Jeff Skinner szomorította Washingtont

2014.01.03. 11:51 Ryan O'Brien

skinner.jpgA carolinai Jeff Skinner mesterhármassal szomorította a washingtoni drukkereket, Alekszandr Ovecskin pedig azzal, hogy lélektani pillanatban büntetőt rontott. Először védett a Bostonban Niklas Svedberg és 33 védéssel, győzelemmel mutatkozott be a 24 éves svéd kapus. A New York Islanders ugyancsak hosszabbításban győzött. Parádéztak a szerdán kinevezett amerikai válogatott olimpikonjai: Kyle Okposo döntött az Islandersben, T.J. Oshie kétszer is betalált, ráadásul 90 másodperc alatt, de gólt lőtt Max Pacioretty, Joe Pavelski is. A Buffalo ellen szakadt meg a Minnesota rossz sorozata, a Philadelphia jó szériája pedig Denverben. Nathan Horton 40 meccses kihagyás után góllal tért vissza a Columbusba. San Jose tovább lövöldözi a gólokat a Sharks történetének legidősebb elsőgólosa. Minden lényeges a csütörtöki tíz meccsről a hajtás alatt, videókkal.

NHL 91. játéknap, 2014. január 2.

Boston Bruins–Nashville Predators 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Jean Hebert, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

BOS: Johnny Boychuk (2) – Ryan Spooner (9), Carl Soderberg (15) 44:55; Jarome Iginla (13) – Milan Lucic (18), David Krejci (27) 52:29; Brad Marchand (10) – Patrice Bergeron (14), Dougie Hamilton (5) 60:54.

NSH: Viktor Stalberg (5) – Mike Fisher (10), Shea Weber (14) 38:04; Shea Weber (10) – Mike Fisher (11), Patric Hornqvist (14) 54:35.

Kapusok: Niklas Svedberg 33/35 – Marek Mazanec 22/25.

Kapura lövések: 25 – 35. Kiállítások: 2 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/1. Ütközések: 25 – 20. Buli elhozatal: 29 – 34. Blokkolt lövés: 11 – 23.

A meccs három legjobbja: Brad Marchand (BOS), Ryan Spooner (BOS), Shea Weber (BOS).

A hosszabbítás első percében Brad Marchand döntötte el a meccset, a Bruinsban először védett Niklas Svedberg. A 24 éves svéd kapus győzelemmel mutatkozott be az NHL-ben, 33-szor kellett védenie. Svedberget nem draftolták, a Brynas kapusa volt hazájában, tavaly már az AHL-ben védett, idén 13-5-3-as győzelmi mutató és 2,87-es kapott gól átlag volt a mérlege.

New York Islanders–Chicago Blackhawks 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 1-0)

Uniondale, Nasau Coliseum, 13 618 néző, vezette: Mike Leggo, Chris Rooney.

Gólszerzők

NYI: Casey Cizikas (5) 15:24; Thomas Vanek (14) – Kyle Okposo (26), Andrew MacDonald (15) 28:09; Kyle Okposo (16) – John Tavares (29), Andrew MacDonald (16) 60:58.

CHI: Brent Seabrook (5) – Kris Versteeg (15), Nick Leddy (14) PPG 38:36; Ben Smith (5) – Jonathan Toews (26), Patrick Sharp (20) 41:50.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 37/39 – Croey Crawford 31/34.

A meccs három legjobbja: Kyle Okposo (NYI), Jevgenyij Nabokov (NYI), Ben Smith (CHI).

Hosszabbításban kapott ki a bajnok is, az Egyesült Államok téli olimpiára készülő kerettagja, Kyle Okposo döntötte el a találkozót, a szurkolók „U-S-A!, U-S-A!” rigmussal köszöntötték a győztes gólszerzőt. Casey Cizikas góllal ünnepelte 100. bajnoki meccsét, Thomas Vanek is gól lőtt a hazaiak közül. A szintén amerikai válogatott Patrick Kane 14 meccs után először nem szerzett pontot. Az Islanders négymeccses idegenbeli győzelmi sorozatnál tart, de otthon pocsékul megy neki, november 16-a óta először nyert a Nasau Coliseumban, rendes játékidőben pedig november 12-e óta nem sikerült.

Washington Capitals–Carolina Hurricanes 3-4 (0-1, 3-2, 0-0, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Graham Skilliter, Brad Meier.

Gólszerzők

WSH: Alekszandr Ovecskin (31) – Marcus Johansson (21), Karl Alzner (7) 20:49; Troy Brouwer (9) – Nicklas Backström (35), Marcus Johansson (22) 23:02; Steve Oleksy (2) – Jay Beagle (2) 23:54;

CAR: Jeff Skinner (17) – Alexander Semin (11), Eric Staal (24) PPG 13:27; Manny Malhotra (3) – Drayson Bowman (4), Tuomo Ruutu (6) 21:44; Jeff Skinner (18) – Ryan Murphy (8), Eric Staal (25) 24:34; Jeff Skinner (19) – Ryan Murphy (9), Manny Malhotra (4) 61:20.

Kapusok: Philipp Grubauer 29/33 – Anton Hudobin 38/41.

A meccs három legjobbja: Jeff Skinner (CAR), Alekszandr Ovecskin (WSH), Marcus Johansson (WSH).

Jeff Skinner nyitotta a gólok sorát, majd Alekszandr Ovecskin válaszolt rá. Az orosz a Washington javára tudta volna billenteni a meccset, de a második harmad elején, Troy Brouwer egyenlítő gólja után 38 másodperccel büntetőt hibázott. Skinner viszont nem, a 25. percben egyenlített, majd a hosszabbításban a harmadik gólját is megszerezte, amelyegyben a győztes gól volt. A második harmadban öt gól esett, 15 másodperc híján négy percen belül. A meccs előtt John Carlsont köszöntötték, aki a Washington történetének az első amerikai hokisa, aki rész vesz a téli olimpián.

Ottawa Senators–Winnipeg Jets 4-3 (2-1, 0-1, 2-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 18 691 néző, vezette: Marc Joannette, Wes McCauley.

Gólszerzők

OTT: Mika Zibanejad (10) – Cory Conacher (9), Joe Corvo (7) 13:34; Milan Michalek (7) – Mika Zibanejad (8), Cory Conacher (10) 19:13; Zack Smith (9) – Marc Methot (9) 46:42; Clarke MacArthur (13) – Kyle Turris (22) 51:29.

WPG: Dustin Byfuglien (8) – Anthony Peluso (1), James Wright (2) 15:37; Evander Kane (12) – Jacob Trouba (9), Michael Frolik (14) 21:32; Olli Jokinen (10) – Dustin Byfuglien (23), Tobias Enström (9) 54:31.

Kapusok: Craig Anderson 32/35 – Al Montoya 25/29

A meccs három legjobbja: Mika Zibanejad (OTT), Cory Conacher (OTT), Dustin Byfuglien (WPG).

Az Ottawa egyszer sem került hátrányba a meccsen, az utolsó harmadban kettővel is vezetett, Clarke MacArthur lőtte a győztes gólt. Az NHL legtöbbet kapura lövő játékosa az Dustin Byfuglien, aki a Winnipeg első gólját szerezte, az egykori csatár 143 próbálkozásnál tart.

St. Louis Blues–Los Angeles Kings 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 839 néző, vezette: Francois St. Laurent, Gord Dwyer.

Gólszerzők

STL: Brenden Morrow (7) – Kevin Shattenkirk (23), Alex Pietrangelo (21) PPG 04:42; TJ Oshie (7) – Jaden Schwartz (17), Alex Pietrangelo (22) PPG 31:41; TJ Oshie (8) – Vladimir Sobotka (13) 33:12; Vlagyimir Taraszenko (13) – Magnus Paajarvi (2) 43:24; Barret Jackman (1) – Brenden Morrow (9), Derek Roy (20) 46:11.

LAK: –

Kapusok: Brian Elliott 30/30 – Martin Jones 12/14, Ben Scrivens 9/2.

A meccs három legjobbja: Brian Elliott (STL), T.J. Oshie (STL), Vladimir Sobotka (STL).

Most egyik kapusa sem segített a Los Angelesen, ráadásul kisebb gödörben is van a Kings, amely 2011. decembere óta nem kapott ki öt egymás utáni meccsen. Az amerikai olimpikon, T.J. Oshie 90 másodperc alatt lőtt két gólt. Oshie a nyolc gólja mellett 27 asszisztot gyűjtött ebben a szezonban, nála többet senki. A korábbi hat meccsén mindig gólt ütő Jaden Schwartz ezúttal csak a gólpasszig jutott. A főedző Ken Hitchcock 100. győzelme volt ez a Blues kispadján.

Minnesota Wild–Buffalo Sabres 4-1 (0-0, 3-0, 1-1)

St. Pual, XCel Energy Center, 18 229 néző, vezette: Darcy Burchell, Chris Lee.

Gólszerzők

MIN: Marco Scandella (2) – Matt Cooke (10), Justin Fontaine (4) 24:33; Jason Pominville (18) – Mikko Koivu (24), Ryan Suter (23) 26:19; Jason Zucker (1) – Nino Niederreiter (13), Mikael Granlund (13) 36:09; Kyle Brodziak (3) – Ryan Suter (24), Mikko Koivu (25) EN 59:34

BUF: Matt Ellis (2) – Mike Weber (2), Tyler Ennis (8) 58:48

Kapusok: Niklas Bäckström 19/20 – Ryan Miller 28/31.

A meccs három legjobbja: Jason Pominville (MIN), Mikko Koivu (MIN), Clayton Stoner (MIN).

Várható volt, hogy előbb-utóbb megszakad a Minnesota rossz sorozata, amelyre remek alkalom volt a gyengécske Buffalo elleni meccs. Hat elveszített találkozó után nyert a Wild, amely első meccsét játszotta idén. A Minnesota három gólt vágott a második harmadban, a harmadikat a Jason Zucker, Nino Niederreiter, Mikael Granlund sor hozta össze, érdekesség, hogy mindhárman 21 évesek. Zucker első idei találatát jegyezte. A Sabres 2003. decembere óta először kapott ki négy egymás utáni meccsen.

Dallas Stars–Montréal Canadiens 4-6 (1-1, 1-2, 2-3)

Dallas, American Airlines Arena, 13 007 néző, vezette: Dean Morton, Dave Jackson.

Gólszerzők

DAL: Jamie Benn (14) – Tyler Seguin (20), Kevin Connauton (3) 06:12; Valerij Nyicsuskin (8) PS 25:23; Tyler Seguin (21) – Cody Eakin (11), Kevin Connauton (4) PPG 47:42; Brenden Dillon (5) – Alex Goligoski (12), Rich Peverley (13) 48:29.

MTL: Max Pacioretty (18) – P.K. Subban (24) 11:00; David Desharnais (5) – P.K. Subban (25), Brendan Gallagher (9) 21:35; P.K. Subban (7) – Max Pacioretty (5), Carey Price (2) 26:30; Brendan Gallagher (11) – Max Pacioretty (6), David Desharnais (15) PPG 43:30; Lars Eller (10) – Travis Moen (7) 50:39; Max Pacioretty (19) – P.K. Subban (26) EN 58:56

Kapusok: Kari Lehtonen 22/27 – Carey Price 28/32.

A meccs három legjobbja: PK Subban (MTL), Max Pacioretty (MTL), Tyler Seguin (DAL).

A montréali PK Subban és Max Pacioretty 4-4 pontjával nyert a Canadiens, pedig a dallasi Kari Lehtonennek volt néhány egészen parádés védése. A Dallas az utolsó harmadban 2-4-ről még vissza tudott jönni, de aztán Lars Eller és Pacioretty eldöntötte a meccset.

Colorado Avalanche–Philadelphia Flyers 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

Denver, Pepsi Center, 16 793 néző, vezette: Tom Kowal, Ian Walsh.

Gólszerzők

COL: Jamie McGinn (8) – Matt Duchene (21), Erik Johnson (12) 11:14; Ryan O'Reilly (14) – Gabriel Landeskog (17) 29:17.

PHI: Wayne Simmonds (13) – Andrej Meszaros (4), Scott Hartnell (12) 33:48.

Kapusok: Szemjon Varlamov 29/30 – Steve Mason 29/31.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Matt Duchene (COL), Steve Mason (PHI).

Denverben szakadt meg a Philadelphia négymeccses győzelmi sorozata, elsősorban Szemjon Varlamov miatt, az Avalanche kapusa 29 védéssel a meccs embere lett. Gabriel Landeskog megint pontot szerzett, már öt meccses sorozatnál tart. A Colorado sorrendben hatodszor győzte le odahaza a Flyerst.

Phoenix Coyotes–Columbus Blue Jackets 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Glendale, Jobbing.com Arena, 10 539 néző, vezette: Ghislain Hebert, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

PHX: –

CBJ: Nathan Horton (1) – James Wisniewski (19), Ryan Murray (7) PPG 35:51; RJ Umberger (11) – Fjodor Tyutin (13), Nick Foligno (13) PPG 50:03

Kapusok: Mike Smith 29/31 – Curtis McElhinney 34/34

A meccs három legjobbja: Nathan Horton (CBJ), Curtis McElhinney (CBJ), RJ Umberger (CBJ).

Nathan Horton visszatért sérüléséből, gólt lőtt és csapata legjobbja lett. Az ex-bostoni 40 meccset hagyott ki sérülés miatt, de a visszatérés jól sikerült, pályafutása 199. találatát jegyezte.

San Jose Sharks–Edmonton Oilers 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Justin St. Pierre, Tim Peel.

Gólszerzők

SJS: Brent Burns (13) – Joe Pavelski (22), Joe Thornton (40) 14:37; Patrick Marleau (18) 15:26; Bracken Kearns (3) – Andrew Desjardins (8), James Sheppard (5) 27:18; Logan Couture (13) – John McCarthy (1) 28:45; Joe Pavelski (17) – Joe Thornton (41), Matthew Irwin (10) 45:44.

EDM: Nail Jakupov (7) – Sam Gagner (9), Jordan Eberle (21) 35:39.

Kapusok: Antti Niemi 23/24 – Devan Dubnyk 31/36.

A meccs három legjobbja: Joe Pavelski (SJS), Joe Thornton (SJS), Andre Desjardins (SJS).

Nagyon belejött Bracken Kearns, a 32 éves balszélső október 17-én játszotta első idei meccsét a Sharksban, majd a másodikat december 29-én, azóta jégen volt minden meccsen és mindig lőtt egy gólt. Kearnst sosem draftolták, pályafutása nagy részét az AHL-ben töltötte, 500 meccse és 284 pontja van. A 2011–2012-es szezonban a Floridában volt 5 NHL-meccse, míg tavaly egy a San Jose, se gólja, se pontja nem volt még a legjobbak között. A tavalyi év utolsó szombatján lőtte első NHL gólját és a Sharks történetének legidősebb elsőgólos játékosa lett. Az Edmonton ellen a várhatóan elsősoros amerikai válogatott, Joe Pavelski gólt ütött és gólpasszt adott, Joe Thronton két gólpasszt osztott ki és már 41 asszisztnál jár idén.

A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.