Fantasztikus fordulat Philadelphiában

2013.12.20. 21:27 Ryan O'Brien

philli.jpgHiába dominált a Boston, a Buffalo így is nyerni tudott. Döbbenetes fordulat Philadelphiában, a Flyers 0-3-ról állt fel úgy, hogy az utolsó harmadban ütött öt gólt. A Pittsburgh-nek az sem számit, ha legjobbjait nélkülözi, sorra nyeri a meccseket, Sidney Crosby igazi vezéregyéniség, a Penguins hatodik meccsét nyerte egymás után. Ugyanennyi vesztes meccs után tudott végre nyerni a Detroit, míg a Florida végigveri Kanadát. Alexander Steen három évet hosszabbított a St. Louisszal, majd néhány órával később két gólt ütött a Montréalnak. Az AHL-s Colton Sceviour meghálálja a bizalmat, a dallasi negyedik idei meccsén a harmadik gólját szerezte, ez is győztes volt. Matt Duchene pedig a denveri drukkereket boldogította, most három pontot szerzett, az utolsó három meccsén már hétnél jár. Már semmi meglepő sincs benne, Martin Jones és a Los Angeles Kings újra győzelemnek örülhetett. Ezek és sok más érdekes információ, a videókkal, a hajtás alatt.

NHL 80. játéknap, 2013. december 19.

Buffalo Sabres–Boston Bruins 4-2 (1-0-, 1-2, 2-0)

Buffalo, First Niagara Center, 18 217 néző, vezette: Dennis LaRue, Marc Joannette.

Gólszerző: Brian Flynn (3) – Alexander Sulzer (1), Christian Ehrhoff (10) SHG 16:27; Marcus Foligno (5) – Jamie McBain (5), Matt D'Agostini (2) 37:11; Drew Stafford (3) – Ville Leino (6), Steve Ott (5) 54:19; Tyler Myers (3) – Brian Flynn (3), Marcus Foligno (6) 55:39; ill. Brad Marchand (6) – Johnny Boychuk (7) SHG 21:50; Brad Marchand (7) – Patrice Bergeron (9) 23:04

Kapusok: Ryan Miller 34/36 – Chad Johnson 19/23.

Kapura lövések: 23 – 36. Kiállítások: 11 perc – 15 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/2. Ütközések: 20 – 17. Buli elhozatal: 31 – 34. Blokkolt lövés: 21 – 15.

A meccs három legjobbja: Brian Flynn (BUF), Marcus Foligno (BUF), Drew Stafford (BUF).

Csak magát okolhatja a vereségért a Boston, az utolsó harmadban szétlőtte a buffalói kaput, 15-5 volt a javukra, mégis akkor kapta azt a két gólt, amellyel a Sabres nyerni tudott. A Buffalóhoz kapcsolódó hír, hogy a klub megszerezte Linus Omarkot az Edmontontól a 2014-es draft hatodik körös draftjogáért cserébe.

Toronto Maple Leafs–Phoenix Coyotes 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 254 néző, vezette: Paul Devorski, Rob Martell.

Gólszerző: Troy Bodie (1) – Cody Franson (16), Peter Holland (4) 15:52; Joffrey Lupul (SO); Martin Hanzal (9) – Rostislav Klesla (3), Radim Vrbata (17) 55:08.

Kapusok: James Reimer 34/35 – Mike Smith 26/27.

A meccs három legjobbja: James Reimer (TOR), Mike Smith (PHX), Dion Phaneuf (TOR).

A két kapus nagyszerű védései okán egészen kiélezett csatát, a végén pedig büntetőket hozott a meccs. Ebből a Toronto jött ki jobban, amely hetedik szétlövéses meccsén ötödször tudott így nyerni. Rá is fért a Maple Leafsre a siker, utolsó 13 meccséből tízet elveszített. A Phoenixben Gilbert Brule 2012. május 15-e óta először lépett jégre.

Philadelphia Flyers–Columbus Blue Jackets 5-4 (0-1, 0-2, 5-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 852 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Jakub Voracek (9) – Claude Giroux (20), Mark Streit (11) 44:20; Braydon Coburn (3) 45:22; Erik Gustafsson (2) – Wayne Simmonds (11), Claude Giroux (21) 55:21; Claude Giroux (8) – Michael Raffl (7), Jakub Voracek (12) 56:14; Claude Giroux (9) – Mark Streit (12), Jakub Voracek (13) 58:22; ill. Cam Atkinson (10) – Ryan Murray (5) SHG 15:16; Jack Skille (3) – Mark Letestu (11), Nyikita Nyikitin (6) 24:44; Nick Foligno (10) – Jack Johnson (6), Brandon Dubinsky (16) 39:49; Blake Comeau (3) – Artyom Anyiszimov (6) 48:35.

Kapusok: Steve Mason 25/29 – Curtis McElhinney 34/39.

A meccs három legjobbja: Claude Giroux (PHI), Jakub Voracek (PHI), Nick Foligno (CBJ).

Elképesztő nagyot fordított a Philadelphia. A második harmad végén már 3-0-ra vezetett a Columbus, az utolsó harmban öt gólt ütöttek a hazaiak. Claude Giroux nem véletlen lett a meccs embere, két gólpasszt osztott ki és két gólt lőtt. A győztes találata pedig biztosan ott lesz majd az év gólja szavazáson. Giroux nem mellesleg a 100. találatát szerezte. Mellette Jakub Voracek három pontig jutott.

Pittsburgh Penguins–Minnesota Wild 5-2 (1-0, 3-1, 1-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 623 néző, vezette: Brad Watson, Chris Rooney.

Gólszerző: Chris Kunitz (19) – Pascal Dupuis (13), Sidney Crosby (31) 00:49; Brandon Sutter (8) – Olli Maatta (8), Joe Vitale (10) 21:54; Matt Niskanen (2) – Jussi Jokinen (14), James Neal (11) PPG 23:33; Chris Kunitz (20) – Sidney Crosby (32), Matt Niskanen (13) 30:43; Olli Maatta (3) SHG – PS 47:54; ill. Jason Pominville (16) – Nino Niederreiter (11), Ryan Suter (20) 31:20; Dany Heatley (7) – Charlie Coyle (6), Keith Ballard (5) 43:13.

Kapusok: Jeff Zatkoff 24/26 – Niklas Bäckström 31/36

A meccs három legjobbja: Olli Maatta (PIT), Matt Niskanen (PIT), Pascal Dupuis (PIT).

Továbbra is sérülésektől tizedelt a Pittsburgh, így is megvan a csapat sorrendben hatodik győzelme. Most a Minnesota volt az újabb áldozat, a Penguins kiegészítő embereik közül Olli Maatta és a Matt Niskanen a legjobb. Mindketten gólt lőttek és gólpasszt is adtak. Sindey Crosby jól irányítja csapatát, már kilenc meccse pontszerző, a Penguins már 4-0-ra is vezetett a meccsen.

Ottawa Senators–Florida Panthers 2-4 (2-1, 0-1, 0-2)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 15 927 néző, vezette: .

Gólszerző: Chris Neil (5) – Clarke MacArthur (15), Marc Methot (6) 09:17; Jason Spezza (11) – Erik Karlsson (24), Craig Anderson (1) PPG 19:31; ill. Jimmy Hayes (4) – Shawn Matthias (5), Krystofer Barch (2) 05:39; Aleksander Barkov (6) – Tom Gilbert (11), Brian Campbell (12) 37:11; Tom Gilbert (2) – Tomas Fleischmann (14), Marcel Goc (6) PPG 57:28; Tomas Kopecky (3) SHG 58:19

Kapusok: Craig Anderson 31/35 – Scott Clemmensen 32/34

A meccs három legjobbja: Scott Clemmensen (FLA), Jason Spezza (OTT), Tomas Fleischmann (FLA).

Végigveri a kanadai csapatokat a Florida, a Montreal és a Toronto után az Ottawa otthonában is nyerni tudott. Továbbra is remek formában a Panthers, amely az utolsó öt meccsén rendre megnyerte. Az Ottawa egy mutatóban a liga legjobbja, 42 első harmadban lőtt góljánál többje senkinek sincs.

Detroit Red Wings–Calgary Flames 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Eric Furlatt, Dean Morton.

Gólszerző: Daniel Alfredsson (8) – Pavel Dacjuk (13), Niklas Kronwall (19) 00:26; Joakim Andersson (5) – Daniel Alfredsson (18), Pavel Dacjuk (14) 31:38; Daniel Alfredsson (9) – Pavel Dacjuk (15), Niklas Kronwall (20) PPG 61:03; ill. Mikael Backlund (5) – Michael Cammalleri (6), TJ Brodie (8) 05:11; Mark Giordano (4) – Curtis Glencross (6), Michael Cammalleri (7) PPG 35:53.

Kapusok: Jonas Gustavsson 20/22 – Karri Ramo 35/38.

A meccs három legjobbja: Daniel Alfredsson (DET), Michael Cammaller (CGY), Niklas Kronwall (DET).

Rég nem nyert meccset a Detroit, az utóbbi haton kikapott és öt meccse otthon is képtelen volt a sikerre. Ez a rossz sorozat szakadt meg Niklas Kronwall hosszabbításban lőtt góljával. Daniel Alfredsson két gólt szerzett, a gólpassza pedig a 700. volt pályafutása során.

Tampa Bay Lightning–Nashville Predators 4-2 (2-0, 2-2, 0-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 17 254 néző, vezette: Dave Jackson, Brad Meier.

Gólszerző: Alexander Killorn (8) – Victor Hedman (10), Jean-Philippe Cote (1) 02:25; Martin St Louis (14) – Sami Salo (6), Alexander Killorn (11) PPG 19:06; Teddy Purcell (8) – Valtteri Filppula (12), Matt Carle (12) 28:27; Richard Panik (2) – Eric Brewer (7), Andrej Sustr (7) 33:51; ill. Craig Smith (7) – Matt Cullen (9), Shea Weber (10) 26:36; Craig Smith (8) – Matt Cullen (10), Ryan Ellis (8) PPG 33:02.

Kapusok: Anders Lindback 28/30 – Carter Hutton 10/14, Marek Mazanec 19/19.

A meccs három legjobbja: Alexander Killorn (TBL), Anders Lindback (TBL), Valtteri Filppula (TBL).

Megvan a Tampa Bay 21. győzelme, ráadásul Anders Lindback volt csapata ellen bizonyított. A 25 éves svéd kapust 2008-ban draftolta a Nashville, két szezonban38-szor kapott bizonyítási lehetősége, 16 győztes meccse volt. Most 28-szor védett jól, idén ez volt a harmadik sikere, 2012. június 15-én szerződött a floridai csapathoz. A Tampa 31 éves hokisa, Jean-Philippe Cote 2006. február 4-e után először játszott megint az NHL-ben. Akkor még a Montréal hokisa volt, nyolc meccset kapott, de egyetlen pontot sem szerzett, most meg van a kanadai élete első pontja is.

St. Louis Blues–Montreal Canadiens 5-1 (3-0, 0-1, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 17 189 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Chris Lee.

Gólszerző: Alexander Steen (23) – TJ Oshie (24) SHG 04:20; Alexander Steen (24) – Derek Roy (17), Patrik Berglund (9) 07:55; Chris Stewart (10) – Brenden Morrow (7), Barret Jackman (6) 13:33; Jaden Schwartz (9) – TJ Oshie (25), Kevin Shattenkirk (20) 52:21; Maxim Lapierre (3) – Adam Cracknell (1) 57:33; ill. Brendan Gallagher (10) – David Desharnais (11) 32:51.

Kapusok: Jaroslav Halak 25/26 – Carey Price 24/29.

A meccs három legjobbja: Alexander Steen (STL), Jaroslav Halak (STL), TJ Oshie (STL).

Alexander Steen aláírta három évre szóló, 17,4 millió dolláros szerződését, aztán néhány órával később a csatár két góljával nyert a St. Louis. Steen már 24-nél tart, néggyel van lemaradva az első Ovecskintől. A 29 éves hokis amúgy ezzel a két góljával beállította karriercsúcsát, a 2009–2010-es idényben jutott el eddig, akkor 68 meccsen 24+23-mal zárt, most 24+14-nél tart. A Canadiens 2007. január 4-e óta nem képes nyerni a Blues ellen.

Dallas Stars–Vancouver Canucks 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 15 644 néző, vezette: Jean Hebert, Wes McCauley.

Gólszerző: Jamie Benn (10) – Tyler Seguin (16), Kevin Connauton (2) 04:34;  Colton Sceviour (3) – Rich Peverley (9), Erik Cole (8) 04:49; Erik Cole (6) – Rich Peverley (10) 36:56; Valerij Nyicsuskin (6) – Erik Cole (9), Tyler Seguin (17) 42:23; ill. Chris Higgins (11) – Mike Santorelli (18), Kevin Bieksa (12) 07:38.

Kapusok: Kari Lehtonen (DAL) – Roberto Luongo 15/19, Eddie Lack 7/7.

A meccs három legjobbja: Erik Cole (DAL), Kari Lehtonen (DAL), Rich Peverley (DAL).

Colton Sceviour mindent elkövet, hogy az első csapat közelében maradjon. A 24 éves hokis a negyedik meccsét játszotta a szezonban és a harmadik gólját lőtte, ahogy a két nappal ezelőtti, Colorado elleni, ez is győztes gól volt.

Colorado Avalanche–Edmonton Oilers 4-2 (0-1, 3-1, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 13 135 néző, vezette: Greg Kimmerly, Mike Leggo.

Gólszerző: Tyson Barrie (2) – Paul Stastny (12), Matt Duchene (14) PPG 21:07; Ryan O'Reilly (11) – Nathan MacKinnon (13), Matt Duchene (15) 35:00; Maxime Talbot (4) – Marc-Andre Cliche (5) SHG 38:28; Matt Duchene (16) – Maxime Talbot (6), Jan Hejda (7) EN 59:58; Taylor Hall (13) – Jeff Petry (6), Ryan Nugent-Hopkins (18) 14:50; Ryan Nugent-Hopkins (9) – Taylor Hall (17) 32:10.

Kapusok: Szemjon Varlamov 27/29 – Devan Dubnyk 35/38.

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), Maxime Talbot (COL), Szemjon Varlamov (COL).

Matt Duchene volt megint a Colorado nyerőembere, a 22 éves csatár most három pontot termelt, az elmúlt három meccsen 2 gól és 5 gólpassz a mérlege. Az Edmonton kétszer is vezetett, mégis sima vereség lett a vége.

Los Angeles Kings–San Jose Sharks 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Francis Charron, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Alec Martinez (3) – Tyler Toffoli (8) 25:26; Tyler Toffoli (9) – Szlava Vojnov (12), Martin Jones (1) 31:15; Jeff Carter (10) – Dwight King (7), Robyn Regehr (5) 40:36; Dwight King (10) – Jeff Carter (10), Robyn Regehr (6) 46:16; ill. Patrick Marleau (16) – Martin Havlat (5) 57:50.

Kapusok: Martin Jones 31/32 – Antti Niemi 28/32

Kapura lövések: 32 – 32. Kiállítások: 21 perc – 4 perc. Emberelőny: 32 – 32. Ütközések: 33 – 35. Buli elhozatal: 26 – 32. Blokkolt lövés: 9 – 13.

A meccs három legjobbja:

Martin Jones élete első 7 meccsén 7 győzelem. Nem tud kikapni vele a Los Angeles, ráadásul 133 perc és 26 másodperc után kapott újra gólt. Nagy kérdés, hogy sikerül-e neki megdönteni egy réges-régi rekordot. 1938-ban Bob Froese nyolc győzelemmel kezdte pályafutását, három kapott gól nélküli meccse sem volt azóta egyetlen újonc kapusnak. Jonesnak amúgy 130 másodperc kellett volna az újabb shutputhoz, akkor lőtte a San Jose a szépítő gólt. Az Patrick Marleau, aki pályafutása 1200. meccsét játszotta, a másoik oldalon Drew Doughty jubilált, ez volt a 400. NHL-meccse.

NHL 79. játéknap, 2013. december 18

New Jersey Devils–Ottawa Senators 5-2 (2-0, 2-1, 1-1)

Newark, Prudential Center, 14 032 néző, vezette: Dennis LaRue, Trent Knorr.

Gólszerző: Stephen Gionta (1) – Adam Henrique (7), Anton Volcsenkov (6) SHG 02:02; Reid Boucher (1) – Eric Gelinas (11), Michael Ryder (6) 12:08; Jaromir Jagr (12) – Travis Zajac (8), Andy Greene (12) PPG 22:08; Damien Brunner (8) – Patrik Elias (14) 39:32; Eric Gelinas (4) – Damien Brunner (5), Patrik Elias (15) 49:20; ill. Colin Greening (3) – Mika Zibanejad (7), Erik Karlsson (23) PPG 25:30; Milan Michalek (6) – Patrick Wiercioch (11), Erik Karlsson (24) PPG 48:35.

Kapusok: Martin Brodeur 23/25 – Robin Lehner 28/33.

A meccs három legjobbja: Eric Gelinas (NJD), Reid Boucher (NJD), Damien Brunner (NJD).

A meccs arról is emlékezetes marad, hogy Jaromir Jagr utolérte Gordie Howe-t. A cseh hokis pályafutása 693. gólját szerezte és ez volt a 122. győztes találata, amellyel beérte a legendát. Jagr a gólok tekintetében eggyel lehagyta Steve Yzermant, ha még 14-et üt, akkor utoléri az örökrangsor hatodik helyén álló Mike Gartnert.

New York Rangers–Pittsburgh Penguins 3-4 (0-0, 1-1, 2-2, 0-0, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Steve Kozari.

Gólszerző: Carl Hagelin (7) – John Moore (4), Brad Richards (17) 35:35; Mats Zuccarello (7) – John Moore (5), Justin Falk (2) 52:43; Derick Brassard (6) – Benoit Pouliot (5), Mats Zuccarello (16) PPG 58:14; ill. Chris Kunitz (18) – Jussi Jokinen (13), Sidney Crosby (29) PPG 32:44; Pascal Dupuis (6) – Sidney Crosby (30), Chris Kunitz (17) 45:25; Brandon Sutter (7) – Olli Maatta (7), Matt Niskanen (13) 46:26; Brandon Sutter (SO).

Kapusok: Henrik Lundqvist 29/32 – Marc-Andre Fleury 29/32

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Pascal Dupuis (PIT), Mats Zuccarello (NYR).

Szétlövéssel nyert a Pittsburgh és Sidney Crosby volt megint a vezéregyénisége a sok sérülttel felálló Penguinsnek. A kanadai sztár két gólpasszt adott.