Menetelni kezdett a Philadelphia

2013.11.14. 10:28 Ryan O'Brien

kapusok.jpgA Flyers sorozatban már harmadszor nyert, amire ebben a szezonban még nem volt példa. Ezúttal a Pittsburgh otthonában győzött, Jevgenyij Malkin megint csak a gólpasszig jutott el. Minneapolisban Zach Parise a meccs végén egyenlített, majd a szétlövésben is eredményes volt. A nap harmadik hőse pedig Kari Lehtonen, a Dallas kapusa 23. gólnélküli meccsén védett, elképesztő nagyokat fogott az Edmonton ellen. A csütörtök hajnali három meccs összefoglalói a hajtás alatt.

NHL 44. játéknap, 2013. november 13.

Minnesota Wild–Toronto Maple Leafs 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 17 897 néző, vezette: Trent Knorr, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Zach Parise (9) – Charlie Coyle (2), Mikko Koivu (11) 55:43; Zach Parise (SO); ill. Mason Raymond (6) – Morgan Rielly (6), Nazem Kadri (9) PPG 27:32.

Kapusok: Backström 3/3, Harding 19/20 – Bernier 33/34.

Kapura lövések: 34 – 23. Kiállítások: 13 perc – 25 perc. Emberelőny: 0/5 – 1/3. Ütközések: 13 – 33. Buli elhozatal: 29 – 32. Blokkolt lövés: 12 – 18.

A meccs három legjobbja: Jonathan Bernier (TOR), Zach Parise (MIN), Josh Harding (MIN)

Zach Parise nemcsak az utolsó percekben lőtt egyenlítő góljával, hanem a szétlövésben szerzett győztes góljával is megérdemli a dicséretet. A Toronto Bernier remek védésivel próbálta tartani a lépést, és ez azért egy pontot hozott a Maple Leafsnek. A Wild hamarabb is eldönthette volna, de Nazem Kadri végleges kizárása miatt kapott ötperces előnyt nem tudta gólja váltani. Kadri Mikael Grnalundot ütközte le brutálisan, amiről még fog tárgyalni a liga, az biztos. A hazaiaknál Niklas Backström három védés után az öltözőbe korcsolyázott és már vissza sem tért, Hardin 19 védéssel bizonyított. A korábban a Minnesota Egyetemen tanuló Phil Kessel 300. meccsét játszotta a Torontóban, ezalatt 129 gólt és 143 gólpasszt ért el.

Pittsburgh Penguins–Philadelphia Flyers 1-2 (0-1, 1-1, 0-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 656 néző, vezette: Justin St. Pierre, Brad Watson.

Gólszerző: Sidney Crosby (9) – Jevgenyij Malkin (13), Jussi Jokinen (4) PPG 28:29; ill. Brayden Schenn (5) – Wayne Simmonds (6) 16:02; Brayden Schenn (6) – Steve Downie (8), Jakub Voracek (5) PPG 38:40.

Kapusok: Fleury 19/21 – Emery 30/31

A meccs három legjobbja: Ray Emery (PHI), Brayden Schenn (PHI), Sidney Crosby (PIT).

Sorozatban harmadszor nyert a Philadelphia és ilyen jó szériája még nem volt ebben a bajnokságban a csapatnak. Ráadásul Pittsburgh-ben nyerni különösen dicséretes dolog. Brayden Schenn két gólja mellett Ray Emery remek védéseit is ki kell emelni. A pittsburgh-i Jevgenyij Malkin már 11 meccse van gól nélkül, igaz ezen a meccsen a 13. gólpasszát adta. Pascal Dupuis tavaly 20 gólig jutott, most viszont 12 meccse egyetlen egyet sem ütött. „Ez egy nagy győzelem – értékelt a meccs után Craig Berube, a Flyers edzője – Jól kezdtünk, de aztán nem ment olyan jól, szerencsére ma volt a jó kapusunk, aki megadta az esélyt a sikerre.”

Edmonton Oilers–Dallas Stars 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Brian Pochmara, Mike Hasenfratz.

Gólszerző: Rich Peverley (4) – Jordie Benn (4), Antoine Roussel (3) 30:35; Tyler Seguin (8) EN 59:08; Antoine Roussel (2) – Trevor Daley (3), Kari Lehtonen (2) EN 59:46.

Kapusok: Dubnyk 23/24 – Lehtonen 22/22

A meccs három legjobbja: Kari Lehtonen (DAL), Devan Dubnyk (EDM), Rich Peverley (DAL).

Úgy lett 3-0 a meccs végeredménye, hogy a Dallas az utolsó percben kétszer is az üres kapuba talált be. A másik kaput meg szenzációsan őrízte Kari Lehtonen, aki nemcsak a meccs legjobbja lett, hanem övé a nap védése is. Jordan Eberle ziccerét fogta Lehtonen, majd később Sam Gagner a kapuvasat lőtte szét. A Stars az elmúlt öt meccsből negyedszer nyert.