Menetel a Chicago és az Anaheim

2014.01.04. 11:29 Ryan O'Brien

sharp2.jpgEz a két csapat gyűjtötte a legtöbb pontot eddig az alapszakaszban, mindkettő nyert a pénteki fordulóban. A Blackhawks a New Jersey otthonában és Patrick Sharp mesterhármasával. Az Anaheim az Edmontont verte, a Ducksban egy védő, Ben Lovejoy volt a nyerőember. Sidney Crosby 62 pontnál jár már, vezeti a pontlistát, a New York Rangers legyőzéséből három ponttal vette ki a részét. A Tampa Bay folytatta Kanada meghódítását, Vancouver után Calgaryban is nyerni tudott, ráadásul most Ben Bishop hibátlan teljesítményével nullára. A játéknap összes érdekes mozzanata a hajtás alatt.

NHL 92. játéknap, 2014. január 3.

New Jersey Devils–Chicago Blackhawks 3-5 (0-0, 1-1, 2-4)

Newark, Prudential Center, 16 592 néző, vezette: Brian Pochmara, Chris Rooney.

Gólszerzők

NJD: Andy Greene (7) – Stephen Gionta (3), Steve Bernier (6) 22:17; Marek Zidlicky (6) – Andrej Loktyonov (5), Reid Boucher (4) 47:09; Marek Zidlicky (7) – Eric Gelinas (12), Adam Henrique (10) PPG 53:37.

CHI: Patrick Sharp (23) – Jonathan Toews (27) 21:34; Brandon Saad (15) – Patrick Kane (31), Brent Seabrook (25) 41:30; Patrick Sharp (24) – Brent Seabrook (26), Duncan Keith (37) 42:44; Marian Hossa (15) – Jonathan Toews (28), Duncan Keith (38) 45:34; Patrick Sharp (25) – Duncan Keith (39) 58:32.

Kapusok: Martin Brodeur 19/24 – Antti Raanta 24/27.

Kapura lövések: 27 – 24. Kiállítások: 6 perc – 8 perc. Emberelőny: 1/4 – 0/3. Ütközések: 18 – 6. Buli elhozatal: 29 – 26. Blokkolt lövés: 7 – 11.

A meccs három legjobbja: Patrick Sharp (CHI), Marek Zidlicky (NJD), Marian Hossa (CHI).

Patrick Sharp az elmúlt öt meccsén másodszor triplázott. A Chicago a 32 éves csatár három góljával verte idegenben a New Jerseyt. Sharp pályafutása során hatodszor jutott el 25 gólig, ezen a meccsen szerezte pályafutása 450. pontját, ehhez 639 meccs kellett neki, utolsó 13 meccsén 14 gólt ütött.. A New Jerseyben Marek Zidlicky duplázott.

Pittsburgh Penguins–New York Rangers 5-2 (2-0, 2-0, 1-2)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 668 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

PIT: Chris Kunitz (22) – Sidney Crosby (38), Matt Niskanen (16) PPG 13:09; Jussi Jokinen (10) – Brian Gibbons (2), Joe Vitale (12) 18:40; Jussi Jokinen (11) – Brian Gibbons (3), Brandon Sutter (8) 21:09; Sidney Crosby (23) – Chris Kunitz (23), Brooks Orpik (8) 38:29; Chris Kunitz (23) – Sidney Crosby (39), James Neal (17) 52:54.

NYR: Mats Zuccarello (10) – Benoit Pouliot (7), Derick Brassard (16) 47:43; Ryan McDonagh (7) – Mats Zuccarello (20), Dan Girardi (8) 51:53.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 33/35 – Henrik Lundqvist 23/28.

A meccs három legjobbja: Chris Kunitz (PIT), Jussi Jokinen (PIT), Sidney Crosby (PIT).

Sidney Crosby zseniális, újabb három pontjával megint győzelemre vezette csapatát. A gólt is ütő kanadai sztár 23 góllal és 39 gólpasszal, 62 ponttal vezeti a pontlistát. Elmúlt négy meccsén három gólt szerzett és 5 gólpasszt osztott ki. Dan Bylsma a 231. győzelmét szerezte meg a Penguins kispadán, már csak egyre van a franchise-rekordtól, amelyet Eddie Johnson tart. A Pens már 4-0-ra is vezetett a meccsen.

Calgary Flames–Tampa Bay Lightning 0-2 (0-0, 0-2, 0-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Brad Watson, Francis Charron.

Gólszerzők

CGY: –

TBL: Ondrej Palat (7) – Teddy Purcell (15), Mark Barberio (4) 25:23; Nyikita Kucserov (5) – Ondrej Palat (11), Matt Carle (15) 30:20.

Kapusok: Karri Ramo 27/29 – Ben Bishop 19/19

A meccs három legjobbja: Ben Bishop (TBL), Karri Ramo (CGY), Ondrej Palat (TBL).

Jól folytatta kanadai túráját a Tampa Bay, a Vancouver legyőzése után a Calgaryt lenullázta. A Lightningra még egy edmontoni, majd egy winnipegi meccs vár vasárnap és kedden. Az amerikai válogatottból sokak által hiányolt Ben Bishop megint a meccs embere lett, 19 védéssel hozta idei negyedik shutoutját. Ondrej Palat gólt ütött és gólpasszt is adott. Steven Stamkos sérülése óta a Bolts 13-7-4-es mutatóval áll.

Anaheim Ducks–Edmonton Oilers 5-2 (3-2, 1-0, 1-0)

Anahem, Honda Center, 17 174 néző, vezette: Mark Lemelin, Tim Peel.

Gólszerzők

ANA: Kyle Palmieri (8) 00:46; Ben Lovejoy (2) – Saku Koivu (9), Kyle Palmieri (8) 17:12; Ben Lovejoy (3) – Cam Fowler (22), Matt Beleskey (6) 19:55; Tim Jackman (2) – Nick Bonino (17), Jakob Silfverberg (5) 39:16; Andrew Cogliano (13) 51:16.

EDM: Boyd Gordon (6) – Ryan Smyth (8), Jeff Petry (7) 00:35; Nail Jakupov (8) – David Perron (16), Taylor Hall (24) 11:06.

Kapusok: Jonas Hiller 16/18 – Ilja Brizgalov 32/37.

A meccs három legjobbja: Ben Lovejoy (ANA), Andrew Cogliano (ANA), Tim Jackman (ANA).

Az Anaheim nem áll le, az utolsó 13 meccséből a tizenkettediket nyerte meg. Most Ben Lovejoy volt a nyerőember, a védő idei második és harmadik gólját szerezte. Három gólja legutóbb még pittsburgh-i hokisként, 2011-ben volt. Az Edmonton 2012. áprilisában tudta legutóbb legyőzni az Anaheimet, a Ducks azóta sorozatban a hatodik meccsét nyeri. Az Oilersből hiányzott a legeredményesebb kanadai, Jordan Eberle. A bajnokságban jelenleg a Chicago gyűjtötte a legtöbb pontot, 66-tal áll, az Anaheim a második 65-tel. A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.