Crosby nagyon jó, szárnyal vele a Pittsburgh

2013.12.23. 22:02 Ryan O'Brien

crosby_4.jpgKét nap alatt sok minden történt az NHL-ben és van előttünk még a ma éjszaka is. Mielőtt mindenki elmegy egy kicsit karácsonyozni összesen 28 meccset játszanak az óceán másik oldalán. Szombaton és vasárnap volt ebből tizennégy. Rossz hír a kanadai drukkereknek, hogy Roberto Luongo megsérült, de az olimpiára bizonyosan fel fog épülni, nélküle is nyert a Vancouver. A Pittsburgh sorozatban hetedszer nyert, Sidney Crosby a hátán viszi a csapatát, a Pens odahaza tíz meccse nem talál legyőzőre. Martin Jones meg a Los Angelest, a fiatal újonc nyolc eddigi meccsén a nyolcadik győzelmet könyvelhette el. Jaromir Jagr már hetedik a góllövők örökrangsorában, Az Anaheim még sosem nyert nyolc meccset egymás után. Most ez a klubrekord is megdőlt, amelyet a New York Islanders bánt, pedig Thomas Vanek most kétszer is betalált. Jegyezzük fel a triplázókat is: Antoine Vermette (Phoenix), Ryan Getzlaf (Anaheim), Chris Stewart (St. Louis). A többi pedig a hajtás alatt, sok-sok videóval.

NHL 83. játéknap, 2013. december 22.

New York Rangers-Minnesota Wild 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Dave Jackson, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Benoit Pouliot (5) – Ryan McDonagh (14), Derick Brassard (11) PPG 16:08; Carl Hagelin (8) – Derek Dorsett (2), Brian Boyle (7) 31:26; Mats Zuccarello (8) – Derick Brassard (12) 38:35;  Chris Kreider (9) – Rick Nash (8) 52:46; ill. Jason Pominville (17) – Ryan Suter (21), Mikael Granlund (11) 04:08

Kapusok: Cam Talbot 24/25 – Niklas Bäckström 32/36

Kapura lövések: 36 – 25. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 1/2 – 0/2. Ütközések: 31 – 19. Buli elhozatal: 28 – 26. Blokkolt lövés: 12 – 2.

A meccs három legjobbja: Mats Zuccarello (NYR), Carl Hagelin (NYR), Derick Brassard (NYR).

Története egyik leghosszabb hazai sorozatát játssza a New York Rangers és valljuk meg, kevés sikerrel. A kilenc hazai találkozóból a nyolcadiknál tart és ezek közül egy szétlövéses győzelme volt eddig, a Minnesotát viszont magabiztosan intézte el. Így is a megszerezhető 16 pontból csak hat jött össze. Az első harmadban a Wild szerzett vezetést, de aztán négy Rangers-gól volt a válasz. Az eddigi 20 olyan meccsen, amikor az ellenfél szerzett vezetést, csak a harmadikat nyerte meg a New York Rangers. A vendégeknél Jared Spurgeon és Clayton Stoner is a 200. meccsét játszotta.

Vancouver Canucks-Winnipeg Jets 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Kyle Rehman, Ian Walsh.

Gólszerző: Brad Richardson (7) – Dan Hamhuis (6) PPG 10:09; Christopher Tanev (4) – Zack Kassian (2), David Booth (5) 50:23; ill. Evander Kane (10) – Blake Wheeler (15), Mark Scheifele (12) PPG 31:22

Kapusok: Roberto Luongo 6/6, Eddie Lack 15/16 – Ondrej Pavelec 23/25.

A meccs három legjobbja: Cristopher Tanev (VAN), Jacob Trouba (WPG), Eddie Lack (VAN).

Kapusát veszítette el a Vancouver, így is le tudta győzni a Winnipeget. A Luongo helyére beálló Eddie Lack a meccs legjobbjai közé tudott bekerülni, 15-ször védett jól, nyolc idei találkozóján hatodszor nyert csapatával. Bár sokan aggódnak most Kanadában, Luongo szinte biztos, hogy ott lehet majd a szocsi olimpián. Két fontos mérföldkő: David Booth a 100. gólpasszát jegyezte, Kevin Bieksa pedig az 500. meccsét játszotta.

NHL 82. játéknap, 2013. december 21.

Pittsburgh Penguins-Calgary Flames 4-3 (2-0, 2-2, 0-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 663 néző, vezette: Dave Jackson, Jean Hebert.

Gólszerző: Pascal Dupuis (7) – Sidney Crosby (33), Chris Kunitz (18) 10:26; Harrison Zolnierczyk (1) – Robert Bortuzzo (2), James Neal (12) 11:45; Sidney Crosby (20) – Chris Kunitz (19), Simon Despres (4) 34:44; Matt Niskanen (3) – Sidney Crosby (34), Robert Bortuzzo (3) 38:55; ill. Paul Byron (2) – Joe Colborne (6), Chris Butler (6) 26:58; Michael Cammalleri (11) – Mark Giordano (11) 39:14; Jiri Hudler (10) – Matt Stajan (10), TJ Brodie (9) 41:03.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 27/30 – Karri Ramo 19/23

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), James Neal (PIT), Michael Cammalleri (CGY).

Sidney Crosby zseniális, ezt korábban is tudtuk róla, de most, hogy csapata sérültekkel van tele, a hátán viszi a Penguinst. Most három ponttal lett a meccs embere, legutóbbi 13 meccséből a tizenkettediket nyerte a Pittsburgh, otthon sorozatban a tizediket. Crosby 10. meccse pontszerző. A cserekapus, Jeff Zatkoff most nem védett, de az utóbbi meccseken mutatott produkciója meggyőzte a szakvezetést, kétéves szerződést kapott.

Ottawa Senators-Phoenix Coyotes 3-4 (1-0, 2-2, 0-1, 0-1)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 16 716 néző, vezette: Referees: Steve Kozari, Rob Martell.

Gólszerző: Kyle Turris (8) – Marc Methot (7), Bobby Ryan (17) PPG 06:14; Zack Smith (6) – Eric Gryba (3) 23:10; Marc Methot (3) – Milan Michalek (11) 34:51; ill. Antoine Vermette (10) – Lauri Korpikoski (4), Mikkel Boedker (13) 25:28; Radim Vrbata (10) – Martin Hanzal (15) PPG 28:47; Antoine Vermette (11) – David Moss (9), Mikkel Boedker (14) PPG 57:47; Antoine Vermette (12) – Derek Morris (10) 62:23.

Kapusok: Craig Anderson 34/38 – Mike Smith 37/40

A meccs három legjobbja: Antoine Vermette (PHX), Marc Methot (OTT), Keith Yandle (PHX).

Egy korábbi Ottawa-hokis szomorította a Senators-drukkereket, Antoine Vermette mesterhármast lőtt, a legfontosabb gólt a hosszabbításban érte el, ezzel nyert a Phoenix idegenben. Az Ottawában pedig egy volt Coyotes-hokis, Marc Methot ért el két pontot. Egy érdekes statisztika, a Phoenix a liga egyetlen olyan csapata, amely még emberhátrányban nem szerzett gólt.

Los Angeles Kings-Colorado Avalanche 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 1-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Gord Dwyer, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Jeff Carter (11) – Drew Doughty (13), Anze Kopitar (19) 19:28; Justin Williams (12) – Jarret Stoll (9), Dustin Brown (6) 25:25; Anze Kopitar (SO); ill. Erik Johnson (5) – Matt Duchene (16), Ryan O'Reilly (11) PPG 34:02; Ryan O'Reilly (12) – Matt Duchene (17), Tyson Barrie (5) PPG 50:27.

Kapusok: Martin Jones 23/25 – Szemjon Varlamov 37/39

A meccs három legjobbja: Justin Williams (LAK), Matt Duchene (COL), Martin Jones (LAK).

Van valami varázslatos a Los Angeles-i Martin Jones-ban, olyat tett, amire a másik kispadon most edszőként dolgozó Patrick Roy sosem volt képes, sorozatban a nyolcadik meccsén is győzelemre vitte csapatát. Ilyen bravúrra az NHL történetében eddig csak egyetlen újonc volt képes, az 1982–1983-as idényben Bob Froese. Igaz, hogy most szétlövésben jött össze a siker, de akkor is begyűjtötte az újabb két pontot a Kings. A Coloradóban Ryan O’Reilly a 300. meccsét játszotta, Matt Duchene pedig két gólpasszt adott. Duchene az elmúlt négy meccsén kilenc pontot gyűjtött.

Boston Bruins-Buffalo Sabres 4-1 (1-1, 1-0, 2-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Ghislain Hebert, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Reilly Smith (10) – Carl Soderberg (12), Ryan Spooner (4) PPG 09:39; David Krejci (7) – Jarome Iginla (14) 21:47; Milan Lucic (12) – David Krejci (24), Zdeno Chara (7) 45:18; Reilly Smith (11) – Johnny Boychuk (8), Patrice Bergeron (10) EN 59:38; ill. Zemgus Girgensons (4) – Matt Moulson (11), Henrik Tallinder (4) 18:54.

Kapusok: Tuukka Rask 34/35 – Jhonas Enroth 35/38

A meccs három legjobbja: David Krejci (BOS), Tuukka Rask (BOS), Zdeno Chara (BOS).

Hetedik meccse senki sem képes legyőzni a Bostont a TD Gardenben, októberben örült ott legutóbb vendégcsapat győzelemnek. A Bruins legjobb hazai szériája 2008. október 25. és 2009. január 1-e között volt, akkor 14 meccsen nem talált legyőzőre. Patrice Bergeronnal pedig olyan történt, ami pályafutása alatt még soha. Búnyóba keveredett, a második harmadban Tyler Myersszel akadt össze.

Toronto Maple Leafs-Detroit Red Wings 4-5 (1-3, 2-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 508 néző, vezette: Chris Lee, Marc Joannette.

Gólszerző: Cody Franson (2) 07:15; Dion Phaneuf (3) – Joffrey Lupul (10) 31:45; Joffrey Lupul (11) – Phil Kessel (16), James van Riemsdyk (13) PPG 38:24; David Clarkson (3) – Jay McClement (4), Nyikolaj Kuljomin (6) 48:32; ill. Pavel Dacjuk (14) – Riley Sheahan (1), Danny DeKeyser (8) 08:57; Joakim Andersson (6) – Daniel Alfredsson (19), Brendan Smith (6) 13:18; Tomas Jurco (2) – Riley Sheahan (2), Jordin Tootoo (1) 18:08; Tomas Tatar (7) – Tomas Jurco (1), Niklas Kronwall (21) 53:44; Daniel Alfredsson (SO).

Kapusok: James Reimer 9/12, Jonathan Bernier 25/26 – Jonas Gustavsson 19/23.

A meccs három legjobbja: Pavel Dacjuk (DET), David Clarkson (TOR), Jonathan Bernier (TOR).

Szétlövéssel dőlt el két Original Sixes meccse, egy torontói sem tudta belőni a büntetőjét, míg a másik oldalon Alfredssonnak és Dacjuknak is sikerült. A Red Wings megszakított egy nagyon rossz sorozatot, 11 egymás utáni, hosszabbításban, vagy szétlövésben véget ért meccset vesztett el eddig a találkozóig. A Detroit továbbra is sok sérült nélkül kénytelen játszani.

Tampa Bay Lightning-Carolina Hurricanes 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Dennis LaRue, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Victor Hedman (7) – Valtteri Filppula (13), Alexander Killorn (12) 16:12; Martin St Louis (15) – Victor Hedman (11), Valtteri Filppula (14) PPG 47:56; Radko Gudas (2) – Nate Thompson (5); ill. Jiri Tlusty (5) – Patrick Dwyer (5), Riley Nash (5) 04:35; Jiri Tlusty (6) – Eric Staal (20), Ron Hainsey (6) SHG 30:11.

Kapusok: Ben Bishop 25/27 – Justin Peters 47/50

A meccs három legjobbja: Justin Peters (CAR), Victor Hedman (TBL), Jiri Tlusty (CAR).

Szoros meccsen, csak szétlövésben nyert a Tampa, ez pedig azért történhetett meg, mert Justin Peters elképesztő sok korongot fogott. A félszáz hazai lövésből csak három gólt kapott, igaz ez is elég volt a Bolts győzelméhez. A meccset az idei második gólját szerző Radko Gudas döntötte el. Egy jó hír a floridai drukkereknek, hogy Steven Stamkos, aki november 11-én törte el a sípcsontját, szombaton elkezdi a jeges edzéseket.

New York Islanders-Anaheim Ducks 3-5 (1-0, 2-1, 0-4)

Uniondale, Nassau Coliseum, 13 108 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brad Meier.

Gólszerző: Thomas Vanek (12) – Kyle Okposo (21), Andrew MacDonald (11) 11:27; Thomas Vanek (13) 37:55; Frans Nielsen (12) – Josh Bailey (8), Thomas Hickey (5) 38:52; ill. Ryan Getzlaf (17) – Corey Perry (16), Kyle Palmieri (7) 35:10; Ryan Getzlaf (18) – Corey Perry (17), Bryan Allen (7) 41:10; Mathieu Perreault (7) – Daniel Winnik (15), Matt Beleskey (4) 50:32; Kyle Palmieri (6) – Ryan Getzlaf (24) 53:44; Ryan Getzlaf (19) – Corey Perry (18), Ben Lovejoy (7) EN 59:38.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 26/30 – Frederik Andersen 18/21.

A meccs három legjobbja: Ryan Getzlaf (ANA), Thomas Vanek (NYI), Kyle Palmieri (ANA).

Megint az utolsó harmad hozta a New York Islanders vesztét, 3-1-s vezetésről bukta el a meccset, ebben a szezonban, a korábbi 36 meccsből ez volt a tizedik, amikor az Islanders az utolsó játékrészben, vezetésről bukott el meccset. Ryan Getzlaf mesterhármast lőtt, sőt még gólpasszt is adott, a Ducks 2010. december 16-a óta először nyert a Long Islanden. Thomas Vanek is kezdi megtalálni a helyét az Islandersben, most két gólt lőtt, elmúlt két meccsén három gólnál tart.

Washington Capitals-New Jersey Devils 4-5 (0-1, 2-0, 1-3, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Paul Devorski, Kevin Pollock.

Gólszerző: Jason Chimera (7) – Martin Erat (12), Joel Ward (11) 30:07; Mihail Grabovszkij (10) – Eric Fehr (9), Troy Brouwer (8) 34:38; Joel Ward (11) – Mike Green (16), Martin Erat (13) 39:14; Alekszandr Ovecskin (30) – Karl Alzner (6) 48:07; ill. Marek Zidlicky (4) – Andy Greene (13), Jaromir Jagr (19) PPG 11:26; Jaromir Jagr (13) – Andy Greene (14), Patrik Elias (16) PPG 45:28; Marek Zidlicky (5) – Travis Zajac (10), Dainius Zubrus (11) 49:21; Dainius Zubrus (8) – Travis Zajac (11) 51:47; Andy Greene (6) – Jaromir Jagr (20), Patrik Elias (17) 60:43.

Kapusok: Braden Holtby 32/37 – Martin Brodeur 18/22.

A meccs három legjobbja: Marek Zidlicky (NJD), Joel Ward (WSH), Andy Greene (NJD).

Andy Greene-nek 43 másodperc kellett a hosszabbításban, hogy eldöntse a meccset. Jaromir Jagr a 694. gólját szerezte, ezzel utolérte az örökrangsor hetedik helyén álló Mark Messiert. A 41 éves cseh 1428 meccsnél tart, 1027 pontja van. A washingtoni Ovecskin pedig meglőtte idei 30. gólját, 2005 óta tartó NHL-karrierje során eddig mindig harminc fölé jutott.

Columbus Blue Jackets-Philadelphia Flyers 6-3 (1-0, 1-2, 4-1)

Columbus, Nationwide Arena, 14 090 néző, vezette: Darcy Burchell, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Ryan Johansen (13) – Nick Foligno (10), Marian Gaborik (7) 10:43; RJ Umberger (9) – James Wisniewski (17), Ryan Murray (6) PPG 34:29; David Savard (2) – Nyikita Nyikitin (7), Corey Tropp (3) 43:36; Boone Jenner (4) – Nyikita Nyikitin (8), David Savard (8) 45:39; Ryan Johansen (14) – Corey Tropp (4), Fjodor Tyutin (11) 52:22; RJ Umberger (10) – Artyom Anyiszimov (7), Jack Johnson (7) EN 58:43; ill. Wayne Simmonds (7) – Claude Giroux (22), Scott Hartnell (8) 37:40; Sean Couturier (7) – Matt Read (8), Vincent Lecavalier (6) 38:00; Wayne Simmonds (8) – Jakub Voracek (14), Mark Streit (13) 58:19.

Kapusok: Curtis McElhinney 33/36 – Ray Emery 23/28.

A meccs három legjobbja: Ryan Johansen (CBJ), RJ Umberger (CBJ), David Savard (CBJ).

Ryan Johansen és R.J. Umberger két-két góljával nyert a Columbus, amely az utolsó játékrészben négy gólt ütött. A Blue Jackets úgy nyert, hogy egyik legjobbja, Marian Gaborik megint megsérült.

Nashville Predators-Montreal Canadiens 3-4 (0-3, 2-0, 1-0, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 095 néző, vezette: Dan O'Halloran, Dean Morton.

Gólszerző: Gabriel Bourque (5) – Matt Cullen (11), Viktor Stalberg (7) 31:51; Nick Spaling (6) – Shea Weber (11), Craig Smith (11) PPG 38:09; Shea Weber (9) – Mike Fisher (6), Patric Hornqvist (11) PPG 53:40; ill. P.K. Subban (5) – Lars Eller (10) 11:30; Max Pacioretty (15) – Brendan Gallagher (8), Alexei Emelin (4) 13:20; Tomas Plekanec (12) – Brian Gionta (14) 14:37; David Desharnais (4) 61:43.

Kapusok: Marek Mazanec 2/5, Carter Hutton 17/18 – Carey Price 31/34.

A meccs három legjobbja: David Desharnais (MTL), Shea Weber (NSH), P.K. Subban (MTL).

A Montreal is hosszabbításba nyert, David Desharnais góljával. A Canadiensben Josh Gorges 167 meccs után volt kénytelen kihagyni ezt sérülés miatt.

Edmonton Oilers-St. Louis Blues 0-6 (0-1, 0-1, 0-4)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Francois St. Laurent, Brian Pochmara.

Gólszerző: Chris Stewart (11) – Jaden Schwartz (15) 11:57; Brenden Morrow (6) – Chris Stewart (8), Derek Roy (18) 25:50; Chris Stewart (12) – Patrik Berglund (10), Barret Jackman (7) 41:46; Jaden Schwartz (10) – TJ Oshie (26) 42:38; Chris Stewart (13) – Derek Roy (19), Kevin Shattenkirk (21) PPG 47:27; Patrik Berglund (3) – Alex Pietrangelo (18), Magnus Paajarvi (1) 52:42.

Kapusok: Ilja Brizgalov 27/33 – Brian Elliott 23/23

A meccs három legjobbja: Chris Stewart (STL), Jaden Schwartz (STL), Brian Elliott (STL).

A St. Louis Chris Stewart három góljával nullázta le az Edmontont. Brian Elliott ebben az idényben másodszor nem kapott gólt, az Oilers pedig egymás után hatodszor kapott ki.

San Jose Sharks-Dallas Stars 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Francis Charron, Mike Leggo.

Gólszerző: Jason Demers (1) – Tyler Kennedy (9), Andrew Desjardins (6) 31:47; Joe Pavelski (14) – Joe Thornton (32), Marc-Edouard Vlasic (10) 44:24; Joe Thornton (SO); ill. Ray Whitney (4) – Shawn Horcoff (8) 04:48; Antoine Roussel (8) – Alex Goligoski (9), Alex Chiasson (11) 24:47.

Kapusok: Alex Stalock 44/46 – Kari Lehtonen 37/39

Kapura lövések: . Kiállítások: . Emberelőny: . Ütközések: . Buli elhozatal: . Blokkolt lövés: .

A meccs három legjobbja: Alex Stalock (SJS), Joe Pavelski (SJS), Ray Whitney (DAL).

A szétlövések ötödik körében dőlt el ez a meccs, Joe Thornton szerezte a győztes gólt, idén már másodszor tett ilyet, de korábban 2009-ben sikerült neki büntetős győzelmet kiharcolnia. Alex Stalock először kezdett ebben az idényben a Sharksban és rögtön jól megszórták, 44-szer így is jól védett.