Nagyon elverték az NHL bajnokát

2013.11.17. 15:56 Ryan O'Brien

battleofalberta.jpgA Nashville idén még ennyi gólt nem lőtt, alaposan elintézte a bajnok Chicagót. A második meccs már nem jött össze a Buffalo edzőjének, Torontóban kapott ki a Sabres. Cam Talbot, a New York Rangers kapusa először hozta le meccsét kapott gól nélkül, ez volt a negyedik győzelme a fiatal kapusnak. Megint Jaromir Jagr és Martin Brodeur volt a New Jersey győzelmének a záloga. A Detroit egymás után hatodszor kapott ki úgy, hogy ebből ötször még döntetlenre állt a rendes játékidő végén. Alexander Steen újabb góljával már 17-nél jár és 13 meccse pontszerző a St. Louis szélsője. Először kapott ki Steven Stamkos nélkül a Tampa, amely nyolc meccs után szenvedett először vereséget. Az Edmonton az utolsó harmadban ütött nyolc góllal verte idegenben a Calgaryt az albertai csatában, amely a két város, az 1880-as évek óta tartó rivalizálást is szimbolizálja. Még a jégen is megemlékeztek erről a meccs előtt, aztán a meccs közben is (a képen). Sok-sok érdekesség, és videók a hajtás alatt.

NHL 47. játéknap, 2013. november 16.

Toronto Maple Leafs–Buffalo Sabres 4-2 (2-0, 1-0, 1-2)

Toronto, Air Canada Centre, 19 447 néző, vezette: Eric Furlatt, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: James van Riemsdyk (8) – Cody Franson (11), Jake Gardiner (4) 05:45; James van Riemsdyk (9) – Cody Franson (12), Dion Phaneuf (6) PPG 13:35; Nyikolaj Kuljomin (1) – Mason Raymond (8), Paul Ranger (5) 31:49; Mason Raymond (7) – Trevor Smith (1), David Clarkson (3) PPG 58:56; ill. Jamie McBain (2) – Zemgus Girgensons (5), Marcus Foligno (5) 42:15; Tyler Ennis (3) – Matt Moulson (10), Cody Hodgson (9) PPG 46:11.

Kapusok: Reimer 33/35 – Enroth 18/22.

Kapura lövések: 22 – 35. Kiállítások: 39 perc – 27 perc. Emberelőny: 2/2 – 1/3. Ütközések: 29 – 26. Buli elhozatal: 39 – 26. Blokkolt lövés: 17 – 10.

A meccs három legjobbja: James van Riemsdyk (TOR), Cody Franson (TOR), Tyler Ennis (BUF).

Egy egészen új sorral állt fel a Toronto erre a meccsre, Phil Kessel és James van Riemsdyk között Patrick Holland volt a center. Eredményes is volt az első sor, van Riemsdyk két gólt szerzett, a Maple Leafs már 3-0-ra is vezetett. Új edzőjével a Sabres most is nagyon agilis volt, Ted Nolan csapata 35-ször lőtt kapura, de James Reimer remekül védett, a Toronto jól védekezett.

Montréal Canadiens–New York Rangers 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Chris Lee, Wes McCauley.

Gólszerző: Ryan Callahan (6) – Brad Richards (10), Derek Stepan (10) PPG 25:25.

Kapusok: Price 33/34 – Talbot 22/22.

A meccs három legjobbja: Ryan Callahan (NYR), Cam Talbot (NYR), Carey Price (MTL).

Egyetlen gól döntötte el a meccset, az élete ötödik meccsén védő Cam Talbot pedig először maradt gól nélkül. A Rangers-kapus amúgy is jó mutatókkal rendelkezik eddig, négy gőzelme van, 1,58 a kapott gól/meccs mutatója, és 0,943-as védéshatékonysága és megvan az első shutoutja is. A fiatal kapus elmondta, a példaképe a Colorado edzője, Patrick Roy. Jó hír, hiszen van utánpótlás Henrik Lundqvist mögött. Az is jó hír a Rangers-rajongóknak, hogy Rick Nash lassan felépül agyrázkódásából, a keddi, vagy a csütörtöki meccsen már egészen biztosan ott lesz.

New Jersey Devils–Pittsburgh Penguins 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

Newark, Prudential Center, 14 205 néző, vezette: Marc Joannette, Dennis LaRue.

Gólszerző: Andy Greene (2) 19:41; Adam Larsson (1) – Travis Zajac (5), Dainius Zubrus (3) 38:22; Jaromir Jagr (6) – Dainius Zubrus (4) 54:06; Jaromir Jagr (7) EN 58:43; ill. Chris Kunitz (9) 24:18.

Kapusok: Brodeur 27/28 – Fleury 18/21.

A meccs három legjobbja: Martin Brodeur (NJD), Andy Greene (NJD), Chris Kunitz (PIT).

Már nem meglepő, hogy Jaromir Jagr és Martin Brodeur viszi hátán a Devilst ebben a szezonban. A kapus visszatért és remekül takarított, 27-szer védett, Jagr pedig kétsze is betalált. Hiába kezdte a Pittsburgh 10-3-mal a kapura lövéseket, a Devils lőtt gólt, aztán még hármat. Érdemes feljegyezni Jagr eredménysorát, 1411 meccs, 688 gól, 1016 gólpassz, 1704 pont. A cseh már csak két gólra van Mario Lemieux rekordjától, amellyel minden idők kilencedik legtöbb gólt ütő hokisa lehet.

New York Islanders–Detroit Red Wings 5-4 (1-2, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 15 619 néző, vezette: Dean Morton, Kelly Sutherland.

Gólszerző: John Tavares (9) – Josh Bailey (5) 04:03; Casey Cizikas (2) – Colin McDonald (1), Matt Martin (2) 37:50; Brock Nelson (3) – John Tavares (16), Andrew MacDonald (6) PPG 39:10; Cal Clutterbuck (2) – Pierre-Marc Bouchard (5), Aaron Ness (1) 44:43; Frnas Nielsen (SO); ill. Darren Helm (2) – Jonathan Ericsson (3), Niklas Kronwall (11) 04:12; Pavel Dacjuk (10) – Mikael Samuelsson (1), Henrik Zetterberg (12) PPG 17:18; Johan Franzen (5) – Darren Helm (2), Tomas Tatar (3) 38:23; Pavel Dacjuk (11) – Danny DeKeyser (7), Henrik Zetterberg (13) 59:17.

Kapusok: Nabokov 0/1, Poulin 19/22 – Gustavsson 37/41.

A meccs három legjobbja: John Tavares (NYI), Darren Helm (DET), Brock Nelson (NYI).

A Detroit hatodszor kapott ki egymás után és ebből ötödször úgy, hogy a rendes játékidő végén még döntetlen volt az állás. A Dallas és a Tampa Bay hosszabbításban, a Winnipeg, a Washington és a New York Islanders szétlövésben győzte le a Red Wingset. Így aztán hiába lőtt két gólt Pavel Dacjuk, nem marad emlékezetes az orosz 800. NHL-meccse, a Detroit két hete nem nyert meccset, akkor az Edmontont nullázta le, legközelebb kedden, a Nashville otthonában játszik. Az Islandersben Jevgenyij Nabokov az első harmadban megsérült, Kevin Poulin folytatta, a New Yorkiak az elmúlt hét meccsen nem kaptak ki a Detroittól, amely legutóbb 2003-ban nyert utoljára. Az Islanders fölényére jellemző, hogy az utolsó harmadban 15-4-re, a hosszabbításban 6-1-re nyerte a kapura lövéseket.

St. Louis Blues–Carolina Hurricanes 4-2 (0-0, 2-2, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 17 936 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Brad Meier.

Gólszerző: Roman Polak (3) – Chris Stewart (4), Alexander Steen (9) 29:25; David Backes (8) – Brenden Morrow (2), Jay Bouwmeester (12) 31:36; Alexander Steen (17) – Roman Polak (1), Ian Cole (1) 46:20; T.J. Oshie (3) – Alex Pietrangelo (12), Jay Bouwmeester (13) PPG - EN 59:16; ill. Eric Staal (5) – Manny Malhotra (1) SHG 35:37; Nathan Gerbe (5) – Riley Nash (2) SHG 36:34.

Kapusok: Elliott 18/20 – Peters 28/31.

A meccs három legjobbja: Roman Polak (STL), Alexander Steen (STL), Chris Stewart (STL).

Alexander Steen és a St. Louis továbbra is nagyszerűen teljesít. A 29 éves szélső 26 pontjával és 17 góljával vezeti a rangsort, 13 meccs pontszerző, október 17-e óta 13 gólt lőtt és 5 gólpasszt adott. A Blues történetében az 1999–2000-es szezon óta nem volt ilyen eredményes játékos, akkor Pierre Turgeon 15 meccsen volt mindig eredményes. Úgy is nyerni tudott a St. Louis, hogy két emberhátrányos gólt kapott, ráadásul egy harmad alatt, egy percen belül, erre pedig 1992 óta nem volt példa a klub történetében.

Nashville Predators–Chicago Blackhawks 7-2 (2-0, 2-1, 3-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Francis Charron, Dave Jackson.

Gólszerző: Matt Cullen (3) – Craig Smith (6), Seth Jones (6) 07:28; Nick Spaling (2) – Craig Smith (7), Ryan Ellis (4) 08:25; Patric Hornqvist (6) – Roman Josi (2), Shea Weber (5) PPG 29:02; Craig Smith (4) – Matt Cullen (3) 38:18; Viktor Stalberg (2) – Gabriel Bourque (3), David Legwand (12) 46:29; Mike Fisher (3) – Patric Hornqvist (7) 52:19; Shea Weber (5) – Roman Josi (3), David Legwand (13) PPG 54:07; ill. Patrick Kane (11) – Brandon Bollig (3), Duncan Keith (14) 38:44; Brandon Pirri (5) – Brent Seabrook (11), Kris Versteeg (6) 46:14.

Kapusok: Mazanec 39/41 – Habibulin 6/8, Crawford 17/22.

A meccs három legjobbja: Craig Smith (NSH), Shea Weber (NSH), Marek Mazanec (NSH).

Alaposan elintézte a bajnokot a Nashville, a Preadators-kapus Marek Mazanec első győzelmét szerezte meg, ehhez 39-szer védett remekül. A Nashville október 26-a óta először játszott otthon, nem lehet mondani, hogy nem elégítette ki szurkolóit. Patric Hornqvist a 300. NHL-pontját szerezte.

Phoenix Coyotes–Tampa Bay Lightning 6-3 (2-0, 2-2, 2-1)

Glendale, Jobing.com Arena, 12 562 néző, vezette: Jean Hebert, Mike Leggo.

Gólszerző: Michael Stone (6) – Mike Ribeiro (10), David Rundblad (1) PPG 15:58; Martin Hanzal (6) – Lauri Korpikoski (2) 16:55; Mike Ribeiro (6) – Martin Hanzal (10), Radim Vrbata (9) PPG 21:48; Connor Murphy (1) – Radim Vrbata (10), Lauri Korpikoski (3) 37:05; Shane Doan (10) – Martin Hanzal (11), Radim Vrbata (11) 41:37; Lauri Korpikoski (4) – Martin Hanzal (12) EN 59:41; ill. Richard Panik (1) – Tyler Johnson (5), Alex Killorn (9) 36:19; J.T. Brown (1) – Teddy Purcell (7), Andrej Sustr (3) 37:55; Alex Killorn (6) – Martin St. Louis (12), Andrej Sustr (4) 58:58.

Kapusok: Smith 27/30 – Bishop 11/14, Lindback 13/15.

A meccs három legjobbja: Radim Vrbata (PHX), Connor Murphy (PHX), Martin Hanzal (PHX).

Most viszont simán kikapott a Tampa Bay, Steven Stamkos nélkül az első vereségét szenvedte el. A meccs egyik hőse az első NHL-meccsét játszó Connor Murphy lett, aki gólt lőtt bemutatkozásán. A 2011-es draft 20. választottját a meccs előtti napon hívták fel az AHL-s Portlandtól, a 20 éves védő a negyedik hazai gólt szerezte, a Bolts nyolc meccs után először kapott ki. A Coyotes-ban két kiváló teljesítmény akadt még, Radim Vrbata három gólpasszt adott, Martin Hanzal pedig gólja mellett ugyanennyi asszisztot jegyzett.

Colorado Avalanche–Florida Panthers 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

Denver, Pepsi Center, 17 321 néző, vezette: Tom Kowal, Steve Kozari.

Gólszerző: Ryan O'Reilly (8) – PA Parenteau (7), Cory Sarich (4) 27:23; ill. Brad Boyes (7) – Scottie Upshall (5), Tom Gilbert (5) 12:40; Brian Campbell (3) – Tom Gilbert (6), Scottie Upshall (6) PPG 21:15; Tomas Kopecky (2) – Tom Gilbert (7), Tim Thomas (1) 33:53; Jonathan Huberdeau (5) – Nick Bjugstad (5), Brian Campbell (9) 52:16.

Kapusok: Varlamov 29/33 – Thomas 32/33.

A meccs három legjobbja: Tom Gilbert (FLA), Brian Campbell (FLA), Scottie Upshall (FLA).

Tim Thomas 200. győzelmével az esélyesebb Colorado otthonában nyert a Florida. Az Avalanche sorozatban a harmadik meccsét bukta el, és már visszacsúszott a divíziója harmadik helyére. Tom Gilbert három gólpasszt adott a meccsen, Scottie Upshall pedig kettőt.

Calgary Flames–Edmonton Oilers 2-4 (1-0, 1-0, 0-4)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Rob Martell, Tim Peel.

Gólszerző: Sean Monahan (8) – Jiri Hudler (14) 12:23; Dennis Wideman (2) – Matt Stajan (5), Sven Baertschi (6) 37:08; ill. Jordan Eberle (5) – Taylor Hall (8), Anton Bjelov (4) 43:41; Ales Hemsky (4) – Sam Gagner (3), Nail Jakupov (3) 48:18; David Perron (5) – Boyd Gordon (5), Ryan Smyth (2) 50:23; Boyd Gordon (5) EN 59:12.

Kapusok: Berra 20/23 – Dubnyk 33/35.

A meccs három legjobbja: David Perron (EDM), Sean Monahan (CGY), Taylor Hall (EDM).

Elég bután bukta el ezt a meccset a Calgary, úgy kapott ki 4-2-re, hogy az Edmonton valamennyi gólját az utolsó húsz percben ütötte, kevesebb, mint 16 perc alatt kapott négyet a Flames. A Calgary az utolsó három hazai meccsén képtelen volt nyerni, pedig az elmúlt három hétben először fordult elő, hogy vezetett az első harmad után.