Az észak-amerikai hoki

A Rangers otthon sem tud nyerni

2013.10.29. 11:40 Ryan O'Brien

moulson.jpgMatt Moulson két góllal mutatkozott be a Buffalóban, míg Lindy Ruff megsiratta a buffalói visszatérését, de aztán új csapatával, a Dallasszal nyerni tudott. Az élete második meccsét játszó, sohasem draftolt Jayson Megna lett a Pittsburgh és az észak-karolinai meccs legjobb embere. Kilenc meccs után gyalázatosan mutatkozott be első idei hazai meccsén a New York Rangers, amely még gólt sem ütött a Montréalnak. A Vancouver sorozatban negyedszer nyert, a Washingtont verte. A játéknap minden érdekes és izgalmas mozzanata a hajtás alatt.

NHL 28. játéknap, 2013. október 28.

Buffalo Sabres–Dallas Stars 3-4 (1-3, 2-1, 0-0)

Buffalo, First Niagara Center, 18 295 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Kyle Rehman.

Gólszerző: M. Moulson (7) – T. Ennis (1), C. Hodgson (6) 03:26; S. Ott (2) – M. Grigorenko (1), T. Myers (3) PPG 32:54; M. Moulson (8) – C. Ehrhoff (4), T. Ennis (2) 37:17; ill. V. Fiddler (1)– L. MacDermid (2), A. Roussel (2) 02:59; A. Goligoski (1) – V. Nyicsuskin (2), Jamie Benn (2) PPG 16:40; T. Seguin (5) – E. Cole (3) 17:52; J. Benn (4) – T. Seguin (7), E. Cole (4) 30:55.

Kapusok: Miller 25/29 – Lehtonen 22/25.

Kapura lövések: 25 – 29. Kiállítások: 13 perc – 13 perc. Emberelőny: 1/3 – 1/3. Ütközések: 30 – 20. Buli elhozatal: 19 – 39. Blokkolt lövés: 14 – 15.

A meccs három legjobbja: Matt Moulson (BUF), Tyler Seguin (DAL), Jordie Benn (DAL).

Matt Moulson máris letette a névjegyét, Lindy Ruff pedig győztesen tért vissza Buffalóba. A hétfőn, a Thomas Vanekért a New York Islanderstől cserébe érkező Moulson két gólt lőtt és a mezőny legjobbja volt. Ruff, a Sabres edzője volt 1997 és 2013 között, most a Dallasnál dolgozik, ez volt az első meccse korábbi csapata ellen. A közönség nagy szeretettel fogadta az egykori szakvezetőt, aki a könnyeivel is küszködött az elején. A Buffalónak folytatódott a gyalázatos hazai mérlege, 0-7-1-gyel áll. Vanek távozása után Steve Ott egyedül kapta meg a C betűs mezt.

Carolina Hurricanes–Pittsburgh Penguins 1-3 (1-1, 0-1, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 15 042 néző, vezette: Francois St. Laurent, Greg Kimmerly.

Gólszerző: N. Gerbe (4) – E. Lindholm (1), A. Szjomin (4) PPG 16:03; ill. T. Glass (2) – J. Megna (1), B. Orpik (2) 08:25; C. Kunitz (5) – S. Crosby (11), B. Orpik (3) 36:24; J. Megna (1) – S. Crosby (12), B. Orpik (4) 47:11.

Kapusok: Peters 26/29 – Fleury 20/21.

Kapura lövések: 21 – 29. Kiállítások: 13 perc 17 perc. Emberelőny: 1/5 – 0/3. Ütközések: 22 – 20. Buli elhozatal: 25 – 32. Blokkolt lövés: 9 – 14.

A meccs három legjobbja: Jayson Megna (PIT), Sidney Crosby (PIT), Alekszandr Szjomin (CAR).

Kezdjük a legérdekesebb hírrel, Jayson Megna lett a meccs embere. A 23 éves center élete második NHL-meccsén gólt ütött és gólpasszt is adott. A floridai születésű fiatalember az USHL-ben nevelkedett, 2012-ben került a Penguins farmcsapatához. Sosem draftolták, október 25-én volt at első meccse, idén másodszor vett részt a Pittsburgh edzőtáborában, amellyel meggyőzte a vezetőket, egyéves szerződése van, a szezon végén lesz RFA. Brooks Orpik három gólpasszt adott a meccsen. A Carolinában Cam Ward várhatóan még két hetet hagy ki, ismét Justin Peters kezdett. Crosby a Pittsburgh 12 meccséből tízen szerzett legalább egy pontot. Rob Scuderinek 276 meccses sorozata szakadt meg, sérülés miatt nem volt ott Raleigh-ben.

New York Rangers–Montréal Canadiens 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Gord Dwyer, Dave Jackson.

Gólszerző: T. Plekanec (6) – M. Bournival (4), B. Gionta (4) PPG 36:34; A. Galchenyuk (2) – L. Eller (4), B. Gallagher (3) 57:09.

Kapusok: Lundqvist 25/27 – Budaj 27/27

A meccs három legjobbja: Peter Budaj (MTL), Tomas Plekanec (MTL), Alex Galchenyuk (MTL).

Hazatért a New York Rangers, de a győzelem még mindig elkerüli a csapatot, most még a góllövés sem ment. A Rangers a Madison Square Garden átépítése miatt kilenc idegenbeli meccsel kezdte az idényt, de csak kétszer tudott nyerni, az első hazai találkozónak pedig az lett a vége, hogy a montréali Peter Budaj 11 gólnélküli meccsét játszotta. Henrik Lundqvist, a Rangers kapusa a meccs után elmondta, hogy kiábrándító volt a vereség, de végre jó volt otthon lenni. Galchenyuk góljával kapcsolatban meg megjegyezte: „Mi a lábbal rúgott gól ha nem ez?” A bírók videóztak, de aztán megadták.

Minnesota Wild–Chicago Blackhawks 1-5 (0-1, 1-2, 0-2)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 685 néző, vezette: Brad Meier, Dennis LaRue.

Gólszerző: J. Pominville (7) – M. Granlund (8), C. Stoner (3) 31:27; ill. P. Sharp (2) – ASST: M. Hossa (3), J. Oduya (1) 17:32; S. Brookbank (1) – P. Kane (4), B. Pirri (2) 33:21; N. Leddy (1) – B. Seabrook (5) PPG 36:43; P. Kane (7) – B. Saad (5), B. Pirri (3) 42:47; B. Saad (3) – D. Keith (7), J. Toews (5) 48:43.

Kapusok: Backström 23/28 – Crawford 24/25.

A meccs három legjobbja: Brandon Saad (CHI), Patrick Kane (CHI), Corey Crawford (CHI).

A Chicago még nem úgy játszott, ahogy szeretett volna, így is nagyon simán nyert Minneapolisban. Ebben a bajnokságban csak most fordult elő harmadszor, hogy háromnál több gólt lőtt a Blackhawks. A második sorba feltolt center, Brandon Pirri két gólpasszt adott. A Wild védekezésén meglátszott, hogy két legjobb hátvédje, Keith Ballard és Jonas Brodin kihagyta ezt a meccset.

Vancouver Canucks–Washington Capitals 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Chris Rooney, Ian Walsh.

Gólszerző: Z. Kassian (2) – C. Higgins (3), K. Bieksa (6) 11:31; R. Kesler (8) – D. Sedin (9), R. Stanton (4) 42:53; D. Sedin (5) – H. Sedin (14), C. Tanev (6) 45:01; ill. J. Chimera (4) – M. Green (7), N. Schmidt (2) 14:36; M. Grabovszkij (5) – J. Chimera (3), J. Ward (4) 41:52.

Kapusok: Luongo 17/19 – Neuvirth 38/41.

A meccs három legjobbja: Daniel Sedin (VAN), Ryan Kesler (VAN), Henrik Sedin (VAN).

Kanadai túrája harmadik meccsék Vancouverben kapott ki a Washington, amely a topsorával, Henrik Sedin, Ryan Kesler, Daniel Sedin nyerte meg meccset, hárman négy pontot hoztak össze. A Canucks sorozatban negyedszer tudott nyerni. Pavel Bure 10. számú mezét szombaton vonultatják vissza ünnepélyesen.