A St. Louis mindenkit megvert

2013.12.30. 18:00 Ryan O'Brien

stlouis_1.jpgA St. Louis volt a hétvége nagy nyertese: a bajnokot is legyőzte, a Dallast is verte, mindkétszer a most már alapember Kevin Shattenkirk volt a nyerő ember, előbb büntetőből, majd a hosszabbításban döntötte el a meccset. Vannak nagy feltámadások is, a Buffolóé is ilyen, amely az utolsó hat meccséből az ötödiket nyerte meg. Aztán a floridai Sean Bergenheim három meccsen négy gólt lőtt. A chicagói Patrick Kane-t sem lehet megállítani, 14 meccse ontja a pontokat a Blackhawks-szurkolók legnagyobb örömére. A pittsburghi James Neal pedig két meccses mérlege: 4 gól és 4 gólpassz. Most a vancouveri Eddie Lack az aktuális kapuskirály, a Roberto Luongót helyettesítő, sosem draftolt svéd utolsó öt meccséből négy meccset nyert meg, kilencszer volt csak kezdő, de már a hatodik a védéshatékonyságban, nem mellesleg kétszer gólt sem kapott. A hétvége összes fontos és érdekes mozzanata, a hajtás alatt. Kellemes videózást szilveszter előtt.

NHL 86. játéknap, 2013. december 28.

Ottawa Senators–Boston Bruins 4-3 (2-1, 1-1, 1-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 20 500 néző, vezette: Paul Devorski, Ian Walsh.

Gólszerzők

OTT: Patrick Wiercioch (3) – Cody Ceci (2), Cory Conacher (7) 07:04; Cory Conacher (4) – Kyle Turris (21), Cody Ceci (3) 14:28; Zack Smith (8) – Erik Condra (5) SHG 20:29; Bobby Ryan (18) 55:25.

BOS: Daniel Paille (4) 12:06; Jarome Iginla (12) – Milan Lucic (16), David Krejci (26) 33:51; David Warsofsky (1) – Johnny Boychuk (10), Patrice Bergeron (13) 46:36.

Kapusok: Craig Anderson 29/32 – Tuukka Rask 9/12, Cam Johnson 17/18.

Kapura lövések: 30 – 32. Kiállítások: 13 perc – 9 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/4. Ütközések: 37 – 33. Buli elhozatal: 29 – 36. Blokkolt lövés: 8 – 22.

A meccs három legjobbja: Mike Zibanejad (OTT), Jarome Iginla (BOS), Cody Ceci (OTT).

Az Ottawa visszavágott a pénteken 5-0-ra elvesztett meccsért a Bostonnak, Bobby Ryan a meccs utolsó szakaszában lőtte a győztes gólt. Mindkét csapat kulcsjátékosa nélkül játszott, a Senatorsból Jason Spezza, a Bruinsból Zdeno Chara nem lehetett ott a jégen. A Boston 23 éves védője, David Warsofsky negyedik meccsén első gólját lőtte.

Tampa Bay Lightning–Montreal Canadiens 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Brian Pochmara.

Gólszerzők

TBL: Martin St Louis (17) – Tyler Johnson (11), Ondrej Palat (9) 31:43.

MTL: Tomas Plekanec (13) – Brian Gionta (15), Travis Moen (6) 25:15; Lars Eller (SO).

Kapusok: Ben Bishop 20/21 – Carey Price 23/24

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Ben Bishop (TBL), Ondrej Palat (TBL).

Megint Carey Price nagyszerű produkciója kellett ahhoz, hogy a Montreal legyőzze a Tampát. Ez Lars Eller büntetőjével sikerült végül, Price 23-szor védett jól. November 12-én ugyanilyen körülmények között 2-1-re kapott ki a Canadiens, Price akkor 44-szer védett. Martin St. Louis 950. pontját szerezte, kettőre van az örökranglista-89. Rick Tocchettől.

Florida Panthers–Detroit Red Wings 3-4 (0-2, 2-0, 1-2)

Sunrise, BB&T Center, 18 932 néző, vezette: Ghislain Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

FLA: Sean Bergenheim (6) – Brian Campbell (13), Aleksander Barkov (11) PPG 32:52; Nick Bjugstad (8) 34:59; Sean Bergenheim (7) – Dylan Olsen (6), Marcel Goc (7) 44:27.

DET: Daniel Alfredsson (10) – Niklas Kronwall (22), Pavel Dacjuk (16) PPG 03:47; Henrik Zetterberg (12) – Pavel Dacjuk (17) PPG 14:29; Brendan Smith (1) – Kyle Quincey (5) 40:42; Gustav Nyquist (5) – Jakub Kindl (10), Tomas Tatar (8) 41:20.

Kapusok: Scott Clemmensen 27/31 – Jonas Gustavsson 30/33

A meccs három legjobbja: Sean Bergenheim (FLA), Henrik Zetterberg (DET), Nick Bjugstad (FLA).

Ezt a meccset nagy csatában bukta el a Florida, pedig meg volt az esélye a pontszerzésre is. Henrik Zetterberg 11 meccs kihagyás után tért vissza és egyből gólt lőtt, Pavel Dacjuk két gólpasszt adott. A meccs legjobbja ezzel együtt a floridai Sean Bergenheim lett két góllal. A Detroit ezzel a győzelemmel kezdte hatmeccses idegenbeli túráját. A következő éppen a Winter Classic lesz, a Toronto ellen a Michigan Stadiumban.

New York Islanders–New Jersey Devils 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 012 néző, vezette: Justin St. Pierre, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

NYI: Frans Nielsen (13) – Kyle Okposo (22), Thomas Vanek (14) 50:31

NJD: Adam Henrique (8) – Reid Boucher (3), Michael Ryder (7) 11:37; Travis Zajac (7) – Marek Zidlicky (14), Jaromir Jagr (21) 53:03.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 23/25 – Cory Schneider 30/31.

A meccs három legjobbja: Travis Zajac (NJD), Frans Nielsen (NYI), Adam Henrique (NJD)

Nem kis szerencsével nyert a New Jersey, a győztes gól is ilyen körülmények között esett és Cory Schneidernek nem egyszer mázlija volt. Az Islanders november 12-e óta nem tud rendes játékidőben nyerni hazai jégen.

St. Louis Blues–Chicago Blackhawks 6-5 (1-3, 2-1, 2-1, 0-0, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 20 082 néző, vezette: Tim Peel, Dean Morton.

Gólszerzők

STL: Maxim Lapierre (4) – Carlo Colaiacovo (2), Ian Cole (5) 14:04; Jaden Schwartz (12) – Vlagyimir Taraszenko (7), Patrik Berglund (11) 22:46; Dmitrij Jaskin (1) – Jay Bouwmeester (23), Chris Porter (1) 27:47; Vlagyimir Taraszenko (12) – Alex Pietrangelo (19), Ian Cole (6) 56:09; Patrik Berglund (4) – Vlagyimir Taraszenko (8), Kevin Shattenkirk (22) PPG 57:26; Kevin Shattenkirk (SO).

CHI: Patrick Sharp (22) – Marian Hossa (20), Jonathan Toews (24) 07:48; Andrew Shaw (11) – Patrick Kane (29), Duncan Keith (34) PPG 09:55; Patrick Kane (23) – Duncan Keith (35), Jonathan Toews (25) 17:04; Brandon Saad (13) – Ben Smith (8), Marcus Kruger (12) 37:46; Brent Seabrook (4) – Patrick Kane (30) 41:06.

Kapusok: Jaroslav Halak 10/13, Brian Elliott 17/19 – Antti Raanta 20/25.

A meccs három legjobbja: Vlagyimir Taraszenko (STL), Patrik Berglund (STL), Jaden Schwartz (STL).

Óriási meccsen győzte le a St. Louis az NHL bajnokát. Az első harmadban kétszer is két góllal vezetett a Chicago, amely a 28. percre aztán leadott, de az utolsó játékrész elején megint kettővel ment. A Blues végül egy emberelőnyből egyenlített a végén, majd a szétlövést is megnyerte, a Central-divíziós ellenfeleivel szemben 10-0-1-gyel áll. A chicagói Patrick Kane ennek ellenére tovább folytatja hihetetlen sorozatát, már 14 meccse pontszerző, november 30-a óta mindig eredményes, 25 pontot hozott össze. A St. Louis úgy ütött hat gólt, hogy legjobbja, Alexander Steen ezt a meccset is kihagyta. A hazaiak 20 éves orosz újonca, Dmitrij Jaskin pályafutása első gólját szerezte.

Nashville Predators–Los Angeles Kings 3-2 (1-0, 0-1, 2-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Chris Lee, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

NSH: Patric Hornqvist (8) – Mike Fisher (7), Seth Jones (9) 14:42; Mike Fisher (8) – Patric Hornqvist (12), Shea Weber (13) PPG 56:42; Mike Fisher (9) – Colin Wilson (12), Seth Jones (10) 59:33.

LAK: Anze Kopitar (12) – Szlava Vojnov (13), Drew Doughty (15) PPG 27:05; Jeff Carter (12) – Anze Kopitar (21), Dwight King (8) 59:23,

Kapusok: Marek Mazanec 26/28 – Ben Scrivens 28/31.

A meccs három legjobbja: Mike Fisher (NSH), Patric Hornqvist (NSH), Marek Mazanec (NSH).

Már csak 26,4 másodperc volt hátra a meccsből, amikor Mike Fisher eldöntötte a meccset. Amúgy is az utolsó percben pörögtek fel az események. Jeff Carter 37 másodperccel a vége előtt egyenlítette ki a Nashville előnyét, majd jött Fisher győztes gólja. A Predators kapusa, Marek Mazanec november 27-e óta először volt győztes csapat kapusa, míg az újonc Seth Jones-nak élete első multipont meccse volt, két gólpasszt adott.

Anaheim Ducks–Phoenix Coyotes 3-2 (1-0, 0-0, 1-2, 1-0)

Anaheim, Hinda Center, 17 442 néző, vezette: Tom Kowal, Mike Leggo.

Gólszerzők

ANA: Saku Koivu (6) – Daniel Winnik (16), Francois Beauchemin (8) SHG 17:08; Andrew Cogliano (11) – Daniel Winnik (17), Saku Koivu (7) 45:04; Saku Koivu (7) – Ben Lovejoy (9), Cam Fowler (18) 60:51.

PHX: Martin Hanzal (11) – Michael Stone (2) 55:26; Mike Ribeiro (10) – Keith Yandle (20), Oliver Ekman-Larsson (18) 59:16.

Kapusok: Jonas Hiller 23/25 – Thomas Greiss 38/41

A meccs három legjobbja: Saku Koivu (ANA), Andrew Cogliano (ANA), Ben Lovejoy (ANA).

Az Anaheim ezt meccset még épphogy megnyerte, a hárompontos Saku Koivu a hosszabbításban döntötte el a meccset. Ez volt a Ducks sorozatban a tizedik sikere.

Edmonton Oilers–Philadelphia Flyers 3-4 (2-0, 0-2, 1-1, 0-0, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Steve Kozari, Brad Meier.

Gólszerzők

EDM: Taylor Hall (15) 00:32; Ryan Nugent-Hopkins (10) – Taylor Hall (20), Andrew Ference (5) 04:02; David Perron (16) – Jordan Eberle (20), Justin Schultz (11) PPG 51:52

PHI: Wayne Simmonds (11) – Claude Giroux (24), Jakub Voracek (17) PPG 23:37; Wayne Simmonds (12) – Jakub Voracek (18), Scott Hartnell (10) PPG 32:13; Scott Hartnell (7) – Kimmo Timonen (10), Claude Giroux (25) PPG 54:28; Michael Raffl (SO)

Kapusok: Ilja Brizgalov 35/38 – Steve Mason 13/16.

A meccs három legjobbja: Wayne Simmonds (PHI), Michael Raffl (PHI), Ilja Brizgalov (EDM).

Megvan Michael Raffl első győztes gólja is. A Philadelphia 25 éves osztrák újonca eddig 26 meccset játszott az NHL-ben és két gólt ütött, most a szétlövésben döntötte el a meccset. Pedig az Oilers nagyon belehúzott az elején. Még alig kezdődött el a meccs, máris vezetett, majd az ötödik perc legelején már két gól volt az előnye. Taylor Hall a 100. gólpasszát érte el, míg az Edmonton kapitánya, Andrew Ference 200. pontját szerezte a meccsen.

NHL 87. játéknap, 2013. december 29.

Buffalo Sabres–Washington Capitals 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Rob Martell, Wes McCauley.

Gólszerzők

BUF: Drew Stafford (4) – Christian Ehrhoff (12) 38:18; Steve Ott (SO)

WSH: Troy Brouwer (8) – Mihail Grabovszkij (19)

Kapusok: Ryan Miller 49/50 – Philipp Grubauer 16/17.

A meccs három legjobbja:

Félszáz lövés is kevés volt a győzelemhez, a Buffalo pedig közel harmadennyiből is le tudta győzni a Washingtont. Ryan Miller lett természetesen a meccs hőse, akinek 49-szer kellett jól védenie, nem mellékesen hat washingtoni büntetőt – közte Ovecskinét, Backströmét, Grabovszkijét – is megfogta. A Washington 13 perc és 52 másodperc alatt eljutott 12 lövésig, 30-10 volt a kapura lövések aránya, amikor Drew Staffordnak sikerült egyenlíteni.

Florida Panthers–Montreal Canadiens 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

Sunrise, BB&T Center, 19 891 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Kevin Pollock.

Gólszerzők

FLA: Dmitrij Kulikov (2) – Tomas Fleischmann (15) 06:10; Brian Campbell (5) – Tom Gilbert (12), Brad Boyes (6) 24:51; Aleksander Barkov (7) – Tom Gilbert (13), Brad Boyes (7) 34:29; Sean Bergenheim (8) – Brian Campbell (14) EN 59:43.

MTL: Brandon Prust (4) – Raphael Diaz (11), Francis Bouillon (3) 22:56.

Kapusok: Scott Clemmensen 21/22 – Peter Budaj 21/24

A meccs három legjobbja: Aleksander Barkov (FLA), Scott Clemmensen (FLA), Tom Gilbert (FLA).

Ami a Detroit ellen még nem jött össze, az a Montreal ellen már viszonylag simán. Sean Bergenheim egymás után harmadik meccsén is eredményes volt, a Tampának, a Detroitnak és a Montrealnak összesen négy gólt lőtt. A Panthersben Tomas Kopecky így győzelemmel ünnepelte pályafutása 500. meccsét. Ráadásul a klub pénztárosa is örülhetett, ennyi néző még nem volt ebben a szezonban a BB&T Centerben.

Columbus Blue Jackets–Pittsburgh Penguins 3-5 (1-1, 1-1, 1-3)

Columbus, Nationwide Arena, 18 871 néző, vezette: Dean Morton, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

CBJ: Brandon Dubinsky (7) – Fjodor Tyutin (12), Jack Johnson (8) 03:59; Corey Tropp (2) – Boone Jenner (4), Nyikita Nyikitin (9) 33:42; Nyikita Nyikitin (2) – Derek MacKenzie (2), Blake Comeau (6) 58:31.

PIT: James Neal (12) – Matt Niskanen (15), Chris Kunitz (20) PPG 04:55; James Neal (13) – Sidney Crosby (35) 28:34; Sidney Crosby (22) – Chris Kunitz (21), James Neal (15) 50:51; Chris Kunitz (21) – Sidney Crosby (36), James Neal (16) PPG 52:58; James Neal (14) – Joe Vitale (11), Deryk Engelland (5) PPG 57:33.

Kapusok: Curtis McElhinney 25/30 – Jeff Zatkoff 25/28

A meccs három legjobbja: James Neal (PIT), Sidney Crosby (PIT), Corey Tropp (CBJ).

James Neal megint fantasztikusan nagyot játszott, három gólt ütött, mellé két gólpasszt is adott, így a Pittsburgh valamennyi találatában szerepet vállalt. A Penguins franchise-rekordot állított fel azzal, hogy 41 meccséből 29-et megnyert. Korábban ilyen eredményes szereplésre a 1992–1993-as csapat volt képes, amely végül 56 győzelmes alapszakasz után a Stanleyt is megnyerte. Neal két napja, a Carolina ellen három pontot hozott össze, az utóbbi két meccsen 4+4 a mutatója. Sidney Crosby három ponttal zárta a meccset.

Dallas Stars–St. Louis Blues 2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 15 678 néző, vezette: Dennis LaRue, Chris Lee.

Gólszerzők

DAL: Jamie Benn (13) – Ray Whitney (11), Erik Cole (10) PPG 28:13; Ryan Garbutt (7) – Aaron Rome (1), Jordie Benn (7) 31:31

STL: Jaden Schwartz (13) – Vladimir Sobotka (11), TJ Oshie (27) PPG 02:41; TJ Oshie (5) 25:12; Kevin Shattenkirk (6) – Alex Pietrangelo (20), Vladimir Sobotka (12) PPG 64:49

Kapusok: Kari Lehtonen 19/22 – Brian Elliott 28/30.

A meccs három legjobbja: Kevin Shattenkirk (STL), TJ Oshie (STL), Alex Goligoski (DAL).

Eredményesen zárta a Blues a hétvégét. A bajnok legyőzése után a Dallast is megverte. Ki kell emelni Kevin Shattenkirk nevét, aki a Chicago ellen a győztes büntetőt lőtte, a Dallasnak meg 11 másodperccel a hosszabbítás vége előtt a győztes gólt. A harmadik szezonját töltő Jaden Schwartz ötödik meccs gólszerző, jól sikerült számára a 2013-as év, 36 meccsen 13+15-tel áll. A Dallas ebben az idényben 63 emberelőnyös lehetőségéből csak ötöt használt ki, Erik Cole-é volt az ötödik.

Toronto Maple Leafs–Carolina Hurricanes 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 452 néző, vezette: Paul Devorski, Ian Walsh.

Gólszerzők

TOR: Phil Kessel (19) – Tyler Bozak (8) 16:56; Phil Kessel (20) – James van Riemsdyk (15), Tyler Bozak (9) 33:42; Nyikolaj Kuljomin (5) 34:58; Paul Ranger (2) – Tyler Bozak (10) 44:58; Dion Phaneuf (4) EN 59:52.

CAR: Nathan Gerbe (9) – Alekszandr Szjomin (10) 21:36; Justin Faulk (3) – Andrej Sekera (14), Jeff Skinner (10) PPG 37:43.

Kapusok: Jonathan Bernier 41/43 – Cam Ward 22/26

A meccs három legjobbja: Jonathan Bernier (TOR), Tyler Bozak (TOR), Phil Kessel (TOR).

Phil Kessel duplázott, Tyler Bozak pedig három gólpasszt osztott ki, a Toronto úgy győzte le a Carolinát, hogy a vendégek 43-27-re nyerték a kapura lövéseket. Bozak ráadásul sérülésből visszatérve tudott ilyen remek produkciót nyújtani. Eric Staal a 730. meccsét játszotta a Hurricanesben, ezzel beállította Glen Wesley franchise-rekordját.

Tampa Bay Lightning–New York Rangers 3-4 (2-2, 0-2, 1-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Ghislain Hebert, Brian Pochmara.

Gólszerzők

TBL: Tyler Johnson (10) – Teddy Purcell (12), Valtteri Filppula (16) PPG 10:41; Ondrej Palat (6) – Radko Gudas (7), Jean-Philippe Cote (3) 16:05; Valtteri Filppula (14) – Teddy Purcell (13), Dmitrij Korobjov (1) 48:14.

NYR: Rick Nash (7) – Derek Stepan (17) 04:30; Mats Zuccarello (9) – Derick Brassard (14), Ryan McDonagh (16) PPG 18:25; Chris Kreider (10) – Mats Zuccarello (18), Ryan McDonagh (17) PPG 24:35; Benoit Pouliot (7) – Derick Brassard (15), Mats Zuccarello (19) PPG 27:51.

Kapusok: Anders Lindback 25/29 – Henrik Lundqvist 37/40

A meccs három legjobbja: Mats Zuccarello (NYR), Ryan McDonagh (NYR), Teddy Purcell (TBL).

Aki kihasználja az emberelőnyt, azzal már félsikert ér el. Ez most a New York Rangersnek teljes sikert jelentett, háromból három gólt szerzett, ezzel tudta legyőzni a Tampát. A Bolts mindkét hétvégi hazai meccsét elbukta. Persze a sikerhez az is kellett, hogy a kapuba visszatérő Henrik Lundqvist 37-szer jól védjen.

Calgary Flames–Vancouver Canucks 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Marc Joannette, Greg Kimmerly.

Gólszerzők

CGY: –

VAN: Jannik Hansen (7) – Henrik Sedin (25), Dan Hamhuis (7) 19:20; Mike Santorelli (9) – Ryan Kesler (12) 57:44.

Kapusok: Reto Berra 28/30 – Eddie Lack 18/18.

A meccs három legjobbja: Eddie Lack (VAN), Reto Berra (CGY), Mike Santorelli (VAN).

Eddie Lack is elkapta a fonalat. A 25 éves svéd, akit sosem draftoltak a 12. meccsén védett a Vancouverben, kilencszer volt kezdő, ebből hétszer nyert és már másodszor nem kapott gólt, 1,734-es kapott gól/meccs mutatóval. Nagyszerű mutató, még ha jól tudjuk azt is, hogy ez sem fog örökké tartani. Most a Calgary nem tudott neki gólt lőni, 18-szor tesztelték a meccsen. Lack 0,933-as védéshatékonysága a hatodik legjobb az NHL-ben ebben a pillanatban. Henrik Sedin a 669. meccsét játszotta egyhuzamba, ami az aktívak között a leghosszabb, de az NHL történetében is hatodik.

Minnesota Wild–New York Islanders 4-5 (1-0, 2-2, 1-3)

St. Paul, XCel Energy Center, 18 851 néző, vezette: Gord Dwyer, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

MIN: Ryan Suter (1) – Michael Rupp (1), Torrey Mitchell (7) 03:22; Jonas Brodin (7) – Mikko Koivu (21), Nino Niederreiter (12) 20:39; Nino Niederreiter (7) – Mikko Koivu (22) 22:59; Justin Fontaine (8) – Matt Cooke (9), Marco Scandella (9) 53:45.

NYI: John Tavares (14) – Thomas Vanek (15), Kyle Okposo (23) 28:45; Cal Clutterbuck (5) – Thomas Hickey (6), Brock Nelson (7) 38:58; Thomas Hickey (2) – Colin McDonald (3), Ryan Strome (2) 46:30; Kyle Okposo (13) – Thomas Hickey (7), Andrew MacDonald (12) 52:13; Kyle Okposo (14) – Thomas Vanek (16) 54:12.

Kapusok: Josh Harding 26/31 – Kevin Poulin 33/37

A meccs három legjobbja: Kyle Okposo (NYI), Thomas Hickey (NYI), Mikko Koivu (MIN).

A New York Islanders az idei meccseinek a nagy részében az utolsó harmadban omlik össze. Sok mindennel magyarázható ez, viszont most éppen a harmadik harmad nagyszerű játéka hozta számukra az újabb sikert. 3-1-re nyerték ezt a játékrészt, Kyle Okposo ekkor duplázott Thomas Vanek gólpasszt adott, Thomas Hickey pedig gólt lőtt és asszisztot jegyzett. A 24 éves védő idén januárban került az AHL-s Manchester Monarchstól, illetve a Los Angelestől az Islandersbe, 39 meccse volt a csonka szezonban és négy pontja, most 40 találkozó után 2+7-tel áll.

Colorado Avalanche–Winnipeg Jets 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)

Denver, Pepsi Center, 17 733 néző, vezette: Brad Watson, Mike Hasenfratz.

Gólszerzők

COL: Nathan MacKinnon (9) – Gabriel Landeskog (16), Erik Johnson (10) 52:11

WPG: Andrew Ladd (10) – Blake Wheeler (16), Jacob Trouba (8) 51:42; Blake Wheeler (15) – Mark Scheifele (13), Dustin Byfuglien (22) 64:58.

Kapusok: Szemjon Varlamov 35/37 – Al Montoya 33/34.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Blake Wheeler (WPG), Al Montoya (WPG).

A Colorado még mindig harmadik csoportjában, azaz alanyi jogon továbbjutó helyen áll, de az Avs kicsi t elfáradt mostanában. Utolsó 10 meccsén éppen az ötven százalékos teljesítményt éri el, 3 nyert meccse van és 4 olyan, amelyen egy pontot szerzett. Most úgy kapott ki, Blake Wheeler a hosszabbításban, a dudaszó előtti pillanatban döntötte el a meccset. Szemjon Varlamov 35 védésével így is a meccs embere lett, Wheeler pedig győztes gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott. A 27 éves csatár 14 pontot hozott össze decemberben, ezzel ebben a hónapban csapata legeredményesebb játékosa. Patrick Roy, a Colorado szakvezetője a vereség ellenére is boldog. Elmondta elégedett azzal, hogy saját divíziójában szereplő csapatok ellen jelenleg 9-6-4-es mutatóval áll.

San Jose Sharks–Anaheim Ducks 3-1 (2-0, 1-0, 0-1)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Dave Jackson, Kyle Rehman.

Gólszerzők

SJS: Brent Burns (12) – Joe Pavelski (20), Joe Thornton (38) 01:17; Logan Couture (11) – Brent Burns (11), Jason Demers (14) 10:07; Bracken Kearns (1) – Andrew Desjardins (7), Mike Brown (2) 29:16.

ANA: Patrick Maroon (3) – Corey Perry (20), Cam Fowler (19) 51:32.

Kapusok: Antti Niemi 30/31 – Frederik Andersen 20/23.

A meccs három legjobbja: Brent Burns (SJS), Antti Niemi (SJS), Bracken Kearns (SJS).

Egyszer minden nagy sorozat megszakad. Az Anaheimnek 10 győzelem után jött ez el, talán kicsit fájú a Duck játékosainak és híveinek az, hogy ez éppen egy kaliforniai rivális ellen. Így, vagy úgy, a San Jose legyőzte az Anaheimet, Logan Couture 100. góljával. Különösen emlékezetes maradhat ez a meccs Bracken Kearns számára is, aki 500 AHL-s meccs után élete első gólját szerezte a legjobbak között. A Worchester Sharks 32 éves assistant captain-je a sérülések miatt került fel a San Josehoz, idén ez volt a nyolcadik meccse és megvan élete álma, elrakhatja az első gólosnak járó korongot örökre.