Az Anaheim 31 másodperc alatt eldöntötte

2013.12.10. 09:28 Ryan O'Brien

lack.jpgMár 12 meccse pontszerző az Anahem, amely az idei 13 hazai mecsén egyszer sem kaoptt ki rendes játékidőben. A New York Islanders pedig képtelen elkapni a fonalat, sorozatban 10. meccsén szenvedett vereséget. Kétszer is vezetett Ottawában a Philadelphia, mégis vereség lett a vége. Sidney Crosby és Jevgenyij Malkin vezérletével nyert a Pittsburgh. A vancouver Eddie Lack karrierje során először nem kapott gólt.

NHL 70. játéknap, 2013. december 9.

Ottawa Senators–Philadelphia Flyers 5-4 (1-1, 1-2, 2-1, 0-0, 1-0)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 15 786 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dennis LaRue.

Gólszerző: Clarke MacArthur (10) – Jason Spezza (16), Jared Cowen (3) 10:37; Patrick Wiercioch (2) – Bobby Ryan (13), Jason Spezza (17) PPG 29:30; Clarke MacArthur (11) – Bobby Ryan (14), Erik Karlsson (21) 42:21; Kyle Turris (7) 48:21; Jason Spezza (SO); ill. Michael Raffl (1) – Wayne Simmonds (9), Luke Schenn (1) 08:18; Jakub Voracek (4) – Kimmo Timonen (6), Scott Hartnell (6) PPG 31:43; Luke Schenn (2) – Michael Raffl (3), Wayne Simmonds (10) 33:33; Kimmo Timonen (2) – Sean Couturier (10) 50:58.

Kapusok: Craig Anderson 25/29 – Steve Mason 30/34

Kapura lövések: 34 – 29. Kiállítások: 14 perc – 16 perc. Emberelőny: 1/3 – 1/2. Ütközések: 49 – 28. Buli elhozatal: 35 – 23. Blokkolt lövés: 16 – 18.

A meccs három legjobbja: Clarke MacArthur (OTT), Jason Spezza (OTT), Wayne Simmonds (PHI).

Az Ottawa, Jason Spezza révén megszerezte idei első szétlövéses győzelmét. A Senators még mindig sokkal gyengébbel szerepel otthon, mint idegenben. Ez volt a kanadai csapat ötödik hazazi sikere, míg idegenben már hétnél tart. Fordulatos meccs volt, hiszen a Philadelphia 1-0-ra, majd 3-2-re is vezetett már, innen fordított kétszer is a Sens. A vendégeknél Vincent Lecavalier sérülés miatt ezt a meccset is kihagyta.

Pittsburhg Penguins–Columbus Blue Jackets 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 520 néző, vezette: Tom Kowal, Brad Meier.

Gólszerző: Jevgenyij Malkin (8) – Jussi Jokinen (10), Deryk Engelland (2) 24:16; Sidney Crosby (16) – Pascal Dupuis (11), Olli Maatta (6) 48:52; ill. Matt Calvert (2) – Mark Letestu (9), Ryan Johansen (13) 59:04.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 32/33 – Curtis McElhinney 28/30.

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), Jevgenyij Malkin (PIT), Sidney Corsby (PIT).

A sztárok hozták a Pittbsurgh újabb sikerét. Malkin és Crosby is gólt lőtt, Fleury pedig szokás szerint remekül védett, a meccs embere lett, a Penguins sorozatban hatodik hazai meccsét nyerte meg. Crosby a 16. gólját ütötte, a 43. pontját szerezte. A Columbus dicséretére legyen mondva, 0-2 után sem adta fel a meccset. Az utolsó harmadban kétszer annyit lőtt kapura mint ellenfele, de csak 54 másodperccel a vége előtt sikerült szépíteni, így az utolsó perc is nagyon izgalmasan alakult, de végül maradt a 2-1-s hazai győzelem.

Vancouver Canucks–Carolina Hurricanes 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Ghislain Hebert, Dave Jackson.

Gólszerző: Christopher Tanev (2) – Dan Hamhuis (5), Chris Higgins (10) 03:35; Jannik Hansen (4) – Chris Higgins (11) EN 58:46.

Kapusok: Eddie Lack 31/31 – Justin Peters 24/25

A meccs három legjobbja: Eddie Lack (VAN), Cristopher Tanev (VAN), Kevin Bieksa (VAN).

a Eddie Lacknak megvan az első shutoutja, ezt a Carolina bánta. A 25 éves, draftnélküli kapus a nyolcadik idei meccsén védett, ez volt a negyedik győzelme. Az utolsó két meccse éppen a Hurricanes ellen volt, mindkettőt sikerrel vívta meg.

Anaheim Ducks–New York Islanders 5-2 (1-1, 3-1, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 14 830 néző, vezette: Paul Devorski, Dean Morton

Gólszerző: Saku Koivu (3) – Daniel Winnik (10), Cam Fowler (15) 15:54; Andrew Cogliano (9) – Daniel Winnik (11), Bryan Allen (6) 32:41; Cam Fowler (3) – Matt Beleskey (2) SHG 39:27; Corey Perry (19) – Daniel Winnik (12), Ryan Getzlaf (21) 39:58; Corey Perry (20) – Nick Bonino (15), Cam Fowler (16) PPG 47:40; ill John Tavares (12) – Thomas Vanek (11), Frans Nielsen (14) PPG 09:17; Thomas Vanek (9) – John Tavares (22) 24:17

Kapusok: Jonas Hiller 35/37 – Anders Nilsson 26/31

A meccs három legjobbja: Corey Perry (ANA), Daniel Winnik (ANA), Cam Fowler (ANA).

Továbbra sem megy az Islandersnek, utolsó tíz meccséből egyet sem nyert meg, míg az Anaheim már 12 meccse pontszerző, a Honda Centerben pedig 13 meccse nem szenvedett vereséget rendes játékidőben. A New York-iak kétszer is vezettek, aztán a második harmad vége megpecsételte a sorsukat, 31 másodperc alatt kaptak két gólt, ráadásul az egyiket emberelőnyben játszva. Ryan Getzlaf két gólt lőtt, Daniel WInnik pedig három gólpasszt adott. A vendégeknél Thomas Vanek a 9. gólját szerezte, míg John Tavares góllal és gólpasszal zárt.