Az Anaheim elsősége 1,3 másodpercen múlott

2014.01.06. 10:44 Ryan O'Brien

perry_1.jpgHiába támadta végig a meccset és lőtt 49-szer a Vancouver kapujára az Anaheim, csak 1,3 másodperccel a hosszabbítás vége előtt szerezte meg a győztes gólt. Corey Perry volt a hős, a Ducks pedig a Chicago vereségével a bajnokság első helyére ugrott. Anton Hudobinnal beindult a Carolina. A kapus sérülése után, a tavalyi év utolsó napján került vissza az AHL-ből az első keretbe. Azóta mindhárom meccsén nyert csapatával, a Hurricanes pedig négy egymás utáni meccset először nyert a szezonban. Tizenegygólos meccsen nyert a Pittsburgh, a visszatérő Jevgenyij Malkin egyből három pontot hozott össze. Kanadai túrján először kapott ki a Tampa, Ben Bishop megsérült, az Edmonton nyerni tudott.

NHL 94. játéknap, 2014. január 5.

Pittsburgh Penguins–Winnipeg Jets 6-5 (0-2, 4-3, 2-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 652 néző, vezette: Eric Furlatt, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

PIT: Jevgenyij Malkin (10) – Jussi Jokinen (18) 21:06; James Neal (15) – Kris Letang (6), Sidney Crosby (40) PPG 24:25; James Neal (16) 24:59; Jussi Jokinen (12) – Jevgenyij Malkin (33), Brooks Orpik (9) 31:38; Jevgenyij Malkin (11) – James Neal (18) 48:29; Matt Niskanen (5) – Olli Maatta (10), Chris Kunitz (24) 52:38.

WPG: Jacob Trouba (4) – Olli Jokinen (17), Adam Pardy (3) 01:47; Mark Scheifele (7) – Evander Kane (11), Zach Bogosian (5) 19:56; Blake Wheeler (16) – Bryan Little (20) 26:02; Evander Kane (13) 37:31; Evander Kane (14) – Mark Scheifele (15), Michael Frolik (15) 39:42.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 29/34 – Al Montoya 33/39.

Kapura lövések: 39 – 34. Kiállítások: 8 perc – 8 perc. Emberelőny: 1/3 – 0/3. Ütközések: 17 – 35. Buli elhozatal: 32 – 25. Blokkolt lövés: 15 – 10.

A meccs három legjobbja: Jevgenyij Malkin (PIT), James Neal (PIT), Evander Kane (WPG).

Jevgenyij Malkin december 14-e óta először lépett jégre és egy gólgazdag meccsen két góllal és gólpasszal csapata legjobbja lett. Az orosz csatár még a tavalyi, utolsó meccsén is három pontot hozott össze. Fordulatos meccs volt, a vendégek kétgólos előnye után, egy másodperc híján 5 perc alatt fordított a második harmad elején a Penguins. Aztán a 40. percben megint 5-4 volt a Jetsnek. De jött újra Malkin, egyenlített, majd Matt Niskanen a győztes gólt is beütötte. A Pittsburgh ezzel 12 meccse veretlen otthon, legutóbb november 13-án a Philadlephia tudott nyerni a CONSOL Energyben. Dan Bylsma főedző pedig 232. meccsét nyerte meg a Pensszel, ezzel a franchise legsikeresebb edzője lett, jelenleg ugyanannyival áll, mint Eddie Johnston, de nem kérdés, hogy már csak napok kérdése, hogy az amerikai szövetségi kapitány lesz a Pittsburgh történetének legeredményesebb edzője. Bylsma győzelmi mutatója: 232-104-26. A most csak gólpasstzt adó és így már 63 pontnál járó Sidney Crosby december 3-a, azaz 16 meccse pontszerző.

Carolina Hurricanes–Nashville Predators 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)

Raleigh, PNC Arena, 13 994 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Mike Leggo.

Gólszerzők

CAR: Alekszander Szjomin (6) – Jeff Skinner (13), Tuomo Ruutu (7) 04:28; Jeff Skinner (20) – Tuomo Ruutu (8), Alekszander Szjomin (12) 56:29.

NSH: Patric Hornqvist (9) – ASST: Mike Fisher (12), Shea Weber (17) PPG 46:46.

Kapusok: Anton Hudobin 31/32 – Carter Hutton

A meccs három legjobbja: Jeff Skinner (CAR), Tuomo Ruutu (CAR), Anton Hudobin (CAR).

Tényleg minden dicséretet megérdemel Anton Hudobin. A 27 éves kapus ooktóber 13-án sérült meg, majd a lábadozás után az AHL-be került erőt gyűjteni. December 31-én hívte fel a Carolina a Charlotte Checkerstől, azóta mindhárom meccsét megnyerte, előbb a Washington, majd a New York Islanders ellen is 38-38-szor védett jól, most 31-szer kellett ahhoz, hogy hatodik meccésn az ötödik sikerét ünnepelhesse. Jeff Skinner szerezte a győztes gólt, az utolsó öt meccsén hat gólnál és négy gólpassznál tart. A Hurricanes egymás után negyedszer nyert, ami a legjobb sorozata ebben az idényben, ráadásul most mindezt az első számú kapus, Cam Ward és a csapatkapitány Eric Staal nélkül.

Chicago Blackhawks–San Jose Sharks 2-3 (0-1, 0-0, 2-1, 0-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 599 néző, vezette: Greg Kimmerly, Wes McCauley.

Gólszerzők

CHI: Niklas Hjalmarsson (4) – Jonathan Toews (29), Patrick Sharp (21) 41:27; Michal Rozsival (1) – Marcus Kruger (13) 44:01.

SJS: Jason Demers (3) – Logan Couture (21), Matthew Nieto (7) 10:12; Brent Burns (14) – Joe Thornton (43), Marc-Edouard Vlasic (12) 51:10; Logan Couture (SO).

Kapusok: Corey Crawford 40/42 – Alex Stalock 33/35.

A meccs három legjobbja: Alex Stalock (SJS), Logan Couture (SJS), Corey Crawford (CHI).

Szétlövésben kapott ki a Chicago a San Josetól, amely 2010. december 30-a óta először tudott nyerni a United Centerben. Az egymás után 250. teltházas meccsét játszó Chicago ezzel lekerült egy időre az első helyről, mivel az Anaheim nyerni tudott. A San ose kapuját Alex Stalock védte kiválóan, a büntetőket mind megfogta, míg Logan Couture és Joe Pavelski is betalált.

Edmonton Oilers–Tampa Bay Lightning 5-3 (3-1, 0-2, 2-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Brad Watson, Kyle Rehman.

Gólszerző

EDM: Jordan Eberle (13) – Ryan Nugent-Hopkins (21), Taylor Hall (25) 04:18; Jordan Eberle (14) – Sam Gagner (10), Ryan Smyth (9) PPG 06:09; Luke Gazdic (2) – Justin Schultz (12), Ryan Jones (3) 15:42; Boyd Gordon (7) – Ales Hemsky (15), Ryan Smyth (10) 48:20; Taylor Hall (16) – Andrew Ference (6), Sam Gagner (11) 50:30.

TBL:Nyikita Kucserov (6) – Matt Carle (16), Radko Gudas (9) PPG 02:43; Victor Hedman (8) – Ondrej Palat (12), Tyler Johnson (12) 28:47; Valtteri Filppula (16) – Matt Carle (17), Teddy Purcell (16) 34:25

Kapusok: Ilja Brizgalov 24/27 – Ben Bishop 0/1, Anders Lindback 21/25.

A meccs három legjobbja: Jordan Eberle (EDM), Taylor Hall (EDM), Luke Gazdic (EDM).

Négymeccses kanadai túrájának harmadik állomásán először kapott ki a Tampa. A negyedik meccsét Winnipegben fogja majd játszani a Lightning. Jordan Eberle két gól lőtt, a Tampa vezetése után 10 perc alatt lőtt hármat az Oilers, majd a Bolts hiába állt fel újra a második harmad végére, az utolsó játékrészben újabb két gólt kapott. Az elmúlt tíz meccséből nyolcat nyerő Ben Bishop kézsérülés miatt csak alig több, mint négy percet volt a jégen.

Anaheim Ducks–Vancouver Canucks 4-3 (0-2, 2-0, 1-1, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 17 174 néző, vezette: Jean Hebert, Kevin Pollock.

Gólszerzők

ANA: Saku Koivu (8) – Jakob Silfverberg (6), Andrew Cogliano (13) 20:24; Matt Beleskey (3) – Kyle Palmieri (9) 36:38; Nick Bonino (12) – Daniel Winnik (18) 58:33; Corey Perry (23) – Ryan Getzlaf (28), Nick Bonino (18) PPG 64:58

VAN: Ryan Kesler (17) – Henrik Sedin (28), Daniel Sedin (24) PPG 09:40; Henrik Sedin (10) – Jason Garrison (20), Daniel Sedin (25) PPG 11:39; Kevin Bieksa (2) – Henrik Sedin (29), Daniel Sedin (26) 41:06.

Kapusok: Jonas Hiller 17/20 – Eddie Lack 45/49

A meccs három legjobbja: Corey Perry (ANA), Nick Bonino (ANA), Kyle Palmieri (ANA).

Corey Perry az élre repítette az Anaheimet, az Anaheim csatára 1,3 másodperccel a hosszabbítás vége előtt lőtte a győztes gólt. Hatvankilenc lövés ment a kapukra, ebből a hazai csapat 49-et vállalt, de Eddie Lack védett, amit tudott, Perry lövése ellen már nem volt ellenszere. Az Anaheim 44 meccsen 67 pontot gyűjtött, ezzel vezet, de a Chicagónak egy meccsel többet játsszva ugyanennyi van. Perrynek 44 meccsen 44 pontja van, tavaly ugyanennyi találkozója volt és akkor csak 36 jütt össze. A rekordja a 2011-es 98 pont.