) – Stafford (2), Vanek (3) 25:31; Foligno (2) – Tallinder (1), Myers (2); ill. O’Reilly (3) – Duchene (3), Downie (4), Landeskog (1) – Johnson (2) 11:57; Duchene (6) – O’Reilly (3), Benoit (4) PPG 20: 56;  P. Stastny (1) – Landeskog (3), Wilson (1) 28:34.

Kapusok: Miller 22/26 – Giguere 28/30

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), Gabriel Landeskog (COL), Marcus Foligno (BUF)

A Colorado egy pillanatnyi megingás után folytatta, nyolcadikból a hetedik meccsét nyerte meg, míg a Buffalónak csak egy győzelme van eddig tíz meccséből.

Montréal Canadies–Nashville Predators 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Rob Martell, Chris Rooney.

Gólszerző: Gallagher (4) – Bournival (1), Eller (3) 27:02; ill. Weber (2) – Legwand (3), Forsberg (2) 12:31; Jones (2) – Legwand (4), Wilson (3) 58:33.

Kapusok: Price 35/37 – Rinne 28/29.

A meccs három legjobbja: Shea Weber (NSH), Carey Price (MTL), Pekka Rinne (NSH).

Corey Price sokáig állta a vendégek nyomását, végül másfél perccel a vége előtt a Nashville bevitte a győztes gólt. A meccs előtt a Canadiens Nathan Beaulieu-t az AHL-s Hamiltonhoz küldte. A két csapat amúgy két évvel ezelőtt meccselt legutóbb egymással.

Tampa Bay Lightning–Boston Bruins 0-5 (0-1, 0-3, 0-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 512 néző, vezette: Francis Charron, Chris Lee.

Gólszerző: Krejci (1) – Lucic (3), Iginla (2) 01:32; McQuaid (1) 24:37; Bergeron (2) – R. Smith (4), Eriksson (1) 34:52; Kelly (3) – Marchand (1), Seidenberg (1) 35:47; Thornton (1) – Paille (1) 40:34.

Kapusok: Bishop 13/17, Lindback 4/5 – Rask 23/23

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), David Krejci (BOS), Brad Marchand (BOS).

Ez egy igazi értékmérő meccs volt. A Tampa számára, hogy az elmúlt meccsek eredményei nem véletlenül történtek és a Bolts idén igazi meghatározó csapat lesz, a Bostonnak pedig azért, mert a Colorado és a Detroit ellen elszenvedett vereségek után be kellett bizonyítani, hogy nem egy hektikus csapat, amely minden második meccsén nyer. Nos, a Boston jött ki jobban, nem is akárhogy, a mezőny legjobbjának választott Tuukka Rask hibátlan maradt, pályafutása során 17-edszer nem kapott gólt. A Bruins sorrendben az ötödik idegenbeli meccsén győzte le a Tampát, az összesített mérleg: 50-20-9. Jarome Iginla 1239. meccsét játszotta az NHL-ben, ezzel az örökranglista 80. helyére jött fel.

Florida Panthers–Minnesota Wild 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Sunrise, BB&T Arena, 13 081 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Brian Pochmara.

Gólszerző: Barkov (3) – Fleischmann (7), Campbell (5) PPG 46:49; Huberdeau (SO); Brodin (3) – Heatley (2), Granlund (4) PPG 24:05.

Kapusok: Thomas 30/31 – Harding 21/22.

A meccs három legjobbja: Tim Thomas (FLA), Josh Harding (MIN), Tomas Fleischmann (FLA).

A Florida megint úgy nyert, hogy Tim Thomas lett a meccs embere, a kétszeres Vezina Trophys 30-szor védett. A Panthers szétlövéssel nyert, Brad Boyes és Jonathan Huberdeau is belőtt a maga büntetőjét. A korábbi bostoni kapus október 3-a után volt megint győztes csapat tagja.

New Jersey Devils–New York Rangers 4-0 (2-0, 2-0, 0-0)

Newark, Prudential Center, 16 592 néző, vezette: Paul Devorski, Brad Meier.

Gólszerző: Loktyonov (1) – Volcsenkov (3) 07:22; Henrique (2) – Olesz (1), Jagr (2) 12:37; Ryder (3) – Jagr (3), Zidlicky (6) PPG 26:00; Zubrus (2) – Salvador (2), Zidlicky (7) 34:32.

Kapusok: Schneider 22/22 – Lundqvist 15/19.

A meccs három legjobbja: Cory Schneider (NJD), Adam Henrique (NJD), Dainius Zubrus (NJD).

A nyolcadik meccs hozta meg a New Jersey idei első győzelmét, ráadásul úgy, hogy nullára nyert a csapat, de nem a Martin Brodeur hozta le gólnélkül a meccset, hanem Cory Schneider, aki tizedszer nem kapott gólt eddig. Mondjuk éppen azt a New York Rangerst verték, amely hasonló pocsék módon kezdte az idényt, mint keleti társa.

New York Islanders–Carolina Hurricanes 3-4 (0-0, 1-3, 2-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 13 008 néző, vezette: Eric Furlatt, Dave Jackson.

Gólszerző: Moulson (3) – MacDonald (1), Tavares (6) PPG 38:43; Nielsen (4) – Okposo (5), Moulson (2) PPG 53:19; Okposo (3) – Bouchard (3), Moulson (3) 58:59; ill. Tlusty (1) – E. Staal (3), Szjomin (1) 21:05; J. Staal (1) – Murphy (4), Gerbe (3) PPG 26:36; Skinner (3) – Nash (1), T. Ruutu (2) 33:37; Tlusty (2) – Szjomin (2), E. Staal (4) 51:06.

Kapusok: Nabokov 19/23 – Ward 22/25.

A meccs három legjobbja: Jiri Tlusty (CAR), Eric Staal (CAR), Matt Moulson (NYI).

Jiri Tlusty duplázott, Eric Staal pedig két gólpasszt adott, az Islanders második harmadban bukta el gyakorlatilag a mecset, 13 perc sem kellett a három bekapott gólig. Ron Hainsey a 600. meccsét játszotta.

Washington Capitals–Columbus Blue Jackets 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Wes McCauley, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Ward (2) – Johansson (6), Backström (8) 21:58; Laich (2) – Oleksy (3), Erat (1) 27:43; Brouwer (2) – Erat (2) 44:20; Ovecskin (7) – Green (5), Erat (3) PPG 46:34; ill. Anyiszimov (2) – Gaborik (5) 55:05.

Kapusok: Holtby 37/38 – Bobrovszkij 35/39.

A meccs három legjobbja: Braden Holtby (WSH), Martin Erat (WSH), Brian Laich (WSH).

A két kapus közti különbségen múlt ez a meccs, közel hasonló, nagyon sokat lőtt kapura a két csapat, de Braden Holtby 37-szer védett és ez döntőnek bizonyult. Az is, hogy Martin Erat három gólpasszt adott, a Washington pedig egészen az utolsó öt percig őrizni tudta négygólos előnyét.

Chicago Blackhawks–Toronto Maple Leafs 3-1 (0-0, 3-1, 0-0)

Chicago, United Center, 21 801 néző, vezette: Francois St. Laurent, Jean Hebert.

Gólszerző: Bickell (1) – Shaw (3), Kruger (2) 25:32; Kostka (1) – Pirri (1), Leddy (2) 30:28; Pirri (2) – Saad (4), Leddy (3) 36:49; ill. Kadri (3) – Lupul (4), Franson (7) PPG 27:03.

Kapusok: Crawford 19/20 – Bernier 37/40.

Kapura lövések: 40 – 20. Kiállítások: 12 perc – 8 perc. Emberelőny: 12 perc – 8 perc. Ütközések: 19 – 25. Buli elhozatal: 30 – 24. Blokkolt lövés: 14 – 15.

A meccs három legjobbja: Brandon Pirri (CHI), Nick Leddy (CHI), Brandon Saad (CHI).

Amikor a legjobbaknak nem megy, akkor sincs baj, a negyedik sor hozta ezt a meccset. Pirri gólt lőtt és gólpasszt adott, a védő Leddy pedig két asszisztot jegyzett, Michael Kostka pedig egykori csapata ellen szerezte pályafutása első NHL-s gólját. Jonathan Bernier a vereség ellenére is 37-szer védett.

Phoenix Coyotes–Detroit Res Wings 5-2 (0-2, 1-0, 4-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 14 624 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Vermette (3) – Klinkhammer (2), Ekman-Larsson (3) 39:00; Ribeiro (2) – Boedker (4), Morris (4) 45:07; Hanzal (2) – Korpikoski (1) 47:08; Ribeiro (3) – Boedker (5), Moss (2) 53:14; M. Smith (1) EN 59:59.

Kapusok: M. Smith 31/33 – Howard 28/32.

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Mike Ribeiro (PHX), Derek Morris (PHX).

Úgy kezdtük a mai napot, hogy Mike Smith az NHL történetének 11. kapusa, aki gólt lőtt és ez volt a 14. kapusgól a ligában. A Detroit jól kezdett, nyolc perc után már kettővel ment, aztán indult be a Phoenix, ötöt vágott egymás után, a végén jött a kapusgól. Martin Hanzal a 400. meccsét játszotta.

San Jose Sharks–Calgary Flames 6-3 (2-0, 2-1, 2-2)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Gord Dwyer, Dennis LaRue .

Gólszerző: Burns (4) – Pavelski (8), Stuart (1) 00:59; Hannan (2) – Thornton (9), Hertl (3) 19:07; Pavelski (2) – Marleau (4), Irwin (3) PPG 28:57; Marleau (7) – Pavelski (9), Thornton (10) PPG 37:59; Pavelski (3) – Couture (7), Demers (5) PPG 49:38; Couture (4) – Wingels (4), Vlasic (5) EN 58:38; ill. Monahan (5) – Baertschi (3), Russell (2) PPG 23:01; Backlund (2) – Stempniak (4) 41:33; Hudler (4) – Monahan (3), Giordano (5) 43:56.

Kapusok: Niemi 16/19 – Ramo 30/35.

Kapura lövések: 36 – 19. Kiállítások: 14 perc – 20 perc. Emberelőny: 3/9 – 1/6. Ütközések:14 – 18 . Buli elhozatal: 40 – 30. Blokkolt lövés: 21 – 23.

A meccs három legjobbja: Joe Pavelski (SJS), Patrick Marleau (SJS), Brent Burns (SJS).

A San Jose tényleg a nagyon erős, most Joe Pavelski volt a meccs embere, két gólt lőtt és ugyanennyi gólpasszt adott a Calgary ellen megnyert meccsen. Pavelski mindkét gólja emberelőnyből esett. Antti Niemi tizenegyedszer volt győztes csapat tagja a Calgaryval szemben, ez volt századik sikere a Sharksban. A másik oldalon Karri Ramo először volt kezdő idén a kapuban, 30 védése volt. Pavelskinek pedig ez volt a 20. meccse, amikor gólt és gólpasszt ért el.

Los Angeles Kings–Dallas Stars 5-2 (2-1, 0-1, 3-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Marc Joannette, Tim Peel.

Gólszerző: Williams (3) – Muzzin (2), Kopitar (6) 16:31; Williams (4) – Kopitar (7), Doughty (1) PPG 19:32; Doughty (2) – Williams (1), Kopitar (8), Clifford (1) – Greene (1), Muzzin (3) 53:02; Greene (2) EN 59:30; ill. Seguin (4) – Jamie Benn (6), Peverley (2) 08:49; Peverley (2) – Jamie Benn (7), Seguin (6) 28:13.

Kapusok: Quick 27/29 – Ellis 29/33

A meccs három legjobbja: Justin Williams (LAK), Anze Kopitar (LAK), Drew Doughty (LAK).

Justin Williams és Anze Kopitar három-három pontjával nyert a Los Angeles, a Kings még csak így is negyedik divíziójában.