A Rangers Torontóban parádézott

2014.01.05. 20:18 Ryan O'Brien

rangers_1.jpgÖtvenszer lőtt kapura, ebből hét gólt szerzett a New York Rangers Torontóban. A Minnesotának viszont mindössze 11 kapura lövés is elég volt, hogy öt gólt szerezzen, a védő Ryan Suter élete első mesterhármasát szerezte. A St. Louisban ezúttal Patrik Berglund szállította a gólokat, David Backes visszatért, gólpasszt adott. Dallas hiába lőtte szét Jimmy Howard kapuját, a Detroit így is öt gólt lőtt idegenben. A Phoenix kétszer két góllal vezetett a Philadelphiával szemben, a végén mégis kikapott. Jonathan Quick visszatért a Los Angelesbe, győzelemmel ünnepelte ezt, ráadásul Darryl Sutter főedző 1000. meccsén tette mindezt. A hajtás alatt a játéknap lényeges pillanatai.

NHL 93. játéknap, 2014. január 4.

Boston Bruins–Winnipeg Jets 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Paul Devorski, Mike Leggo.

Gólszerzők

BOS: Daniel Paille (6) – Torey Krug (13), Gregory Campbell (5) 14:06; Torey Krug (9) – Daniel Paille (3) 23:08; Torey Krug (10) – Adam McQuaid (4), Carl Söderberg (15) 27:18; Reilly Smith (15) – Brad Marchand (11), Patrice Bergeron (15) 49:59.

WPG: Dustin Byfuglien (9) 10:54.

Kapusok: Tuukka Rask 36/37 – Ondrej Pavelec 25/29

Kapura lövések: 29 – 37. Kiállítások: 21 perc – 19 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/3. Ütközések: 22 – 28. Buli elhozatal: 37 – 20. Blokkolt lövés: 14 – 13.

A meccs három legjobbja: Torey Krug (BOS), Daniel Paille (BOS), Tuukka Rask (BOS).

Dustin Byfuglien góljával még a Winnipeg vezetett, aztán jött négy bostoni csapás. Hiába lőtt a Jets többször kapura, a Bruins Torey Krug három pontjával simán nyert a végére. Krug védő létére volt ilyen eredményes, 11 meccs után talált be megint. Claude Julien az 500. meccsén ült a Boston kispadján, az Atlanta/Winnipeg franchise sorozatban 12. vereségét szenvedte el Bostonban.

Colorado Avalanche–San Jose Sharks 4-3 (1-0, 3-2, 0-1)

Denver, Pepsi Center, 17 154 néző, vezette: Ghislain Hebert, Chris Lee.

Gólszerzők

COL: Nathan MacKinnon (11) – Andre Benoit (12), Paul Stastny (15) PPG 15:28; Jamie McGinn (9) – Matt Duchene (22) 24:53; Erik Johnson (7) – Gabriel Landeskog (18), Paul Stastny (16) 25:45; COL          Nathan MacKinnon (12) – John Mitchell (10), Cody McLeod (6) 25:59.

SJS: Joe Pavelski (18) – Patrick Marleau (21), Joe Thornton (42) PPG 28:35; Patrick Marleau (19) – Jason Demers (15), Matthew Nieto (6) 30:11; Logan Couture (14) – Patrick Marleau (22), Scott Hannan (5) 45:44.

Kapusok: Szemjon Varlamov 30/33 – Antti Niemi 11/14, Alex Stalock 6/7.

Kapura lövések: 21 – 33. Kiállítások: 1/4 – 1/3. Emberelőny: 13 perc – 15 perc. Ütközések: 31 – 14. Buli elhozatal: 28 – 38. Blokkolt lövés: 22 – 8.

A meccs három legjobbja: Nathan MacKinnon (COL), Szemjon Varlamov (COL), Erik Johnson (COL)

Megint nagyszerűt játszott a Colorado idei 1/1-ese, Nathan MacKinnon két gólt is lőtt, 41. meccsén a 26. pontját szerezte. A kapus Szemjon Varlamov 30 védéssel megint a meccs legjobbjai közé került. MacKinnon amúgy 18 évesen és 125 naposan a franchise legfiatalabb hokisa, aki egy meccsen két gólt tudott lőni.

Buffalo Sabres–New Jersey Devils 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Gord Dwyer, Brad Meier.

Gólszerzők

BUF: Matt Moulson (14) – Tyler Ennis (8), Christian Ehrhoff (13) PPG 39:29; Matt D'Agostini (1) – Steve Ott (6), Linus Omark (1) PPG 51:49.

NJD: Michael Ryder (13) – Travis Zajac (12), Marek Zidlicky (15) PPG 47:46.

Kapusok: Ryan Miller 21/22 – Corey Schneider 20/22

A meccs három legjobbja: Matt D’Agostini (BUF), Matt Moulson (BUF), Mike Weber (BUF).

Mindhárom gól emberelőnyből esett és a Montréal, a St. Louis, a New Jersey, a Pittsburgh korábbi csatára, Matt D’Agostini idei első gólja a győzelmet hozta meg a Buffalónak. A Sabres 135 percnyi játék után talált be megint a New Jerseynek.

Toronto Maple Leafs–New York Rangers 1-7 (0-2, 1-3, 0-2)

Toronto, Air Canada Centre, 19 362 néző, vezette: Steve Kozari, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

TOR: Joffrey Lupul (12) – Tyler Bozak (11), Morgan Rielly (11) 37:42.

NYR: Carl Hagelin (10) – Dan Girardi (9), Ryan McDonagh (18) 06:57; Dominic Moore (2) 15:57; Benoit Pouliot (8) – Marc Staal (2), Derick Brassard (17) 30:39; Chris Kreider (11) – Derek Stepan (19), John Moore (6) 34:39; Dominic Moore (3) 36:35; Brad Richards (10) – Ryan Callahan (7), Carl Hagelin (7) 49:03; Brian Boyle (2) – Michael Del Zotto (6), J.T. Miller (2) PPG 56:04.

Kapusok: Jonathan Bernier 27/32, James Reimer 16/18 – Cam Talbot 25/26.

A meccs három legjobbja: Dominic Moore (NYR), Chris Kreider (NYR), Cam Talbot (NYR).

A New York Rangers meglepő magabiztossággal intézte el a Torontót, Dominic Moore volt az egyetlen duplázó a meccsen, ráadásul a Rangers egy 5-2-es vereség után vágott hetet idegenben. Cam Talbot a 12. meccsén a kilencedik győzelmét szerezte meg. A New York-iak ráadásul félszáz lövéssel terhelték meg a Bernier-Reimer kapuskettős kapuját, az első harmadban 18-szőr kísérleteztek.

Montréal Canadiens–Ottawa Senators 3-4 (1-3, 0-0, 2-0, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Marc Joannette, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

MTL: Daniel Brière (6) – Travis Moen (8), Douglas Murray (1) 11:32; Daniel Brière (7) – Tomas Plekanec (12), Douglas Murray (2) 41:57; Brian Gionta (6) – Daniel Brière (6), Tomas Plekanec (13) 44:46.

OTT: Colin Greening (4) – Erik Condra (6), Zack Smith (5) 00:13; Mark Stone (1) – Matt Kassian (1), Chris Phillips (12) 13:50; Erik Condra (4) – Marc Methot (10) 14:04; Clarke MacArthur (14) – Mika Zibanejad (9), Erik Karlsson (29) PPG 60:58.

Kapusok: Carey Price 30/34 – Craig Anderson 26/29.

A meccs három legjobbja: Daniel Briére (MTL), Clarke MacArthur (OTT), Carey Price (MTL).

Az ottawaiak elrontották Danny Briére igazi visszatérését. A csatár november 29-e óta nem tudott gólt lőni, most kétszer is betalált, gólpasszt is adott, így az összes hazai gólban benne volt, de Clarke MacArthur a hosszabbítás első percében a vendégek javára döntötte el a meccset. A Senators PK Subban kiállítása miatt 4 a 3 ellen játszott a hosszabbításban.

Florida Panthers–Nashville Predators 5-4 (2-1, 1-1, 1-2, 0-0, 1-0)

Sunrise, BB&T Center, 15 796 néző, vezette: Dean Morton, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

FLA: Brad Boyes (11) – Aleksander Barkov (13), Tom Gilbert (14) 11:03; Tomas Kopecky (4) – Marcel Goc (8), Jonathan Huberdeau (9) 17:56; Sean Bergenheim (9) – Aleksander Barkov (14), Brad Boyes (8) 37:29; Marcel Goc (8) – Jonathan Huberdeau (10) 41:34; Tomas Kopecky (SO).

NSH: Craig Smith (12) – Nick Spaling (8), David Legwand (20) 06:32; Mike Fisher (11) – Colin Wilson (14) 36:32; Seth Jones (4) – Roman Josi (10), Shea Weber (15) 54:52; Paul Gaustad (6) – Patric Hornqvist (15), Shea Weber (16) 59:12.

Kapusok: Tim Thomas 38/42 – Marek Mazanec 25/29.

A meccs három legjobbja: Marcel Goc (FLA), Aleksander Barkov (FLA), Seth Jones (NSH).

Szétlövésben nyert a Florida, akinek edzője jól ismerhette a Nashville-t, hiszen a Peter Horachek az előző idényben a Predators másodedzője volt. A Nashville amúgy idén már a negyedik szétlövéses meccset bukta el és egyet sem sikerült megnyernie. A Panthers kapitánya, Ed Jovanovski 2013. március 13-a óta először lépett jégre.

New York Islanders–Carolina Hurricanes 2-3 (0-0, 1-3, 1-0)

Uniondale, Nasau Coliseum, 14 208 néző, vezette: Dan O'Halloran, Brian Pochmara.

Gólszerzők

NYI: John Tavares (17) – Thomas Vanek (19) 27:41; Thomas Vanek (15) – Andrew MacDonald (17), Ryan Strome (3) PPG 59:35.

CAR: Manny Malhotra (4) – Patrick Dwyer (7) 26:57; Jordan Staal (9) – Patrick Dwyer (8), Nathan Gerbe (11) 33:12; Brett Sutter (1) – Jeff Skinner (12), Andrej Sekera (17) 34:09.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 27/30 – Anton Hudobin 38/40

A meccs három legjobbja: Patrick Dwyer (CAR), Anton Hudobin (CAR), John Tavares (NYI).

Hiába volt jobb a meccsen a New York Islanders, kikapott megint otthon. Anto Hudobin 38 lövést fogott meg, Patrick Dwyer két gólpasszt adott. A Carolina a második harmadban, 57 másodperc alatt ütött két góllal döntötte el a meccset.

St. Louis Blues–Columbus Blue Jackets 6-2 (0-2, 3-0, 3-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 611 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Rob Martell.

Gólszerzők

STL: Patrik Berglund (5) – Barret Jackman (8), Kevin Shattenkirk (24) 27:03; Vladimir Sobotka (6) – Vlagyimir Taraszenko (10), Kevin Shattenkirk (25) 35:55; Maxim Lapierre (5) – Alex Pietrangelo (23), Jay Bouwmeester (24) 37:29; Patrik Berglund (6) – Vlagyimir Taraszenko (11), Vladimir Sobotka (14) 40:14; Jaden Schwartz (15) – David Backes (15), TJ Oshie (28) 48:47; Alex Pietrangelo (5) – TJ Oshie (29), David Backes (16) 54:13.

CBJ: Artyom Anyiszimov (12) – Brandon Dubinsky (19), Ryan Murray (8) 03:58; Mark Letestu (2) – Blake Comeau (8), Curtis McElhinney (1) 11:22.

Kapusok: Brian Elliott 22/24 – Curtis McElhinney 31/37.

A meccs három legjobbja: Patrik Berglund (STL), Vladimir Sobotka (STL), Vlagyimir Taraszenko (STL).

Megint nagyon magabiztosan nyert a St. Louis, most Patrick Berglund gondoskodott a gólokról, a fiatal svéd kétszer is betalált. A Columbus nagyszerűen kezdett, hiszen 20 perc játék után már 2-0-ra vezetett. A Bluesból továbbra is hiányzott a legeredményesebb játékos, és Alexander Steen, de így is sima lett a vége, David Backes gólpasszal tért vissza. Jaden Schwartz egy meccs kihagyás után megint betalált, az utolsó nyolc meccsén hét gólt lőtt a 21 éves csatár.

Dallas Stars–Detroit Red Wings 1-5 (1-3, 0-1, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 17 232 néző, vezette: Justin St. Pierre, Ian Walsh.

Gólszerzők

DAL: Rich Peverley (6) – Shawn Horcoff (9) SHG 12:47.

DET: Henrik Zetterberg (13) 07:04; Joakim Andersson (7) – Kyle Quincey (6) 18:05; Drew Miller (5) – Justin Abdelkader (11) 18:19; Tomas Tatar (8) 31:57; Henrik Zetterberg (14) – Danny Cleary (4) 52:39.

Kapusok: Dan Ellis 10/13, Kari Lehtonen 12/14 – Jimmy Howard 44/45.

A meccs három legjobbja: Jimmy Howard (DET), Henrik Zetterberg (DET), Tomas Tatar (DET).

Jimmy Howard válogatott formában védett, hiába lőtte szét a Dallas a kapuját, 45 lövésből csak egy ment be. Míg a másik oldalon Henrik Zetterberg kétszer is betalált. A Dallas hét emberelőnyös lehetőségét is elszúrta. A Detroit csak a nyolcadik percben lőtt először kapura, de az egyből gól lett, ez aztán meg is határozta a meccs további menetét.

Minnesota Wild–Washington Capitals 5-3 (0-2, 4-1, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 022 néző, vezette: Tom Kowal, Wes McCauley.

Gólszerzők

MIN: Nino Niederreiter (8) – Charlie Coyle (8), Matt Cooke (11) 22:16; Ryan Suter (3) – Mikko Koivu (26), Mikael Granlund (14) PPG 26:56; Ryan Suter (4) Deflected shot - ASST: Mikko Koivu (27), Dany Heatley (5) PPG 27:38; Jason Zucker (2) Deflected shot - ASST: Keith Ballard (6), Jonas Brodin (7) PPG 37:04; Ryan Suter (5) – Clayton Stoner (4) 47:37.

WSH: Marcus Johansson (6) – Alekszandr Ovevcskin (12), Nicklas Backström (36) PPG 12:02; Mike Green (4) – Jason Chimera (14), Joel Ward (12) 12:15; Mike Green (5) – Brooks Laich (3) 33:50.

Kapusok: Niklas Bäckström 27/30 – Braden Holtby 6/11

A meccs három legjobbja: Ryan Suter (MIN), Mikko Koivu (MIN), Jason Zucker (MIN).

Érdekes meccset nyert meg Ryan Suter élete első mesterhármasával a Minnesota, mindössze 11 lövés elég volt öt gólhoz, míg Ovecskinék hiába próbálkoztak harmincszor, nem ment úgy a góllövés. A második harmadban hét és fél perc alatt ledolgozta a Wild kétgólos hátrányát, a harmadban négy gólig jutott, amelyből három előnyből esett.

Phoenix Coyotes–Philadelphia Flyers 3-5 (0-0, 3-2, 0-3)

Glendale, Jobbing.com, 14 875 néző, vezette: Jean Hebert, Kevin Pollock.

Gólszerzők

PHX: Rob Klinkhammer (8) – Antoine Vermette (11), Mikkel Boedker (15) 21:29; Lauri Korpikoski (5) – Connor Murphy (5), Martin Hanzal (17) 22:54; Mikkel Boedker (12) – Keith Yandle (22), Connor Murphy (6) 26:47.

PHI: Scott Hartnell (9) – Mark Streit (14) 23:11; Brayden Schenn (10) – Vincent Lecavalier (7), Braydon Coburn (5) 37:15; Wayne Simmonds (14) – Jakub Voracek (19), Kimmo Timonen (11) PPG 44:22; Jakub Voracek (10) 51:52; Claude Giroux (12) EN 59:29.

Kapusok: Mike Smith 23/27 – Steve Mason 26/29.

A meccs három legjobbja: Jakub Voracek (PHI), Connor Murphy (PHX), Mikkel Boedker (PHX).

A második harmadban kétszer is kétgólos hátrányban volt a Philadelphia, még az utolsó harmadban lőtt három góllal idegenben tudott nyerni.

Los Angeles Kings–Vancouver Canucks 3-1 (0-1, 0-0, 3-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Mark Lemelin, Tim Peel.

Gólszerzők

LAK: Dustin Brown (8) – Justin Williams (13), Jarret Stoll (10) 41:07; Jeff Carter (14) – Dwight King (10), Anze Kopitar (22) 52:05; Jeff Carter (15) – Drew Doughty (17) EN 59:50.

VAN: Ryan Kesler (16) – Daniel Sedin (23), Henrik Sedin (27) PPG 12:27.

Kapusok: Jonathan Quick 27/28 – Roberto Luongo 46/48.

A meccs három legjobbja: Jeff Carter (LAK), Jonathan Quick (LAK), Roberto Luongo (VAN).

A visszatérő kapus meccsén Jonathan Quick volt a boldogabb, a Los Angeles most vele nyert. Quick november 12-én sérült meg, azóta Martin Jones helyettesített kiválóan, Ben Scrivens is szerepet kapott. A Canucksban Roberto Luongo sem védett rosszul, 46-szor hárított. Ez volt a kings edzőjének, Darryl Sutternek az 1000. meccse a kispadon, ő a 22. edző, aki elérte ezt a mérföldkövet. Közben egy trade is történt, Daniel Carcillo a New York Rangers hokisa lett a 2014-es, hetedik körös draftjogért cserébe.