Jagr már csak két gólra Gordie Howe-tól

2013.10.30. 11:37 Ryan O'Brien

jagr_5.jpgA 41 éves cseh hokis a 119. győztes gólját szerezte az NHL-ben, a legendás Gordie Howe 121-nél állt meg, a New Jersey Jagr és Brodeur teljesítményének köszönheti elsősorban a keddi sikert. Két négypontos hokis volt a játéknapon, Jonathan Toews mesterhármasig jutott, míg Phil Kessel két góllal szerzett ennyit. A Rangers nyerte az idei első New York-i rangadót, Alexander Steen pedig csúcsokat döntöget St. Louisban. A játéknap összes, jelentős eseménye a hajtás alatt.

NHL 29. játéknap, 2013. október 29.

New York Islanders–New York Rangers 2-3 (0-1, 2-0, 0-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 170 néző, vezette: Kelly Sutherland, Darcy Burchell.

Gólszerző: C. Clutterbuck (1) – M. Carkner (1) 23:40; P. Regin (2) –T. Hamonic (4), A. MacDonald (3) 39:19; ill. C. Kreider (1) – B. Richards (4), D. Stepan (6) PPG 12:30; R. McDonagh (2) – D. Stepan (7), M. Zuccarello (1) PPG 44:59; B. Pouliot (2) – C. Hagelin (1), M. Del Zotto (1) 53:46.

Kapusok: Nabokov 21/24 – Talbot 22/24.

Kapura lövések: 24 – 24. Kiállítások: 29 perc – 25 perc. Emberelőny: 0/3 – 2/4. Ütközések: 15 – 21. Buli elhozatal: 23 – 34. Blokkolt lövés: 9 – 17.

A meccs három legjobbja: Benoit Pouliot (NYR), Chris Kreider (NYR), Cal Clutterbuck (NYI).

A Rangers nyerte az idei első New York-i rangadót, méghozzá a kapujában egy újonccal, Cam Talbot 24 lövésből 22-öt megfogott az amúgy kiegyenlített meccsen. Sokan voltak kíváncsiak Thomas Vanek első Islanders-meccsére, a Buffaló volt csapatkapitánya nem szerzett pontot 19:45-ös jégideje alatt egy lövése volt. Csapattársa, John Tavares 10 meccs után először nem szerzett pontot.

Philadelphia Flyers–Anaheim Ducks 2-3 (2-0, 0-1, 0-2)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 615 néző, vezette: Jean Hebert, Wes McCauley.

Gólszerző: M. Read (3) – W. Simmonds (2), N. Grossmann (4) 03:40; V. Lecavalier (5) – C. Giroux (6), W. Simmonds (3) PPG 16:34; ill. A. Cogliano (2) – R. Getzlaf (8) 36:25; K. Palmieri (2) 41:01; K. Palmieri (3) – N. Bonino (4), S. Vatanen (4) 55:51.

Kapusok: Mason 34/37 – Hiller 26/28.

A meccs három legjobbja: Kyle Palmieri (ANA), Steve Mason (PHI), Matt Read (PHI)

Hiába vezetett az elején a Philadelphia már két góllal is, Kyle Palmieri két találatával fordított az Anaheim. A Flyers csoportjában az utolsó helyen áll, eddigi 11 meccséből csak egyszer ütött háromnál több gólt. Az Anaheim 2010. október 21-e óta először járt Philly városában.

Montréal Canadiens–Dallas Stars 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Dave Jackson, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: M. Bournival (3) – R. Diaz (5), T. Plekanec (5) 12:02; R. Bourque (4) – R. Diaz (6) 32:55; ill. C. Eakin (3) – B. Dillon (3) 37:27

Kapusok: Price 26/27 – Lehtonen 22/24

Kapura lövések: 24 – 27. Kiállítások: 9  perc – 13 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/1. Ütközések: 22 – 17. Buli elhozatal: 34 – 33. Blokkolt lövés: 29 – 11.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Michael Bournival (MTL), Alex Chiasson (DAL).

A Canadiens egymás után a második olyan meccsét nyerte meg, amikor inkább az ellenfél dominál, míg a Montréal többnyire védekezik. A kapuban most Price védett jól. Travis Moen, akit szombaton a korong arcon talált, már jobban van, de ezt a meccset is kihagyta. Két Canadiens-hokis – Ryan White és Michael Blunden – is a 100. meccsét játszotta.

New Jersey Devils–Tampa Bay Lightning 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)

Newark, Prudential Center, 13 501 néző, vezette: Eric Furlatt, Kyle Rehman.

Gólszerző: A. Henrique (4) – P. Elias (4) SHG 21:36; J. Jagr (3) 30:54; S. Stamkos (9) – T. Purcell (5), R. Malone (6) PPG 35:23

Kapusok: Brodeur 16/17 – Bishop 20/22.

A meccs három legjobbja: Jaromir Jagr (NJD), Martin Brodeur (NJD), Adam Henrique (NJD).

Két veterán vitte győzelemre a New Jerseyt. Jaromir Jagr pályafutása 119. győztes gólját ütötte, amellyel a legendás Phil Espositót előzte meg, és már kettőre van Gordie Howe-tól. Ez volt a 41 éves cseh hokis 684. gólját szerezte. A másik legendának, Martin Brodeurnak csak 16-ot kellett védenie a sikerért, de ezzel is a meccs legjobbjai közé került be. A Devilsben Patrik Elias már 1100 meccsnél tart, a Tampában Eric Brewer pedig 900-nál. A Bolts csak egy gólt lőtt, de azt is előnyből, most már négy meccse mindig van ilyen találata.

Chicago Blackhawks–Ottawa Senators 6-5 (1-1, 2-3, 3-1)

Chicago, United Center, 21 123 néző, vezette: Dan O'Halloran, Justin St. Pierre.

Gólszerző: A. Shaw (2) – P. Sharp (5), D. Keith (8) PPG 06:54; M. Hossa (5) – J. Toews (6), N. Hjalmarsson (7) 27:41; J. Toews (5) – P. Sharp (6), M. Hossa (4) 34:30; J. Toews (6) – J. Oduya (2) 41:20; J. Toews (7) – B. Seabrook (6), M. Hossa (5) 49:13; A. Shaw (3) – J. Morin (1) 54:10; ill. M. Michalek (3) – B. Ryan (4) 19:00; K. Turris (2) – C. MacArthur (6), E. Karlsson (8) PPG 26:51; J. Corvo (1) – J. Spezza (5), M. Michalek (5) 30:19; M. Zibanejad (2) – K. Turris (9), C. MacArthur (7) 31:14; Z. Smith (3) 54:23

Kapusok: Habibulin 18/22, Crawford 14/15 – Anderson 34/40.

A meccs három legjobbja: Jonathan Toews (CHI), Kyle Turris (OTT), Marian Hossa (CHI).

Hihetetlen izgalmas meccsen, Jonathan Toews klasszikus mesterhármasával nyert a Chicago. Az Ottawa 2-1, majd 4-2-re is vezetett, innen szerzett Toews egy triplát, adott egy gólpasszt is. A karrierje 439. gólját szerző Marian Hossa a Chicagóban a századikat érte el. A Chicagóban a kapuscsere segített, a másik oldalon Craig Anderson kapta a hat gólt, aki azért volt bosszús, mert szerinte öt góllal meccset kellett volna nyerni. Természetesen ez saját játékának a kritikája is volt.

St. Louis Blues–Winnipeg Jets 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)

St. Louis, Sctotrade Center, 15 287 néző, vezette: Francis Charron, Marc Joannette.

Gólszerző: B. Morrow (2) – R. Reaves (1), K. Shattenkirk (7) 06:36; A. Pietrangelo (2) – T. Oshie (8) 44:16; A. Steen (11) – J. Bouwmeester (8), A. Pietrangelo (8) PPG 59:00; ill. B. Wheeler (5) – A. Ladd (6), D. Byfuglien (9) PPG 11:20; B. Little (7) – A. Ladd (7) SHG 50:27.

Kapusok: Halak 21/23 – Pavelec 30/33.

A meccs három legjobbja: Alexander Steen (STL), Alex Pietrangelo (STL), Kevin Shattenkirk (STL).

Változatos meccsen, a lefújás előtt 59,4 másodperccel esett a győztes gól, amelyet Steen szerzett. Ez volt a 11. gólja amellyel megelőzte Alekszandr Ovecskint, a Washington csatárát, 16 pontjával pedig csapata legeredményesebb játékosa. Sőt, folytathatjuk is Steen rekordjait, egymás után öt meccsen lőtt gólt, amire karrierje során még nem volt példa. A St. Louis ebben a szezonban 6-0-1-gyel áll, amikor az első gólt szerezte. A Jets 1996. április 8-a óta nem játszott St. Louisban.

Edmonton Oilers–Toronto Maple Leafs 0-4 (0-1, 0-2, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Francis Charron, Marc Joannette.

Gólszerző: P. Kessel (8) – N. Kadri (6), M. Raymond (6) 01:08; J. van Riemsdyk (6) – P. Kessel (8) 21:41; P. Kessel (9) – D. Phaneuf (5), N. Kadri (7) 28:42; N. Kadri (5) – M. Rielly (5), P. Kessel (9) 46:14.

Kapusok: Bachman 22/26 – Reimer 43/43.

A meccs három legjobbja: Phil Kessel (TOR), James Reimer (TOR), James van Riemsdyk (TOR).

Azt is lehetne mondani, hogy Phil Kessel egymaga verte meg az Edmontont, de ez azért így nem igaz. Az tény. A torontói két gólt lőtt és kettőt előkészített, de a 43-szor jól és főleg hibátlanul védő James Reimer is minden dicséretet megérdemel.

Phoenix Coyotes–Los Angeles Kings 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)

Glendale, Jobing.com Arena, 10 452 néző, vezette: Dean Morton, Brad Watson.

Gólszerző: D. Morris (3) – K. Chipchura (1), A. Miele (1) 38:19; S. Doan (3) – O. Ekman-Larsson (7), K. Yandle (8) PPG 39:54; K. Chipchura (2) – D. Moss (4), A. Miele (2) 45:38; ill. J. Stoll (1) PPG 56:39.

Kapusok: Smith 41/42 – Scrivens 30/33.

A meccs három legjobbja: Andy Miele (PHX), Mike Smith (PHX), Kyle Chipchura (PHX).

Mike Smith is nagyszerűen védett, negyven fölött teljesített, ami phoenixi győzelmet ért. A meccs legjobbja mégis a két gólpasszt adó Andy Miele lett. A 25 éves center harmadik idényét kezdte most a Phoenixben, ebben a szezonban az első meccse volt, korábban nyolcszor lépett jégre, de eddig egyetlen pontot sem szerzett, a meccs előtt hívták fel. Az USHL-ben, majd a miami egyetemen nevelkedett, 2011 óta játszik az AHL-ben, ahol azért 145 meccsen 115 pontja van már.