Paul Stastny sokkolta a Dallast

2013.12.17. 11:20 Ryan O'Brien

colorado_2.jpgTartalékos Pittsburgh verte a Toronto, a Penguinsben bemutatkozott a 90-es évek legendás svéd védőjének, Ulf Samuelssonnak a fia. Evander Kane hat meccset hagyott ki, visszatért, győztes gólt ütött a Winnipegben és a meccs embere lett. Az ottawa Cody Ceci a hosszabbításban döntötte el a meccset. Élete első gólja emlékezetes martad a 19 éves hokisnak. A nap embere Paul Stastny, a Colorado csatára kilenc meccs után tudott megint pontot szerezni, egyből négyet, az Avs 48-szor lőtt a dallasi kapura. A játéknap minden más legfontosabb tudnivalója és a videók a hajtás alatt.

NHL 77. játéknap, 2013. december 16.

Pittsburgh Penguins–Toronto Maple Leafs 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 573 néző, vezette: Mike Leggo, TJ Luxmore.

Gólszerző: Chris Conner (3) – Brian Dumoulin (1), Joe Vitale (9) 00:39; Sidney Crosby (19) – Pascal Dupuis (12), Robert Bortuzzo (1) 53:57; Brandon Sutter (6) SHG – EN 59:56; ill. Morgan Rielly (1) – Cody Franson (15), Jonathan Bernier (1) PPG 26:03

Kapusok: Marc-Andre Fleury 25/26 – Jonathan Bernier 28/30.

Kapura lövések: 31 – 26. Kiállítások: 22 perc – 14 perc. Emberelőny: 0/1 – 1/5. Ütközések: 36 – 25. Buli elhozatal: 43 – 32. Blokkolt lövés: 16 – 9.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Marc-Andre Fleury (PIT), Matt Niskanen (PIT).

Alapemberek hiányoztak a Pittsburghből, de Sidney Crosby a jégen volt és vezérletével verte a Torontót a Penguins. Kris Letang, Brooks Orpik, Paul Martin, Rob Scuderi, valamint Jevgenyij Malkin sem lehetett ott a meccsen. Nem véletlen így, hogy olyan játékosok szerezték idei első pontjukat, mint Rpbert Bortuzzo, vagy Brian Dumoulin. Élete első meccsét játszotta a Pensben Philip Samuelsson, akinek az édesapja, UlF Samuelsson 1991-ben és 1992-ben Stanleyt nyert a Pittsburgh-gel, amely sorozatban negyedik meccsét nyerte meg. Az édesapa egyébként jelenleg a New York Rangers segédedzője.

Columbus Blue Jackets–Winnipeg Jets 2-3 (0-0, 0-1, 2-2)

Columbus, Nationwide Arena, 11 448 néző, vezette: Tim Peel, Gord Dwyer.

Gólszerző: RJ Umberger (8) – Matt Calvert (4), Ryan Johansen (15) 48:48; Fjodor Tyutin (4) – Mark Letestu (10), Nick Foligno (9) 51:39; ill. Mark Scheifele (4) – Evander Kane (8), Michael Frolik (11) 33:59; Bryan Little (14) – Dustin Byfuglien (18), Andrew Ladd (15) PPG 42:28; Evander Kane (8) – Mark Stuart (4) 50:35.

Kapusok: Mike McKenna 29/32 – Al Montoya 22/24.

A meccs három legjobbja: Evander Kane (WPG), Fjodor Tyutin (CBJ), Mark Scheifele (WPG).

Evander Kane hatmeccses kihagyás után tért vissza és máris csapata legjobbja lett, gólt ütött és gólpasszt is adott a Columbus elleni győztes meccsen, ővé lett a győztes gól is. A Blue Jackets kapuját megint Mike McKenna védta, az elő számú, és a cserekapus – Szergej Bobrovszkij és Curtis McElhinney – is sérült továbbra is. McKenna mögött az ugyancsak az AHL-ben szereplő Springfield Falcons kapusa, az abszolút újonc Jeremy Smith ült a kispadon.

Ottawa Senators–St. Louis Blues 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 16 008 néző, vezette: Ghislain Hebert, Tom Kowal.

Gólszerző: Jean-Gabriel Pageau (2) – Bobby Ryan (16), Erik Karlsson (22) 03:57; Bobby Ryan (16) – Kyle Turris (20), Mika Zibanejad (6) 45:44; Cody Ceci (1) 63:59; ill. Chris Stewart (8) – Derek Roy (15) 36:50; Chris Stewart (9) – Derek Roy (16), Brenden Morrow (6) 39:47.

Kapusok: Robin Lehner 30/32 – Brian Elliott 29/32.

A meccs három legjobbja: Cody Ceci (OTT), Bobby Ryan (OTT), Erik Karlsson (OTT).

Cody Ceci élete nagy napja volt a hétfői. A 2012-es draft 15. választottja karrierje harmadik meccsét játszotta és az első gólját lőtt. Nem is akármilyet, a St. Louis elleni meccs győztes gólját, a hosszabbítás utolsó pillanataiban. A 19 éves Ceci ezzel a produkcióval ráadásul a meccs embere is lett.

Colorado Avalanche–Dallas Stars 6-2 (1-1, 4-0, 1-1)

Denver, Pepsi Center, 13 915 néző, vezette: Jon McIsaac, Brad Meier.

Gólszerző: Nathan MacKinnon (7) – Matt Duchene (11), Cory Sarich (8) 10:38; Paul Stastny (9) – Maxime Talbot (5), Jamie McGinn (5) 28:29; Andre Benoit (2) – Ryan O'Reilly (10), Matt Duchene (12) 33:42; Paul Stastny (10) – Gabriel Landeskog (14), PA Parenteau (10) 36:32; Erik Johnson (3) – Paul Stastny (10), PA Parenteau (11) 39:57; Tyson Barrie (1) – PA Parenteau (12), Paul Stastny (11) 55:16; ill. Kevin Connauton (1) – Tyler Seguin (15), Alex Goligoski (8) 19:27; Tyler Seguin (18) – Valerij Nyicsuski (12), Szergej Goncsar (11) 43:26.

Kapusok: Szemjon Varlamov 31/33 – Kari Lehtonen 42/48.

A meccs három legjobbja: Paul Stastny (COL), Szemjon Varlamov (COL), Matt Duchene (COL).

A játéknap legmagabiztosabb győzelmét a Colorado szerezte meg, a nap embere pedig Paul Stastny lett, aki két góllal és ugyanennyi gólpasszal vette ki részét a sikerből. Stastny november 19-e óta egyetlen pontot sem tudott összehozni, így már kilenc meccse volt eredménytelen. Az Avalanche kettő híján félszázszor lőtt kapira, Lehtonen még így is 42 védéssel zárt, az első harmadban 21-10-re állta a kapura lövések. A Dallasban a 23 éves Kevin Connauton szerezte meg élete első gólját. Az idei 1/1-es, Nathan MacKinnon 32. meccsén a 19. pontját szerezte.